Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu

Autor Wątek: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'  (Przeczytany 132810 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Dyzio14

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #90 : 2007-06-23, 15:23 »
Klaudusia - mój Maciek też biega w kółeczko jak nie mojej nogi to krzeeesła :) I ma kupla ale go no teges... xD
Zapisane

fiksio

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #91 : 2007-07-04, 21:29 »
Bede opiekowac sie kroliczkiem przez wakacje i mam kilka pytan odnosnie karmienia: czy moze jesc platki owsiane? I co z mlekiem? Bo podobno je lubi, a wyczytalam ze chyba nie powinien go pic. Czy moze mu zaszkodzic? Wiem, ze musi jesc warzywa, ale jakie sa najlepsze dla niego? I czy ktorychs gatunkow nie powinnam mu dawac? Czy woda do picia musi byc przegotowana, czy wystarczy kranowka przepuszczona przez filtr typu Brita? Wiem tez, ze jest karmiony gotowym pokarmem, typu 'Pokarm podstawowy dla krolika" firmy Animals i 'Granulat lucerny' z Vitapolu - czy to dla niego dobre, czy moze cos zmienic w jego diecie?
Moze te pytania brzmia nieco paranoicznie (mnie sie takie przynajmniej wydaja ^^), ale zaczynam czuc sie troche zestresowana ciezarem odpowiedzialnosci  :P

EDIT: Aha, podaja mu jeszcze sucha bulke, ktora chetnie chrupie - czy to zly pokarm? Wiem ze ja chetnie je, jak i wiele innych rzeczy, ale moze sam nie wie co dla niego dobre :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #92 : 2007-07-05, 12:53 »
platki owsiane w malych bardzo malych ilosciach) Mleko w zadnym wypadku - krolik przestaje pic mleko gdy jest odstawiany od matki - d tego momentu mleko predzej mu zaszkodzi niz w czymkolwiek pomoze. Tym bardziej, ze jest to mleko krowie.

Jesli chodzi o warzywa - zalezy od tego do czego jest przyzwyczaony - salata, marchewka - w malych ilosciach, pietruszka - natka i korzen, brukoly itp. W zadnym wypadku nie wolno podawac kapusty.

kranowa przfiltrowana wystarczy.

ten tzw. "podstawowy" to syf - granulat moze byc. Do tego przydalby sie jeszcze jakis drugi granuat

bulke jak najszybciej wywalic - krolikowi to NIC nie daje - tylko i wylacznie tuczy. Podobnie nie p[owinno sie podawac wszelkich wynalazkow typu kolby - to nic innego jak tuczace zarcie. Jsli chodzi o scieranie zebow  u krolikow sluzy do tego tylko i wylacznie siano.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedz #92 : 2007-07-05, 12:53 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #93 : 2007-08-14, 11:18 »
platki owsiane w malych bardzo malych ilosciach) Mleko w zadnym wypadku - krolik przestaje pic mleko gdy jest odstawiany od matki - d tego momentu mleko predzej mu zaszkodzi niz w czymkolwiek pomoze. Tym bardziej, ze jest to mleko krowie.



Mój pierwszy królik zdechł z tego powodu ... :|
Zapisane
Podpis bez przekazu.

kida

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #94 : 2008-09-06, 16:01 »
czesc wszystkim ja mam zamiar kupic sobie baranka miniaturke i mam pytanko do jakich one rosną rozmirów o wadze wiem ze do 4kilo ale do ilu cmbo niewiem czy zmiesci sie do klatki za tydzien mam go kupic wiec prosze o szybka odpowiedz
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #95 : 2008-09-06, 17:33 »
To do ilu cm. zalezy od krolika - a klatka dla krolika miniaturki (obojetnie jakiego) to klatka o dlugosci MINIMUM 100cm.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kida

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #96 : 2008-09-06, 17:53 »
to mam nadzieje ze wiecej niz 100cm nie urosnie chociarz szczerze klatki nie miezylam na razie lezy w piwnicy bo 3dni temu zmarl mi króliczek nie mam pojecia czemu ale kupuje drugiego tamten zyl kolo pieciu lat         

a no i zapomnialam dzieks za odpowiedz ;)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #97 : 2008-09-06, 17:56 »
100cm nie urosnie - chodzi o rozmiar klatki - to klatka musi iec 100cm dlugosc, 50 szerokosci i 50 wysokosci. A to do ilu cm rosnie krolik jest tylko i wylacznie sprawa jego genow.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kida

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #98 : 2008-09-06, 18:21 »
dzieki ale mam jeszcze jedno pytanie gdzie kupic krolika nie mam blisko siebie chodowli wiec zostaje mi zoologiczny
« Ostatnia zmiana: 2008-09-07, 09:50 autor kida »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedz #98 : 2008-09-06, 18:21 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #99 : 2008-09-10, 08:55 »
http://www.zwierzaki.org/index.php/board,30.0.html

po co kupowac, skoro tyle krolikow domu szuka?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kida

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #100 : 2008-09-11, 15:34 »
okej zobacze dzieki
Zapisane

Ania99

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #101 : 2009-02-06, 23:21 »
Hej:)
Mam wielką prośbę o pomoc:) Od 5 dniu mam ślicznego króliczka, jest jeszcze bardzo młody, jak dowiedział się z forum trochę za młody bo ma dopiero 1,5 miesiąca. Chciałabym go nauczyć załatwiać się w klatce, na razie jeszcze na to sam nie wpadł;) Na moje nieszczęście jako swoją toaletę wybrał sobie kanapę. Co ciekawe od kliku dni robi coś strasznie dziwnego, przychodzi do mnie i centralnie tuż przy mnie robi kupę, nie wiem czego to jest oznaka mam nadzieję że nie awersji wobec mnie.
Często tylko po to wskakuje na kanapę. Weim, że brzmi to  trochę śmiesznie.
Bardzo proszę o praktyczne wskazówki jak małego nauczyć załatwiania się w klatce. Zaznaczam, że klatkę ma praktycznie cały czas otwartą, nie mam serca trzymać go w zamknięciu.
Z góry dziękuje za pomoc :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #102 : 2009-02-07, 00:20 »
cierpliwosci - najpierw niech sie odpowiednio zadomowi
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Ania99

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #103 : 2009-02-07, 00:51 »
Czyli rozumem, że jak będę zbierać jego kupki:) i wrzucać do klatki to na razie wystarczy:)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #104 : 2009-02-07, 09:17 »
ustaw tez dodatkową kuwete w pokoju (ja mam po jednej dodatkowej kuwecie na pokój). Po pewnym czasie te mądre zwierzątko załapie gdzie trzeba sie załatwiać :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedz #104 : 2009-02-07, 09:17 »

kasia66k

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5
  • Żyj każdym dniem jakby to był pierwszy i ostatni..
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #105 : 2009-02-08, 11:57 »
Witam wszystkich serdecznie  :)
Jestem tu nowa bo dopiero wczoraj się zarejestrowałam - więc jeżeli będę popełniac jakieś błędy to mi wybaczcie :)

Marze o zakupieniu królika miniaturki. Tylko mam parę pytań:
a) Czy utrzymanie królika jest kosztowne?
b) Czy od królika śmierdzi?
c) Ile przeciętnie może żyć królik?
 :wink:

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich posiadaczy króliczków :*
Zapisane
KaŚś.^^ :*

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #106 : 2009-02-08, 12:52 »
Witamy w gronie fztowiczów:)

odpowiedzi:
a) zależy co kto pojmuje za kosztowne. Królika trzeba szczepić, karmić, sprzątać. To wszystko kosztuje :) Jak dla mnie nie jest to wielki koszt ale dla innego może być
b)Królik u którego się sprząta i dba o czystość jego klatki pachnie siankiem :) Ma swój specyficzny zapach ale zdecydowanie nie jest to smród :)
c)ok 8-10 lat.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

kasia66k

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5
  • Żyj każdym dniem jakby to był pierwszy i ostatni..
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #107 : 2009-02-08, 16:03 »
Dziękuje bardzo i proszę również innych o odpowiedź :)
A chciałam zapytać - jakie wymiary powinna mieć klatka dla króliczka???
Czytałam wypowiedź Irasa który pisał że 50 cm wysokości i szerokości ale jak dla mnie 50 cm wysokości to chyba przesada choć mogę się mylić :)
A Ty Agnes masz króliczka miniarurkę???
Zapisane
KaŚś.^^ :*

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #108 : 2009-02-08, 16:24 »
zdecydowanie nie jest to przesada :)
Królik powinien mieć taką klatkę w której może się swobodnie wyciągnąć :D (a króliki lubią się wyciągać :) ) Taka klatka jak mówiła Iras to odpowiedni domek dla królika. Najlepiej jak kupisz od razu taką klatke a nie najpierw mniejszą bo królik szybko urośnie i zaraz trzeba bedzie wymieniać. No i trzeba pamiętać że królik nie może siedzieć cały dzień w klatce a powinien biegać po mieszkaniu. Moja Pusia jest wypuszczana jak tylko jesteśmy w domu, a że mój chłopak pracuje w większości w domu to królik biega po chacie praktycznie cały dzień.

Tak Kasiu mam króliczka miniaturkę :) hehe ale już nie jest taka malutka :D
Musisz pamiętać o tym ze króliki miniaturki rosną do 2,5-3 kg. dopowiem tylko ze kot mojego brata wazy 2,8 :P wiec tu masz porownanie.

Pozdrawiam :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

kasia66k

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5
  • Żyj każdym dniem jakby to był pierwszy i ostatni..
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #109 : 2009-02-08, 16:47 »
A jeżeli powiem że w sklepie w którym pytałam o króliki miniaturki kosztowały one 30 złotych to znaczy że mogą to być tzw. "podróbki". Boję się że królik urośnie zbyt wielki czego nie chcę bo nie chcę aby wyglądał jak królik hodowlany xD. Ile mniej więcej kosztował Twój królik i klatka? Ile mniej więcej miesięcznie wydaje się na pożywienie itp.???
Zapisane
KaŚś.^^ :*

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #110 : 2009-02-08, 20:58 »
od dawna nie praktykuje sie sprzedawania krolikow hodowlanych jako miniaturki. Krolikow jest tak wiele, ze nie ma to najmniejszego sensu.

Z tym, ze - jak juz pisala agnes - krolik miniaturka nie jest nawet porownywalny wielkoscia do swinki morskiej - jest wiekszy. i to sporo. waga 2,5 - 3 kg to srednia - aranki (takie z kllapnietymi uszami) moga dochodzic nawet do 4 - 4,5 kg. - ale wciaz pozostaja miniaturkami - krolik hodowlany dla porownania wazy okolo 8 kg.

ceny krolikow sa najrozniejsze - widywalam po 20 zl. 70 zl. gdzies nawet widzilo mi sie krolika za stowe, zeby bylo ciekawiej mozna tez krolika adoptowac (www.adopcje.kroliki.net) jedyne co to trzeba tu podpisac umowe adopcyjna.

Jeszcze co do krolikow sklepowych - nie masz co sie obawiac ze cie oszukaja w kwestii miniaturka/nieminiaturka. Na twoim miejscu bardziej obawialabym sie kwestii wiekowej - badzo rzadko sprzedaja w sklepach kroliki w wieku odpowiednim do oddzielenia od matki - zazwyczaj sklepowe krolikimaja okolo miesiaca zamiast dwoch - a co za tym idzie - po zakupie rzadko kiedy zyja dluzej niz kilka tygodni.

Wydatki.. hmm..

sam krolik - mniejsza o to. Klatka - minimum 100zl. (polecam pod tym wzgledem allegro - klatki taniej nawet o kilkadziesiat zl. niz w sklepach)  miesieczne wyzywienie - nie mam pojecia. Przede wszystkim - kroliki karmi sie granulatem a nie mieszankami zboz - co za tym idzie 85% zarcia z napiesem "dla krolikow" tak naprawde dla krolika sie nie nadaje.

Siano - jakies 2 zl. za paczke - podstawa jedzenia krolika - to na nim (nie na kolbach czy pseudowapienkach - ani jednych ani drugich nie powinno sie dawac!) krolik sciera sobie zeby. W diecie kroilika jest niezbedne i niezastapione - wiec jesli masz np. uczulenie na siano - krolik nie wchodzi w gre.

Sciolka - nie trociny. Najlepiej drewnany granulat - okolo 10 zl. za paczke 5 -8 l.  na ile starcza - nie wiem.

Co roku szczepienia na myksomatoze i pomor - koszt okolo 50zl.

w odpowiednim wieku trzeba sie rowniez liczyc z kastracja/sterylizacja - okres dojrzewania krolika jest naprawde BARDZO ciezkim okresem dla wlasciciela...   na tyle ciezkim ze wlasnie w tym okresie kroliki najczesciej bywaja wywalane.

Co kilka miesiecy przycinanie pazurow - jakies 10 - 15zl.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedz #110 : 2009-02-08, 20:58 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #111 : 2009-02-08, 23:28 »
Nie wiem ile kosztował mój królik bo to był prezent świąteczny :) podobnie było z klatką z tym że nie wiedzieliśmy wtedy o tym że klatka musi być większa więc wzieliśmy wtedy jak nam sie wydawało wystarczającą. (klatka ma chyba 70 lub 80 cm) Ale na szczęście moja koleżanka chce się pozbyć swojej klatki właśnie takiej na dorosłego królika wiec ten problem mamy z głowy. Tamta-jest zdecydowanie za mała a nasza pusia ma dopiero ok 4 miesięcy wiec jeszcze jej sie urośnie.

Wiem że właścicielka salonu od której podnajmuje pomieszczenie kupila królika zaraz po mnie i za komplet królik+klatka(duża)+jedzenie+ściółka zapłaciła chyba 240 zł

Ja kupuje granulat cuni complete w cenie chyba ok 10-11 zł za poł kilo i to starcza hmmm trudno mi powiedziec ale jakies 2-3 tygodnie. Ogólnie cięzko znaleźć ten granulat w sklepach mi na szczęście sie udało w moim mieście w sklepach sieciowych typu kakadu albo zoo natura.

sianko to groszowe sprawy typu 2-3 zł starcza na kilka dni (nie polecam siana vitakraftu lub vitapolu -nie pamiętam, królik po pierwsze męczył je chyba ze 2 tygodnie po drugie tak sie do niego czepialo ze cała chata byla w sianie.)

Ja kupuje ściółkę za ok 30 zł taką która sie bryluje i jest naturalna i to wysypuje w kuwetach (no jest właśnie jeszcze koszt kuwet-ok 12 zł za sztukę) i jednym rogu klatki-tam gdzie Pusia wybrała sobie na toalete. Wiem że jest to droga ściółka ale jest to pierwsza którą kupiłam bo najpierw miałam trociny od znajomych, które absolutnie odradzam. Poszukam jeszcze tańszych żwirków. Oprócz tego na całą klatke kupiłam jakąś preparowaną kukurydze (to też jakieś specjalne podłoże dla gryzoni) I jest to wydajne zwłaszcza jak ma sie łopatke do wybierania kupek :) Za to podłoże zapłaciłam troche ponad 20 zł.

Ogólnie nie są to jakieś straszne koszta no chyba że królik zachoruje...

Moim zdaniem najważniejsze to zapewnić mu odpowiednie warunki i swoją obecność :) Chociaż jak rozmawiam ze znajomymi to wychodzi na to że mój królik jest wyjątkowy jeśli chodzi o to jak jest oswojony. Gdy przychodzi ktoś obcy najpierw pakuje mu sie na kolana, jak ktoś ją podrapie za uszkiem to już jest jego :) Potrafi sie wywalić do góry brzuchem wyciagnięta jak kot i myć sobie pyszczek :) No i bezczelnie się pakować na kolana i domagać pieszczot. Ale wiem że nie wszystkie króliki są takie, wiem ze są takie że jak ktoś przychodzi to siedzą w kącie i sie nie ruszaja. Nasza jest zdecydowanie towarzyska, może dlatego że sporo ludzi przewija sie przez nasz dom a ona prawie nigdy nie jest zamknięta.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #112 : 2009-02-09, 13:24 »
Jak się ma miejsce w mieszkaniu to lepiej zrobić zagrodę. :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

kasia66k

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5
  • Żyj każdym dniem jakby to był pierwszy i ostatni..
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #113 : 2009-02-09, 15:28 »
Aha :)
Dzięki wszystkim naprawdę mi pomogliście :)
Jak macie jeszcze jakieś fajne historyjki o waszych pieszczochach to piszcie - z chęcia przeczytam :*
Zapisane
KaŚś.^^ :*

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #114 : 2009-02-09, 18:17 »
Jak się ma miejsce w mieszkaniu to lepiej zrobić zagrodę. :P


zagroda fajny pomysł, u mnie się jednak nie sprawdził. Pierwszy królik miał  zagrode u mnie w pokoju .. szczurzyca mała jednak przegryzała siatką  odpychala poduszki od łózka (takie dlugie) i wymykała się z zagrody i spacerowała po domu ;)
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #115 : 2009-02-09, 22:45 »
 u mnie zagroda nie ma szans sie sprawdzic - po pierwsze - ze wzgledu na spora ilosc towarzystwa, po drugie - turysta i hesus palaja do siebie naprawde GORACYM uczyuciem, ktory z miloscia nie ma nic wspolnego, po trzecie balabym sie, ze shani wlezie do krolikow, co dla niej mogloby sie naprawde niemilo skonczyc (kroliki u mnie atakuja koty... )
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

szmagda

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #116 : 2009-02-10, 18:08 »
Hej:) niedługo dostanę królika miniaturkę i zastanawia mnie kilka rzeczy...
- Czy króliki się kąpie czy wyczesywanie wystarczy??
- Czy załatwiają się tylko w klatce, czy jak wyposzczę go to np. na dywanie??
- Podobno powinno się raz na jakiś czas wyjść z króliczkiem na dwór. Czy to prawda?? jeśli tak to jak często??
- Jak dużą klatkę powinien mieć królik??
- W jakim miejscu najlepiej żeby stała klatka?
- Jak często powinno się wymieniać ściółkę w klatce??
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #117 : 2009-02-10, 19:20 »
1. ie kapie sie, ale wyczesywanie nie wystarczy - w okrsie lnienia krolika sie wyskubuje (efekt - futro lata WSZEDZIE) Jest to konieczne z racji tego, ze jesli krolik zje zbyt duzo swoich wlosow (podczas mycia sie) istnieje zagrozenie zatkania jelit.
2. Na poczatku - tak. W okresie dojrzewania - tak. nie zwalnia to jednak z obowiazku wypuszczania.
3. TYLKO jesli miejsce gdzie chcesz wyjsc jest w 100% bezpieczne - zadnej mozliwosci ucieczki, gdzie nigdy nie bywaja psy czy koty. Jesli myslisz o trawie przed blokiem - zapomnij. 
4. 100cm dlugosci, 50 cm szeokosci, 50 cm wysokosci albo wieksza.
5. na podlodze, z dala od drzwi, zbyt ruchliwych miejsc, NIE w kuchni (!)
6. zaleznie od uzywanej sciolki i potrzeby.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedz #117 : 2009-02-10, 19:20 »

Ania99

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #118 : 2009-02-11, 00:02 »
Witam wszystkich raz jeszcze:)
Jakiś czas temu pisałam o moim małym problemie z króliczkiem i kwestią jego załatwiania się. Niestety zamiast się poprawić jest coraz gorzej i obawiam się, że nie jest to już tylko kwestia samego załatwiania się ale okazywania antypatii.
Przedstawię pokrótce sytuację i bardzo proszę o pomoc.
Razem z chłopakiem mieszkamy razem w mieszkaniu. Króliczek to była wspólna decyzja, wspólny prezent dla nas. Obawiam się, że mały wybrał sobie tylko mojego chłopaka jako właściciela a mnie nie uznaje. Powód? Nigdy przy nim się nie zsiusia. Wystarczy, że tylko usiądę na kanapie  a on przybiega i siusia obok mnie. Nie daj Boże żebym się zdrzemnęła na kanpaie, mogę miec pewność, że jak się obudzę to będzie tuż przy mnie kałuża. Dzisiaj nawet siusiał  na mnie  kiedy razem z chłopakiem siedzieliśmy na kanapie, wskoczył mi na kolana myślałam, że chce się pobawić a on posiedział chwilę i zrobił co należy. Sytuacje podobne zdarzają się kilka razy dziennie i tylko mnie.  Obawaim się, że króliczek mnie nie lubi...jest mi bardzo przykro z tego powodu i nie wiem co robić...
Króliczek jest u nas ponad tydzień, dziwi mnie, że tak się zachowuje. Ktoś może pomyśleć, że przesadzam ale prosze mi wierzyć, że wyraźnie widac opisaną zależność.
Bardzo proszę o jakies rady. Mam nadzieję, że nie jest za późno żeby zaskarbić sobie sympatie tego słodkiego zwierzaka
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #119 : 2009-02-11, 00:19 »
gdyby krolik cie nie lubil - wogole by nie podchodzil, ewentuanie zachowywalby sie wobec ciebie agresywnie...

pytanie za 100 punktow - w jakim wieku jest krolik?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 27 zapytaniami.