Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: 14letnia suczka, czy ona zdycha?  (Przeczytany 1255 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dominiqe91

  • *
  • Wiadomości: 3
14letnia suczka, czy ona zdycha?
« : 2010-03-25, 16:53 »
Moja suczka ma 14 lat, 2 tygodnie temu usieliśmy jej guza z piersi, był złośliwy. Tak mniej więcej po tygodniu nie mogła oddać masy kałowej i spuchły jej tylne łapki. Weterynarz podejrzewa że mógł jej się guz przerzucić na węzły chłonne, ciągle piła, jadła sporadycznie( jak była głodna), teraz je tylko wtedy kiedy ja jem (być może robi to z łakomstwa), i często musi wychodzić na dwór, ma problem z oddaniem masy kałowej, mocz oddaje na początku spaceru obficie, a potem tylko po parę kropli i spuchł jej narząd rozrodczy, część pokarmu który zje to odda do środowiska w drobnej ilości, resztę zwróci (wymioty są żółte i niekiedy widać nie strawione resztki pokarm). Ciężko mi powiedzieć czy zmieniła się w zachowaniu bo tak jak przed zabiegiem ciągle spała i leżała tak i teraz. Czy może ktoś z was wie i mógł by mi pomóc, może ma problem z nerkami? Czy trzeba ja spać?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: 14letnia suczka, czy ona zdycha?
« Odpowiedź #1 : 2010-03-25, 17:19 »
czy przed operacja bylo robione badanie krwi?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

dominiqe91

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: 14letnia suczka, czy ona zdycha?
« Odpowiedź #2 : 2010-03-25, 17:54 »
Weterynarz nie poinformował nas, ze robił a tym bardziej nie dał nam  ich dostaliśmy rentgen klatki i przebieg zabiegu( bez komplikacji została przeprowadzona operacja).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: 14letnia suczka, czy ona zdycha?
« Odpowiedz #2 : 2010-03-25, 17:54 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: 14letnia suczka, czy ona zdycha?
« Odpowiedź #3 : 2010-03-25, 18:06 »
Przed operacja powinno sie wykonywac badanie krwi - a w szczegolnosci gdy operacja ma dotyczyc psa w podeszlym wieku, gdy istnieje zagrozenie, ze nerki i watroba moga nieprawidlowo funkcjonowac. W sytuacji gdy zwierze ma zaawansowana niewydolnosc nerek, czy watroby odstepuje sie od operacji, z tego wzgledu, ze narkoza tylko by nerki i watrobe dobila. Komplikacje podczas operacji to tak naprawde sporadyczne sytuacje - najczesciej dotycza bardzo ciezkich operacji u zwierzat w zlym stanie. No i pytanie - rtg bylo wykonywane w ilu projekcjach? W przypadku gdy chodzi o wykluczenie przerzutow do pluc powinny byc min 3.

Ogolnie - przede wszystkim nalezy tu wykonac badanie krwi - w szczegolnosci pod katem stanu watroby i nerek.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

dominiqe91

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: 14letnia suczka, czy ona zdycha?
« Odpowiedź #4 : 2010-03-25, 18:19 »
Wykonano prawdopodobniej jedną.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 26 zapytaniami.