Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kable grzewcze  (Przeczytany 2950 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diabełek

  • Gość
Kable grzewcze
« : 2007-10-02, 17:30 »
Mam zamówione w sklepie zoologicznym kable grzewcze. Nie wiem czy to bezpieczne, czy mojego żółwika stepowego nie porazi prąd lub nie poparzą go te kable. Weterynarz mówił że podobno nie...
 Ale chciałabym coś jeszcze usłyszeć od was.


                                                      Z góry dziękuję.
Zapisane

7MAX7

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 13
Odp: Kable grzewcze
« Odpowiedź #1 : 2007-10-06, 22:40 »
Nie powinno być problemu z tym ze żółw sie poparzy o kabel, chociaż zależne to jest tez od mocy kabla, grubości podłoża (lub ścianki) itp. ;)
     DLA PEWNOŚCI PROPONUJE NA KABEL POŁOŻYĆ SZYBĘ LUB KAFELKA czy tam kafelek ;p (bardziej szybę) ( to bardzo często stosowane rozwiazanie)

                                                    Nie ma za co. :P :P :P :P :D XD XD
Zapisane
Gatunki hodowane obecnie:
Gekon Lamparci - Eublepharis Macularius
1.2.0 - Samiec i dwie samice

                                                     !!!POzDrO!!!

Diabełek

  • Gość
Odp: Kable grzewcze
« Odpowiedź #2 : 2007-10-07, 12:49 »
Hie hie ;) Opiszę dokładnie: Mam (już) 4 metrowy kabelek grzewczy o mocy 15 watowej tiaaa. ;P Na spodzie terrarium mam kabelki, na to nasypałam pisku, a jeszcze na pisek mam grubą warstwę włokien kokosowych. Co o tym sądzicie? ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kable grzewcze
« Odpowiedz #2 : 2007-10-07, 12:49 »

7MAX7

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 13
Odp: Kable grzewcze
« Odpowiedź #3 : 2007-10-07, 13:29 »
Moim zdaniem może być i tak ;), a jeżeli twój żółw bardzo lubi robotę kreta ;P to radze sztuczkę z szyba ;P;) 3maj sie
Zapisane
Gatunki hodowane obecnie:
Gekon Lamparci - Eublepharis Macularius
1.2.0 - Samiec i dwie samice

                                                     !!!POzDrO!!!

Diabełek

  • Gość
Odp: Kable grzewcze
« Odpowiedź #4 : 2007-10-07, 20:17 »
Dzieki bardzo. Mój żółw nadawałby się do przetykania rur tak ryje potym terrarium :PP Ty też się trzymaj :*
Zapisane

skorpek

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kable grzewcze
« Odpowiedź #5 : 2008-02-21, 18:05 »
Kabel moze byc tylko dobrze by bylo zeby byl sylikonowy i jeszcze lepiej podlaczony do termoregulatora RT-2 plus nakryty cienka plxi lub szybka tak aby zolw nie mial stycznosci bezposrednio z kablem :P i mozesz go gesto rozlozyc na polowie akwarium tak zeby w drugim okncu akwy byla lekko miejsza temperatura :P pozdrowienia jak cos to priw "mam grubą warstwę włokien kokosowych" to nie zbyt dobrze bo wlukno dosc mocno izoluje i pod spodem sie bedzie gotowac :/
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 24 zapytaniami.