Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czym jest dla Ciebie kultura? prosze pomozcie  (Przeczytany 12960 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Mam zadanie przeprowadzic ankiete czym jest kultura dla ludzi. Wiec prosze napiszcie czym jest kultura dla was co wam przychodzi na mysl czy kojazy sie wam z jedzniem poprzez lyzke i widelec czy kojazy sie wam z jakims muzeum jesli moge prosic napiszcie od siebie z czym sie wam kojazy w 2-3 zdaniacxh z gory dziekuje :) przyczynicie sie do mojej oceny z WOS-u
Zapisane
To piekło nie raj :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Czym jest dla Ciebie kultura? prosze pomozcie
« Odpowiedź #1 : 2006-03-27, 16:06 »
Kultura to coś co wielbię w każdym tego słowa znaczeniu. To to co ludzie stworzyli. Kultura to wszystkie piękne rzeczy przez nich stworzone i kulturalne zachowanie... :) Niekoniecznie rozumiem przez kulturalne zachowanie jedzenie wilecem, a kultruę osobistą, żeby cżłowiek się zachowywał jak człowiek w stosunku do ludzi i zwierząt... (Zapewne bezsęsu napisałam... :P )
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Czym jest dla Ciebie kultura? prosze pomozcie
« Odpowiedź #2 : 2006-03-27, 16:17 »
...z sensem, z sensem :) bo to o to właśnie chodzi :)
moja definicja kultury to wszystkie osiągniecia człowieka na przestrzeni dziejów... od budowli, poprzez jakieś wynalazki, po jakieś..hmm..wzorce zachowań ? ( nie wiedziałam jak to określić, np :podawanie ręki na powitanie itp )
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Czym jest dla Ciebie kultura? prosze pomozcie
« Odpowiedz #2 : 2006-03-27, 16:17 »

Cieciorka

  • Gość
Odp: Czym jest dla Ciebie kultura? prosze pomozcie
« Odpowiedź #3 : 2006-03-27, 18:03 »
Gdy słyszę słowo kultura to od razu na myśl przychodzi mi do głowy: teatr, muzea, kina, galerie, kabarety, książki, edukacja.
Ogólnie bardzo to wszystko lubię, ale martwi mnie brak zainteresowania kulturą aktualnie. Wielu ludzi w moim wieku nie lubi czytać, chodzić do teatru. A później nie można się przez to z nimi dogadać...

(napisałam jak stara babcia, która marudzi na "dzisiejszą młodzież" ale trudno :D )
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Czym jest dla Ciebie kultura? prosze pomozcie
« Odpowiedź #4 : 2006-03-27, 18:53 »
Dzięki Fatty! :D (Dobra dusza nasza!)

Znam twój ból Cieciorka... ;) Sama to jak tylko mogę iść do teatru to świruję... :P Uzależnienie normalnie...
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Czym jest dla Ciebie kultura? prosze pomozcie
« Odpowiedź #5 : 2006-03-27, 19:06 »
Kultura to pojęcie wielowątkowe.Pewnie tego nie wiecie,ale mamy z nią do czynienia także u zwierząt np.kultura zachowań przyjaznych lwów z pustyni Kalahari wobec ludzi.Tak więc kultura to nie tylko teatr,opera itd.To coś dużo więcej.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Czym jest dla Ciebie kultura? prosze pomozcie
« Odpowiedź #6 : 2006-03-27, 20:25 »
Kultura to całokształt zobiektywizowanych elementów dorobku społecznego, wspólnych szeregowi grup i z racji swej obiektywności ustalonych i zdolnych rozszerzać się przestrzennie.

To definicja Czarnowskiego, którą tak mi wbijano do głowy że mogę ją we śnie recytować. :lol:

Moge dodac do tego jeszcze że kultura dzieli sie na materialną, społeczną i duchową.

Ale myślę ze moja opinia na ten temat jest  najmniej dla Ciebie użyteczna :lol:
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: Czym jest dla Ciebie kultura? prosze pomozcie
« Odpowiedź #7 : 2006-03-27, 21:29 »
Kultura to całokształt zobiektywizowanych elementów dorobku społecznego, wspólnych szeregowi grup i z racji swej obiektywności ustalonych i zdolnych rozszerzać się przestrzennie.

To definicja Czarnowskiego, którą tak mi wbijano do głowy że mogę ją we śnie recytować. :lol:

Moge dodac do tego jeszcze że kultura dzieli sie na materialną, społeczną i duchową.

Ale myślę ze moja opinia na ten temat jest  najmniej dla Ciebie użyteczna :lol:
Opinia jest bardzo uzyteczna;)

Dziekuje wszytkim strasznie za wypowiedzi i czekam na kolejne wiedzialam ze moge na was liczyc :)
Zapisane
To piekło nie raj :)

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Czym jest dla Ciebie kultura? prosze pomozcie
« Odpowiedź #8 : 2006-03-27, 23:30 »
to jeszcze ja troszeczkę
Dla mnie kultura ma różne znaczenia, bo jest to, tak jak już było wspomniane, sztuka, literatura, film, teatr, itp., ale także zachowanie ludzi, odpowiednie wysławianie się, tolerancja dla zachowań z innych regionów świata, koloru skóry. Jest to również przystosowanie się i zmiana postępowania czasem, kiedy jesteśmy w innych krajach czy regionach.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czym jest dla Ciebie kultura? prosze pomozcie
« Odpowiedz #8 : 2006-03-27, 23:30 »

thrilly

  • Gość
Odp: Czym jest dla Ciebie kultura? prosze pomozcie
« Odpowiedź #9 : 2006-03-28, 22:08 »
Kultura... dla mnie jest to dorobek ludzkości w sensie fmaterialnym (literatura,sztuka,film,teatr,muzyka....), jak i niematerialnym-dziedzictwie kulturowym- (systemy myślenia, filozofia, zasady przekazywane z pokolenia na pokolenie przez wiele generacji )
Są to również ogólnie przyjęte zasady, według których trzeba, w niektórych nacjach wręcz trzeba postępować.

Pat, mam książkę w któej jest dużo o dziedzictwie kulturowym, jeśli Ci to potrzebne to mogłabym tu zarzucić conieco, no i mam jeszcze parę cytatów które moglłyby sie przydać ;]

Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: Czym jest dla Ciebie kultura? prosze pomozcie
« Odpowiedź #10 : 2006-03-28, 22:44 »
glownie potrzebne mi sa wypowiedzi ludzi:) dziekuje bardzo za pomoc jesli ktos jeszcze chcial by sie wypowiedziec to bardzo prosze;) bo prace pisze w niedziele
« Ostatnia zmiana: 2006-03-29, 21:27 autor pat »
Zapisane
To piekło nie raj :)

Cieciorka

  • Gość
Odp: Czym jest dla Ciebie kultura? prosze pomozcie
« Odpowiedź #11 : 2006-03-29, 21:38 »
Zgadzam się też z madziaro

Acha, Charon- nie jest tak, że teatr to moje hobby, ale lubię oglądać spektakle ;) Wkurza mnie jak ktoś myśli: "teatr=nuda"
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 25 zapytaniami.