Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Krytyczna aktualizacja !  (Przeczytany 1428 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Krytyczna aktualizacja !
« : 2004-02-11, 19:51 »
Wszystkim ktorzy maja windowsa, bardzo polecam te strone:

http://windowsupdate.microsoft.com/

Aktualizujcie z niej swoje windowsy czesto. Polecam szczegolnie sciaganie wszystkich krytycznych aktualizacji! Uchronicie sie tym samym przed wieloma klopotami... jak nie tak dawny atak wirusa blastera...



2004-02-11

Microsoft ostrzegł o poważnym problemie tkwiącym w najnowszych wersjach systemu operacyjnego Windows.

Dziura, która pozwala atakującemu na uzyskanie dostępu do zasobów komputera ofiary, została odkryta w systemach Windows NT, 2000, XP oraz Server 2003.

O błędzie Microsoft był informowany już pół roku temu przez firmę eEye Digital Security. To już drugi raz w tym miesiącu, kiedy to firma z Redmond informuje o błędzie w oprogramowaniu. Korporacja ma bowiem nową politykę dotyczącą publikowania biuletynów bezpieczeństwa. Obecnie pojawiają się one w drugi wtorek każdego miesiąca. Wyjątkiem są dziury, które należy natychmiast zabezpieczyć.

Najnowszy problem w oprogramowaniu Microsoftu odnaleziono w implementacji protokołu sieciowego Abstract Syntax Notation One (ASN.1). Jeśli błąd nie zostanie poprawiony, pozwoli na dostęp do komputera dowolnemu kodowi, np. działającemu w podobny sposób, jak robak MSBlast, który opanował Internet latem zeszłego roku.

Microsoft radzi natychmiast załatać krytyczną dziurę. Poprawkę można pobrać ze stron firmy z Redmond.
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #1 : 2004-02-11, 20:49 »
to ja moze lepiej Linuxa zainstaluje.....tata mie ciagle do tego zmusza  :wink: (jest linuxowym fanem)
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #2 : 2004-02-11, 21:04 »
Linux wcale taki bezpieczny nie jest, tez ma swoje dziury, przez ktore identycznie jak pod windowsem mozna sie wlamac na komputer.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedz #2 : 2004-02-11, 21:04 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #3 : 2004-02-11, 21:11 »
Xeite Ty to zawsze potrafisz człowieka zdołować :cry: :lol: :lol:
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #4 : 2004-02-11, 21:34 »
Cytat: norris
Xeite Ty to zawsze potrafisz człowieka zdołować :cry: :lol: :lol:

olaać xeite  :wink:  Ja tam mam xp pelno w nim dziur i bledow, byl czas ze co 3 dni format byl, ale ja tam zadnych nowosci nie sciagam :P Nie kce mi sieee :P
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #5 : 2004-02-11, 21:41 »
no ja też mam xp i nigdy nie ściągałam żadnych nowości... ale Xeite to potrafi zdołować naprawdę :roll:. Jedyna aktualizacja jaką ściągałam to najnew wersja Windows Media Player bo myślałam że się będzie dało oglądac filmy :roll:... a tu trzeba było pościągać peeełno kodeków a nie nową wersję tego badziewia :P... tak więc od tamtej pory nie instaluję żadnych tego typu rzeczy... i komputer żyje i ma się dobrze (powiedzmy :P) :wink:
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #6 : 2004-02-11, 21:49 »
Nie doluje ale ostrzegam, a format co 3 dni... to nic czym mozna sie chwalic... Pierwszego swojego XP 'formatowalem' po 2latach uzywania, i to nie z powodu zawalonego systemu, ale zmiany sprzetu komputerowego na nowy :)

Tu juz nawet nie chodzi o twoja wygode taraa ale pomysl o innych uzytkownikach. Masz niezabezpieczony system, w ktorym pelno dziur, system taki wykorzystuja robaki internetowe i to wlasnie przez tak niezabezpieczone komputery rozsylaja te syfiaste wirusy do naszych skrzynek pocztowych. To tylko prosty przyklad z brzegu wziety.  :D

Co do sciagania niepotrzebnych rzeczy, to jak mowilem: sciagajcie tylko krytyczne poprawki, reszty nie trzeba ruszac.  :idea:  :D
Zapisane

navel

  • Gość
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #7 : 2004-02-11, 23:20 »
ja tam się w to nie mieszam moj tata mi aktualizuje XP a ja sie nie wtracam  :lol:
Zapisane

Jimmy

  • Gość
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #8 : 2004-02-12, 01:05 »
THX xeite już zaktualizowałem sobie wszystko. Ty to porządny człowiek jesteś. Naprawde ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedz #8 : 2004-02-12, 01:05 »

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #9 : 2004-02-12, 11:56 »
ja mam Windows 98....
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Aagata

  • Gość
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #10 : 2004-02-12, 13:38 »
A u mnie sie ta strona zawiesza i chyab nici z aktualizacji :?
Zapisane

Nirvana

  • Gość
Wirusy
« Odpowiedź #11 : 2004-02-12, 14:20 »
A dostaliście majlem jakiegoś wirusa?
Ja chyba z 5 dostałam,wszystkie od Elene.
Ale nie otwierałam :P
Po prostu wywaliłam i po kłopocie!
Zapisane

pola

  • Gość
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #12 : 2004-02-12, 15:00 »
Cytuj

ja mam Windows 98....

witaj w klubie :spoko: miałam ME ..... ale du** z nim :P ........... wole starego poczciwego 98 ........... choc nie powiem mam chrapke na XP-ka .....ale  :roll:  :roll: ............ spox ..... :P
Zapisane

Talagia

  • Gość
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #13 : 2004-02-12, 18:35 »
Ja mam XP i ostatnio dostałam Mydoma(czy jakoś tak) :P Na poczte i odrazu go wywaliłam...
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #14 : 2004-02-12, 18:51 »
http://info.onet.pl/861558,18,item.html   poczytaj sobie Zwierzomaniaczko....
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Forum Zwierzaki

Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedz #14 : 2004-02-12, 18:51 »

Jimmy

  • Gość
Re: Wirusy
« Odpowiedź #15 : 2004-02-13, 19:01 »
Cytat: Nirvana
A dostaliście majlem jakiegoś wirusa?
Ja chyba z 5 dostałam,wszystkie od Elene.
Ale nie otwierałam :P
Po prostu wywaliłam i po kłopocie!


Ja non-stop dostaje od niej maile ;P. Trojan dyfuca tam siedzi.
Zapisane

pola

  • Gość
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #16 : 2004-02-13, 19:13 »
a ja dostałam ostatnio (tzn. mój tata bo ja jakos nie :? ) meila z tematem test :grr: :grr: i tam normalnie załącznik był i jakieś gloopoty napisane :grr: :hahaha: ............ tata wykasował i przeleciał kompa skanem antywira  :roll:  :roll:
Zapisane

Talagia

  • Gość
Krytyczna aktualizacja !
« Odpowiedź #17 : 2004-02-20, 01:45 »
O włanie ja też miałam temat" Test"  A w tym tygodniu to jakoś pełno różnych nieciekawych podejżanych meili przyszło z załączniukami wszystko wywalam...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 25 zapytaniami.