Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Wybór dla doświadczonej :]  (Przeczytany 5166 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Wybór dla doświadczonej :]
« : 2006-12-25, 10:22 »
Wiosna, już niedługo wiosna! (Śnieg stopniał w listopadzie, a co tam ;P)... A propos listopada; 5 umarł mi króliczek miniaturka w wieku czterech lat ;(. Niedługo mam kupić nowe zwierzątko. Nie jestem pewna; ma to być znowu króliczek? Doradźcie mi, co lepiej jest kupić! (Tylko ani chomik, ani myszoskoczek!)
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #1 : 2006-12-25, 10:33 »
Widze, ze nie chcesz malych zwierzat. W takim razie polecam swinke morska, ktora jest latwa w chowie. Krolik tez moze byc, w koncu masz juz doswiadczenie.  Ale powinnas kupic dwa zwierzatka tej samej plci (to sie tyczy i swinki i kroliczka).
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #2 : 2006-12-25, 10:40 »
w przypadku dwoch krolikow jest konieczne wykastrowanie/wysterylizowanie ich - w przeciwnym wypadku czy to beda samce, czy samice - zaczna sie tluc, a to juz mozna powiedziec bedzie koniec z jakakolwiek zgoda...

w tej chwili mam i kroliki i swinki i szczerze mowiac - krolikow nigdy wiecej...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedz #2 : 2006-12-25, 10:40 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #3 : 2006-12-25, 10:50 »
Iras, tak z ciekawosci: dlaczego? :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #4 : 2006-12-25, 11:03 »
bo te dwa ktore mam, nienawidza sie, bez przerwy szarpia kratami (jak sa poza klatka tez) ogolnie wkurzajace sa... jeden dodatkowo znalzal manie atakowanie kota...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #5 : 2006-12-25, 11:25 »
Hm... jak dla mnie doświadczona osoba powinna wiedzieć czego chce, ale może tylko ze mną tak to działa... Pomyśl czego oczekujesz od zwierzaka, co możesz mu zapewnić i zobacz jaki gatunek najlepiej do Ciebie pasuje.
Zapisane

ots128

  • Gość
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #6 : 2006-12-25, 15:25 »
hmm nie chesz małych zwierząt ale serdecznie polecam burunduka  ;p :wink:
Zapisane

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #7 : 2006-12-25, 18:39 »
bo te dwa ktore mam, nienawidza sie, bez przerwy szarpia kratami (jak sa poza klatka tez) ogolnie wkurzajace sa... jeden dodatkowo znalzal manie atakowanie kota...

Ja tam się nawet przyzwyczaiłam ;P...
hmm nie chesz małych zwierząt ale serdecznie polecam burunduka  ;p :wink:
Nie znam, opowiedz coś o tym zwierzaku ;P
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #8 : 2006-12-25, 18:46 »
Burunduk to wiewiórka bardzo ciężka do oswojenia i potrzebująca duuużo ruchu ;) Ale śliczna:P
Stronka poświęcona tym wiórkom http://www.republika.pl/burunduk/
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedz #8 : 2006-12-25, 18:46 »

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #9 : 2006-12-25, 19:05 »
Burunduk to wiewiórka bardzo ciężka do oswojenia i potrzebująca duuużo ruchu ;) Ale śliczna:P
Stronka poświęcona tym wiórkom http://www.republika.pl/burunduk/
khem :lol: http://www.republika.pl/burunduk/ogryzekk.html

ja proponuję ci szczura. Jest to zwierzątko wymagające (przynajmniej jak dla mnie) lecz skoro jesteś doświadczoną osobą to wiesz :)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #10 : 2006-12-25, 20:49 »
ogryzek, nie szczura, tylko co najmniej dwa! ( szczury są stadne). Nie uważam, żeby to było zwierzątko wymagające ;). Owszem, musi pobiegać co najmniej godzinę dziennie, ale prócz tego nie sprawia większych kłopotów (tylko trzeba na nie uważać, bo mają troszkę skłonności terminatorskich :P).
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #11 : 2006-12-25, 20:51 »
ogryzek, nie szczura, tylko co najmniej dwa! ( szczury są stadne). Nie uważam, żeby to było zwierzątko wymagające ;). Owszem, musi pobiegać co najmniej godzinę dziennie, ale prócz tego nie sprawia większych kłopotów (tylko trzeba na nie uważać, bo mają troszkę skłonności terminatorskich :P).
Podejrzewam że miała na myśli szczura jako gatunek a nie jednego ciurka ;)
Godzina dziennie?? Moim by nie wystarczyło :P Ale ogólnie zwierzaki nie bardzo wymagające tylko wbrew pozorom dość delikatne ;)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #12 : 2006-12-25, 20:56 »
ninek miał rację- chodziło mi (zresztą jak prawie wszstkim FZtowiczom w tym temacie ;P) o gatunek :)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #13 : 2006-12-25, 20:58 »
nie wiemy , czy Lolusia czasem nie jest z tych, którym szczurzy ogon straszny :P
Rozpatrując szczurzą "kandydaturę" należy wziąć pod uwagę słabe zdrowie tego zwierzaka. Niektórych ewentualna wizja częstych wizyt u weterynarza ze szczurasem czasem przeraża.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #14 : 2006-12-25, 21:13 »
Nie, nie, ja szczurów się nie boję, ale możliwe, że moja mama tak ;P. Co do tego wiewióra: fajny jest, to prawda, ale chyba nie dla mnie. Szynszyla odpada. Więc - głosowanie! - króliś czy Świnka morska? Ile żyje świnka? (Moja kuzynka miała bardzo dłuuuuuuuUUUUuuuugo ;):])
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Forum Zwierzaki

Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedz #14 : 2006-12-25, 21:13 »

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #15 : 2006-12-25, 21:20 »
Dlaczego nie chcesz szczurków???
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #16 : 2006-12-25, 21:21 »
natte przecież napisała :P
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #17 : 2006-12-25, 21:23 »
Swinka zyje do ok. 8 lat.
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #18 : 2006-12-25, 21:24 »
Rozpatrując szczurzą "kandydaturę" należy wziąć pod uwagę słabe zdrowie tego zwierzaka. Niektórych ewentualna wizja częstych wizyt u weterynarza ze szczurasem czasem przeraża.
Właśnie dlatego napisałam że są delikatne ;)
Hmm, ja bym wybrała królika. Świnek nie lubie, no może nie tyle co nie lubie ale mam złe przeżycia- już kilka mnie moooocno użarło chociaż zwierzaki mnie lubią :| A królisie są cudne :D
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #19 : 2006-12-25, 21:26 »
Wow, ale wiesz, mi wciskali kit, że króliki żyją po 7 lat, a tu po 4 latach: She's death, nawet nie byłam przygotowana. Wydaje mi się, że świnka mojej kuzynki żyła nieco mniej... z 5 lat...

P.S - Rzeczywiście, ładne są króliki ;).
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #20 : 2006-12-25, 21:29 »
...Chociaż zastanawiam się nad paroma małymi, bo poród to pestka dla właściciela, nie tak jak np. u psa, a chciałabym mieć taką hodowlę, jak ma moja kuzynka z 10 myszoskoczkami ;P,
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Forum Zwierzaki

Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedz #20 : 2006-12-25, 21:29 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #21 : 2006-12-25, 21:40 »
...Chociaż zastanawiam się nad paroma małymi, bo poród to pestka dla właściciela, nie tak jak np. u psa, a chciałabym mieć taką hodowlę, jak ma moja kuzynka z 10 myszoskoczkami ;P,
aż mnie zmroziło. Chyba nawet sobie nie wyobrażasz jak ciężko jest znaleźć odpowiednie domy, dla zwierzaków, ponadto jest całe mnóstwo zwierzaków do oddania,czekajacych na nowy dom więc nie rozumiem po co sprowadzać na świat kolejne.

Cytuj
Właśnie dlatego napisałam że są delikatne
dopiero teraz zauważyłam Twój post :) Pewnie pisałyśmy w tym samym czasie, a mnie komputer ślimaczy ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #22 : 2006-12-25, 21:41 »
aż mnie zmroziło. Chyba nawet sobie nie wyobrażasz jak ciężko jest znaleźć odpowiednie domy, dla zwierzaków, ponadto jest całe mnóstwo zwierzaków do oddania,czekajacych na nowy dom więc nie rozumiem po co sprowadzać na świat kolejne.
Jak bardzo często popieram Fatty :roll: Planowane rozmnażanie to głupota...
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #23 : 2006-12-25, 21:58 »
ogryzek, ale pewności nie ma :P:P. Też popieram Fatty i Ninę. Zwierzę to nie zabawka........
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #24 : 2006-12-25, 22:04 »
Cytuj
Wow, ale wiesz, mi wciskali kit, że króliki żyją po 7 lat, a tu po 4 latach

kroliki zyja 8 - 10 - zazwyczaj. moje maja w tej chwili gdzies okolo 6 - 7, a rekordzista ktorego znam ma 14

...Chociaż zastanawiam się nad paroma małymi, bo poród to pestka dla właściciela, nie tak jak np. u psa, a chciałabym mieć taką hodowlę, jak ma moja kuzynka z 10 myszoskoczkami ;P,

ehhhmmm... porod pestka? dla wlasciciela moze i tak - jednak wlasciciel nie jest zmuszany do czucia bolu, wlasciciel  nie bedzie musial odchowywac stada mlodych... wlasciciel nie zdechnie przy najmniejszej komplikacji. Zeby hodowac COKOLWIEK trzeba miec pojecie nie tylko o trzymaniu doroslych, ale rowniez o mozliwych komplikacjach, genetyce itd. itp. a rozmnazanie bo "sie chce male"  - to nie tylko glupota, ale tez skrajna nieodpowiedzialnosc - co potem zrobisz z malymi bedziesz trzymac wszystko razem? samce z samicami, siostry z rodzicami i bracmi by sie niekontrolowanie mnozyly  i stawaly sie zbiorowiskami wad genetycznych? czy moze oddasz do sklepu zeby staly sie karma dla wezy ?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #25 : 2006-12-25, 22:25 »
Nom, którliki najcześciej żyją dłużej. Mój choć miałam go w czasach bez netu (dobrego źródła info), karmiony ziarenkami - dożył 6 lat.

Popieram Iras i resztę. Fakt, takie zwierzaki są małe nie to co pies, ale mają takie same potrzeby.
Zapisane

Malawi

  • Gość
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #26 : 2006-12-26, 08:50 »
Mi się podobają króliki, a świnki morskie tez tak bardzo jak króliki. Tylko ja nie lubię strasznie tych długowłosych,
a krótkowłosy są najpiękniejsze.
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #27 : 2006-12-26, 09:44 »
Wow, ale wiesz, mi wciskali kit, że króliki żyją po 7 lat, a tu po 4 latach: She's death,
Moze sie nie opiekowalas nim odpowiednio? Nie oskarzam cie, tylko rozmyslam ;)
Jakbys chciala miec hodowle to moze czegos rasowego?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedz #27 : 2006-12-26, 09:44 »

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #28 : 2006-12-26, 10:24 »

ehhhmmm... porod pestka? dla wlasciciela moze i tak - jednak wlasciciel nie jest zmuszany do czucia bolu, wlasciciel  nie bedzie musial odchowywac stada mlodych... wlasciciel nie zdechnie przy najmniejszej komplikacji. Zeby hodowac COKOLWIEK trzeba miec pojecie nie tylko o trzymaniu doroslych, ale rowniez o mozliwych komplikacjach, genetyce itd. itp. a rozmnazanie bo "sie chce male"  - to nie tylko glupota, ale tez skrajna nieodpowiedzialnosc - co potem zrobisz z malymi bedziesz trzymac wszystko razem? samce z samicami, siostry z rodzicami i bracmi by sie niekontrolowanie mnozyly  i stawaly sie zbiorowiskami wad genetycznych? czy moze oddasz do sklepu zeby staly sie karma dla wezy ?

Spokojnie, a nie pomyślałaś, że niektórych jednak stać na KILKA klatek, jak moja kuzynka i JA. Może KTOŚ nie ma, ale mnie to nie wzięłaś pod uwagę, co? Wcale nie mam zamiaru trzymać ich w jednym miejscu, nic takiego nie napisałam, spoko.
Ale z psem to trudniej idzie, niż z takim myszoskoczkiem. (Rada na przyszłość: Nie przeczytasz głupot: nie oskarżaj za głupotę).

Moze sie nie opiekowalas nim odpowiednio? Nie oskarzam cie, tylko rozmyslam ;)
Jakbys chciala miec hodowle to moze czegos rasowego?

Właściwie, to dobrze się nim opiekowałam. Wiosna, jesień, lato; cały dzień na polu, w nocy miał miękkie trocinki, marchewki, suchy chleb do skrobania, świeżą wodę co jakiś czas...
Ona była jakiejś rasy, kiedyś sprawdzałam...
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #29 : 2006-12-26, 11:08 »
Proponuje zamiast myszoskoczkow wybrac do hodowli np. rasowe myszki. Na tym trzeba sie znac (genetyka, opieka, wychowanie mlodych), ale jestes w koncu doswiadczona..
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 31 zapytaniami.