Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Osad na pręcikach  (Przeczytany 1154 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Osad na pręcikach
« : 2008-02-19, 17:06 »
Szczurzaki mam od roku, klatka ma wymianę żwirku co tydzień (jest duża jak na dwa szczury) i co jakiś czas robie gruntowne szorowanie. Na pręcikach natomiast zbierają się warstwy białego osadu. Próbowałam już wszystkiego, od octu i soku z cytryny aż po odkamieniacz do kibli czy chlorowego cifa i nic nie przynosi efektu, a tylko mam dodatkową robotę pod postacią dokładnego wypłukiwania! Gdyby to była jeszcze kuweta, nie byłoby problemu, różne środki po prostu by to wyżarły, ale z pręcików po prostu to spływa i nie ma czasu się wgryźć! Przed chwilą próbowałam w łazience szorować każdy pręcik osobno, ale po jednym rządku wysiadłam psychicznie, gdyż to cholerstwo schodzi tylko paznokciem i trochę długo to trwa.
I teraz pytanie, czy wam też coś takiego się robi i czym to usuwacie?

P.S a! ten kamień ma specyficzny, upierdliwy smrodek który zostaje na dłoniach.
« Ostatnia zmiana: 2008-02-19, 22:03 autor Dory »
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Osad na pręcikach
« Odpowiedź #1 : 2008-02-19, 20:29 »
To raczej normalne w przypadku ocynkowanych klatek... Też miałam z tym problem, troche pomagało mocne wycieranie grubo tkanym materiałem. Czasami męczyłam sie z pumeksem ale zawsze miałam przy tym ciarki na całym ciele  :lol:
Żadnego szybkiego i łatwego sposobu nie znalazłam...
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 26 zapytaniami.