Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: chomik, tylko ktory?  (Przeczytany 1440 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

owlman

  • Gość
chomik, tylko ktory?
« : 2008-01-19, 00:05 »
witam, w dziecinstwie hodowalem sobie chomika, teraz zamierzam powrocic do tego:)
mam tylko takie pytanie, ktora rase wybrac? ktora jest najbardziej przyjazna dla czlowieka (nie pamietam zeby moj chomik kiedy kolwiek mnie ugryzl, za to mam znajomego ktory mowil ze swojego nigdy by nie wzial na rece bo odrazu "chlasta" zabkami:)) zapewne tutaj duze znaczenie ma charakterek chomika i podejscie opiekuna, no ale smiem sadzic ze rasa jest rowniez wazna.
A wiec?
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: chomik, tylko ktory?
« Odpowiedź #1 : 2008-01-19, 09:19 »
Cóż ja co prawda miałam w życiu tylko jednego chomika, a to i tak syryjskiego,
Jednak moje dwie kumpele miały również syryjskie, i trzy z ich w sumie pięciu chomików zachowywały się naprawdę pokojowo a nawet lizały po twarzy i przychodziły na zawołanie. O mojej france powiedzieć tego nie mogę, ale świętej pamięci staruszka nigdy mnie nie ugryzła. Jednak jak się taka paskuda wścieknie to najbardziej odczujesz ;)
no i jeśli nie masz ogroooooooooomnego akwarium lub wielgaaachnej dwupoziomowej klatki weź tylko jednego gdyż może się to skończyć rzezią.

Ja mam taką manię, że kocham duże zwierzęta, więc zawsze wybrałabym syryjskiego, ale tu musisz sam wybrać ;)
Możesz też zastanowić się nad chomikiem chińskim, są mniejsze od syryjków i bardziej delikatne ale ponoć szybko dostosowują sie do nowego otoczenia i właściciela (ale jak to w świecie zwierząt i to nie jest regułą) . No i mniejsze ryzyko że spadnie z wysokości, ponieważ maja większe wyczucie do wspinania. Są śliczne i sama zastanawiałam się nad kupnem takiego, ale w moim mieście ze świecą ich szukać, więc padło na ś.p Frankę
No i jeszcze podobno bardzo łatwo jest przyzwyczaić je do buszowania w dzień a spania w nocy.

A co do innych ras, wystarczy wpisać w googlach "chomiki" ;)

Jeśli chcesz mieć więcej chomików, weź dżungarskiego, jednak one trudniej sie oswajają

Campbella - "Jeżeli chodzi o oswajanie to tylko samce chomików Campbella łatwo się oswajają i dają traktować jak chomiki dżungarskie. (...) Samice Campbella natomiast zawsze są konfliktowe i często gryzą swego opiekuna. Tak więc najlepiej jest ograniczyć kontakt z tymi chomikami do obserwowania ich biologii.  "

Roborowskiego są najmniejsze (5cm) i najmniej nadaje się do głaskania bo  najmniej tolerują ludzi.




Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: chomik, tylko ktory?
« Odpowiedź #2 : 2008-01-19, 11:07 »
..ja mam dżungarskiego i powiem że mój samczyk się szybko oswoił  :P nie mam z nim żadnych problemów i jest naprawdę ładny z początku gdy był jeszcze młodziutki to kilka razy mnie ugryzł ale to mnie nie zniechęcało do kontaktu z nim  ;pmoja  ,kuzynka miała syryjskiego i był również fajny co dżungarski tylko troszkę większy(jeśli dobrze pamiętam)  :roll:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: chomik, tylko ktory?
« Odpowiedz #2 : 2008-01-19, 11:07 »

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
Odp: chomik, tylko ktory?
« Odpowiedź #3 : 2008-01-27, 21:41 »
mój pierwszy chomiczek dżungarski
  • był superr przyjazny chodzilśmy sobie na dwór ja mogłan siedziec na trwce a on sobie biegał.. w pokoju wypuszczałam go gdy ja robiłam cos innego. Był kochany. Po śmierci dostałam drugiego(zdechł niedawno),ale był jakby tu ujac okropny.. gryzł jak szalony nie umiałam go oswoic próbowałam wszystko. Jego nigdy nie wypuscialam po pokoju..Nie wiem ale podobno własnie dżungarskie sie trudniej oswjaja. Mnie w syryjskim odrzucił duzy wyglad.. nie wiem czemu.? Jedyne były ladne długowłose. Roborowskiego nie polecam poniewaz jest on bardzo maly i własciwie jest tylko do ogladania. ale juz nie bede miec chomiczka bo za bardzo sie przywiazuje. Wystarczy mi moja rybcia piesek kotek i patyczak xDD
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 24 zapytaniami.