Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Świat Dysku  (Przeczytany 7610 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

myszka

  • Gość
Świat Dysku
« : 2004-02-02, 12:37 »
No właśnie. Rzucam hasło, czekam na odzew :P Nie jest to co prawda w 100% typowe fantasy, ale...  :wink:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #1 : 2004-02-02, 15:55 »
:?:
nie rozumiem za bardzo :oops: :oops:
Zapisane

myszka

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #2 : 2004-02-02, 16:36 »
OK, dla niekumających hasła wyjaśniam: cykl "Świat Dysku" Pratchetta. :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Świat Dysku
« Odpowiedz #2 : 2004-02-02, 16:36 »

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Świat Dysku
« Odpowiedź #3 : 2004-02-02, 16:38 »
Ja nie czytalem, ale kiedys mam zamiar bo podobno bardzo dobre :)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #4 : 2004-02-02, 16:40 »
Aaaaaaaaaaaa no to już sporo wyjaśnia ;) No ale nie czytałam...
Zapisane

myszka

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #5 : 2004-02-02, 16:43 »
Cytat: xeite
Ja nie czytalem, ale kiedys mam zamiar bo podobno bardzo dobre :)


Bardzo, to mało powiedziane :P
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Świat Dysku
« Odpowiedź #6 : 2004-02-03, 07:29 »
Cytuj

"Świat Dysku" Pratchetta

powiadasz
Cytuj

Bardzo, to mało powiedziane

hmmm, to znowu mnie czeka dzisiaj wizyta w bibliotece...  :wink:
jak przeczytam nie omieszkam podzielic sie wrazeniami...
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #7 : 2004-02-03, 10:25 »
hm... leży na półce z książkami ale jakoś nigdy nie mam czasu się w niej zatopić. Przeczytalam kilka pierwszych rozdziałów i moge powiedziec ze warto :) Wszystko dzieje sie w przyszlosci i jest jak najbardziej odpowiednie do tego dzialu ;)
Zapisane

Visenna

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #8 : 2004-02-03, 10:55 »
Cóż.... Do Prachetta jakoś mnie nie ciągnie. Nie słyszałam zbyt dobrych opini (nie licząc Twoich Myszko ;) ) Może kiedyś przeczytam, ale na razie mi się nie śpieszy....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Świat Dysku
« Odpowiedz #8 : 2004-02-03, 10:55 »

Gopi

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #9 : 2004-02-03, 12:08 »
Ja czytałam niektóre. Dla mnie to jest świetne :wink:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Świat Dysku
« Odpowiedź #10 : 2004-02-03, 16:46 »
to może powiecie troszeczkę o czym to jest (oprócz tego że dzieje się w przyszłości? :mrgreen: Nie wiem czy się opłaca wypożyczać :lol:
Zapisane

myszka

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #11 : 2004-02-03, 17:02 »
W zasadzie nie dzieje się w przyszłości :P => no chyba, że mówimy o książce "Dysk", która do cyklu nie należy :lol: Miejscem akcji jest Świat Dysku - płaski jak talerz, leżący na grzbietach czterech słoni, które z kolei stoją na skorupie ogromnego żółwia, płynącego przez wszechświat - czyli, dla niekumatych, nasz własny świat, jakim widzieli go starożytni :wink: Sama seria jest parodią fantasy, naszpikowaną aluzjami do wszelkich zjawisk naszej rzeczywistości, od oczywiście literatury (jeden tom to luźna parodia Fausta, inne dramatów Szekspira..., aluzje do Tolkiena...) poprzez historię, mitologię, naukę, popkulturę, aż po kościół :P Bohaterowie są różni, część występuje w różnych tomach, niektórzy pojawiają się raz. Wśród nich: czarownice, magowie, "barbaryiańscy herosi" (Cohen Barbarzyńca :wink: ), Śmierć, jego rodzina (!) i koń Pimpuś... i wielu, wielu innych.
Szczerze mówiąc, polecam dla osób lotnych i zorientowanych w świecie, a najlepiej już trochę starszych, inaczej rzeczywiście może mało śmieszyć z racji braku zrozumienia. To wbrew pozorom bardzo inteligentne książki :wink:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Świat Dysku
« Odpowiedź #12 : 2004-02-03, 17:52 »
ooo, zapowiada się ciekawie :mrgreen: :mrgreen:. Chyba sobie przeczytam :mrgreen: :wink:

chociaż te aluzje do Tolkiena :roll:... no ale może przeżyję :diabelek:
Zapisane

myszka

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #13 : 2004-02-03, 19:15 »
Myślisz, że Tolkien przewraca się w grobie? :lol:
Zapisane

iwa

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #14 : 2004-02-03, 19:17 »
Moja koleżanka bardzo chwali Świat Dysku. Napisała nawet prace na Antropologie Kultury i...Jak się skończy sesja to pędzę po książki :) Moja siostra ma nawet jedną,ale to chyba któraś tam z kolei.
Myszka, widzę że jesteś specjalistką?Którą książkę polecasz???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Świat Dysku
« Odpowiedz #14 : 2004-02-03, 19:17 »

myszka

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #15 : 2004-02-03, 19:34 »
Ja osobiście jestem przede wszystkim fanką książek, gdzie na pierwszym planie znajdują się czarownice, a następnie kocham Śmierć :kocham: CIężko mi polecić jedną z około dwudziestu jakie się ukazały... na pewno im dalej w cykl, tym śmieszniejsze są książki, widać, że autor zaczyna z książki na książkę zżywać się ze stworzonym światem. Ogólnie w obrębie cyklu są "serie": czarownice, Śmierć, Straż Miejska Ankh - Morpork, mag Rincewind - najczęściej w połączeniu z Cohenem Barbarzyńcą... oraz książki "indywidualne", w których bohaterowie nie należą do już znanych i raczej nigdy się nie powtarzają - z czego najlepszą są wg. mnie "Pomniejsze Bóstwa".
A którą książkę ma twoja siostra, może wypowiem się o niej ;)
Zapisane

iwa

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #16 : 2004-02-03, 22:00 »
Moja siostra ma  właśnie "Pomniejsze bóstwa", ale ona jakoś nie garnie się do czytania żadnych książek :wink: Najczęściej to ja jej podbieram książki i czytam. A tą dostała od kolegi :roll: Mi się podoba o czarownicach. "Seria"o czarownicach obejmuje jakie książki- tytuły?
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #17 : 2004-02-03, 22:18 »
Czytałam- baaaaaardzo mmi się podobała!  :)
Zapisane

iwa

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #18 : 2004-02-03, 22:29 »
Podbiorę siostrze :wink: Ale ja chcę też o witchach przeczytać:) Idę do merlina zobaczyć czy można zamówić książki ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #19 : 2004-02-03, 23:19 »
Na pewno można :wink:
O czarownicach: Trzy Wiedźmy, Wyprawa Czarownic, Panowie i Damy, Maskarada.
O Śmierci i spółce - Mort, Kosiarz, Muzyka Duszy (Śmierć występuje we wszystkich książkach przynajmniej raz)
O Rincewindzie, nieudanym magu: Kolor Magii, Blask Fantastyczny, Czarodzicielstwo, Eryk, Ciekawe Czasy, Ostatni Bohater
Straż Miejska Ankh - Morpork: Straż! Straż!, Zbrojni.
Książki "pojedyncze": Równoumagicznienie (chociaż można ją uważać za preludium do cyklu o wiedźmach, ale występuje tam wyłącznie Babcia Weatherwax, a sama książka jest mało typowa), Piramidy, Ruchome Obrazki (polecam!... i tysiąc słoni :P ), Pomniejsze Bóstwa.
Tyle na razie ukazało się po polsku. Z niecierpliwością czekam na kolejne, bo teraz o ile pamiętam, kolej na mojego Śmierciusia :wink: :lol: Jak będę mieć pieniążków więcej, to chyba sobie kupię po angielsku zresztą tą czy inną. A, dla kumatych w mowie angielskiej BARDZO polecam książkę kucharską Niani Ogg (są dwie: The Joye of Snackes i Nanny Ogg's Cookbook, gwarantuję, że jedzenie nigdy już nie będzie takie samo :P )
Zapisane

iwa

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #20 : 2004-02-03, 23:29 »
:wink: muszę tylko poczekać do czwartku, bo realizacja 24 godz. a ja mam exam:)a jak przeczytam, to od razu piszę wrażenia :) ale czuję, że będzie oki :) już sobie zaznaczyłam czarodzicielstwo i trzy wiedźmy :) turuturu, fajnie, będę miała fajne książeczki i zajęcie na ferie:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Świat Dysku
« Odpowiedz #20 : 2004-02-03, 23:29 »

myszka

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #21 : 2004-02-04, 00:05 »
Na zachętę:
Niania i Greebo, dla niej słodki kiciuś, dla reszty świata  psychopatyczny morderca i gwałciciel :lol:
http://www.pg.gda.pl/~mjasina/settler/img/xmsnann.jpg
Zapisane

iwa

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #22 : 2004-02-04, 08:37 »
fajna ilustracja.w każdej książce są ilustracje? w info o książkach tylko przy jednej było, że są jakieś super ilustracje :roll: a to zawsze fajnie,jak są obrazki ;) się doczekać już nie mogę, żeby przeczytać:) :nauka:  :banan:
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #23 : 2004-02-04, 08:43 »
U mnie obrazkii były- całłkiem sporo :)
Zapisane

iwa

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #24 : 2004-02-04, 10:16 »
Cytat: Lalaith
U mnie obrazkii były- całłkiem sporo :)

to fajowo ;) o mam, ale mnie już korci na czytanie. a tu kurcze musze sie uczyc o sztuce w przedszkolu :roll: nawet nie wiedzialam,ze jak dziecko siedzi przed tv to tez sztuka :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #25 : 2004-02-04, 10:31 »
U mnie obrazków nie było, poza angielskimi książkami (jeśli nie liczyć żółwia między fragmentami :wink: ). Ale wiem, że niektóre książki mają edycje z obrazkami i bez :!!!:
Zapisane

Gopi

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #26 : 2004-02-04, 16:05 »
U mnie nie było obrazków.

Cytat: myszka

Śmierć występuje we wszystkich książkach przynajmniej raz


A właśnie podobno w jednej nie występuje wcale - zamiast niego jest śmierć myszy ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #27 : 2004-02-04, 16:36 »
Śmierć Szczurów, a sam Śmierć występuje jak najbardziej :mrgreen:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Świat Dysku
« Odpowiedz #27 : 2004-02-04, 16:36 »

iwa

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #28 : 2004-02-05, 21:47 »
moja siostra nagle zapragnęła poczytać sobie i zabrała książkę :cry:  :sciana: pojechała w góry na 2 tygodnie :cry: z książką :cry: ale nie wziela okularow, to kurde jak bedzie czytac  :hmn: jutro lecę do biblioteki i szukam moich wiedźmów :)
Zapisane

myszka

  • Gość
Świat Dysku
« Odpowiedź #29 : 2004-02-05, 21:55 »
Jakby nie mieli na dziale "dorosłym" to szukaj u dzieci, u nas tak jest i ostatnio spędziłam produktywne piętnaście minut, tłumacząc pani dlaczego to nieprawidłowe :wink:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 28 zapytaniami.