Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: problem z temperatura w terarium  (Przeczytany 1882 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jimbo

  • *
  • Wiadomości: 1
problem z temperatura w terarium
« : 2008-08-24, 23:40 »
mam taki problem.jestem poczatkujacym terrarysta i na poczatek podjałem wyzwanie i zakupiłem legwana zielonego.
posiadam terarium szklane o wymiarach 100x40x50.zarówka uvb 5%-13w oraz zarowkadzienna z grzewcza 75w dodatkowo mata 8wat.a problem w tym ze nie moge dobic temperatury powyzej 27*C.wilgotnosc dobra.pomózcie co mam nie tak lub czego nie mam.
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: problem z temperatura w terarium
« Odpowiedź #1 : 2008-08-25, 11:35 »
Legwan zielony to jedno z najmniej nadajacych sie do trzymania w terrarium zwierzat. Nerwowy, pobudliwy, moze zrobic krzywde, trudny w zywieniu.

Masz po prostu za slabe ogrzewanie. Nikt jednak nie powie, jakiej mocy zarowke dobrac - trzeba to zrobic samemu, bo kazdy w domu ma inne warunki. O ile w calym terrarium moze panowac temp. 25-28 stopni, to punktowo pod zarowka legwan musi miec 35-36 stopni.

Oprocz ew. zwiekszenia mocy zarowki dolozylbym kabel grzewczy.

Jesli masz higrometr Exo-terra, albo inny przyklejany na szybe, to i tak wskazuje on wilgotnosc dowolna, nie faktyczna.
Zapisane

boxerka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 29
Odp: problem z temperatura w terarium
« Odpowiedź #2 : 2008-10-14, 11:46 »
Ja także polecam dodać jeszcze kabel grzewczy najlepiej z termoregulatorem, wtedy będziesz mógł np. obniżać o kilka stopni temperatuję w nocy, jeśli legwan tego wymaga
(nie znam się na tych zwierzątkach)

Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: problem z temperatura w terarium
« Odpowiedz #2 : 2008-10-14, 11:46 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 24 zapytaniami.