Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kobra  (Przeczytany 7993 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

janeq

  • Gość
Kobra
« : 2007-05-10, 20:34 »
Mam zamiar kupic kobre krolewska.Mam dwa pytania: jak ja karmic zeby nie ukasila, czy to  prawda ze jak stanie sie agresywna trzeba zlapac ja za leb?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Kobra
« Odpowiedź #1 : 2007-05-10, 20:42 »
http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,52319,191268.html

nawet nie sądziłam że trzymanie kobry jest legalne w Polsce. byłam przekonana, że istnieje zakaz trzymania zwierząt niebezpiecznych...

nawiasem, masz warunki do jej trzymania?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kobra
« Odpowiedź #2 : 2007-05-13, 17:57 »
Mam zamiar kupic kobre krolewska.Mam dwa pytania: jak ja karmic zeby nie ukasila, czy to  prawda ze jak stanie sie agresywna trzeba zlapac ja za leb?
Myślę, że lepiej będzie jak zdecydujesz się na psa lub kota ze schroniska. Spójrz ile jest takich biednych, nie kochanych przyjaciół człowieka.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Kobra
« Odpowiedz #2 : 2007-05-13, 17:57 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Kobra
« Odpowiedź #3 : 2007-05-13, 18:43 »
Kobra to nie jest dobry pomysł. Kup węża trawnego, pytona, lub boa tęczowego jeżeli chcesz mieć węża,
choć bardziej polecam jaszczurki czy żółwie
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Retriva

  • Gość
Odp: Kobra
« Odpowiedź #4 : 2007-05-14, 21:55 »
a jezeli nie wiesz nawet jak kobre NAKARMIC to jak juz sie dowiesz wszystkiego o tych zwierzakach wtedy sobie kup...
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Kobra
« Odpowiedź #5 : 2007-05-15, 17:36 »
Janeq oczywiście zmyśla i nie ma zamiaru ani możliwości kupić żadnej kobry.

Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: Kobra
« Odpowiedź #6 : 2007-05-24, 18:52 »
Widziałam kiedyś ankietę na stronie polskiego stowarzyszenia terrarystycznego w której było pytanie: czy wg ciebie zwierzęta jadowite mogą być hodowane przez prywatnych hodowców po otrzymaniu odpowiednich uprawnień? (nie pamiętam dokładnie ale to chyba tak szło) Ja byłam na nie, ale jako jedna z niewielu osób.. Tak czy siak janeq i tak se gada więc.............
Zapisane

1111111111

  • Gość
Odp: Kobra
« Odpowiedź #7 : 2008-05-01, 16:08 »
Ja bym ci nieradził kobry a tym bardziej królewskiej po pierwsze
nie ma surowicy w polsce
a po drugie w polsce nie mozna miec takich węży jadowitych
a po trzecie jedna z najbardziej jadowitych wezy lądowych na swiecie ja ci doradzam boa dusiciel albo pytona?
Zapisane

1111111111

  • Gość
Odp: Kobra
« Odpowiedź #8 : 2008-05-01, 16:18 »
mam takie pytanie jaki waz jest najjadowitszy na swiecie ale lądowy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kobra
« Odpowiedz #8 : 2008-05-01, 16:18 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Kobra
« Odpowiedź #9 : 2008-05-02, 16:47 »
tu zależy co masz na myśli pod słowem "najjadowitszy"
stężenie jadu, szybkość działania jadu, możliwości obrony?

z tego co wiem jednym z najgroźniejszych jest czarna mamba, szczególnie samiec w okresie godowym. nie dość że ma bardzo silna truciznę to jeszcze w okresie godowym wytwarza jej więcej co może doprowadzić do autozatrucia, stąd po prostu MUSI coś ugryźć by przeżyć.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Kobra
« Odpowiedź #10 : 2008-05-04, 12:44 »
Eee mi się zdawało że "najjadowitszy" wąż to jakiś australijski, bo czarna mamba to najgroźniejszy wąż w afryce :chytry: Poszukam tego australijskiego....

Mam :D Tajpan pustynny.... cytuję: "najbardziej toksyczny jad węża lądowego znany nauce"
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

boxerka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 29
Odp: Kobra
« Odpowiedź #11 : 2008-10-14, 13:39 »
A ja sie też tak zastanawiam GDZIE kupisz kobre królewską! przecież na takiego węża trzeba nie tylko CITES ale wiele wiele innych papierów! Na węża jadowitego trzeba mieć terra w oddzielnym pomieszczeniu, do którego ma wstęp osoba do tego powołana..w oknach kratki!

Mam zamiar kupic kobre krolewska.Mam dwa pytania: jak ja karmic zeby nie ukasila, czy to  prawda ze jak stanie sie agresywna trzeba zlapac ja za leb?

te pytania są poprostu GŁUPIE!!!!!

PS. a jak sie stanie agresywna to złapać jej nie zdąrzysz!!!! :)
Zapisane

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Kobra
« Odpowiedź #12 : 2008-10-14, 20:02 »
Widziałam kiedyś kobry na allegro, ale miały usunięte "zbiorniczki" (? - jakkolwiek...) z jadem.

Przykre, co ludzie są zdolni zrobić z czystego egoizmu i potrzeby posiadania egzotycznego zwierzaka...
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

boxerka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 29
Odp: Kobra
« Odpowiedź #13 : 2008-10-14, 20:19 »
No właśnie na allegro to można kupić wszytsko..to tak jak kupować kota w worku...a sklepy zoologiczne nie sprzadzą kobry komuś, kto zapyta "co mam zrobić jak mnie zaatakuje" :) to chyba jakiś żart!

No ale tak, potrzeba posiadania egzotycznego zwierzaka i potrzeba zaimponowania innym! żal
Zapisane

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Kobra
« Odpowiedź #14 : 2008-10-20, 18:59 »
Tak, widziałam kiedyś na allegro aukcję z szopami, gdzie na drugim zdjęciu ewidentnie był opos ;)

Sama przyznam, że mnie terrarystyka kręci - mam 4 ptaszniki, szykuję się do zakupu boa w grudniu (wszystko, łącznie z terrarium, gatunkiem itp już mam "upatrzone", ale nic pewnego...) - ale jakoś nie z potrzeby zaimponowania, tylko z czystej ciekawości, jeśli można to tak nazwać, chęci obserwowania życia tych zwierząt... Ale kobra to już przesada...
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

Forum Zwierzaki

Odp: Kobra
« Odpowiedz #14 : 2008-10-20, 18:59 »

boxerka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 29
Odp: Kobra
« Odpowiedź #15 : 2008-10-20, 20:26 »
.. :D mnie kreci terrarystyka juz od paru lat..jednak nie mialam odpowiednich warunkow na weza..(kocham węże!!!!) mialam za male mieszkanie..teraz jednak mieszkam u rodzicow w wielkim domu i wkoncu moge sobie pozwolić na niewinną zbożówke..

A jaki gatunek boa chcesz kupic? :)
Zapisane

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Kobra
« Odpowiedź #16 : 2008-10-20, 21:53 »
Kolumbijski boa tęczowy (nie rosną duże; samice do ok. 1,5 metra, samce jeszcze mniej) :)
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

boxerka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 29
Odp: Kobra
« Odpowiedź #17 : 2008-10-22, 15:18 »
mi też się marzy boa...madagaskarski..Ale narazie nie mam takiego doswiadczenia, jak bede miala zbożowke i zdobęde troche wiecej wiedzy w praktyce to sie zastanowie nad jego kupnem..

boa tęczowy jest cuudny! :) tak więc życze powodzenia :)
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Kobra
« Odpowiedź #18 : 2008-10-25, 21:37 »
Boa teczowy (Epicrates cenchria maurus) moze osiagnac zawet 180-200 cm, ale rzadko. Nalezy jednak do wolno rosnacych i stosunkowo dlugo dojrzewajacych gatunkow.
 
Nalezy pamietac, ze to waz bardzo skryty, niektorych to zniecheca.
Zapisane

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Kobra
« Odpowiedź #19 : 2008-10-26, 21:27 »
Ale te 180-200 cm to raczej nie w niewoli...? O takich rozmiarach nie wyczytałam...

Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Kobra
« Odpowiedź #20 : 2008-10-27, 14:34 »
Wlasnie w niewoli. W naturze sa czesto male, chude. Rzadko, ale sie zdarza.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kobra
« Odpowiedz #20 : 2008-10-27, 14:34 »

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Kobra
« Odpowiedź #21 : 2008-10-28, 18:47 »
Hm. A terrarystyka.pl mówi co innego... ;)
Pituophis2, a masz może, że tak powiem, "osobiste" doświadczenia związane z tym gatunkiem?
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Kobra
« Odpowiedź #22 : 2008-10-30, 13:43 »
Wiekszosc jest mniejsza, ale widzialem jedna wielka samice.
Ja nie mam wlasnych E. cenchria ssp., nie planuje, bo wszystkiego nie mozna miec. Zajmowalem sie zwierzetami znajomych, w roznym wieku. Mam E. angulifer, ktory jest wiekszy, i zupelnie rozni sie charakterem od E. cenchria, i nie polecalbym go poczatkujacym. Niemniej jednak bardzo, bardzo go lubie.
 
Trzeba przygotowac sie na to, ze boa teczowego prawie nie bedzie widac, zakopie sie i prawie nie bedzie sie ruszal. Wiele osob to zraza. Nie zawsze tez weze te sa lagodne, bywaja kasliwe osobniki, zupelnie nieoswajalne. Gdyby mi zalezalo na wezu widocznym, bardziej kontaktowym i spokojnym, kupilbym boa dusiciela - sa mniejsze formy, np. Hog Island, Costarica. Kostarykanskie zaczynaja sie juz od 300-400 zl w gore, Hog Island sa znacznie drozsze - zwykle od 1000 zl, ale ostatnio byly 2 samce za 600 zl/szt.
Boa teczowe jednak tez sa interesujacymi zwierzetami i maja swoich zwolennikow. Co kto lubi.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 27 zapytaniami.