Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Jakie ryby do małego akwarium?  (Przeczytany 25289 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #30 : 2006-12-17, 18:43 »
Poza tym, to moja sprawa, w jakim ryby akwarium mieszkają, ile czasu dziennie mają filtr i ile ich tam jest.

Nie, to nie jest Twoja sprawa. Twoja sprawa to by była, jakbyś się sama zamknęła w tego typu klatce.

poza tym, widziałyście ryby?wiecie, jak żyją? jak im jest? macie tylko lekkie zobrazowanie

Lekkie zobrazowanie? Najważniejsze rzeczy w akwarium do czterech liter są, i to wg. Ciebie jest lekkie zobrazowanie?

czy jakieś jeszcze pytania, pociski z błota i kompostu? wiecie co? przez to poniżanie i obrażanie, z lekka odechciało mi się brać udział w tej dyskusji!!!!!

1. Nie rób z siebie pokrzywdzonego dziecka.
2. Nikt Cię tu nie obraża ani nie poniża, chyba że już całkiem oślepłam, a to się może zdarzyć.
3. Możesz nie brać udziału w tej dyskusji, mnie obchodzi tylko to, żeby nie było tych obozów koncentracyjnych dla zwierząt, chociaż, jak widać w tym wątku to się zdaje być walką z wiatrakami.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #31 : 2006-12-17, 19:06 »
Cytuj z: Loleczka  Dzisiaj o 18:38
Cytuj
Poza tym, to moja sprawa, w jakim ryby akwarium mieszkają, ile czasu dziennie mają filtr i ile ich tam jest.

Nie, to nie jest Twoja sprawa. Twoja sprawa to by była, jakbyś się sama zamknęła w tego typu klatce.

Cytuj z: Loleczka  Dzisiaj o 18:38
poza tym, widziałyście ryby?wiecie, jak żyją? jak im jest? macie tylko lekkie zobrazowanie

Lekkie zobrazowanie? Najważniejsze rzeczy w akwarium do czterech liter są, i to wg. Ciebie jest lekkie zobrazowanie?

Cytuj z: Loleczka  Dzisiaj o 18:38
czy jakieś jeszcze pytania, pociski z błota i kompostu? wiecie co? przez to poniżanie i obrażanie, z lekka odechciało mi się brać udział w tej dyskusji!!!!!

1. Nie rób z siebie pokrzywdzonego dziecka.
2. Nikt Cię tu nie obraża ani nie poniża, chyba że już całkiem oślepłam, a to się może zdarzyć.
3. Możesz nie brać udziału w tej dyskusji, mnie obchodzi tylko to, żeby nie było tych obozów koncentracyjnych dla zwierząt, chociaż, jak widać w tym wątku to się zdaje być walką z wiatrakami.

Kibuś, to jest moja ostateczna odpowieć, więcej tu nie odpowiem i zejdźcie ze złej drogi offtopa. nawet jak się zamknę w klatce to co? wtedy, do jasnej ciasnej, będziecie się dobijać, żebym otworzyła. Lekkie zobrazowanie w sensie, że podałam na oko te dane, żebyście się odczepiły a wy tm czasem kategorycznie zaniżyłyście te dane, przez co zrobiłyście ze mnie okropną morderczynię. ja nie robię z siebie pokrzywdzonego dziecka, to wy mnie krzywdzicie, wyzywając mnie od morderczyń.więc najwyraźniej rzeczywiście oślepłaś, bo na każdym kroku spotykałam się z określeniem "sadystka" "morderczyni" i "jakby cię ktoś wsadził do małego pomieszczenia z (jakś tam niestworzona liczba)osbami to jak by ci było?"!!i na pewno nie ma nigdzie obozów koncentracyjnych dla zwierząt. lub inaczej:jedyne obozy koncentracyjne dla zwierząt to wytwórnie futer. i wiesz, jak chcesz to załóż wątek" Jak namówić Loleczkę, żeby zrobiła coś dobrego dla swoich rybek, a mianowicie oddała je komuś kto ma ogromne akwarium?" a nie rób tego na tym, ok? wiesz, jak ci nie pasują warunki MOICH, powtarzam MOICH rybek to mi kup większe akwa, bo może ja nie mam warunków, by mieć większe. i tak mam mieszkanie przepełnione i  brakuje miejsca więc wiesz.a porwałam się na rybki, bo uważam, że zapewniam im godziwe, bezpieczne i w ogóle odpowiednie warunki. a jak się niepodoba, to powiem jedno:WOLNOĆ TOMKU W SWOIM DOMKU(albo akwarium)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

kareena

  • Gość
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #32 : 2006-12-17, 19:10 »
Loleczko, powiem jedno - jak sie nie ma warunków to sie kupuje najwyżej pluszowego misia...

Ryby głosu nie mają. Żyją w takich warunkach jakie da im człowiek. Jeśli warunki będą gorsze to ryba zachoruje albo nagle padnie...

My też mamy akwaria i wcale nie chcemy ci źle doradzać. Ale czy nie zastanawia cię to że nikt nie poparł twojego stanowiska w tej sprawie?? Może rzeczywiście coś jest nie tak z twoim akwarium?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedz #32 : 2006-12-17, 19:10 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #33 : 2006-12-17, 19:20 »
Loleczka cos dla ciebie

rozd. 1 art. 6 pkt. 14

zabronione jest trzymanie zwierzat na uwiezi, ktora powoduje u nich uszkodzenie ciala lub cierpienie, oraz nie zapewnia mozliwosci niezbednego ruchu.

i wraz z tym to w czym trzymasz SWOJE rybki przestaje byc tylko i wylacznie TWOJA sprawa.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #34 : 2006-12-17, 20:17 »
wiesz, jak ci nie pasują warunki MOICH, powtarzam MOICH rybek to mi kup większe akwa, bo może ja nie mam warunków, by mieć większe.

TWOJE rybki? Ach, czyli zwierzęta to zabawki? Spoko, czyli mogę SWOJEGO, powtarzam, SWOJEGO psa zamknąć w klatce w której sie nie sprząta?

Nie, nie mogę. Ty też nie możesz, bo jak powiedziała Iras, łamiesz prawo. A to powinno dać Ci do myślenia, zważając na to, że prawo w Polsce dotyczące zwierząt jest i tak na baardzo niskim poziomie.

Ad. 2 -> Trzeba było nie kupować ryb, tyla. Albo grać w NeoPetsy -.-

Ad. "wyzywania" -> dziecko drogie, to jest po prostu PRAWDA. Ale, jak to powiedział pewien mądry człowiek, "Prawda jest jak słońce, nikt nie chce patrzeć na nią wprost".

Tak, wolnoć Tomku w swoim domku - jeśli nie krzywdzisz innych.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #35 : 2006-12-18, 15:27 »
Loleczko, mam nadzieję że dane będzie ci poczytać o zależnościach jakie kierują/mają wpływ na zdrowie ryb oraz wyciągnąć sensowne wnioski i wykazać się szacunkiem do życia ryb.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #36 : 2006-12-20, 13:11 »
wiesz pegaz... chyba Ci lat przybyło ;)

kłótni nie popieram i to jest wypowiedź do większości, jednak mimo formy przekazu, każdy stara się pomóc.

Z drugiej strony (to do krzykaczy) czy sami dacie sie przekonać jeśli ktos na was krzyczy? najpewniej nie, zatem warto zmienic metody.

loleczko: pośród zamieszczonego tu warkotu (peGaz, cóż za trafne określenie :) ) jest wiele rad. NIe zapowietrzaj się więc ale wypytaj dokładnie :) tu jest wielu miłośników ryb, którzy sa gotowi Ci pomóc, ale by tak było potrzeba sie otworzyć na informacje.

Odezwij sie na PW do osoby, która najbardziej do Ciebie przemawia i wypytaj a będziesz mogła zadbać o swe rybki najlepiej. Niestety w tej chwili nie można powiedzieć by tak było.

By było Ci latwiej wypunktuję Ci kilka spraw:

1 ryba potrzebuje konkretnego litrażu zależnego od jej rozmiarów, trybu życia czy też charakteru. Zaznaczę, ze pisząc o rozmiarach ryby mam na myśli jej rozmiar jako osobnika dorosłego.
2 akwarium to zbiornik zamknięty bez naturalnej filtracji stąd tez filtr jest konieczny i to przez 24 godziny na dobę.
3 czyszczenie akwarium (a z twego opisu wynika, ze jest gruntowne) zakłóca równowagę zbiornika i uniemożliwia wszystkim istotom zywym (zarówno roślinom jak i zwierzętom) normalny rozwój

po krótce: jeśli akwarium ma właściwe wymiary, odpowiednią filtrację, odpowiednią (czyli nie za dużą) ilość ryb i dobrze dobrane rośliny, gdzie wszystko należy do jednego biotopu, to czyszczenie akwarium nie jest konieczne.

No ale tu jest pytanie do Ciebie loleczko: chcesz by twoje rybki miały szcześliwe życie, czy tez wolisz upierać sie przy swoim?

powodzenia w podjęciu dobrej decyzji :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #37 : 2007-01-06, 20:50 »
jakież to straszne.....naszą sprawą jest dbanie o zwierszęta które zdeklarowaliśmy się utrzymać w doskonałej kondycji i zapewnić im jak najbardziej naturalne warunki...gupik rozmnoży Ci się w szklance jeśli będzie tam samiec i samiczka....5 godzin chodzący filtr ?? 5 godzin dziennie to powinien on być wyłączony maksymalnie...zwyzywał bym Cie tu od góry do dolu ale zkompresuje swoją wypowiedz do SKRETYNIAŁA SADYSTKA
Zapisane
The Beatles

Fryzia387

  • Gość
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #38 : 2007-01-07, 10:59 »
wydaje mi sie ze twoje rybki maja za malo miejsca ja mam 10 rybek sorki 7 bo 3 sprzedalam w 30 litrowym akwarium to moze maja dobrze ale ty to za male troche masz kup sobie akwarium takie niedrogie naprzyklad 20 litrowe to moze i im bedzie dobrze albo sprzedaj rybki a do tego malego wpusc bojownika chociaz nie wiem czy mu bedzie dobrze

a teraz ja
niewiem jakie rybki moge dokupis
mam 4 gupiki (2 parki)
1 bystrzyka i niewiem czy go niesprzedac
1 welnke tez wydaje mi sie ze jest samotna i chce z tym cos zrobic
1 glonojada to jest ten hm wiem kirysek spizowy
                                                                            doradzcie mi z gury dzieki
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedz #38 : 2007-01-07, 10:59 »

madziocha

  • Gość
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #39 : 2007-01-07, 12:27 »
jasne ze morzesz trzymac ryby i to rozne <ryba> naprzyklad bojownika , welonke z czasem ja wsadzisz do wielkiego akwarium naprzylad 60l teczowe oczka
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #40 : 2007-01-07, 12:31 »
jasne ze morzesz trzymac ryby i to rozne <ryba> naprzyklad bojownika , welonke z czasem ja wsadzisz do wielkiego akwarium naprzylad 60l teczowe oczka

Keeee? <inteligentna wypowiedź> Przecież to, co ma Fryzia to jest groch z kapustą.
Tu by trzeba było oddać parkę gupików, bystrzyka, welonkę, dokupic kirysków spiżowych i dopiero można by było coś innego dokupywać.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Fryzia387

  • Gość
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #41 : 2007-01-07, 12:49 »
na welonke juz mam kupca dzis wieczorem ja oddam
ale nie mam chetnych na bystrzyka
a dla zcego mam oddac parke gupikow? :|
Zapisane

Fryzia387

  • Gość
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #42 : 2007-01-07, 12:56 »
ja dlatego ze sie rozmnazaja zbytszybko to sie niema o co martwic bo za kazdym razem je sprzedaje
ile dokupic kiryskow
amoze jak nikt niechce bystrzykow to dokupie ze 3 bo one zyja w stadzie
Zapisane

Fryzia387

  • Gość
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #43 : 2007-01-07, 12:59 »
nie mysle ze nie oddam gupikow bo jak sie rozmnazaja to za kazdym razem sprzedaje
a bystrzyki to moze bym dokupita ze 4
ile trzeba kiryskow
i jakie ewentualnie moge dokupicrybki
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #44 : 2007-01-07, 13:00 »
a dla zcego mam oddac parke gupikow? :|

Jak chcesz mieć jeszcze inne rybki to trzeba będzie zrobić dla nich trochę miejsca.

ja dlatego ze sie rozmnazaja zbytszybko to sie niema o co martwic bo za kazdym razem je sprzedaje
ile dokupic kiryskow
amoze jak nikt niechce bystrzykow to dokupie ze 3 bo one zyja w stadzie

Kirysków dokupić 3, a bystrzyka lepiej oddaj, bo to bardzo ruchliwe ryby i po prostu nie ze względu na rozmiary, tylko ze względu na tryb życia potrzebują dosyć dużego akwa.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedz #44 : 2007-01-07, 13:00 »

Fryzia387

  • Gość
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #45 : 2007-01-08, 14:56 »
gdy sprzedawalam welonke koledze  to dalam mu tez bystrzyka bo mowil ze on ma 3 to moze wziasc zarobilam tylko5 zl a ty za ile bys sprzedal sprzedalam tez 2 gupiki za 5 zl bo samiczka byla wciazy i niewiem czy teraz powino sie jej zmieniac srodowisko ale ala powiedziala ze mozna
zostawialam kiryska
mam dokupic jeszcze 3 i co jeszcze
jakie ryyby moge dokupic
to mojej siostrze bo sprzedalam jej akw za 1oo zl a ona ma dokupic sobie rybki i niewie jakie
ona by chciala bystrzyki ozdobne i brzanke sumatrzanska
Zapisane

Fryzia387

  • Gość
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #46 : 2007-01-08, 14:57 »
czy za 450 zl kupie akwa takie 150 litr i wyposazenie i rosliny i rybki jak takto co mam kupic odp
prosze
Zapisane

Fryzia387

  • Gość
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #47 : 2007-01-08, 15:12 »
mam tylko tyle kasy
niewiem czy cos za to kupie porzadnego
a z ryb to chcilbym
-gurami niebieskie
-mieczyki
-skalary
-paletki brunatne
-jakies glonojady
-neonki
czy moze bys taka mieszanka odpisz ile czeba kupic tego
Zapisane

madziocha

  • Gość
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #48 : 2007-01-08, 15:32 »
jasne ze sie da najlepiej bojwnika  :)
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #49 : 2007-01-08, 18:26 »
mam tylko tyle kasy
niewiem czy cos za to kupie porzadnego
a z ryb to chcilbym
-gurami niebieskie
-mieczyki
-skalary
-paletki brunatne
-jakies glonojady
-neonki
czy moze bys taka mieszanka odpisz ile czeba kupic tego

I co jeszcze? Paletki odpadają, skalary odpadają, "Jakieś glonojady" - jakie? I nie wątpię ze to miały być zbrojniki. Co do reszty, wybieraj - albo gurami, albo mieczyki. Gurami mogą stracić "wąsy" dzięki mieczykom, więc raczej się ich nie łączy.

jasne ze sie da najlepiej bojwnika  :)

Ty robisz z siebie takiego debila, czy naprawdę nim jesteś? Gome, ale się wkurzyłam.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedź #50 : 2007-01-09, 01:43 »
eee ?? no coment
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie ryby do małego akwarium?
« Odpowiedz #50 : 2007-01-09, 01:43 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 29 zapytaniami.