Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zółw stepowy śpi i śpi  (Przeczytany 17479 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lolo

  • Gość
Zółw stepowy śpi i śpi
« : 2007-07-02, 13:06 »
Witam
Mam mały problem z moim żółwiem stepowym, zasnął coś między listopadem a grudniem. To normalne sen zimowy ale śpi do teraz, nieje nierusza sie, ale jak go wezme na rece to porusza nogami. Jakiś sen letni czy co?  ;p
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #1 : 2007-07-02, 13:40 »
Jest to bardzo, bardzo niepokojący objaw, nie wskazujący na sen, raczej na patologiczny letarg, wynikający np. z zatrucia organizmu lub osłabienia! Proszę, napisz, w jakich warunkach trzymany jest żółw i czym karmiony?

Skąd jesteś?
Zapisane

Lolo

  • Gość
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #2 : 2007-07-03, 11:37 »
No trzymam go w akwarium (dł.50cm szer.30cm wys.40cm) z piaskiem (w piekarniku go prażyłem). Karmie przeważnie jabłkami, sałatą, czasami daje mu banana czy jakiegos owoca. Jestem z Jastrzębia Zdroju.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedz #2 : 2007-07-03, 11:37 »

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #3 : 2007-07-03, 14:47 »
O nie, znów to samo..

Jaką ma temperaturę?

Wcale się nie dziwię, że żółw choruje. Ma skrajnie mało miejsca (terrarium dla żółwia stepowego musi mieć co najmniej 150 x 75 cm powierzchni, musi też umożliwiać żółwiowi zakopanie się). Ma podłoże, którym żółw może się zapchać. Ma też SKRAJNIE ZŁĄ dietę!  Sałata i banan to w ogóle rzeczy nie nadające się dla żółwi ( sałata odwapnia! banan zabija nadmiarem cukru, kalorii i fosforu). Żółwie stepowe w ogóle nie powinny jeść owoców i warzyw, albo tylko bardzo rzadko. Jeśli to jest podstawa diety, to żółw się odwapnia, zaburzeniu ulegają procesy trawienne, wysiada wątroba. To tak, jakby nas karmić tylko chipsami, smalcem i karmelkami... Jeszcze pewnie nie jest zimowany, albo jest zimowany nieprawidłowo...
Żółw musi bezwarunkowo zobaczyć weterynarza. DOBREGO ZNAJĄCEGO SIĘ NA GADACH, nie od piesków i kotków. Weterynarz być może znajdzie sposób na odtrucie żółwia.  Wejdź w moje starsze posty, poczytaj o diecie, o dodatkach wapnia do karmy.
Zmień terrarium i jego wystrój.
Boję się jednak, że żółw umrze, zwykle szanse są nikłe, jeśli już jest w takim stanie. Dlaczego nie doedukowałeś się porządnie przed zakupem żółwia, teraz biedak umiera w małym pudełku, karmiony szkodliwymi dla niego rzeczami...
Jeszcze:
http://www.terrarium.com.pl/forum/viewforum.php?f=8
spis weterynarzy

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/karmienie-zolwi-ladowych-z-basenu-morza-srodziemnego-kilka-podstawowych-wskazowek-umozliwiajacych-stosowanie-zdrowej-wlasciwej-diety-1577.html
karmienie

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/zywienie-zolwi-ladowych-62.html
karmienie..

Zapisane

Lolo

  • Gość
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #4 : 2007-07-04, 21:35 »
Dzieki za rady. Dzisiaj go wsadziłem do letniej wody, pierwszy raz zobaczyłem, że pije, potem go położyłem na dywaniku dałem tam sporo liści chrzanu czy jakos i ogrodziłem, ożywił sie po kąpieli, jutro mam zamiar jechać do zoologika po jakieś wapna bo miałem ale sie gdzies zapodziało. A co do weterynarza to niemam zabardzo gdzie ;/ Najbliższy od gadów jest w katowicach czyli ponad 50km odemnie, ale może rodzic ze mną pojedzie. Pozdrawiam

PS. Przeczytaj to: http://www.terrarystyka.boo.pl/articles.php?id=43
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #5 : 2007-07-05, 00:15 »
Dobrze że pije. Do weta jak najszybciej, i koniecznie poprawa warunków życia i diety.

Co z tego, że szpinak czy sałata coś zawierają, jeśli oprócz "cosia" zawierają niebezpieczny, odwapniający kwas szczawiowy. Informacje w linku są bardzo oględne bo fosfor np. także jest zawarty w wielu owocach, liściach. W małej ilości ale jest. Mnóstwo wapnia zawiera zaś mniszek lekarski, trawy...Ponadto nic nie jest napisane o wzajemnych proporcjach składników ( wapnia powinno być w karmie 2-3 razy tyle, co fosforu).
Poza tym co z tego, żółw stepowy to gatunek żywiący się prawie wyłącznie roślinnością zielną, w jego naturalnym środowisku nie ma owoców, warzyw, są trawy... Wiadomo, że jeśli raz na kilka dni jako dodatek do ziółek, trawek i suszków żółw dostanie plasterek ogórka albo marchewki, taki na 3 gryzy, to nic mu nie będzie... Ale nie wolno dopuścić, aby to była duża część diety.
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #6 : 2007-07-05, 07:14 »
No jedz do weta ona dobrze mowi bo jak,jak ty mowilas ze ciagle spi  a teraz dopiero mu sie to poprawilo to lepiej poszukaj porad.Zobacz co mu mozesz dawac w jakich ilosciach itp.Pozdrawiam
Zapisane

AgnieszkaW

  • Gość
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #7 : 2007-07-26, 11:04 »
PS. Przeczytaj to: http://www.terrarystyka.boo.pl/articles.php?id=43

Ups, to coś zawiera szereg błędów wiążących się z tragnicznymi niekiedy w skutkach konsekwencjami, te informacje są bardzo nieaktualne, pozatym nie ma rozgraniczenia na wodniaki i lądowce.

No i jak się potoczyły losy Twojego żółwia ?!!
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #8 : 2007-07-27, 10:41 »
Lolo i co z żółwiem?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedz #8 : 2007-07-27, 10:41 »

paaulkaa

  • Gość
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #9 : 2007-07-29, 21:32 »
od niedawna mam zolwia stepowego  :)  chcialabym dowiedziec co jeszcze mozna mu dawac do jedzenia, przeczytalam wszystko,ale chcialabym dowiedziec sie jak wyglada  dieta waszych zolwi, co kiedy i ile podajecie, co najbardziej lubia jesc. Na roznych stronkch roznie pisza, na jednej czytam ze czegos nie wolno podawac na innej znow ze trzeba  :/  Chcialabym zeby jakis posiadacz, albo ktos znajacy sie pomogl mi w ustaleniu diety. :help:
Zapisane

paaulkaa

  • Gość
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #10 : 2007-07-29, 23:12 »
po zaglebieniu sie w forum, jakies informacje zdobylam, jednak nadal chcialabym aby ktos napisal jeszcze o roslinkach ktore mozna latwo zdobyc, bo np opuncje trudno mi bedzie dostac...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #11 : 2007-07-30, 00:49 »
ale cykorię w sklepie mozna nabyć, marchewke też, a chwaścików przez całe lato dostatek wokól :)
Zapisane

paaulkaa

  • Gość
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #12 : 2007-07-30, 10:35 »
no w sumie ;)
chcialam sie jeszcze spytac, co do kapieli zolwia stepowego. Jak nalezy go kapac? Jak czesto? W zimnej czy cieplej wodzie?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #13 : 2007-07-30, 11:45 »
w letniej ;) jak często? można i codziennie a można co kilka dni ...
Zapisane

paaulkaa

  • Gość
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #14 : 2007-07-30, 14:46 »
dzieki :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedz #14 : 2007-07-30, 14:46 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #15 : 2007-07-31, 01:26 »
tylko nie zrób zbyt głębokiej wody - zółw musi mieć głowę ponad wodą , więc najlepiej tak do połowy skorupy ;)
Zapisane

paaulkaa

  • Gość
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #16 : 2007-07-31, 22:49 »
czy to normalne ze zolwie takie malo poruszajace sa? bo moj przez pierwszy dzien dosc zywy byl, a teraz jakos rzadko spaceruje po terrarium, siedzi w jednym miejscu. nie wiem moze musi sie zakliimatyzowac w nowym miejscu...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #17 : 2007-08-01, 00:00 »
a duże ma to terra? ma gdzie spacerowac? :chytry:
może puśc go troche na większej przestrzeni i sprawdz co jest grane. Długo go masz? :chytry:
Zapisane

paaulkaa

  • Gość
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #18 : 2007-08-01, 12:47 »
 od kilku dni. Chyba bylo mu zimno, ogrzalam troche terrarium  i rozruszal sie :)
Zapisane

Diabełek

  • Gość
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #19 : 2007-08-01, 12:54 »
Opowiedz cos o nim. ;p Ok?
Ja tez mam  zolwia i mozemy sie wymienic relacjami z ich posiadania :)
Zapisane

paaulkaa

  • Gość
Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedź #20 : 2007-08-21, 12:56 »
sorki ze tak pozno, ale cos mi sie z netem stalo  :/ moj Maniek (bo tak nazwalam mojego zolwika) jest bardzo towarzyski, dopoki nie wlacze mu lampki i nie zacznie sie cos dziac w pokoju (np nie wlacze radia, tv itp) nie zacznie jesc i malo sie rusza! myslalam ze te zwierzeta maja malo kontaktu z otaczajacym ich swiatem, ale chyba sie mylilam... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zółw stepowy śpi i śpi
« Odpowiedz #20 : 2007-08-21, 12:56 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 27 zapytaniami.