Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: skąd żółwia  (Przeczytany 3695 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
skąd żółwia
« : 2007-10-09, 22:11 »
pisze w imieniu koleżanki bo wiem ze chce sobie sprawić żółwia chyba greckiego. ale powiedziałam jej żeby lepiej nie kupowała w zoologu, no wiecie ale nie mam pojecia gdzie indziej można dostać żółwia. mieszkam w woj. opolskim koło granicy. raczej nie ma hodowli żółwi. Koleżanka powiedziała ze jak będzie kupowac żółwia to jedzie do opola, jakieś 70km drogi, więk w tym obębie szukam miejsca gdzie mozna dostać żółwia

mam jeszcze pytanie, czy znacie jakieśdobre strony o óżwiach, jak hodować itp. chciałabym ja troche dokształcić bo nie jeste pewna czy poczytała o tych zwierzęciach. kiedyś miała żółwia i nie ejste pewna co się z nim stało. ponoć zapadł w sen zimowy ale nie mogła do wybudzić O_o
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #1 : 2007-10-09, 22:57 »
ale powiedziałam jej żeby lepiej nie kupowała w zoologu,

A dlaczego?

http://www.zolw.info/cites/miedzynarodowa-ochrona-zolwi.html

Twojej koleżance polecam dobrą książkę od żółwiach grecki.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #2 : 2007-10-10, 09:13 »
"zwierzęciach" zal.pl xD buehehe xD a tak apropo ani to forum terrarystyczne tylko akwarystyczne !! a żółw grecki niema nawetnic wspólnego z wodą xD idz na temat terrarium ale odrazu mowie ze na takiego żólwia potrzeba duzo miejsca i potrzebuje zroznicowanej dziety ^^
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

Odp: skąd żółwia
« Odpowiedz #2 : 2007-10-10, 09:13 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #3 : 2007-10-10, 15:55 »
włąsnie zobaczyłam ze to chyba nieodpowiedni temat :oops:

sorry za kłopot prosze o przeniesienie bo sama nie umiem, nie wiem czy moge

nie w zoologicznym bo nie mają tam za dobrych warunków przynajmiej tak mi się wydaje
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #4 : 2007-10-12, 17:01 »
nigdzie indziej kupic nie mozna - wez pod uwage ze zółwie stepowe czy greckie w naszym kraju muszą byc zarejestrowane wiec kupowanie w sposób nielegalny tzn od przemytników jest karane!!! A na dodatek zółwie odławiane z naturalnych stanowisk moga byc chore, byc siedliskiem pazozytów czy innych zyjątek z amebą włacznie!
Więc kupowac mozna tylko w sklepach - zółwie rejestrowane, które pochodza z legalnych hodowli. I nie jest mozliwym by nie posiadały dobrych warunków - bo by nie przezyły. Zółw lądowy to bardzo drogie zwierzatko i niełatwo je rozmnozyc więc hodowca miałby zbyt duze straty gdyby nie zapewnił im warunków. Mam nadzieje ze wiesz jaką przestrzeń zółw potrzebyje co powinien miec w akwa(terrarium) i ze kolezanka jest w stanie sie nim dobrze opiekowac.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #5 : 2007-10-12, 17:05 »
co jakiś czas podsyłam jej stronki o żółwiach. powiedziała ze ma dosć duże akwa, ale często żółw chodzi po jej pokoju, jest tam dywan. ona mówi że zapewni mu dobre warunki, mam taką nadzieje.
w zoologu jak byliśmy na wycieczce, mieliśmy czas wolny to żółwie były chyba po 150zł, na powiedziała ze moga pojechać po niego, niby niedaleko.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #6 : 2007-10-12, 19:34 »
jak to? :mysli: Chce kupic zółwia a żółw u niej chodzi po dywanie? :>
po 150 zł to chyba maleńkie :)
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #7 : 2007-10-12, 21:59 »
ja się tam nie znam na zółwiach ale co w tym złego?

nie były takie małe, ale było ich kilka w stanowczo za małym akwarium na taką liczbe
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #8 : 2007-10-13, 00:00 »
a czy ja mówięze coś złego? :wink: jak nie potrzebujesz sie znac to po co sobie glowe zaprzatac?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: skąd żółwia
« Odpowiedz #8 : 2007-10-13, 00:00 »

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #9 : 2007-10-13, 10:08 »
Cytuj
powiedziała ze ma dosć duże akwa, ale często żółw chodzi po jej pokoju, jest tam dywan.

To może lepiej go nie kupować? Akwarium z żarówką + dywan = powolne zabijanie żółwia.
Ja polecam hodowców - jest kilku wPolsce, znacznie więcej za granicą (Niemcy, Czechy). Polscy hodowcy niechętnie sprzedają żółwie ludziom, którzy nie mogą im zapewnić wybiegu na lato i nie mają porządnych warunków do zimowania, i wcale się nie dziwię, bo bez tego nie ma co brać się za żółwie lądowe. Nie kupować "bo niedaleko", tylko kupić w najlepszej hodowli jaką uda się znaleźć, nawet zagranicznej.

W kółko powtarzam i napiszę jeszcze raz. Żółw lądowy to nie jest wąż, którego można zamknąć w plastikowym pudełku, podgrzać do 29 stopni, raz na kilka dni rozmrozić mu szczura i dać i będzie to pełnia szczęścia. Żółw lądowy to jest zwierzę wymagające mnóstwa pracy, wrażliwe, łatwe do zmarnowania. Leczenie chorego żółwia jest długotrwałe, kosztowne i trudne. Wymaga dużo przestrzeni zarówno w terrarium ogrodowym jak i pokojowym - przynajmniej 1,5-2 m2 na dorosłego żółwia greckiego lub stepowego. Wymaga też cyklicznych zmian temperatury i diety w ciągu roku oraz okresu spoczynku. Wymaga towarzystwa własnego gatunku.
Nie ma gorszego gada dla kogoś pragnącego żółwia, bo wydaje mu się, że jest niekłopotliwy.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #10 : 2007-10-13, 14:28 »
czyli powiedzieć jej zeby lepiej nie kupowała żółwia lub najpier dużó o nich poczytała i zastanowiła się czy sprawi mu odpowiedznie warunki ?

To może lepiej go nie kupować? Akwarium z żarówką + dywan = powolne zabijanie żółwia.
a mozesz rozwinąć? nie znam sięa dla siebie chciałabym wiedzieć, jak cos to moge komuś coś moze kiedys doradzić
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #11 : 2007-10-13, 21:20 »
doradz jej aby najpierw se sporo douczyła o danym wybranym gatunku zółwia ... nie od pani w sklepie ale niech poczyta fora terrarystyczne - tam wszystko jest :)



a co do rozwinięcia to jak tak w skrócie na przykładzie, bo pito juz chyba nie ma siły... ;)

dostałam kiedys zołwia który mieszkał w domu na dywaniku , miał cudną ciepła podłoge, która powodowała ze łapy nie pracowały tak jak w naturze...wiesz...jak sobie zółw po stepie lezie to tu dziurka tam dołek raz w prawo, raz w lewo sie pochyli...mięsnie pracują... a na dodatek był karmiony ziemniaczkami z obiadu, sałata i twarozkiem...efekt? :>
Krzywica !!! nogi tylne tak rozklapione, ze nie umiał ich w ogóle podnosic tylko ciągnal za sobą, skorupa krzywa jak diabli, zle wyrośnięte płytki do tego stopnia ze nie był sie w stanie odwrócic przy przewróceniu. Mało tego - płytki skorupy zaczęły mu zarastac otwór w którym pracują tylne nogi - tylne nogi przestały rosnąc... malenkie, chudzienkie...i niesprawne.
Jak go dostałam to wlekł za sobą tylne łapy opierając sie na przednich i pancerz tez szorował po podłodze.
Ale zółw był źle odzywiany, trzymany na podłodze only i na dodatek nie miał w ogóle UV ( słońce lub specjalna zarówka)

Teraz ( chyba ze 3 lata) nogi zaczynają sie ruszac, skorupa...no jeszcze z 10 lat i moze będzie normalnie wyglądac, i zółw zaczyna sie normalnie zachowywac. Cud ze wpadli na pomysł by go oddac i ze szukali na forum terra, bo gdyby trafił do kogoś kto nie wie o co chodzi to byłoby po nim.  Zreszta przy tym odzywianiu i sposobie "hodowli" juz wiele lat by nie pociagnął.
Zapisane

Diabełek

  • Gość
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #12 : 2007-10-13, 21:49 »
A te Uv jest konieczne?? Ja nie mam :/ Wogóle to ile to kosztuje?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #13 : 2007-10-13, 22:13 »
niepamiętam - moje zólwie w okresie aktywności siedza w ogrodzie i mają tyle Uv ile "bozia dała"- jak na te lata które sa u mnie to jakoś im wystarcza , a i rekonwalescent wraca do formy ;)
Ale jesli nie ma takich warunków by zólwiowi zapewnic wybieg na słonco/cieniu  w naturze od maja do października to trzeba by swietlówke w terrarium która zastąpi nature :wink:

Ale w którymś wątku o zólwiach lądowych ( strepowych moze)na FZ bylo to wyjasniane
Zapisane

Diabełek

  • Gość
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #14 : 2007-10-14, 13:08 »
O to mój żółwik nie potrzebuje tej lammpki ;P Cały dzień na dworku sobie siedzi, i jest mu tam dobrze :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: skąd żółwia
« Odpowiedz #14 : 2007-10-14, 13:08 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #15 : 2007-10-14, 14:19 »
ale jesli zime(jesien, wiosne) spędza w domu w cieple (czyli nie spi w zimnym pomieszczeniu) to powinien miec lampkę z UV bo jednak organizm wciąz funkcjonuje na full
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #16 : 2007-10-14, 17:24 »
no to zaczynam zbierać siły by uświadomić koleżance żeby poczytała o żółwiu i by się o nim czegoś dowidziała, tylko że ona jest przekonana że dobrze sie nim zajmie, tylko chyba niedużo wie o żółwiach
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Diabełek

  • Gość
Odp: skąd żółwia
« Odpowiedź #17 : 2007-10-16, 17:08 »
A czy zwykła lampka to przynajmniej w połowie zastąpi Uv??
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 26 zapytaniami.