Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Karpie koi i żółw czerwonolicy  (Przeczytany 6413 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Enola

  • Gość
Karpie koi i żółw czerwonolicy
« : 2004-11-14, 18:12 »
Co sądzicie o trzymaniu karpi koi z żółwiem czerwonolicym? Znajoma ma karpie w wieeelkim akwa i planuje dorzucic do nich dorosłego żółwia (będzie od nich nie wiele większy). Myślicie, że to dobry pomysł? Ryby na tym nie ucierpią?  
I jeszcze jedno putanie dotyczące karpi koi: czy są one stadne?
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #1 : 2004-11-14, 20:15 »
Nie wolno trzymać ryb z żółwiami.
Jakbyś nie wiedziała ryby to pokarm dla żółwia.

Większość ryb lepiej czuje się w towarzystwie swojego gatunku.
Zapisane

marta1

  • Gość
Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #2 : 2004-11-14, 21:45 »
Cytuj

Nie wolno trzymać ryb z żółwiami.
Jakbyś nie wiedziała ryby to pokarm dla żółwia.

Większość ryb lepiej czuje się w towarzystwie swojego gatunku.

jestem tego samego zdania
Zapisane

Forum Zwierzaki

Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedz #2 : 2004-11-14, 21:45 »

Olka1992

  • Gość
Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #3 : 2004-11-15, 08:01 »
Kesi i Marta mają rację.Ryby są pokarmem dla żółwi. Apoza tym karpie koi są zimnowodne, a żółw czerwonolicy (chyba) ciepłowodny
Zapisane

marta1

  • Gość
Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #4 : 2004-11-15, 14:36 »
Cytuj

 a żółw czerwonolicy (chyba) ciepłowodny

Żółwie potrzebują wody o min tem. 27
Zapisane

Enola

  • Gość
Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #5 : 2004-11-15, 19:52 »
Cytuj

Jakbyś nie wiedziała ryby to pokarm dla żółwia.


Tak wiem o tym  :roll:  też mi odkrycie wyobraź sobie, że mam takiego żółwia w domu, ale żółwie raczej nie porywają się na ryby większe od siebie. Mowa tu o jednym żółwiu i stadzie ryb. Widziałam nawet taką sytuację w zoologicznym i żółw nie reagował na karpie ani one na niego. Co do teperatury to żółwie często trzymane są w oczkach wodnych z karpiami i temperatura tak bardzo im nie wadzi gdyż mają duże zdolności przystosowawcze. Chodzi mi o to czy ktoś próbował czegoś takiego i co z tego wyszło, a nie o newsy typu, że żółw żywi się rybami.  :roll:
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #6 : 2004-11-16, 14:47 »
hmmm, ja trzymałam żółwia z pielegnicami i wielkimi sumami... było oki, a temperatura była... pokojowa :)
Zapisane

arke

  • Gość
Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #7 : 2004-11-16, 17:18 »
Pewnie że możesz trzymac powarunkiem że żólw bedzie mniejszy chociz i tak się będzie ich bał...ale musi miec cos by sie wygrzwac,a czy to jest żółw dorosły?bo dorosły i tak tak ryb nie je bo przechodzi on bardziej na pokarm roslinny
Zapisane

Enola

  • Gość
Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #8 : 2004-11-19, 17:20 »
To żółw znajomej, ma ok. 3 lat. Samiec. Jest mniejszy od tych ryb lub podobnych rozmiarów. Oczywiście ma wyspę. Ona wpuściła na próbę jedną rybę i nic. Żółw tylko ją powąchał i zostawił w spokoju więc chyba wpuści też resztę :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedz #8 : 2004-11-19, 17:20 »

Weronika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4
Odp: Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #9 : 2008-11-16, 00:32 »
Mam żółwia czerwonolicego i ma on około 6 lat. Jakiś miesiąc temu zaczelo się dziać z nim coś dziwnego zały czas siedzial na wysepce i się nie ruszał przez cały dzieć dopiero na noc wchodził do wody, a jakieś 2 tygodnie wogóle nie wchodzi do wody ma cały czas zamknięte oczy rusza tylko łapkami i nic nie je. Może wie ktoś co z nim jest i co powinnam zrobić. Proszę o odpowiedź na numer gg 5222157
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #10 : 2008-11-16, 15:07 »
na 100% za zimna woda w akwarium, ja tam miałem z zółwikiem jakieś 3 lata temu, po podniesieniu temp wody do 24'C wszystko wróciło do normy i żółwik zaczoł jeśći pływać :)  Oczy zamknięte, i opuchnięte prawda??
Zapisane
The Beatles

Weronika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4
Odp: Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #11 : 2008-11-16, 19:17 »
tak oczy są pouchnięte. Mam nadzieje, że to za zimna woda, bo w na jakiejś stronce przeczytalam, że jak żółw ma opuchnięte i zamknięte oczy to moze to być niedobór witaminy A.
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #12 : 2008-11-16, 21:23 »
Ja bym nie wyrokowal ot tak.
 
W jakich warunkach trzymany jest zolw, czym karmiony? Jaka ma temperature na ladzie, jaka w wodzie? Generalnie z takimi objawami na forum niewiele sie pomoze, trzxeba znalezc kompetentnego weterynarza i udac sie ze zwierzeciem.
 
Skad jestes?
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #13 : 2008-11-16, 23:36 »
przepraszam ze sie wtrace ale to jest dzial akwarium, nie terrarystyka...
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #14 : 2008-11-17, 11:17 »
dieta nie ma tu dużo do gadania, powiedz jakie masz akwarium (litraż albo wymiary) temp wody i czym karmisz(na wszelki wypadek)
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

Odp: Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedz #14 : 2008-11-17, 11:17 »

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #15 : 2008-11-17, 12:12 »
Owszem, dieta ma duzo do gadania, bo opuchniecie powiek zdarza sie przy niedoborach wit. A i chorobach nerek...
 
Generalnie warto byloby, zeby ten watek przeniesc do "terrarium" , a przede wszystkim, zeby Weronika napisala, skad jest - moze znam znajomego weterynarza od gadow, ktorego moge polecic...
Zapisane

Weronika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4
Odp: Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #16 : 2008-11-19, 17:21 »
jestem z Bielska-Białej no tylko jest maly problem bo jest teraz trochę zimno i nie mam go jak przynieść to weterynarza. Dzisiaj umyłam go w manganianie potasu i w rumianku i chyba mu pomogło, bo wchodzi do wody i otwiera oczy.
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #17 : 2008-11-19, 22:02 »
Dowozisz zolwia samochodem lub przenosisz w pudelku za pazucha... Zaden problem. Kapiele niewiele moga pomoc, jesli to np. niedobor wit. A., albo zapalenie pluc...
 
 
Jeszcze raz zapytam - w jakich warunkach ten zolw mieszka? Co dostaje do jedzenia?
Zapisane

Weronika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4
Odp: Karpie koi i żółw czerwonolicy
« Odpowiedź #18 : 2008-11-21, 17:07 »
Co dostaje do jedzenia??
Krewerki suszone, rybki(stynki) albo ślimaki (kupowane w zoologicznym nie z ogródka)
W jakich warunkach żyje??
no ma kamyczki, wysepkę,  wodę mineralną "żywiec zrój", temperatura wody ok. 25 stopni, zmieniam mu wodę raz na 2-3 miesiące, no nie wiem co jeszcze. Mam pytanie czy niedobor wit. A może wystapic po 6-7 latach zycia cały czas karmie go tak samo i do tej pory nic mu nie było. Jeżeli to niedobor wit. A lub zapalenie płuc to mozna to jakos wyleczyc??
 
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.193 sekund z 26 zapytaniami.