Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: królik a meblościanka  (Przeczytany 1709 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ShreQ

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 15
królik a meblościanka
« : 2009-01-30, 09:34 »
Moja królica ostatnio zaczeła obgryzać moją nowiutką meblościankę nigdy wcześniej tego nie robiła ma do obgryzania gałązki których i tak nie rusza ale od tygodnia upodobała sobie meblościankę da sie ją jakoś tego oduczyć albo może samo jej przejdzie? z góry mówię nie mogę jej dać do innego pomieszczenia
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: królik a meblościanka
« Odpowiedź #1 : 2009-01-30, 11:24 »
jeżeli biega dobrze jest mieć ją na oku i np kiedy podbiega do meblościanki i chceo bgryzać dobrze krzyknąć (np stanowcze NIE) i tupnąć nogą póki ona nie zareaguje. Kiedyś widziałam (co prawda u psa) jak babka chciała go oduczyć skakania po meblach i zabierania jedzenia poprzez użycie dźwięku (takie klaksony jak są czasem przy dziecięcych rowerkach , albo kiedfyś były przynajmniej) , że pies coś robił, dawano dźwięk i pies sie oduczył. Ale czy to akurat zadziała u królika nie wiem. Ja moje oduczyłam jako tako obgryzania roślin poprzez tupnięcie, krzyknięcie stanowczego NIE lub NIE WOLNO, czasem klaśnięcie rękami. Musisz zobaczyć na co zacznie reagować. ;)
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

ShreQ

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 15
Odp: królik a meblościanka
« Odpowiedź #2 : 2009-02-01, 00:42 »
ok ok hmm a ale wybacz ale najważniejszym zdaniem jest zdanie iraz ma wykstalcenie wc tym kiedunku i wogule ale dięki :) naprawde wszyscy super jesteście ale pies a królik a pies to inne stworzenia
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: królik a meblościanka
« Odpowiedz #2 : 2009-02-01, 00:42 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: królik a meblościanka
« Odpowiedź #3 : 2009-02-02, 21:11 »
hm sorki za to, ale skoro głównie Iras to radzę Ci do niej pisać na PW ;]

ja tylko podałam Ci przykład z doświadczenia.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 23 zapytaniami.