Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: warjacja...  (Przeczytany 2858 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Emilka

  • Gość
warjacja...
« : 2003-02-21, 17:34 »
mam kopoty z chomiczkiem.
Ostatnio ciągle chce sie wydostać z klatki, gryzie prety. Nigdy tego nie robił tak czesto. Ma kolowrotek, domek,drabinki..ciagle robie mu rozne bajery z papieru, daje jak najwiecej materialu na gniazdo, biore jak najczesciej na rece, nic nie pomaga. Chomik ciagle chce wyjsc , nic innego nie robi tylko gryzie te cholerne prety. Juz anwet go wypuscilam po przedpokoju na 15 min. i tak nic nie dalo..ciagle dostaje nerwicy..a jak on dostaje nerwicy to ja tez przy okazji...
co ja mam zrobic..... :(
Zapisane

Saba

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #1 : 2003-02-21, 17:48 »
Ojojojoj Emilka, obawiam się że trudno będzie ci znaleźć przyczynę tego, zwłaszcza że piszesz, że go wyouszczasz, ma różne 'zabawki' w klatce. Założyłam kiedyś wątek 'obgryzanie klatki' - ten sam problem tyle, ze tyczy się świnki morskiej. I nikt mi niestety nie pomógł. U mojej świnki to trwa już bardzo długo i jeszcze nie znalazłam przyczyny. Coprawda ostatnio robi to troszkę rzadziej niż dawniej, ale i tak na noc muszę ja przełożyć do innej klatki i wynieść do kuchni, bo od tego jej wariactwa ja nie mogę spać :?
Zapisane

Moony

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #2 : 2003-02-21, 18:06 »
Niestety nie znam przyczyny takiego zachowania. Myślę jednak  że może po porstu chęć bycia na wolności, poznania swiata z za klatki, instynkt jest silniejszy od niego. Wydaje mi sie, że to właśnie to. Nie martw się, robisz przecież co możesz. Miałam dawno temu chomika który miał wielkie akwarium - po rybkach, full wypasów w środku, tata zresztą ( miałam wtedy chyba z 11 lat) budował mu jakieś drewniane domki, przynosiłam mu z lasu gałęzie, no miał na prawdę wypas ale też próbował uciekać, to chyba po prostu instynkt i jest silniejsze od zwierzątka. POzdrawiam i życzę rozwiązania problemu :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

warjacja...
« Odpowiedz #2 : 2003-02-21, 18:06 »

Siersc

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #3 : 2003-02-21, 19:14 »
Wiec ja mam myszoskoczki (daly sobie spokoj z gryzieniem pretow biegaja w kolowrotku) i koszatniczki (gryza prety jak nakrecone, wala hustawka i innymi rzeczami po klatce...albo bierze kijek w pyszczek i po kratach nim....ma jeszcze wiele wiecej pomyslow)..myszki :) spi smacznie grzeczne stworzonko....swinka morska ktora ma pojemnik w koszu na pranie :DDD i nei gryzie..... :))
Szczra prawda taka ze gryzonie gryza bo albo maja mala zabawy na wolnosci....albo im sie nudzi albo poprostu zabki ich swedza:)
Pozdro.
Zapisane

Euphoria

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #4 : 2003-02-21, 19:34 »
ja tez mam myszoskoczki i one tez obgryzaja prety. nie wiem o co dokladnie im chodzi? heheh.maja pelno "bajerow" w klatce i biegaja sobie po podlodze a i tak gryza.. chyba im sie po prostu nudzi..albo....smakuja im te druty :roll:  hahaha
Zapisane

Emilka

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #5 : 2003-02-21, 22:47 »
Dziekuje za odpowiedz..a no ciężka z nim sprawa, tylko że on sie tak wcześniej nie zachowywal  :roll:  :?:
Też klatke wynosze do innego pokoju bo to jest nie do zniesienia, mam nadzieje że ktoregos dnia zaden precik nie peknie pod wplywem ostrych chomiczych zobkof  :shock:  :?
Zapisane

kasia

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #6 : 2003-02-22, 07:32 »
Moje dwa chomcie mają akwaria. Jeden normalne, a drugi specjalne dla gryzoni - ze schodkami, piętrami itd.  Oba liżą szybę. Wygląda to bardzo dziwnie, ale próbowałam już wszystkiego i nic nie pomaga. Natomiast pozostałe trzy chomiki, świnka i myszka nie gryzą/liżą swoich mieszkań.
Zapisane

Gerda

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #7 : 2003-02-23, 13:32 »
moje zwierzaki to takie cholery, że normalnie nie mam słów
jak chomica przestanie to świnka zaczyna koncert i tak w kółko, jaaa i jak tu żyć ???? hehhehe :P
P.S. jakoś sobie radzę :)
Zapisane

Aleksja

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #8 : 2003-02-23, 13:38 »
Ja mam taki problem jak Euphoria :| Mój myszoskoczek miał kiedyś kolowrotek ale na nim nie biegał  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

warjacja...
« Odpowiedz #8 : 2003-02-23, 13:38 »

Kala

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #9 : 2003-02-23, 17:40 »
moaj mysz  jest raczej spokojna za to chomik ujak biega po domu w kulce to chce wyjść a jak jest  w klatce to ucieka
Zapisane

Gerda

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #10 : 2003-02-27, 16:59 »
takie są wszystkie gryzonie, ciekawe świata i w ogóle cwane bestie heheh   ;)
Zapisane

Kala

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #11 : 2003-02-28, 12:00 »
Wiem ale przy moim sie nie da spać  :cry:
Zapisane

Saba

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #12 : 2003-02-28, 13:12 »
Przy moich samiczkach też się nie da. U mnie dodatkowo dziwne jest to, że na 5 świnek tylko jedna się tak zachowuje - wszystkie żyją w podobnych warunkach, jedzą to samo, a tylko jednej odbija. Hałas, który towarzyszy obgryzaniu przez nia klatki jest nie do zniesienia, co gorsze klatka jest takiego rodzaju, że bardziej się tłucze niż taka tradycyjna (w jakiej no trzymam samce). Szału można od tego dostać :cry:
Zapisane

Kala

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #13 : 2003-02-28, 13:30 »
znam ten bul  ;)
Zapisane

Gerda

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #14 : 2003-02-28, 17:32 »
Jaaa ostatnio moje zwierzaki, też dają mi popalić, zwłaszcza świnka. Ale co robię ?? naciągam kołdrę na głowę i zatykam uszy, skupiam się, żeby nie słyszeć tego małego potwora, bo jak do niego wstanę, to potem w nocy, gdy tylko przewrócę się na drugi bok zaczyna gwizdać mały cwaniak  :? ale jakoś sobie radzę na razie  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

warjacja...
« Odpowiedz #14 : 2003-02-28, 17:32 »

Julia Snake

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #15 : 2003-03-01, 10:43 »
ja też to znam, tyle, że wynoszę klatkę z chomem do łazienki i przez całą noc mam go gdzieś :lol:
Zapisane

kasia

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #16 : 2003-03-01, 13:33 »
Ja mam w pokoju 3 akwaria i 2 klatki, więc byłoby trudniej  :lol:
Zapisane

Gerda

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #17 : 2003-03-01, 21:19 »
ja już przyzwyczaiłam się do hałasu w nocy, trzeba tylko wyłączyć się jakoś hehehe  :lol:
Zapisane

mili

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #18 : 2003-03-21, 15:37 »
Moj Joker (prosiaczek) sie nauczył, że jak będzie robił hałas gryząc pręty klatki to dostanie jesc (mamusia go nauczyła) i skubany wykorzystuje to. Juz kilka razy próbowałam go oduczyc ale mamusia nie ma cierpliwości  :roll:  :roll:  Ale na noc zakrywam klatke tatusiowym szlafrokiem i nie hałasuje  :wink:
Zapisane

kasia

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #19 : 2003-03-21, 19:31 »
Nakrywasz klatkę szlafrokiem? :shock:
I świniak go nie gryzie? Mój by cały szlafrok do klatki wciągnął  :lol:
Zapisane

mili

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #20 : 2003-03-24, 16:38 »
Nie... moj swinek jest mało gryźliwy  :wink: Nie nawet nie ruszył tekturowego daszka, który mu zawisiłam w klatce zamiast domu  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

warjacja...
« Odpowiedz #20 : 2003-03-24, 16:38 »

Emilka

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #21 : 2003-03-24, 16:53 »
Chciałabym tylko poinformowac ze zachowanie chomika powoli sie unormowalo..a to przez to z eostatnio podaje mu kolby na ktorych moze wyrzywac swoje zabki :wink:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
warjacja...
« Odpowiedź #22 : 2003-03-25, 08:43 »
Ja kiedyś miałam myszkę, Gucia, który cały czas biegał na kołowrotku. A Maja, biała myszka, cały czas spała i nic nie robiła se z Gucia :wink: Oczywiście opórcz tego, że Maja była facetem......i oboje się gwałcili.....  :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #23 : 2003-03-25, 08:51 »
Nie sądzę żeby to był gwałt :P I ile potem miałaś myszaków?  :lol:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
warjacja...
« Odpowiedź #24 : 2003-03-25, 09:02 »
Cytat: myszka
Nie sądzę żeby to był gwałt :P I ile potem miałaś myszaków?  :lol:


Nie miałam myszaków, bo to było dwóch facetów!  :roll: Gwałcili się! Wskakiwali na siebie, próbowali zrobić myszaki, i piszczały przy tym..........:wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
warjacja...
« Odpowiedź #25 : 2003-03-25, 09:08 »
AAAAA *oświecenie* To i tak nie był żaden gwałt.  :P Trzeba być tolerancyjnym  :wink:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
warjacja...
« Odpowiedź #26 : 2003-03-25, 12:28 »
Cytat: myszka
AAAAA *oświecenie* To i tak nie był żaden gwałt.  :P Trzeba być tolerancyjnym  :wink:


Ja jestem tolerancyjna.... A czemu mi zarzucasz, że nie? Może Majek, lub Gucio..ee...lubili chłopców?  :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 26 zapytaniami.