Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szynszyl  (Przeczytany 1234 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

koko

  • Gość
Szynszyl
« : 2003-04-13, 22:35 »
Witam chciałabym kupic sobie synszyla tylko niewiem nic o tym pięknym futrzaku! ile zyje i co jada?? i czy samiczka jest bardziej spokojna czy samiec? (spokojna i szybko sie oswaja)poradzcie mi
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Szynszyl
« Odpowiedź #1 : 2003-04-14, 15:50 »
Szynszyle mogą żyć ponad 12 lat. Właściwie nie ma znaczenia czy wybierzesz samca czy samiczkę. Nie ma to wpływu na oswajanie. Najlepiej oswajać zwierzątka młode. Możesz dawać mu gotową mieszankę nasion. Oprócz tego warzywa(marchew, pietruszka, seler, sałata), owoce(jabłko), zielonki(lucerna, mlecz zwyczajny, mniszek pospolity, łubin pastewny). Pamiętaj, że szynszyle to towarzyskie zwierzątka. Jeżeli nie ma towarzysza, trzeba go wypuszczać z klatki przynajmniej na godzinę dziennie. Powodzenia!!!

P.S. Więcej o szynszylach znajdziesz na stroniehttp://www.szynszyla.nonet.pl[/url]
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

milka004

  • Gość
Szynszyl
« Odpowiedź #2 : 2003-04-15, 21:33 »
1 godzina dziennie to nawet dla 2 szylek jest minimum, a jednej szylce potrzeba o wiele wiecej towarzystwa z naszej strony.
Ze wszystkich stron o szylkach z calego serducha polecam ci
http://strony.wp.pl/wp/bialy_pegaz/index.html
to jest najlepsza stronka, nie urazajac innych, no ale nie chodzi o grafike(chociaz jest swietna) ale o zawarte inf, tworczyni strony ma chyba 16 szylek dlatego inf sa tak dokladne. Polecam ci przeczytac calutka stronke od poczatku do konca, zebys dobrze sie przygotowal na przybycie nowego domownika.
I jeszcze moja rada: lepiej kup dwie szylki, ja przez ok 4 lata mialam jedna szylke, i dopiero w listopadzie 2002 dokupilam mojej Diance faceta i bardzo sie z tego ciesze ona jest teraz taka szczesliwa, nawzajem sie kochaja i zyc bez siebie juz nie moga.

ps. A co do wieku to rekordowe szylki dozywaly nawet 20 roku zycia!!!
Wiec dobrze sie zastanow czy chcesz miec takie zwierzatka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szynszyl
« Odpowiedz #2 : 2003-04-15, 21:33 »

zwierzakofanka

  • Gość
Szynszyl
« Odpowiedź #3 : 2003-04-16, 07:44 »
Milko masz samczyka i samiczke???????
Chcesz mieć hodowle ????? :) :) :) :)
Milko masz racje ta strona jest najlepsza!!!
A co do koka to ja mam jedną szylkę myślę że gdybym miała dwie było by jej lepiej (tylko jest jeden problem RODZICE).
Moja szybko się oswoiła . Tylko jeszcze dobrze się zastanów nad kupnem tego małego rozbujnika ;) ;) :) :) :)
Zapisane

milka004

  • Gość
Szynszyl
« Odpowiedź #4 : 2003-04-16, 08:11 »
Tak mam samiczke Dianke i samczyka Farmerka :)
Co do hodowli to nie, ja nawet wolalabym zeby moja Dianka nie zachodzila w ciaze ale to niestety nie uniknione, potem bedzie problem z maluszkami, nie bede mogla ich zatrzymac, do sklepu tez przeciez nie oddam, potem jakis nieznosny bachor go kupi i bedzie mial straszne zycie...
U mnie z druga szylka to calkiem odmienna historia. Moja Dinka z nie dokonca wiadomych przyczyn sama sie okaleczala, wiec ja juz chyba od roku jeczalam ze drugi szylek jest potrzebny, na poczatku nikt sie nie zgadzal, no potem to juz jakos poszlo no i udalo sie :) Poszlismy i kupilismy Farmerka. Dianka teraz tez sie okalecza ale juz w mniejszym stopniu, poprostu ja nie moglam jej zawsze towarzyszyc, a drugi szylek moze i ona napewno czuje sie lepiej.
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Szynszyl
« Odpowiedź #5 : 2003-04-21, 20:19 »
Ja byłam ciekawa ja k nazywa się kolega Dianki, jak pisałaś wtedy to nie mówiłaś imienia. Mój brzydal narazie jest jeszcze sam , ale trwaja juz prace nad tatą.
Zapisane

milka004

  • Gość
Szynszyl
« Odpowiedź #6 : 2003-04-22, 12:13 »
No wtedy Farmerek jeszcze nie mial imienia ;)
No pracuj tam nad tata, ja zaly czas pokazywalam im zdjecia szynszylek razem, tylko nie pojedynczo(!!!), filmy z szylkami, no i jeczalam a jeszcze natrafila sie okazja za moga kupis szylka po 90 zl to juz calkiem poszlo, a tak sie balam ze ktos go kupi, naszczescie bylam pierwsza :)
Przewaznie mamy sa takie ze nie chca dawac dzieciom zawsze tego co one chca bo mysla ze to czesc dobrego wychowania (!!!)  natomiast ojcowie mogli by dac im wszystko, i u mnie tak wlasnie jest mama nieraz nawet krzyczy na tate ze wszystko mi i sis kupuje(hihi). Powiedz tacie ze bedziesz strasznie nieszczesliwa bez drugiego szylka, i ze... aj zmyslaj pozytywnie ile sie da, potem jak juz szyluch bedzie to przeciez juz go nie odda :)
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Szynszyl
« Odpowiedź #7 : 2003-04-27, 14:47 »
Ja tacie mówiłam, że jak będzie drugi szylek to tylko same korzyści, chrupcia będzie zadowolona nie będzie juz sama w klatce siedziała, tata się zgodził, ale ja muszę na to nazberać, i z tym juz jest problem, bo chcę im kupić wiekszą klatkę, no i bardzo bym chciała teraz czarnego szynszyla a on też jest drogi! Milka a jaką ty masz klatkę? I jeszcze jedno pytanie czym karmicie szylki? Moja chrupcia prwie nic nie chce jeść! Co mam robić??
Zapisane

milka004

  • Gość
Szynszyl
« Odpowiedź #8 : 2003-04-29, 13:51 »
Ja mam taka standardowa klatke dla szylek taka z dwoma puleczkami.
Co do jedzeinia.
A czy karmisz swojego tluscioszka??? Podaj mi nazwe i czy to jest sam granulat czy mieszanka.
Co do odmiany barwnej szynszylki to ja tez bardzo chcialam miec bialego albo fioletowego... no ale szaraki tez sa kochane :kocham: :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szynszyl
« Odpowiedz #8 : 2003-04-29, 13:51 »

Clickerka

  • Gość
Szynszyl
« Odpowiedź #9 : 2003-04-29, 17:50 »
Najchętniej to jadła karme megan, teraz jej kupiłam takiue kulki zbożowe Vitakraft Vita special i teko nie chcę jeść, bo tak to ja mieszałam jej megana dla szynszli i takie dla gryzoni.
Milka jeszcze jedno pytanie jak kupowałaś Farmerka to w jakiej on był klatce? Musiałaś kupować drugą klatkę?? No, bo jak druga klatka , to i całe nowe wyposażenie. acha, czy klatka o wymiarach 75na 45 na 35 starczy dwóm szynszylą??
Zapisane

milka004

  • Gość
Szynszyl
« Odpowiedź #10 : 2003-05-01, 12:46 »
najlepiej jest kupowac pokarm dla szynszyli a nie ogolnie dla gryzoni, ja moim szylko daje granulat a nie mieszanke, na poczatku nie byly zbytnio zadowolone ale sie przyzwyczaily, daje im DADIK, tylko to jedza moje to tez straszne wybredy.
Co do klatki to mialam stara klatke Dianki i tam wlasnie siedzial Farmerek, to byla taka klatka jak dla krolika, a co wypozazenia to do jedzenia wsadzilam mu miseczke ceramiczna a poidlo wzielam stare zgryzione Diany zlepilam i to bylo takie zastepcze :) . a co do 2 szylek w twojej klatce to zaraz pojde zmierzyc moja... 60 dlugosci, 55 wys., 36 szerokosci.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.