Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Straszny smutny temat!!!  (Przeczytany 4170 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Straszny smutny temat!!!
« : 2004-04-28, 18:58 »
Bezdomnoś to trudny i smutny temat. Chodzi mi o zwierzaki i ludzi. Straszne jest to, że ludzie nie mają domów...
Apeluję!!! Postarajcie się pomóc ludzią i zwierzakom, które są takie biedne... Nie udawajcie, że tego niewidzicie, nie odwracajcie głowy gdy widzicie bezdommność i biedę, nie myślcie: Poco ja mam im pomagać, są przecierz inne osoby!!!. Przecież każdy tak myśli, i co? Zero pomocy, a oni tak cierpią... Jesli was to  spodka, to będziecie się pieklić :grr: ,że nikt wam nie pomaga!!!
Pomyślcie o tym, zastanówcie się, rozwarzcie...
Zapisane

Kira

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #1 : 2004-04-28, 22:38 »
Cos  tak powiem...bezdiomne zwierzeta sa i owszem pomagam dokarmiam.
Co do ludzi to nie zawsze jest tak jak wyglada....
Bezdomni szukaja i chodza
a żebracy którzy zbieraja pieniadze zbieraja na "inne rzecz" :? a cheleb i bulki wyrzucaja na ziemie :(
Bezdomni prawdziwi szanuja co im sie da a zebracy zbieraja bo Coś maja :roll:
Dlatego moze i biedni ...ale ja ludziom nie lubie pomagać :roll:
Wole pomoc 50 psom  30 kotom przez miesiecznie przez rok niz zaufać zbierajacemu pod kosciolem ktory siedzy ciagle albo sam alboz dzieckiemi liczy Na wylewnosc ludzi wychodz z kosciola :roll:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #2 : 2004-04-30, 20:39 »
Ja podobnie Ange... chociaż takich ludzi też mi żal...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedz #2 : 2004-04-30, 20:39 »

absencja

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #3 : 2004-04-30, 21:03 »
to nieprawda, że nikt tego nie zauważa...chociaz faktycznie za mało osób...
Zapisane

mili

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #4 : 2004-05-05, 22:08 »
no i własnie tacy ludzie co zbierają na jabola psują reputację tych naprawdę potrzebujących i ludzie się uprzedzają i koniec, nie ma pomocy...
Zapisane

Sal

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #5 : 2004-05-07, 13:24 »
Cóż... zwierzaki absolutnie nie zasługują na bezdomność. Natomiast ludzie najczęściej sami się do tego doprowadzają...
Zapisane

Koira_Dżeki

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #6 : 2004-05-07, 16:39 »
Zgadzam się z Salamandrą... Po co pili? ćpali? kradli? dlaczego nie płacili podatków? się nie uczyli? Wszystko ich wina! Trzeba było zadbać o swoje życie a nie prosić o pomoc.... Ja ludziom bardzo rzadko pomagam. Chociaż, że czasem mi się to zdarza. A zwięrzętom...? Gdybym nie chciała im pomagać nie zabrała bym z ulicy kota, psa nie była bym wolontariuszkąi nie szukała i karmiła Hektora- bezdomnego mieszańca :)
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #7 : 2004-05-07, 17:56 »
life is brutal :(  biedne czworonogi :cry:
Zapisane

Patka

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #8 : 2004-05-08, 09:58 »
Tak sa osoby naprawde biedne które potrzebują na jedzenie ale są tez tacy którzy oszukują przychodza po kase żeby kupić sobie to jedno piwko lub winko !!!!!!!A jeśli chodzi o zwierzeta to zawsze im pomagam w takich sytuacjach,dokarmiam. ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedz #8 : 2004-05-08, 09:58 »

koniula

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #9 : 2004-05-08, 17:37 »
ja bardzo często pomagam kiedy mogę zwierzętom. Jednak ... niektóerzy biedni nie zasługują na biedote. MOże sie nie uczyli bo ich rodzice nie mieli na to pieniedzy? a potem zostali bezdomnymi i nikt im nie che pomagac . jednak nie rozumiem ludzi ktrzy samiu sobie psuja zycie  :?
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #10 : 2004-05-08, 20:16 »
Jeśli chodzi o ludzi czasami wrzucę komuś pieniądze, ale niestety większość z nich zwyczajnie oszukuje, a forsę wyda na alkohol czy narkotyki... :? Jeszcze gorzej jest jak ktoś wysługuje się swoimi właśnymi dziećmi... ubierze je w najgorsze ubrania, podarte, brudne a potem karze usiąść pod kościołem czy sklepem i zbierać :grr: To okropne!!!
Co do braku pomocy to nie uważam żeby tak było, że ludzie nie chcą w ogóle pomagać, są organizacje, osoby prywatne które pomagają i ludziom i zwierzętom :)
Ja pomagam zwierzaczkom w ten sposób, że zajmowałam się wieloma, kilkudziesięcioma bezdomnymi psiakami, kotkami, wróblami, gołębiami, szczurkiem, rakiem i innymi ;) oprócz tego jestem wolontariuszką w schronisku, szukam ludzi, którzy wykupią konie przeznaczone na rzeź... Robię, co mogę!
Ale nie dam sobie wmówić, że WSZYSCY ludzie są sami sobie winni! Pomyślcie o sytuacji takiej, że wielu ludzi nie ma na chleb bo nie ma pracy, a dlaczego nie ma? bo w naszym kraju jest tak duże bezrobocie, albo u innych osób ich rodzice w młodości nie mieli pieniędzy aby mogli się kształcić! Są różne powody... Prawdą jednak jest, że bardzo wielu z nich sama do tego doprowadziła!!! Pijaństwo, narkomanizm, przemoc to najczęstsze tego powody.
Acha, chciałam jeszcze pomagać w Domu Dziecka opiekować się dzieciaczkami, ale do jednego, do którego dzwoniłam przyjmują tylko pełnoletnich wolontariuszy... Szkoda... Ale został mi jeszcze drugi, a nóż się uda ;)
Tak naprawdę jednak pomagam głównie zwierzętom, czasem nawet się nie wie jak pomóc ludziom :roll:

Pozdrawiam

Dalmafreciak&Zwierzaki
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #11 : 2004-05-09, 14:04 »
U nas podobnież można uczyć biedne dzieci angielskiego, nawet bym chciała :) Fajnie, z anglika nawet niezła jestem :}
Zapisane

absencja

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #12 : 2004-05-09, 17:00 »
koira, czesto faktycznie tylko wyludzaja...ale to nie zawsze jest ich wina...nielegalni imigranci, ludzie, którzy stracili wszystko z przyczyn od nich niezaleznych...dzieci bezdomnych kobiet(ile ich widzimy z dzieckiem na ramieniu, co potem dzieje się z tymi dziećmi, które zwykle prawnie nie istnieją)
Zapisane

koniula

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #13 : 2004-05-09, 18:31 »
ludzie czasem doprowadzaja sami sieie do biedoty a czasem nie. nie maja pieniedzy uz od poczatku do krotkiego konca swego zycia. jednak zwierzta nie moga wybierac czy beda bezdomne czy nie. czasem tylko uciekna ale potem wracaja lub znajduja nowe miejce bo moze w tamtym poprzednim domu nylo im xle. roznie bywa
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #14 : 2004-06-07, 22:22 »
Ja zawsze dawałam z moją mamą a teraz juz niedaje aczemu?A o to dlaczego:
Pewnego dnia przyszedł facet z dzieckiem do nas do domu po chleb i po coś do ubrania bo ma 8dzieci i nie ma ich w co ubrać i co dać jeść.Dowiedzieliśmy się że ma dwójkę młodszych znaczy się 4 i 5 lat.A mielismy w domu ubranka i buty pomnie jak byłam mała i lezały dla moich dzieci,no ale ile mogą leżeć.
Dalismy te ubranka te buty chleb pomarańcze i 5zł.
Ubranka zostały na sieni za rogiem,skórki z pomarańczy porozżucane,chleb podeptany.

Szkoda słów i od tej pory nie daje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedz #14 : 2004-06-07, 22:22 »

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #15 : 2004-06-21, 20:57 »
AJ chciałam mamę przekonać, aby mi pozwolila zostać wolątariuszką w schronisku, a ona "nie! Co ty będzziesz psy myła?" Ona nie wie, że jato lubię (chyba)
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #16 : 2004-06-21, 21:52 »
No ja byłabym też wolontariuszką w schronisku ale najbliższe jest an drugim końcu miasta :cry: Nie moge patrzeć na takie psy, koty wychudzone, żałośnie jęczące na ulicach... Zgodzę się z kimś kto tutaj sie wypowiedział...Ludzie sami sobie zarabiaja na taki los chyba,ze już rodzą się biedni...A ja wrzucać pieniędzy za bardzo nie lubie bo wiem, że znaczna większość takich ludzi oszukuje. Wolę dać np. chleb czy coś innego do jedzenia. Bo wiem,ze człowiek naprawdę głodny weźmie chleb i nie chodzi mu tylko o pieniądze ale zeby w ogóle miał jak żyć...Cholera mnie bierze gdy widzę,jak ktoś "bezdomny" dostał od kogoś chleb a chwilę później mijając śmietnik wyrzuca go...
Zapisane

Tika

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #17 : 2004-07-09, 10:04 »
Ja bym chciała pomagać ludziom, ale tym naprawdę potrzebującym, a nie oszustom, którym nie chce się nic robić i wykorzystują dobroć innych. Tylko, że to trudno wyczuć kto naprawdę potrzebuje.
Cytuj

Dalismy te ubranka te buty chleb pomarańcze i 5zł.
Ubranka zostały na sieni za rogiem,skórki z pomarańczy porozżucane,chleb podeptany.

Ja też się parę razy sparzyłam i teraz trudniej jest mi wyciągnąć rękę, bo od razu myślę, że może to tylko jakiś cwaniaczek co wykorzystuje innych.
Ze zwierzakami nie mam takich oporów
Cytuj

Wole pomoc 50 psom 30 kotom przez miesiecznie przez rok niz zaufać zbierajacemu pod kosciolem ktory siedzy ciagle albo sam alboz dzieckiemi liczy Na wylewnosc ludzi wychodz z kosciola

Popieram. Z ludźmi nigdy nie wiadomo.....
Zapisane

klarcz

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #18 : 2004-07-14, 16:00 »
ja jestem wolontariuszka w schronisku dla bezdomnych zwierzat wiec pomagam zwierzetom ...ludziom tez chcialabym pomagac ale teraz jest coraz wiecej symulantów którzy udaja cierpienie a kazdy grosz wydadza na alkochol albo narkotyki
Zapisane

*msklodowska*

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #19 : 2004-07-15, 12:01 »
Niestety życie jest okrutne i do póki ludzie się nie zmienią będzie takie nadal.co do ludzi bezdomnych jedni są (można powiedzieć z własnej woli,)bo sami się do tego doprowadzili ale są też tacy co niestety los ich do tego zmusił,ale jak tu ich rozpoznać którzy są uczciwi a którzy nie?a nie którzy wykorzystują do tego jeszcze dzieci,a są i tacy co i zwierzęta.już nie raz widziałam w Wawie jak siedzi sobie osoba z kartką na której napisane jest,że zbiera na karmę dla psa.Wydaje mi się,że taki ktoś uczciwy to nie jest,bo jak może zbierać na karmę dla psa jak sam nie ma co jeść  :roll: dla mnie jest to troche dziwne. Ale zdarza się,że wrzucę te pare groszy jak serce mi mówi,że tej osobie naprawdę przyda się te pare groszy i że nie wyda na alkohol itp.
zwierzętom jednak łatwiej jest pomagać,bo takie zwierze nie jest niczemu winne a i wiadomo,że jak da mu się kawałek chleba to nie wyrzuci do śmieci tylko zje,bo naprawde jest głodne a niestety z taki bezdomnym nigdy nic nie wiadomo. :(
Zapisane

Myszoskoczka

  • Gość
Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedź #20 : 2004-07-15, 21:36 »
a ja jak kiesyś byłąm w górach, widziałam takiego psa w kapeluszu leżał na ziemi widać było że jest głodny i znudzony a obok niego była tabliczka "zbieram na kiełbasę" :lol: ale ja wole pomagac zwierzętom, niżby ludziom :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Straszny smutny temat!!!
« Odpowiedz #20 : 2004-07-15, 21:36 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 27 zapytaniami.