Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Królikomaniacy łączcie się!  (Przeczytany 1053 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Królikomaniacy łączcie się!
« : 2007-01-16, 17:57 »
Ponieważ na szukajce nie znalazłąm tego, a jeśli już jest, to na dalszych stronach tego forum, a więc trzeba zrobić nowy temat o króliczkach miniaturkach.

Macie jakieś?
Ja miałam i będę mieć :). Króliczki rządzą do końca świata...
...tylko te z mojego miasta wyrastają troche duże. No, bo jak skakała i wyciągała nóżki to była naprawdę gigantyczna.
Co o nich sądzicie?
Przemiłe futrzaki, mają ładne oczęta :). Uwielbiałam się tulić do jej miękkiego futerka. Szkoda, że już mnie opóściła ;(.
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Zapisane

KiK

  • Gość
Odp: Królikomaniacy łączcie się!
« Odpowiedź #2 : 2007-02-18, 16:14 »
Ja mam dwa kice :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Królikomaniacy łączcie się!
« Odpowiedz #2 : 2007-02-18, 16:14 »

Fryzia387

  • Gość
Odp: Królikomaniacy łączcie się!
« Odpowiedź #3 : 2007-02-19, 10:00 »
czesc
chciałabym kupić krulika miniaturke tylko nie wiem ile kosztuje i niewiem ile musze zbierac
prosze o odp ile kosztuje królik i wyposarzenie
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Królikomaniacy łączcie się!
« Odpowiedź #4 : 2007-02-19, 10:10 »
1 - nie można powtarzać postów... :)

2 - to zależy od Ciebie. Możesz wziąść króliczka który jest do adopcji, a możęsz kupić. Możesz kupić drogą klatkę w sklepie lub taniej od kogoś lub na Allegro. Klatka jest dość droga, bo i spora. Najlepiej poczytaj o królikach, jakie mają wymagania. Zobacz jak z miejscem u Ciebie na klatkę. Zobacz nawet w sklepach internetowych i na Allegro jakie są klatki i ile te które Ci odpowiadają kosztują. Potem nawet możesz dać ogłoszenie czy ktoś nie ma do sprzedania w taj i tej cenie, jeśli sklepowe Cie przerażą. Nie wiem co dla Ciebie jest mało a co dużo... ;)

3 - rodzice Ci zapłacją za jedzenie, ściółkę i przede wszyskim weta? Bo jeśli musisz sama mieć na weta, nie zawsze jesteś przy kasie, to czy będziesz mogła iść ze zwierzakiem do weta jeśli zachoruje? To jest konieczne. Jeśli nie będziesz miała możliwości mu zapewnić pomocy w razie potrzeby, lepiej się zastawnowić czy warto go brać.
Zapisane

Fryzia387

  • Gość
Odp: Królikomaniacy łączcie się!
« Odpowiedź #5 : 2007-02-19, 10:19 »
potrzebuje sredniej klatki
a tak niewiecej
mam mi brdzie kupowac tylko  sama musze kupic klatke i krolika
powiedz ile kosztuje krolik miniaturka i klatka tak niewiecej
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Królikomaniacy łączcie się!
« Odpowiedź #6 : 2007-02-19, 10:34 »
"potrzebuje sredniej klatki"
Nie ty, tylko króliś... :) Minimum to długość 100 cm.

"mam mi brdzie kupowac tylko  sama musze kupic klatke i krolika"
A, to ok... :) Poczytaj przy okazji o niezbędnych szczepieniach, itp.

"powiedz ile kosztuje krolik miniaturka i klatka tak niewiecej"
Ja królika kupowałam królika jakieś 9 lat temu, jak nie więcej. I wiel tylko, że wtedy kosztował jakieś 50 zł. Może ktoś bardziej aktualnie się wypowie. Polecam jednak adopcję. Jest tyle królisiów które szukają domów, a ich charakter jest poznany, może nawet mają niezbędne szczepienia.
http://www.uszata.com/eksplorer/zanim/skad.html
http://www.kroliki.net/
http://adopcje.kroliki.net/

Tu jest cennik:
http://www.moje.kroliki.net/wydatki.html
Tam jest klatka 100 zł, ale może być i 80 zł okazja. Zależy gdzie kupujesz i w jakim stanie.

Zapisane

KiK

  • Gość
Odp: Królikomaniacy łączcie się!
« Odpowiedź #7 : 2007-02-19, 15:54 »
1. Zalezy gdzie kupisz królika. W zologach u mnie zwykłe miniaturki kosztuja koło 30 zł, baranki minimum 60 zł. Jednak ja bym Ci polecała wziąść króla z adopcji (np. adopcje.kroliki.net). Możesz tez popatrzeć na innych serwisach, dac ogłoszenie itp. Na allegro tez często oddawane są ucholki. Są z tego plusy. Dostajesz krola, często z klatką (i i z innymi akcesoriami), nie raz szczepione, rzadziej kastrowane ale tez się zdarzają, często już nauczone czystości ... A zaprzyjaźnić moga się tak samo świetnie jak maluchy z zologa. I nie sugeruj się twierdzeniem "kupie młodego to się szybciej zaprzyjaźni". To wcale nie jest reguła a jeśli chodzi o moje obecne uchole to jest właśnie naodwrót. Młody potrzebował więcej czasu niż starszy od kogoś :)

2. wyposażenie zależy gdzie :) Najlepiej kup minimum 100 cm klatke a jeszcze lepiej zagródkę (na allegro ok 80 zł). Cenowo wychodzi tak samo ale płotek gwarantuje ucholowi większą przestrzeń. Tylko wtedy będziesz musiala nauczyć króla czystości (znaczy nawet w klatce nie wyobrażam sobie aby królas wszędzie sikał), chyba, ze nie przeszkadza Ci obsiusiana podłoga :). No i dotego takie drobiazgi jak poidełko za kilka złoty, miseczka ceramiczna za 10-15 zŁ, cązki ok 10 zł, przydatny tez jets transporter (powiedzmy koło 40 zł) .... I co już nie jest z akcesorii ale tez potrzebne - szczepienia. Pomór działa 9 miechów, z reguły szczepi się raz do roku i maxo 2x w roku :) Cena jednego szczepionia to ok. 10 -15 zł.
Zapisane

gomezik

  • Gość
Odp: Królikomaniacy łączcie się!
« Odpowiedź #8 : 2007-03-10, 14:06 »
Ja mam 2 królisie, które mają luksus: Każdy ma kltkę ok. 1m.na 1m. mogą cały dzień i czasem noc biegać , gryść co chcą... Mam barana i lwa. Baran kosztował 90zł. a lew ok.60 złśśsśśśs
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Królikomaniacy łączcie się!
« Odpowiedz #8 : 2007-03-10, 14:06 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królikomaniacy łączcie się!
« Odpowiedź #9 : 2007-03-21, 18:39 »
Ja mam królika Kicka-2 lata
Zapisane
Podpis bez przekazu.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 24 zapytaniami.