Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: jakie gryzonia wybrać ?  (Przeczytany 12948 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 113
  • ._.
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #30 : 2007-10-18, 14:29 »
Ja mam takiego mysła...... skoro masz jakieś doświadczenie to może mogłabyś jednak wybrać chomiczka roborowskiego który owszem krótko jest z nami ale gdybyś harem zrobiła tzn. np. 3 samiczki i 1 samiec(tak jak ja mam) to byś miała młode jak by sie poszczesciło.
A Roborki są bardzo fajne ale jeśli bedziez nieostrożna i go gdzies wypuscisz i Ci sie wymknie spod kotroli to masz dość małe szanse powodzenia na złapanie go.

Polecam ci go bo so naprawde fajne!
muj ostatni chomik to właśnie roborowski był kochany :kocham: a jak mi uciekał to znałam jego skrytkę  :P
ale jednak wybiorę świnkę
ale kiedyś na pewno go kupie
Zapisane

Justynka_

  • Gość
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #31 : 2007-10-20, 18:00 »
A ja odkad mam Dzikuska to polecam tylko szynszyle... :kocham: to sa dopiero swietne zwierzaczki
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #32 : 2007-10-21, 10:15 »
Każdy zwierzak jest ŚWIETNY ale gyst też dużą gra role w wyborze wiec sugeruj się gustem........ co ci sie bardziej podoba to bierzesz.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedz #32 : 2007-10-21, 10:15 »

Moniusia18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 386
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #33 : 2007-10-21, 12:43 »
KuKi chyba nie dokońca piszesz prawde :P
Bo np komuś może podobać się fretka ( wiem to nie jest gryzoń ) ale nie zawsze się ma warunki by takowe zwierzątko mieć. Nie można sobie iść do sklepu kupić myszy a nie mieć nawet klatki i trzymać ją w pudełku. Trzeba przed kupem pomyśleć na jakie zwierzątko nas stać, jakie nam się podoba również. Lecz moim zdaniem ważniejsze jest to by zwierzak nie miał np za ciesznej klatki w której może sie tylko obkręcić. Nie wiem czy podzielacie moje zdanie ale ja go chyba nie zmienie xD
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #34 : 2007-10-21, 14:35 »
gust akurat przy wyborze zwierzecia ma najmniejsze znaczenie - priorytetem sa warunki (jak pisala moniusia) bo co z tego ze np. ktos woli kroliki od szczurow, skoro nie moze sobie pozwolic na klatke majaca 100cm dlugosci, czy jesli ma uczulenie na siano. Dochodza tez inne kwestie - jak chociazby dlugosc zycia - wbrew pozorom to wazna kwestia- bo dzieciom, nie ma co ukrywac gust czesto sie zmienia - jasne, bedzie placz jak szczur czy chomik zejdzie po tych 3 latach, a mysz po roku czy dwoch - ale nie bedzie sytuacji ze krolik czy swinka po 6 latach zostana wywalone. Szynszyle? szynszyli nikomu nie polece, kogo dobrze nie znam, ani sama nie bede miala wlasnie ze wzgledu na dlugosc zycia - bo choc moglabym sobie na szynszyle spokojnie pozwolic - mam warunki, podobaja mi sie bardzo, gust tez mi sie raczej juz nie zmieni, ale - no wlasnie "ale" - szynszyla moze dozyc nawet 30 (!) lat  - a czy za 15 czy 10 lat mi sie nie zmienia warunki - nie wiem.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #35 : 2007-10-21, 20:40 »
No tak..... warunki na pierwszym miejscu ale oprócz tego jest treż gust ważny bo borzecież nie kupimy sobie zwierzsaka którego poprostu nie lubimy.
Zapisane

Paucia12

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #36 : 2008-01-01, 19:54 »
Skoro zdedzydowałaś/eś się na kupno jekiegoś gryzonia to chyba wszysdzy sądzą że to świetnie ! Ale stanowczo odradzam samczyka szynszyli gdyż co drugi ma cukrzyce..  :( To trochę dziwne ale miałam samczyka i niestety odszedł właśnie z tego powodu. Jeśli chodzi o długość życia to nie żyją 30 ani 20 lat jak na niekrtórych stronkach twierdzą tylko 8-10. Chociaż chore na cukrzyce 2 lata są z nami ale mi udało się mojego podtrzymać do 5 roku życia i wydaje mi się że było mu dobrze. Bardzo dobre do hodowli są także świnki morskie i szczury. Szynszyle? szynszyli nikomu nie polece, kogo dobrze nie znam, ani sama nie bede miala wlasnie ze wzgledu na dlugosc zycia - bo choc moglabym sobie na szynszyle spokojnie pozwolic - mam warunki, podobaja mi sie bardzo, gust tez mi sie raczej juz nie zmieni, ale - no wlasnie "ale" - szynszyla moze dozyc nawet 30 (!) lat.
Zapisane

szynszylka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 363
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #37 : 2008-01-02, 15:34 »
Szynszyle żyją do 20 lat a nie 30 :/

Początkującym zdecydowanie odradzam. Szynszyle potrzebują dużo czasu i wielkiej klatki.

A co do cukrzycy - jeśli szczyle mają dobrze zbilansowaną dietę (tj. mało cukrów i tłuszczów) to jest małe ryzyko zachorowania na cukrzycę, nawet u samców.
Zapisane
Yes, This is a Cult

Pira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 740
  • <3
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #38 : 2008-01-02, 19:55 »
moja kolezanka wlasnie chyba sie zdecydyje na szynszylke...:)
Zapisane
Włosy me pochwycił wiatr. Dziesięć pięter i ciemność.

Forum Zwierzaki

Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedz #38 : 2008-01-02, 19:55 »

szynszylka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 363
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #39 : 2008-01-03, 14:14 »
Szylki są świetne jeśli umie się nimi opiekować. Ja mam dwa szkraby płci brzydkiej :P
Zapisane
Yes, This is a Cult

Psiapsióła

  • Gość
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #40 : 2008-02-22, 21:04 »
Napisz ile czasu dziennie mogłabyś poświęcić zwierzakowi. Świnki morskie potrzebują dużo więcej opieki niż chomik. I jeślibyś kupowała jedną świnkę (a sądząc po wymiarach klatki to jedną) to pamiętaj, że będzie potrzebować towarzystwa i będziesz musiała jej je zapewnić poprzez codzienne zabawy i wspólne przebywanie.
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #41 : 2008-02-22, 22:01 »
Osobiście nie polecam chomików, jak dla mnie są za mało inteligentne, i nierzadko gryzą, nawet oswojone.

Za to polecam szczury, ale dla nich twoja klatka się nie nada - po pierwsze takie dla świnek/królików mają za duże odstępy pomiędzy prętami, po drugie - są za niskie. Ale tą klatkę możesz sprzedać i kupić inną, dobrą dla ciurów za te pieniądze.

Szczury są bardzo mądre, ale są stadne i z tegóż powodu trzeba je trzymać co najmniej w parach(jednej płci, oczywiście, chyba że wykastrujesz samczyka). Poczytaj sobie na stronach o nich, choć niektóre opowiadają głupoty, ale jest jedno dobre forum o szczurach, nazwa - alloszczur. Adresu lepiej nie podam ;).
Zapisane

Lora

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #42 : 2008-06-02, 20:25 »
Odnawiając temat i nawiązując do niego. Poszukuje zwierzaka dla siebie, może ktoś mógłby mi doradzić. Myślę o jakimś zwierzaku klatkowym, jednak najlepiej by było, gdyby takiego futrzaka można było wypuścić na mieszkanie bez strachu, że pożre wszystko (jak niestety bywa na przykład ze szczurami.. przynajmniej moje szczury zawsze wszystko pożerały, od pościeli, przez przedmioty gumowe, po kable) i w miarę łatwego do oswojenia. Zależy mi na zwierzu z natury wesołym, skłonnym do zabawy (choć oczywiście wiem, że to cecha bardziej osobnicza niż gatunkowa). Co do klatki - mam możliwość otrzymania olbrzymiej klatki po króliku (ponad metr długości, nie wiem jak szerokość, wysokość chyba pół metra), aczkolwiek niekoniecznie musi być ta. Zawsze w grę wchodzi zakup innej.

Co do mojego doświadczenia ze zwierzętami, miałam przyjemność posiadania chomików (dwudziestu ;) ale to był przypadek, gdy na urodziny dostałam kotną samicę. Samica, jako, że od początku wredna i gryząca została oddana do znajomych, którzy potrzebowali zwierzatko do oglądania, sobie zaś zostawiłam chomiczątko-pocieszną ciapę :) z którym dzieciak w moim wieku mógł się bawić). Później miałam szczura, nawet raz usiłowaliśmy założyć sobie niewielką hodowlę. Jednak zraziliśmy się, gdy wbrew doświadczeniom mamy pracującej w hurtowni zoologicznej połączonej z taką niewielką hodowlą hobbystyczną, szczurzyca pożarła swoje młode po kilku dniach. Na szczęście większość młodych udało się uratować i znaleźć dla nich domki, tak samo jak dla owej okrutnej samicy, która notabene szczęśliwie dożyła swych dni. Niestety, taki szczurzy urok, że przyjaźń z nimi szybko się kończy, po dwóch i pół roku u nas (a wcześniej jeszcze pewnie po paru miesiącach w sklepie, bo duży był jak go braliśmy) nasz pupil opuścił nas. Później jeszcze przez rok miałam na przechowaniu trzy szczurzyce. Później długo długo nic. Jakiś czas temu sprawiliśmy sobie kota, pocieszne i słodkie stworzenie, niestety, nie dane nam było długo się nim cieszyć, gdyż odszedł bardzo wcześnie.

Zastanawiam się, czy jest jakiś zwierz dla mnie "idealny" :) Może ktoś mógłby mi pomóc?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #43 : 2008-06-02, 21:11 »
Cytuj
nawet raz usiłowaliśmy założyć sobie niewielką hodowlę.

zaczne od tego, ze NIKT nie popiera tu bezmyslnego rozmnazania - a kazde rozmnazanie zwierzat nierasowych (czy to myszy, szcury, swini morskie, czy tez psy i koty) nalezy do bezmyslnego powolywania na swiat zwierzat.
Cytuj
szczurzyca pożarła swoje młode po kilku dniach.

to akuraty jest typowym zachowaniem samicy, ktora nie czuje sie bezpiecznie - dotyczy to wszystkich gatunkow i NIE JEST okrucienstwem ze strony samicy - okrutni sa TYLKO ludzie.

Cytuj
wbrew doświadczeniom mamy pracującej w hurtowni zoologicznej

sory, ale wszlkie hurtownie czy sklepy zoologiczne  charakteryzuja sie totalnym BARKIEM jakiegokolwiek doswiadczenia w prawidlowej hodowli - swiadczy o tym chociazby fakt, ze do sklepow zoologicznych potrafia trafiac kilkudniowe swinki morskie, czy cztreotygodniowe kroliki....

odpowiadajac na twoje pytanie

Cytuj
najlepiej by było, gdyby takiego futrzaka można było wypuścić na mieszkanie bez strachu, że pożre wszystko

KAZDEGO zwierzaka "klatkowego" trzeba wypuszczac na minimum kilka godzin dziennie - a pogryzienie wszystkiego co znajdzie sie w zasiegu zebow owego gryzonia (ubrania, tapety, wykladziny itp. itd.) jest czescia kosztow posiadania.  Biorac tez pod uwage, ze potrafisz pozbyc sie zwierzecia bo "nnie odpowiada twoim wymaganiom" -  najlepiej to sobie maskotke kup....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Lora

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #44 : 2008-06-03, 12:07 »
Teraz to odnosnie hodowli zwierzat nie rasowych juz wiem, jednak pisalam szczerze, jakie byly moje doswiadczenia. "Biorac tez pod uwage, ze potrafisz pozbyc sie zwierzecia" - mam wrazenie, ze chodzi ci o ta chomiczyce - zauwaz, ze oddanie jej bylo zapewnieniem jej lepszych warunkow. Bylam wtedy dzieckiem, ktore zwierzaka chcialo tarmosic, bawic sie z nim. Dla zdziczalej chomiczycy, jaka byla kropka, to byl tylko ciagly stres i dyskomfort. W nowym mieszkaniu bylo jej naprawde lepiej i takiego wyboru dokonali moi rodzice, ja, jako dziecko zaakceptowalam to, dostajac moja ciape.
Kwestia do dyskusji jest to, czy bardziej odpowiedzialnym jest zachowac zwierzaka, gdy dwie strony beda sie meczyc, czy tez znalezc mu dobry dom, gdzie bedzie szczesliwe, hmm??
To samo tyczylo sie szczurzyc. Zawsze znajdowalismy zwierzakom dobry, odpowiedzialny dom. Nie bede sie tu zaslaniac decyzjami rodzicow, ktore, badz co badz, byly tu decydujace, ani moim mlodym wiekiem (w okresie pozniejszym niz chomik). Po prostu tak bylo i tego sie nie zmieni. Teraz wiem, ze zwierzaka bym nie oddala, cokolwiek by sie nie dzialo. Tak samo jak nie oddalam szczura, mimo, ze przestal spelniac nasze "oczekiwania" na starosc, gdy przestal sie bawic.. Bylismy do niego przywiazani i byl czlonkiem naszej rodziny. (Inna kwestia, ze w ogole nie przeszlo mi to przez mysl) Mimo to, ze straty w poscieli, rzeczach gumowych i ubraniach odczuwamy do dzis :)

Jesli chodzi o wypuszczanie - chodzilo mi bardziej o zminimalizowanie owych szkod. Wiadomym jest, ze sa bardziej i mniej niszczace zwierzaki, a mnie zalezaloby na tych mniej niszczacych (co nie wyklucza od razu niszczycieli, bo dobrze wiem, ze zarowno szczur, jak i kot czy pies rzezy niszcza). Poza tym, okrzyczcie mnie, ale fizycznie nie wyobrazam sobie puszczania myszy na mieszkanie.. Albo zawsze spotykalam sie z myszkami dzikuskami, albo po prostu ich wypuszczenie wiaze sie pozniej z przeszukiwaniem kazdej mozliwej dziury... Wlasnie - w wypuszczaniu nie mialam na mysli branie zwierzaka na reke czy zabawy na rece (bo to osobna kwestia moim zdaniem).

Zeby tez zapobiec braniu zwierzaka, z ktorym sie bede meczyc i ktory bedzie sie meczyl ze mna (wide ta nietrafiona chomiczyca na urodziny), pytam o rade, zeby dobrac zwierzaka do swoich potrzeb. Jako, ze bedzie to moj tak naprawde pierwszy, swiadomy i w pelni moj wybor zwierzaka, chce go wybrac swiadoma wszelkich konsekwencji, zalet i wad.

Uff, tyle na moja obrone, a jesli bede sie czula na silach kupienia sobie "maskotki" zwroce sie do ludzi na forum pluszakow, ech...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedz #44 : 2008-06-03, 12:07 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #45 : 2008-06-03, 13:47 »
Cytuj
Teraz to odnosnie hodowli zwierzat nie rasowych juz wiem, jednak pisalam szczerze, jakie byly moje doswiadczenia.

wiedziec to jedno - czasem bywa,ze na roznych forach rrozmnazacze potrafia zostac zjechani rowno i dokladnie - a mimo to wciaz robia swoje...  Na bezmyslne rozmnazanie zwierzat mam istna alergie...


Cytuj
zauwaz, ze oddanie jej bylo zapewnieniem jej lepszych warunkow. Bylam wtedy dzieckiem, ktore zwierzaka chcialo tarmosic, bawic sie z nim.

widzisz - nie wiem ile masz lati ile mialas wtedy - jednak w sytuacji takiej, ze z jednej strony mialaby byc tarmoszona, a po oddaniu zyla sobie spokojnie wlasnym zyciem - bez "dreczenia" przez dziecko - to decyzja jest zrozumiala.


Cytuj
Teraz wiem, ze zwierzaka bym nie oddala, cokolwiek by sie nie dzialo.
Mam nadzieje :]

Cytuj
Jako, ze bedzie to moj tak naprawde pierwszy, swiadomy i w pelni moj wybor zwierzaka, chce go wybrac swiadoma wszelkich konsekwencji, zalet i wad.

to tez wazna sprawa - swiadomy wybor.

Cytuj
Uff, tyle na moja obrone,

jakby to okreslic - na moj - nie ma co ukrywac, agresywny post - zareagowalas spokojnie i wytlumaczylas co i jak. w zwiazku z tym pluszak idzie w ostawke. niestety masa osob pojawia sie na forum (nie tylko tym) ktora CHCE miec jakiegos gryzonia  - a to ze gryzon ma swoje wymagania itp. to juzniewazne - wyglad sie liczy najbardziej...

wiec odpowiadajac na twoje pytanie: Wychodzi na to, ze dobrym wyborem bylaby swika morska - w porownaniu ze szczurami, czy krolikami niszcza niewiele, sa towarzyskie, latwe do oswojenia. Klatka dla swinki powinna miec minimum 80cm. - wiec ta setka po kroliku powinna byc w sam raz. W przypadku swinek morskich jest tez taka kwestia - ze sa BARDZO towarzyskie  - a najlepiej czuja sie w towarzystwie drugiej swinki (klatka setka starcza na trzy swinie) Nie pozegna sie tez tak szybko jak szczur - gdyz swinki zyja 7-8 lat (czasem i do 10 dozywaja)

jesli chodzioo gryzienie - kolejna zaleta swinek w tym przypadku jest to,ze nie wspinaja si i nie skacza - wiec nie dostana sie w miejsca gdzie szczur, krolik czy mysz.

Wazna sprawa u swinkek morskich jest podawanie wit C - warzywa itp. nie wystarcza, z razji tego, ze organizm swinek samodzielnie nie wytwarza witaminy C a ich zapotrzebowanie na nia jest takie jak u doroslego czlowieka - najlepiej jest kupic w aptece krople juvit, albo cebion - i strzykawka bezposredni o podawac do pyszczka 10 kropel (coedziennie) wlewanie do wody "preparatow witaminowych" jakie sa dostepne "specjalnie dla zwierzat" mija sie z celem - gdyz wit C w wodzie utlenia sie w ciagu 2h - i swinka jej po prostu nie otrzymuje, zas niedobor prowadzi do powaznych problemow zdrowotnych (poczawszy od lamania sie zebow, na paralizu i smierci konczac)

aha - i nabywajac swinke ze sklepu trzeba zwrocic uwage na wiek (minimum miesiac, minimalna waga 300g) - swinka ktora tych wymagan nie spelnia prawdopodobnie jest zbyt mloda/chora itp. Druga sprawa jest to, ze wraz ze swinka "nabywa sie" zazwyczaj swierzba albo grzyba  - wiec na stan futerka, to czy nie ma zadnych wylysien, strupkow itp. trzeba tez zwrocic uwage.






Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Lora

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #46 : 2008-06-03, 22:56 »
Rozumiem. A jeszcze, hm, pare pytan. Czy odmiany w typu rozetka/siakas inna/normalna maja tez swoje odbicie w zachowaniu, czy sa czysto wygladowe? (Pytam, bo spotkalam sie gdzies z opisem, ze "rasa" bez siersci jest bardziej przyjazna niz inne, wiec zastanawiam sie, czy rozpatrywac owlosienie ;) jako oddzielne rasy majace swoje wzorce zachowan, czy tez po prostu traktowac jedynie jako kryterium wygladowe?)
Jesli sa to "rasy" to moze ktos moglby cos powiedziec na ten temat blizej?

Dalej co ja chcialam.. A, tak. Jakie sa roznice pomiedzy samcem, a samiczka (w zachowaniu), czy sa jakies cechy, ktore wystepuja u samiczek, a nie wystepuja u samcow? Jesli trzymac dwie swinki - to lepiej dwa samczyki, czy dwie samiczki? A moze to wszystko jedno?

Czy jest mozliwosc nauczenia swinki zalatwiania sie w miare w jednym miejscu (tak, jak to wyglada na przyklad u chomikow) czy tez trzeba sie przygotowac na brudzenie wszedzie? (Kurczaki, nie pamietam jak to z tym bylo, a to tez wazne :)) Jak sobie cos przypomne, to jeszcze napisze, albo sama poszukam :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #47 : 2008-06-04, 10:07 »
rozne odmiany maja odzwierciedlenie tylko w wygladzie - wplywu na charakter to nie ma. skinny (te bezwlose) moga sprawiac wrazenie bardziej przyjaznych, ze wzgledu na to, ze bardziej "leca" do przytulania sie - jednak przyczyna tego jest brak wlosow - jest im po prostu zimno, a przytulanie sie to ogrzewanie...

roznice miedzy samcem a samica hmmm...zalezy to przede wszystkim od poziomu hormonow (u obu plci)

w sytuacji trzymania dwoch samcow i samic nie ma wiekszych roznic - jednak gdy dochodzi nr. 3 u samcow moga zaczac sie problemy (pomaga na to wykastrowanie agresora)  Samiczki sa bardziej bezkonfliktowe w gupie - choc i tu zdarzaja sie wredoty, ktore nie toleruja zadnych innych (rzadkosc - ale jednak sie zdarza) w sumie na poczatek lepiej dwie samiczki - zaprzyjaznianie ich zazwyczaj wyglada lagodniej (a sposob zaprzyjazniania jest dosc brutalny - wrzucic obie do jednej klatki i na kilka dni uszy zatkac - dopoki krew sie nie leje jest w porzadku)

i jeszcxze taka ciekaowstka - jesli ma sie np. dwie swinki - z ktorych jedna jest dlugowlosa - to dosc czesto zdarza sie, ze "wyhodowanie" pieknego dluuugiego futerka jest niemozliwe - gdyz moze sie okazac ze ta drga ma zapedy fryzjerskie.

co do zalatwiania sie - zazwyczaj sikaja w jednym miejscu - bobki niestety sa wszedzie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #48 : 2008-08-02, 16:33 »
Czy to prawda że mocz królika zostaje na zawsze - nieda się odeprać?
Bo kuzyn mi powidział że tak to    jest;p?
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #49 : 2008-08-02, 22:57 »
Może ma słaby proszek do prania? xD
Zapisane
Podpis bez przekazu.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #50 : 2008-08-03, 08:36 »
yhy...xD Czyli pod tym względem nie ma kłopotu z kosusiem?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedz #50 : 2008-08-03, 08:36 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.121 sekund z 26 zapytaniami.