Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak mam czyścić psu uszy???  (Przeczytany 6739 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Jak mam czyścić psu uszy???
« : 2003-12-18, 16:32 »
Jak mam czyścić psu uszy???
Mogę bagietką??? Jak mam to czesto robić???
POMOCY!!!!
(Jeśli był taki temat to przepraszam, ale go nie widziałam)
 :)
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #1 : 2003-12-18, 16:57 »
Temat już był - u góry strony jest wyszukiwarka.

Pytanie - co rozumiesz przez bagietke :?:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #2 : 2003-12-18, 17:00 »
bagietka- taka "ludzka" do czyszczenia uszów
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Forum Zwierzaki

Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedz #2 : 2003-12-18, 17:00 »

siba

  • Gość
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #3 : 2003-12-18, 17:12 »
Zadnych patyczkow nie poleca sie do mycia psich uszu , szczegolnie u takiego malego psiaka , bo jak ma duzo woskowiny to wepchniesz ja jeszcze glebiej do ucha. Ale czy wogole jest taka koniecznosc ? Zdowych uszu nie zaleca sie myc ( slowa weta) bo pozbawia sie je naturalnej oslony przed infekcjami grzybowymi .
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #4 : 2003-12-18, 17:13 »
eee... chodzi Ci o patyczek do uszu???  Bo bagietka to pieczywo :lol:

Ale używać patyczków nie radzę - niebiezpieczne - jeśli piesek się poruszy, to możesz mu krzywdę zrobić. I nie czyści się uszu w samym środku kanalików, a tylko to, co widać - wacikiem na przykład umaczanym w oliwce.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #5 : 2003-12-18, 17:21 »
Cytat: Myszka.xww
eee... chodzi Ci o patyczek do uszu???  Bo bagietka to pieczywo :lol:


haaaaahahahaha :lol: :lol: :lol:

Cytat: Myszka.xww
Ale używać patyczków nie radzę - niebiezpieczne - jeśli piesek się poruszy, to możesz mu krzywdę zrobić. I nie czyści się uszu w samym środku kanalików, a tylko to, co widać - wacikiem na przykład umaczanym w oliwce.


a ja czyszczę patyczkami.. :oops: ale mój pies to lubi i kładzie się na plecach jak się mu czysci uszy ;). Poza tym nie wpychamy mu ich głęboko do ucha... ale dla niewprawnej ręki i ruchliwego pieska polecam to co Myszka.
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #6 : 2003-12-18, 17:24 »
Hehe.... mi sie tak samo skojarzyla bagietka z dluuga buleczka ;) A takiej nazwy na patyczki do uszu nieslyszlaam...  :roll: Ja moim czyszcze watkami, albo platkami kosmetycznymi ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #7 : 2003-12-18, 17:32 »
Ja swojej czyszczę płatkami kosmetycznymi polanymi wodą utlenioną.
Psu można czyścić uszy patyczkami, ale trzeba uważać. A jeśli pies jest ruchliwy, lepiej nie ryzykować i użyć wacików lub płatków kosmetycznych.
Zapisane

siba

  • Gość
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #8 : 2003-12-18, 17:32 »
Norris- nie przejmuj sie , ja tez czyszcze patyczkami, ale to wlasnie wymaga prawy no  i pies musi byc spokojny :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedz #8 : 2003-12-18, 17:32 »

gaabi

  • Gość
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #9 : 2003-12-18, 17:49 »
Nie wiem jak u innych psów, ale u bokserów prawidłowo czyści się uszy długą pincetą owiniętą dość grubo watą i namoczoną w specjalnym płynie, dość głęboko (ok. 1,5 cm). Wiem, że to brzmi okropnie, ale tak niestety trzeba. Tym bardziej, że moje nie mają kopiowanych uszu. Już się do tego przyzwyczaiły i nawetr sprawia im to przyjemność, ale na początku były niezłe cyrki.
 Na początku też im czyściłam uszka tylko na zewnątrz, ale niestety doprowadziłam tym do poważnego zapalenia ucha u Taisonka. Przez to musiałam z nim co drugi dzień jeździć na czyszczenie ucha, co jest dość bolesnym zabiegiem przy zapaleniu. Dopiero jak mi wet zaprezentował jak to się robi, to wykonuję to poprawnie. Zastrzegam jednak, że nie jestem pewna czy wszystkim psom czyści się tak uszy. Bokser jest akurat rasą, która uszy ma bardzo wrażliwe. Zaraz jadę z nim do weta, to się przy okazji zapytam o inne piechy.
A, i jeszcze jedno, jak w uchu nazbiera się dużo woskowiny, można ją rozpuścić wpuszczając do niego kilka kropel oliwy lekarskiej, albo zwykłego oleju
Zapisane

Puppy

  • Gość
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #10 : 2003-12-18, 17:54 »
mi (u sznaucerka) wet kazał wyrywać te włoski z uszu, nawet te głębiej. no i przecierać jakoś czymś..a że nie wiem jak i czym czyścić, to obchodze się samym wyrywaniem, narazie wszystko chyba w porządku.
Zapisane

Meggy

  • Gość
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #11 : 2003-12-18, 21:00 »
Ja(jak już wielokrotnie pisałam )mam sąsiadkę - weterynarza i ona pokazała mi szczegółowo wytłumaczyła mi jak to robić.W gruncie rzeczy nie jest to takie skomplikowane.Ponieważ ucho psa ma kształt litery L,więc czyszcząc ucho dochodzimy(zwykłą pałeczką do uszu) tylko do jednej prostej.Do drugiej nie dojdziemy,więc za głęboko pałeczki nie wsuniemy,a jednocześnie nie zrobimy krzywdy pieskowi.Do czyszczenia uszu najlepszy jest specjalny płyn do tego celu z małym zaznaczeniem.Ma to być płyn zawierający alkohol,a nie olejek.Olejek może powodować,że brud osiadający na nim może spowodować zatkanie ucha.Wierzę jej,bo jest bardzo dobrym fachowcem.Posiadająrazem z mężem) lecznicę w Krakowie i z tego co wiem mają dużo pacjentów.
Ja mam ten komfort,że jest na miejscu!
Zapisane

Flaś

  • Gość
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #12 : 2003-12-20, 11:17 »
Ja mojemu beaglowi uszy czyszcze wlasnie paleczkami. Najpier wkraplam do uszka 3-4 kropelki Beaphar- EAR CLEANER a potem czyszcze paleczka. Preparat swietnie rozpuszcza woskowine, wiec paleczki sa tylko i wylacznie do zebrania brudu. Toffi nie lubi czyszczenia uszu, ale kiedy to robie jest naprawde bardzo grzeczny :)

A co z czysczeniem zabkow??? Moj michu obgryza sobie kostke ze sprasowanych jelit i pluc (?) . Wet powiedzial, ze zabki i dziasla ma superzdrowe wiec chyba wszystko ok. Ale czy trzeba robic cos wiecej???
Zapisane

paolinka

  • Gość
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #13 : 2003-12-20, 13:17 »
Ja swoim czyszcze patyczkami i preparatem "otosol".
Zapisane

Tafta

  • Gość
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #14 : 2003-12-20, 13:51 »
jak mój pies widzi 'otosol' to dostaje szału, dlatego zrezygnowałam z tego produktu
i teraz czyszczę mu uszka ziołami Bittnera
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedz #14 : 2003-12-20, 13:51 »

onka

  • Gość
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #15 : 2003-12-20, 13:54 »
na pensete owijam wacik i tym czyszczę uszy ,korzystam z preparatu jaki wymieniła Flaszeczka

na koniec uszu przecieram płatkami kosmetycznymi
Zapisane

paolinka

  • Gość
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #16 : 2003-12-20, 17:33 »
Moje reaguja obojetnie na Otosol. Na koniec tez im czyszcze wacikami. A zeby myje specjalna pasta (dog-a-dent) i szczoteczka  :lol:
Zapisane

Tafta

  • Gość
Jak mam czyścić psu uszy???
« Odpowiedź #17 : 2003-12-20, 18:17 »
mój reaguje na Otosol jakby mu ten środek pół ucha co najmniej miał wyżreć :lol:
a ząbki czyścimy Stoma żelem :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 28 zapytaniami.