Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....  (Przeczytany 2652 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
No więc......
Ostatnio "kocham się" w myszkach...Ale rodzice pozwolili tylko na chomika (jednego syryjskiego albo dwa lub trzy dżungarskie albo Roborowskiego)... No więc....Błagam Was...Namówcie mnie na chomika.......Podajcie mi mocne argumenty (tylko nie "bo są fajniejsze" bo myszki też są fajne)... Proszę...Błagam... :cry:


P.S.Ewentualnie świnek morskich, bo na świnkę też się zgodzili (zamiast chomika)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #1 : 2003-03-31, 20:52 »
wiesz..ja Ci nie umiem doradzic bo wszystkie te zwierzaki uwazam za super domowych towarzyszof no ale...
jezeli w gre wchodzi swinka i chomik to tak...
swinki sa duzo wieksze od chomika-potrzebuja wiecej jedzenia,miejsca,wybiegu nawet uwagi.
Naprawde nie umiem Ci doradzic ale jakbym ja teraz dezydowala sie na zwierzaka to.. 9chomika juz mam) sadze ze byla by to swinka.
To s abardzo przyjazde i mile zwierzaki..lubia sie przytulac i byc glaskane.... pozatym sa w miare latwe w obsludze..ale to nie znaczy ze mozna je trzymac w smrodzie,syfie itp.
Sama mosisz zdecydowac...
wiesz, ja zawsze kiedy wybieram zwierzaka analizuje kazdy szczegol, musze najpierw co nieco o zwierzakach sie dowiedziec zeby sie zdecydowac....
Zapisane

Talagia

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #2 : 2003-04-01, 00:05 »
Świnki lubią się bawić, są aktywne ,można je przytulić i wesoło chrumkają :lol:  :lol:
Chomiczki są również słodziutki, ale mniej chętne do zabawy i trudno się je tuli :lol:  :lol:
Ja osobiście wybrałabym świntucha... :wink:  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedz #2 : 2003-04-01, 00:05 »

kasia

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #3 : 2003-04-01, 05:40 »
o... jak jest taki wybór to prosiaczka..  :D
Można go tak oswoić.... mój np. biega sobie po domu i przychodzi jak sie go zawoła, często śpi, leżąc mi na rękach, a jak go zabiorę na wieś to spaceruje sobie po ogródku (sam! i nie ucieka)... świniaki to takie koffane stwory...  :wink:
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #4 : 2003-04-01, 15:33 »
Jeśli lubisz przytulać zwierzaki, to radzę świnkę jest wieksza (jest co głaskać :lol: ) lubi to, a chomisie no cóż są jak żywe srebro. Więc polecam ci świnkę. Najlepiej zrobisz jeśli zorientujesz się w wymaganiach zwierzaczków i wybierzesz tego, któremu zapewnsz lepsze warunki!

P.S. Napisz na którego się zdecydowałaś!
Zapisane

kareena

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #5 : 2003-04-01, 17:46 »
ja bym wybrala choma, bo sa to spiochy i to mi odpowiada bo czesto nie ma mnie w domu od rana do 15:00 - wiec nie bedzie tesknil bo bedzie spal :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #6 : 2003-04-01, 18:49 »
A jak myślicie, czy kotka mogłaby zaakceptować świnkę? Jest 3latką, rozpieszczona, "miziata", brojąca... i zazdrośnica... Była zazdrosna o rybki i o koty z podwórka... No i boję się...Bo może się zaakceptują, ale nie chcę żeby świnka cały dzień w klatce siedziała... Jednakże do świnki chyba bardziej mam sentyment...Dłużej żyje, jest jakaś taka kochana....A żwawe to chociaż?
Zapisane

Talagia

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #7 : 2003-04-01, 18:53 »
Myśle że kotka zaakceptuje szybciej świnke niż chomiczka, ja mam 2 letnią świnke i 8 letniego rozpieszczonego piesia :roll: , bardzo się lubią...
Świnki też jak nie mają nic do roboty to sobie drzemają...
Nic świnkowi się nie stanie jak jest dłużej w domu sam, pod warunkiem że ma dostęp do wody i jedzonka. :wink:  :wink:  :D  :D
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #8 : 2003-04-01, 19:30 »
Mam kilka pytań jeszcze...Mam książkę Evy Marii Bartenschlager, ale chcę wiedzieć jak Wy myślicie...

-Ile (cm) musi mieć akwa dla świnki, i czy lepsze akwa czy klatka? Mam w domu akwarium: długość 60 cm, szerokość 35 cm, wysokość 39 cm. Czy byłoby dobre dla jednej świnki?

-Czy świnka może zostać sama na ileśtam dni? Na ile?

-W co musi być wyposażone akwa świnki? (i czy da się jakoś wykorzystać kuwetę dla chomika? wydałam 18 zł buuu)

-Czy świnka jest raczej żwawa czy "ciućmowata"?

-Czy jest płochliwa?

-Samiec czy samica? Czy któreś z nich oddaje mocz bardziej nieprzyjemny w zapachu niż to drugie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedz #8 : 2003-04-01, 19:30 »

Talagia

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #9 : 2003-04-01, 20:04 »
Miłej lektury... :lol:  :idea:  :idea:

1.  Wymiary klatki które podajesz, powinny wystarczyć (ja mam klatkę dużo większą) Jednak jest to klatka o wymiarach minimalnychi może śwince być odrobinkę ciasno... :D  :D  :D
2.  Świnka może zostać na dwa dni sama, ponieważ musi mieć czystą wodę w poidełku i dostawać świerzutkie warzywa i owoce, codziennie... :idea:
3.  Podstawowym wyposażeniem klatki jest miseczka, w razie możliwości i zaopatrzenia sklepu zoologicznego najlepiej porcelanowa, choć najczęściej są tylko plastykowe. Z miseczki wieprzek będzie zjadał suchy pokarm. Można też do niej wrzucać mniejszej wielkości kawałki roślin aby uchronić je przed zabrudzeniem. Im cięższa miska, tym lepiej – są mniejsze szanse, że świnka przewróci karmidło i wysypie pokarm. Bardzo ważne jest też poidełko. Niektóre świnki nie korzystały z tego urządzenia – wystarczała im woda zawarta w roślinności. Mimo to pamiętajmy, że poidło powinno być zamontowane w klatce. Aby prosiaczek umiał z niego korzystać musi je mieć od małego. Starszy osobnik może okazać się za stary na naukę korzystania z wodopoju. Niekiedy problemem może okazać się to, że poidełko ze szklaną rurką bez kulki się stłucze podczas wymiany wody. Po zamontowaniu nowego poidła z rurką metalową z kulką świnka przez ok. 24 godziny może odmówić picia z niego, jednak po upływie tego czasu zazwyczaj „chwyta” o co chodzi z tą kulką. Bardzo przydatną, acz nie niezbędną rzeczą jest paśnik, wieszany na ściance, w którym należy umieszczać trawę i zieleninę. Plusami takiego rozwiązania jest to, że zielsko nie jest rozsypane po całym terrarium i poza nim, pokarm się nie brudzi oraz w razie jego wilgotności nie kleją się do niego trociny. Możesz jeszcze dać oczywiście domek dla świnki, ale ja nie dałam bo bałam się że świnka będzie strachliwa i jest spoko! :wink:  :wink:
4.  Oczywiście że świnka nie jest ciućmowata...
Lubi sobie pobiegać po mieszkaniu (Trzeba zabezpieczyć szczeliny i kable)
Jest baaaardzo mądra, mój świnek kabli nie gryzie...
5.  Zależy od świnki większość świnek, na początku jest płochliwa a póżniej jak się rozkręci i zapozna to jest luzacka świnka :wink:  :wink:  :D  :lol:
6.   Co do płci, to różnie bywa i to zależy od Ciebie, podobno samce mniej przyjemnie pachną, ale się z tym nie zgadzam! :grr:  :grr:  :grr:
Ja osobiście wybrałabym facetka... :wink:  :wink:  :wink:  :lol:  8)  8)
Zapisane

TrUsKaFFkA

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #10 : 2003-04-02, 11:04 »
JA NA tWOIM MIEJSCU WYBRAŁABYM ŚWINKE..sAMA MAM JEDNĄ I WIEM ZE JEST CUDNA! zawsze jak ktoś wchodzi do pokoju to ona piszczy z tęsknoty jest cudna i lubi się bawić z moim królikiem.. :)
Zapisane

Gerda

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #11 : 2003-04-04, 13:24 »
Świnka jest kochana, mój Igorek również nie gryzie kabli :wink: , ooo właśnie wyskoczył ze swojej klatki (ma ją ustawioną na podłodze i zawsze może wyskakiwać, kiedy chce). Świnki pochłaniają bardzo duże ilości jedzenia (mieszanki jak i siana), mój Igor nie lubi kukurydzy w pokarmie. Cóż jeszcze mogę dodać, pies jest obojętny na świnkę (Tina ma prawie 10lat). Świnki na początku są bardzo spokojne, ale z czasem dostają odbić  :P  :lol:  :lol:  :lol: , biegają jak szalone po całym pokoju. Acha ja nie kupiłam Igorowi domku, bo kiedyś zaeksperymentowałam z tekturowym pudełkiem, z którego wcale nie chciał wychodzić :(. Utrzymanie świnki niby nie jest kosztowne, ale również nie małe, na miesiąc należy przeznaczać ok. 10 zł (liczę tu 2 paczki trocin i 2 paczki karmy) nawet więcej :) Świnka jest czasami bardzo płochliwa, ale zazwyczaj bardzo kochana :) pozdrawiam, jak mi się coś jeszcze na mózg nasunie to napiszę hheehh  :P   :wink:
Zapisane

Siersc

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #12 : 2003-04-04, 14:43 »
Świnka jest przytuliskiem, zywa maskotka :D Polecam do przytulania swiniaczka!
Pozdro.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #13 : 2003-04-04, 16:21 »
Czyli chcesz swinke??
wiesz...jestem troche zdziwiona bo z tego co wiem bardzo lubisz chomiki...nawet masz na ich temat stronke wiec chyba duzo o nich wiesz :) Moze jednak chomik....
Zapisane

kareena

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #14 : 2003-04-04, 18:12 »
a ja wczoraj dostałam chomisia.. słodziak! :kocham:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedz #14 : 2003-04-04, 18:12 »

Emilka

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #15 : 2003-04-04, 20:41 »
gratuluje...z reszta juz o tym wiem z kilku innych zrodel ;)
Zycze zdrowka chomilkowi i zeby mu sie u Ciebie podobalo..
Zapisane

Gerda

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #16 : 2003-04-04, 21:03 »
ja również dołączam się do gratulacji  :wink: , mam nadzieję, że chominek będzie zdrów jak ryba i długo żył :)
Zapisane

kareena

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #17 : 2003-04-04, 21:13 »
dziekuję! :)

ps.
mój chomiś jest podobny do tego w moim podpisie :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #18 : 2003-04-04, 21:37 »
a to jest dzungarek czy syryjczyk?
Zapisane

kareena

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #19 : 2003-04-04, 21:51 »
oczywiście dżungarek!  :wink:
Zapisane

Talagia

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #20 : 2003-04-04, 21:55 »
pewnie śliczniutki...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedz #20 : 2003-04-04, 21:55 »

kareena

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #21 : 2003-04-04, 21:59 »
można się zakochać ;)  :kocham:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #22 : 2003-04-04, 22:05 »
i z pewnoscia maluuuuutki moj to stary grubas ;) ale swoj urok ma ;)
Zapisane

kareena

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #23 : 2003-04-04, 22:40 »
Emilko, nie wątpię że twój chomiś jest słodki. Każdy chomik jest słodki  :wink:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #24 : 2003-04-05, 08:05 »
dżungarek - żywe srebro, też kiedyś miałam dżungarka :) bardzo żywy zwierzak
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #25 : 2003-04-06, 16:08 »
Dzungary są słodziutkie szczególnie jak są takie tłuściutkie mój był kiedyś taki tłusty i okrągły, a zresztą sami zobaczcie:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #26 : 2003-04-06, 16:27 »
słodziutki :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #27 : 2003-04-07, 11:14 »
o rany..tozto tozto.. chomik :)
ale tak na moje oko to grubsza kulka od mojego Komika :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedz #27 : 2003-04-07, 11:14 »

kareena

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #28 : 2003-04-07, 12:19 »
mó chom jest podobny z koloru, ale  (jeszcze) nie taki grubasek ;)
Zapisane

Siersc

  • Gość
Miłośnicy chomików (i świnek).....błagam....
« Odpowiedź #29 : 2003-04-07, 14:16 »
Sweeeeeeeeeeeet :D
pozdro..
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 31 zapytaniami.