Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6  (Przeczytany 3760 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karolcia

  • Gość
WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« : 2006-02-20, 17:45 »
Wiem że był już podobny temacik < http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,22959.0.html > ale mi teraz chodzi o wasze wrażenia PO przeczytaniu HP6. Jak wam się podobało?
Zapisane

DnW

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #1 : 2006-02-21, 07:06 »
jest jeszcze http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,8470.0.html :)

ale co do książki to była fajna, ale mnie osobiście bardziej się podobała 5 część. 6 Jest jak dla mnie za bardzo przesłodzona (buzi buzi cmok cmok :P)
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #2 : 2006-02-21, 13:28 »
Właśnie wątek o tej części jest na:
http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,8470.0.html
Po co kolejny? :?
a HP do :twisted: cały jest
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedz #2 : 2006-02-21, 13:28 »

Karolcia

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #3 : 2006-02-21, 17:59 »
Esio
Mi z góry jak już mówiłam chodzi o WRAŻENIA PO PRZECZYTANIU HP6 a nie o PLOTKI jeżeli nie zauważyłeś, a to - muszę ci powiedzieć - kapeczkę się różni...
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #4 : 2006-02-22, 07:36 »
Troszeczke się różni, ale HP nie jest wart nawet jednego temtu :P
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #5 : 2006-02-22, 12:02 »
Czytałes chociaz CAŁA SAGE? Nie? To sie zamknij. Wkurzaja mnie tacy ludzie jak ty, ze nie przeczytali a sie wypowiadaja.
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #6 : 2006-02-22, 13:21 »
Pewnie będze czytał ksiązke która mi się ani na początku nie podoba ani w srodku ani na końcu :stupid:
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #7 : 2006-02-22, 14:31 »
To nic nie pisz, najprostsze rozwiązanie.
A co do HP, nawet mi sie podobało. Oprócz Lavender książka byłaby fajna. A Harry tak się nagle zakochał w Ginny.  :roll: To mi nie pasuje. Może mu dała eliksir miłosny?  :mrgreen:
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #8 : 2006-02-22, 15:18 »
książka bardzo, bardzo fajna, dużo się wyjaśniło :)
ale wkurza mnie Ginny.. nagle się wpycha do trójki , wszyscy ją lubią, jest taka boska, ahh.. :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedz #8 : 2006-02-22, 15:18 »

Nataila

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #9 : 2006-02-22, 15:24 »
Esio, jak się nie znasz na temacie, to po prostu nie pisz. Skoro nie czytałeś, to chyba temat o "wrażeniach po przeczytaniu" za bardzo dla Ciebie nie jest, hm? I co Ci daje prawo decydować, jaka książka/film/coś innego jest warte lub niewarte "nawet jednego tematu"? :roll: Ludzie, myślcie, zanim coś napiszecie :| .

Spodobało mi się. Poza wątkami "miłosnymi", które chyba pani R. za bardzo nie wyszły. Spłyciła to wszystko niemiłosiernie, a przecież oni już mają po piętnaście/szesnaście lat, a tu zachowują się na poziomie o wiele niższym. Tylko Ginny i Harry jeszcze, jeszcze. Kitko, mi się wydaje, że Rowling od początku sobie zaplanowała, że oni będą parą, więc mnie to nie zdziwiło. O wiele lepiej, niż Harry/Hermiona. Podoba mi się też para Lupin/Tonks. Bo oni bardzo do siebie pasują. Tak sobie myślałam, że fajnie by było, gdyby ich sparowała. Jeśli chodzi o Harry'ego, to on by fajnie wyglądał z Luną.
Dużo Snape'a, to też na plus ;) . Szkoda tylko, że na końcu zrobiła z niego Tego Wrednego. Ale kto wie, ona lubi zaskakiwać, na pewno w siódemce jakoś wszystko powyjaśnia.
Szkoda Dumbledore'a. To była jedna z moich ulubionych postaci. Hej, ale może on jednak żyje? :lol:
Wątek Księcia Półkrwi. Właściwie do całej akcji niepotrzebny. Jest w tytule, a nie ma tak wielkiego znaczenia. Gdyby go nie było, to w sumie dużo by to nie zmieniło. Co nie zmienia faktu, że ciekawy pomysł :;d: .
Cała książka jednak wydaje mi się za szybka. Akcja pędzi, nie ma już tego "klimatu", który był w poprzednich tomach.
Aly - Ginny się zrobiła jak Mary-Sue [cudowna, wspaniała i genialna]. Ale że jest jej więcej - dla mnie na plus. Bo była wcześniej pomijana, a to ciekawa postać, mimo że teraz zbyt 'wspaniała'.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #10 : 2006-02-22, 17:08 »
jeju, ile wątków o HP jeszcze powstanie? Macie już jeden :P
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #11 : 2006-02-22, 18:31 »
Szkoda mi czasu i wzroku na tego badziewia :lol:
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #12 : 2006-02-22, 18:55 »
Esio, naprawdę rozumiem, że może Ci się nie podobać ta książka, ale czy musisz to tak wszędzie manifestować ?
Natalka - co do Luny się zgadzam ;)
poza tym tak szczerze nie wyobrażam sobie,  że Harry by nie wrócił do Hogwartu, a juz Hermiona to :shock: (w końcu i Ron i Hermiona obiecali Harry'emu, że z nim pójdą)
chyba, że Ron i Hermiona (btw ja ich uwielbiam jako parę :P) będą pomagać z Hogwartu, jak to było na jednym FF pokazane :krzywy:
BTW Nataila odwiedzasz forum http://www.magiczne.pl ? :chytry:
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #13 : 2006-02-22, 19:07 »
Napisałem co uważałem :mrgreen: i uważam , że wystarczy, a moje zdanie już znacie
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #14 : 2006-02-22, 19:53 »
Zachowaj je lepiej dla siebie i nie rób sobie obciachu.

Moim zdaniem ksiazka jest na początku nuuudnaaa, Ginny jest wkurzająca. Ale potem sie fajnie rozkreca :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedz #14 : 2006-02-22, 19:53 »

Nataila

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #15 : 2006-02-22, 20:29 »
BTW Nataila odwiedzasz forum http://www.magiczne.pl ? :chytry:
Czasami. Ale raczej tam nie piszę. Coś mnie ominęło ciekawego tam? :chytry: <leci na magiczne sprawdzić>
A mi się nie podoba para Ron/Hermiona. Lubię Rona, ale on do niej w ogóle nie pasuje. Za głupi jest :P .
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #16 : 2006-02-22, 20:39 »
ależ oni się doskonale uzupełniają :P
Hermiona trochę Rona naprostuje, a Ron spowoduje, że Hermiona nie będzie taka "sztywna" [bałam się użyć tego określenia - w końcu panna Granger trochę się zmieniła :P]
a pomijając fakt, że Ron jest ślepy [jak mógł nie zauważyć, że Hermiona do niego zarywa] i ma odchyły* to calkiem fajny z niego chłopak jest :mrgreen:

* - tu muszę pochwalić autorkę za znajomość charakterów według znaków zodiaku :mrgreen: ja - zodiakalna Ryba, zachowuję się czasem, dobra, często podobnie jak Ron [też Ryba :mrblue:]
Pannę [Hermiona] i Lwa[Harry] też można sobie porównać :mrblue:
BTW to może tak nie do tematu, ale wiecie, coś dziwnie mi się układają te "Slytherinowe" nawziska - Severus Snape, Salazar Slytherin -> SSSS <- czyli syk węża :lol:
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #17 : 2006-02-22, 20:43 »
Aż się boję przyznać, że ja najbardziej lubię Hermionę i Severusa :oops: :P . Możecie uznać, że nic takiego nie mówiłam :lol: . Wiem, że to całkowicie niekanoniczne sparowanie, ale w fanfiction [o ile ktoś pisze porządnie] wychodzi super.
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #18 : 2006-02-22, 20:58 »
No więc... jesli chodzi o ulubione postacie, to moje to Syriusz, Dumbluś i Tonks ( :lol:) Tylko jedna z nich przeżyła :|

A co do książki....fajna :mrgreen: Zaskakująca... a mysle że wątek Księcia Półkrwi sie rozwinie i 'na coś przyda' w VII części ;) Wątki miłosne... Ronuś/Lavender - błeeee.... :P A reszta ujdzie ;)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Wilczurek

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #19 : 2006-02-22, 21:20 »
ESIO, jak mi sie coś nie podoba, to nie wypowiadam się na ten temat, a tym bardziej nie gram innym na nerwach  :|
Już chyba pisałam w innym temacie (skleroza :lol: ), że zawiodłam się... Choć tak w sumie to się zastanawiam, czy to nie przez to, że dzień przed Potterem skończyłam czytać "Najstarszego" (super książka) ;)
A moje ulubione postacie to Syriusz, Luna (sentyment do imienia chyba :P ) no i Tonks :].
Jestem bardzo ciekawa, jak zakończy się cała seria...
A co do tematu miłosnego ( :lol: ), to podobno autorka chciała go jakoś rozwinąć, ale ze względu na młodszych czytaczy wyszło tak jak jest  :roll:
Zapisane

Karolcia

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #20 : 2006-02-23, 14:33 »
Alya
Ale Hermiona nie jest panną! Ona przecież zdawała w 6 części egzamin na teleportację, a gdyby była panną to musiałaby się urodzić we wrześniu (ew. pod koniec sierpnia) a Harry, który się urodził w lipcu nie mógł jeszcze zdawać, więc Hermiona nie moze być panną! Gdyby się urodziła we wrześniu nie mogłaby jeszcze zdawać!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedz #20 : 2006-02-23, 14:33 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #21 : 2006-02-23, 16:51 »
chodzi Ci o to, że jest już dorosła, tak ?
chyba, że jej związek małżeński mi gdzieś umknął .. :hmmm:
BTW Hermiona jest rok starsza od Harry'ego i Rona - urodziła się 19 września 1979 roku ;)
Zapisane

Karolcia

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #22 : 2006-02-23, 17:04 »
Nie, nie, chodziło mi o to, że na pewno nie urodziła się we wrześniu, ale dobra, nieważne...
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #23 : 2006-02-23, 17:20 »
Ależ ona się właśnie urodziła we wrześniu :P . Bo, jak mówi Aly, jest od chłopaków o rok starsza, a są razem na roku, bo w Wlk. Brytanii inaczej się rekrutuje uczniów, tak że wychodzi, że uczą się na tym samym roku.
Zapisane

Karolcia

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #24 : 2006-02-23, 17:21 »
A, chyba że tak. Byłam absolutnie przekonana, że jest inaczej. Dobra, sorki za pomyłke.
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #25 : 2006-02-23, 17:42 »
o rany Karolcia, dopiero zrozumiałam, że chodzi o znak zodiaku :lol:
a z tą rekrutacją - żeby dostać się na pierwszy rok do Hogwartu, trzeba mieć zdaje się 31 sierpnia danego roku ukończone 11 lat ;)
« Ostatnia zmiana: 2006-02-23, 17:49 autor Alya »
Zapisane

Karolcia

  • Gość
Odp: WRAŻENIA po przeczytaniu HP6
« Odpowiedź #26 : 2006-02-23, 17:44 »
Tego akurat nie wiedziałam. Ale jeżeli to się zgodza, więc może być panną, to nie mam żadnych zastrzeżeń :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 27 zapytaniami.