Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: brudas  (Przeczytany 1242 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

milkiwaj

  • Gość
brudas
« : 2003-05-27, 18:32 »
Hawk!
mam szczurka Pinkiego... był szaro biały... ale wysiwiał :P
nie wiem czemy, ale tylko na grzbiecie został troche ciemniejsy...
ale nie o to sie rozchodzi...
sprawa ma sie tak... bardzo genialnie kupiałam mu pomarańczow wapieńko... i on je uwielbia... niestety nie tylko jeść i skrobać co sie o ie brudzić... do tego co jest u szczurków dość normalne czasem leci mu krew z nosa...
zbierając wszsytko razem wychodzi nam szcur do mycia... Pinki jest bardzo czysty... ale ile można... w końcu i tak sie poddaje...

czy ja mogę go wyszorować? jest gorąco i chyba nie powinien sie przeziębić...
czy ktos z was mógłby mi cos powiedzieć?
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
brudas
« Odpowiedź #1 : 2003-05-28, 21:35 »
nikt mi nie odpoweidział... :(
buuu
więc wykąpałam Pinkiego...
najpierw by ł obrażony i próbował wspiąć sie po moej ręce, a potem siedziała w wodzie zrezygnowany...
za to spodobało mu sie wycieranie ręcznikiem i nastawiał się do suszarki :)

na koniec zrobiła sie z niego puszyta kuleczka :lol:
Zapisane

Arek

  • Gość
brudas
« Odpowiedź #2 : 2003-05-28, 22:06 »
Mysle ze dobrze zrobilaś :) tylko nie kąp go za często, wiesz.. szczurki mają  jakies wazne bakterie w sierści, których  nie można się pozbywać zbyt często (nie wiem jak to fachowo powiedzieć).. Poza tym, moze on poprostu ma taki 'charakterek'? Moze lubi byc brudny? ;) głowa do góry, bedzie wszystko dobrze. A i tak masz lepiej, bo szczurka mojego kumpla lubi tarzac sie we własnej kupie.. on to ma dopiero przechlapane  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

brudas
« Odpowiedz #2 : 2003-05-28, 22:06 »

milkiwaj

  • Gość
brudas
« Odpowiedź #3 : 2003-05-28, 22:14 »
myłam go tylko woda... która nawiasem została bardzo brudna po kapieli...
chodziać snieznobiały sie nie zrobił ;)
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
brudas
« Odpowiedź #4 : 2003-05-28, 22:19 »
Hahah, byćmoże szczurki sie zmieniaja... wraz z wiekiem... :?
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
brudas
« Odpowiedź #5 : 2003-05-28, 23:16 »
ale on ma dopiero cos ponad rok...
a autentycznie jest siwy :lol:
Zapisane

Edi

  • Gość
brudas
« Odpowiedź #6 : 2003-05-28, 23:53 »
Witam
Szczury można kąpać.Tylko nie często,woda może zbyt wysuszyć ich skórę i to może spowodować jej podrażnienia,częste drapanie itp.Dlatego z kąpielą lepiej nie przesadzać.No i nic na siłę;jeśli szczur wyraźnie ucieka od wody,lepiej go nie zmuszać by się nią zainteresował.Mój na początku nie chciał w ogólę słyszeć o wodzie  ;)  Ale kiedyś,kiedy myłem mu klatkę sam wskoczył do wanny  :)  Potem mył się,chyba tak z pół godziny.Ale najgorsze to chyba jest suszenie.Nie usiedzi na miejscu tylko trzeba za nim chodzić i go wycierać  :tak:
Pozdrawiam
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
brudas
« Odpowiedź #7 : 2003-05-29, 21:06 »
e tam, Pinkiemu się najbardziej suszenie podobało :)
Zapisane

anneri

  • Gość
brudas
« Odpowiedź #8 : 2003-07-04, 16:02 »
Mialam w calej moje przygodzie ze szczurami juz 3 samiczki. Wszystkie kolejno umieraly ze starosci i wtedy pojawial sie nowy zwierzak. Aktualnie nie mam w domu zadnego gryzonia :(
Do czego zmierzam...Wszystkie moje szczurzyce uwielbialy PLYWAC.
Ciepla woda w wannie, jakas plywajaca "wysepka". W warunkach domowych moglam obserowac nawet nurkowanie :D

Teraz zastanawiam sie nad kupnem szczurka - kolejnej samiczki.

Milki - ta wydzielina z nosa to raczej nie jest krew. Pojawia sie ona u wielu szczurow(moja 2 samiczki tez to mialy, 3 wcale).
Zapisane

Forum Zwierzaki

brudas
« Odpowiedz #8 : 2003-07-04, 16:02 »

  • Gość
brudas
« Odpowiedź #9 : 2003-07-04, 16:48 »
szczurek "osiwiał" - masz odmianę hasky - z czarnego/ciemnego szarego z wiekiem robi się szary

nie wiem czy mogę to podać link do szczurzego forum, jak ktoś chce to niech da znać na pw
Zapisane

basiunia

  • Gość
brudas
« Odpowiedź #10 : 2003-07-06, 01:23 »
hej Anneri, jak z tym kąpaniem? poważnie twoje szczurki nurkowały? :roll: bo wiesz, na szczurzym forum trąbią, żeby nie zamaczac uszu i żeby woda nie miała kontaktu z oczkami, to jak? ale jak nurkowały, to chyba nie jest źle...
Aś czy my nie myślimy o tym samym forum- tam też jesteś Aśiem z Olafem...? :wink:
Zapisane

anneri

  • Gość
brudas
« Odpowiedź #11 : 2003-07-06, 11:35 »
nic im nigdy nie bylo, z tym ze nie pozwalalam im plywac zbyt czesto i zawsze dbalam o ich wysuszenie.
Zapisane

  • Gość
brudas
« Odpowiedź #12 : 2003-07-06, 21:03 »
Tak myślimy o tym samym forum :)
tam też jestem Asiem z Olafem (+ to samo zdjątko)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 23 zapytaniami.