Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Krzyżacy  (Przeczytany 11222 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #30 : 2005-07-29, 20:32 »
Ja lubię "Krzyżaków", przeczytałam jako lekture, spodobała mi się i jak mi się nudzi, to często powracam do tej książki.
Mogę wymienić bohaterów? Z góry dzia:
Krzyżak 1, Krzyżak 2, Krzyżak 3...Krzyżak 100578...
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #31 : 2005-07-29, 20:45 »
hmmm...
 Przeczytałam z własnej,nie przymuszonej woli , tak jak całego Sienkiewicza i inne tam takie. Dobrze się czyta, zresztą Sienkiewicza wszystkie książki dobrze się czyta, mimo że z prawdą historyczną wiele wspólnego nie mają.
   Podobało mi się, ale za "Krzyżakami" nie przepadam, tak jak i za "Quo Vadis".  Zdecydowanie jednak bardziej, lubię "Trylogię" , tę czytałam kilka razy.
« Ostatnia zmiana: 2005-07-30, 16:25 autor Nefra »
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #32 : 2005-07-29, 21:57 »
Nie wiem jak mozna czytać to :P
Przyznam się, że tego nie czytałam i pani od polaja miała do mnie wonty, ale sie wybroniłam bo powiedizałam że streszcznei czytałam ( no poczęsci :P)
Duzo osob nie czytalo i uszli z zyciem :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Krzyżacy
« Odpowiedz #32 : 2005-07-29, 21:57 »

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #33 : 2005-07-30, 14:37 »
Ciesz się, że Cię nie uczy polskiego moja wychowawczyni. Jak zauważyła, że lektur przeczytałam z całej klasy ("świętoszka") tylko ja i moja koleżanka z ławki, to zaczęła odpytywać resztę klasy, a nam kazała siedzieć cicho. Wg. mnie bardzo dobrze zrobiła:/ I u niej kwestia "Czytałam streszczenie" by nie pomogła, jeszcze bardziej by Cię męczyła i zadawała takie pytania, na które w streszczeniu nie ma odpowiedzi.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #34 : 2005-07-30, 15:08 »
Krzyzacy byli całkiem, całkiem :) ale najbardziej z Sienkiewiczowskich ksiażek podoba mi się "Pan Wołodyjowski"... czasami jak w  tv puszczają ekranizacje tych jego powieśąci to mogę siedzieć i oglądać godzinami.. :)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #35 : 2005-07-30, 20:41 »
A ja znam na pamięć "Płomykiem i scyzorykiem" :mrgreen:
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #36 : 2005-07-30, 20:44 »
A jak sięto ma do "Krzyżaków" ? Bo coś wątek tracę...
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #37 : 2005-07-31, 12:13 »
A, bo się wywiązała gadka o "Trylogii"... Temat powinien zmienić nazwę na "Twórczość sienkiewiczowska":P
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #38 : 2005-08-06, 20:46 »
ja przerabiałam to w gimnazjum. Przez mięsiąc udało mi się przeczytac 22 strony, bo jak tylko zabieralam się za czytanie, to po kilku zdaniach zasypiałam (poważnie). żadna książka mnie tak nie znudziła (no może oprócz "Opowieści o pilocie Pirxie", które przerabialismy chyba w szóstej klasie).

W końcu zaczęliśmy oglądac film na j.polskim(!), ale po słowach "Mójci on" wyłączyliśmy i obejrzeliśmy "Mumię". 
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"

Forum Zwierzaki

Odp: Krzyżacy
« Odpowiedz #38 : 2005-08-06, 20:46 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #39 : 2005-08-06, 20:58 »
Nie przebrnelam przez Krzyazkow,ale teraz w liceum musze przez Potop takze nie wiem co gorsze :P A tak to zawsze wszystkie lekturki czytam. ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #40 : 2005-08-08, 18:00 »
ja miałam Krzyżaków , to było coś okropnegooo ... tyle czytania , owszem lubie czytać ale jak mnie coś ciekawi a takie rzeczy odpadają :P
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #41 : 2005-08-08, 21:36 »
Ja czytalam kzyzakow w ubieglym roku szkolnym.  To byla katorga mimo, iz bardzo lubie czytac ksiazki. Pani podala nam lektury juz na poczatku roku ale tak nie chcialo mi sie tego czytac i w koncu jak pani powiedziala przed feriami ze po feriach zaczynamy to omawiac to musialam sie za to wziasc. To bylo okropne. Mialam na to dwa tygodnie. Pojechalam do babci zeby miec spokuj i calymi dniami to czytalam robiac przerwy tylko na jedzenie i spanie. Ale przeczytalam i jestem z siebie dumna. :)
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

niaania

  • Gość
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #42 : 2005-08-09, 10:03 »
OOOOOkkrroooppnee. Przeczytałam połowe pierwszego tomu, streszczenie i jakoś się wymigałam.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #43 : 2005-08-09, 12:00 »
ja pamiętam jak moją starszą siostrę rodzice gonili do tego,żeby w końcu to przeczytał,a ona się wymigiwała, w środek "Krzyzaków" wsadzała inną książkę i udawała,ze czyta... z tego powodu miałam też uprzedzenia, na początku byłam porządnie zniechęcona i było cieżko, a potem? akcja się rozkreciła i w sumie całkiem mi sie księga poobała ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

.mati.

  • Gość
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #44 : 2005-08-09, 13:08 »
Miałem to w 1 gim... dosyć ciężko się czyta, ale jak się akcja rozkreca to leci szybko. Osobiście niezbyt lubie tą książke... :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Krzyżacy
« Odpowiedz #44 : 2005-08-09, 13:08 »

halina

  • Gość
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #45 : 2005-08-11, 21:18 »
hahaha !! a ja jestem bardz dumna z siebie bo przeczytałam tą książkę całą !! :;d:
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #46 : 2005-10-28, 13:24 »
Miałem to kiedyś za lekture i musiałem to czytać :lol:
Jednak jest to ciekawa książka :wink:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #47 : 2005-10-28, 13:44 »
Nie cierpię, beznadzieja, bezsens, nie przeczytałam do końca bo na początku zasnęłam... bleh, ohyda jak patrzę na okładkę tej książki to mi się cofa.
Nie cierpię wogóle 'poezji' Sienkiewicza... on opisując biedronkę to rozpisze się na 30 stron :? Naprawde jak dla mnie książki fatalne...
Wolę poczytać książki 'mlodzieżowe' aniżeli to coś  :Oo:
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #48 : 2005-10-28, 20:45 »
Nie cierpię, beznadzieja, bezsens, nie przeczytałam do końca bo na pocz±tku zasnęłam... bleh, ohyda jak patrzę na okładkę tej ksi±żki to mi się cofa.
Nie cierpię wogóle 'poezji' Sienkiewicza... on opisuj±c biedronkę to rozpisze się na 30 stron :? Naprawde jak dla mnie ksi±żki fatalne...
Wolę poczytać ksi±żki 'mlodzieżowe' aniżeli to co¶ :Oo:
nic dodać, nic ując...

Mialam to rok temu jako lektore szkolną, nie wzielam nawet do reki... nie przeczytalam nawet streszczenia. Ze sprawdzianu z tego dostalam 1. Oczywiscie omawialiśmy tą lekture, ale ja wtedy siedzialam cicho, a jak bylo jakies wypracowanie to patrzylam na tył ksiazki(są tam podane strony najważniejszych wydarzeń) i jakos sobie radzilam, dzięki pięknemy koncowi :D
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

AltF4

  • Gość
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #49 : 2005-11-14, 21:35 »
hyh... "Krzyżacy" ... fajne... nigdy nie przeczytałem... i widzicie co ze mnie wyrosło -.-'
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #50 : 2005-11-14, 23:32 »
no nie widzimy...;) :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Krzyżacy
« Odpowiedz #50 : 2005-11-14, 23:32 »

Sai

  • Gość
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #51 : 2005-11-15, 16:24 »
Ja Krzyrzaków miałam jao lekture w tamtym roku ale ani jednej strony nie przeczytałam tą książke miałąm 2 razy w ręce raz jak wypożyczałam z biblioteki a drugi jak odawałam  :)
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #52 : 2005-11-15, 17:09 »
Aktualnie czytam.. Doszłam jakieś 100 stron temy do ciekawych wydarzeń i zaczyna mi się to podobac :) Z tym, że muszę teraz siedzieć jakieś 3 godziny dziennie nad nimi, żeby zdążyć :lol: (na poniedziałek)...
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #53 : 2005-11-16, 19:30 »
Miałam w I klasie gim. Dostałam pałe ze spr. i odp., bo nie czytalam tego. Poprostu sie od wsyztskich nasluchalam, że nie przecyztali tego, bo to denne. A że ja nienawidze cyztac i jeszcze ktos mi mowi takie rzeczy to sie poprostu zniechecilam. Ale sie przyznalam nauczycielce :lol:
Zapisane

wesciara

  • Gość
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #54 : 2005-11-16, 19:54 »
Ja też miałam jako lekture w zeszłym roku, a że sie nasłuchałam że to bez sensu, to niezbyt szybko sie wziełam za czytanie  :P Jak czytałam to opuszczałam opisy przyrody no i cały opis bitwy. Ale moim zdaniem to nie jest aż taka straszna książka  :)
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #55 : 2005-11-16, 20:20 »
Ja jestem z siebie baaaardzo dumna że przeczytałam :P Pierwszy tom - potworności totalne, że usnąć idzie... a drugi tom jest nawet spox bo sie coś dzieje :P Ale w sumie to nie taki diabeł straszny... ;)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

ssgosiass

  • Gość
Odp: Krzyżacy
« Odpowiedź #56 : 2005-11-17, 19:38 »
Ja tak jak Goldi. Wolę czyatć jakieś młodizeżowe, a nie takie 'bazgroły' :P
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.184 sekund z 27 zapytaniami.