Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: problemy z prosiakami  (Przeczytany 608 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mili

  • Gość
problemy z prosiakami
« : 2004-01-04, 18:36 »
jak juz się chwaliłam :P mam nowego prosiaka. Niedawno zapoznałam z nim Jokera. No i nie jest za dobrze :( Joker strasznie się rozpanoszył i chyba uważa sie wszystko mu wolno  :?  Kiedy Włochatek włazi mu do klatki przegania go i gryzie.  Maluszek dostał taką malutką klatke (tymczasowa), i kiedy otworzę mu drzwiczki, aby sobie pobiegał Joker ładuje się do jego klateczki i biedny Włochaty nie może się dostac do swojego domku. Kiedy się spotykają oboje kołyszą tyłeczkami i chrumczą na siebie. A kiedy ich roździele piszczą za sobą  :?  Co ja mam z nimi zrobić?  :(

Aha, jeszcze jeden problem. Te prosiaki robią mi straszny bałagan w pokoju! co zrobić żeby nie roznosili tak tych trocin?  :roll:
Zapisane

emir

  • Gość
problemy z prosiakami
« Odpowiedź #1 : 2004-01-04, 18:40 »
mili, pewnie chłopaki chcą ustalić kto jest szefem - więc może trzeba im pozwolić na trochę bijatyk :) albo niech się widzą wzajemnie w swoich klatkach i się oswoją ze swoim widokiem... nie wiem - nie mam doświadczeń z 2 prosiakami :)

a co do trocin - zmienić wyściółkę na np żwirek cat's dream - minusy to głównie cena (ok. 10-12zł/opakowanie 7l), a plusów wydaje mi się jest dużo - ale to już się chyba parę razy przewijało w różnych wątkach.
Zapisane

kasiata

  • Gość
yh
« Odpowiedź #2 : 2004-01-04, 19:22 »
No mi się wydaje ze świnki takie już z natury sa że nie tolerują swoich współlokatorów , a zwłaszcza jak sa nimi przedstawiciele tej samej płci .

A co do wiórków , to one sie zawsze będą rozsypywać . Moja świnia jak jej nasypie za dużo to główką wysypuje za klatke . Od tamtego czasu robie tak że jedną połowe klatki (tam gdzie jest domek) wysypuje wiórkami , a drugą połowe Cat's Dream .
Zapisane

Forum Zwierzaki

yh
« Odpowiedz #2 : 2004-01-04, 19:22 »

Cathycash

  • Gość
problemy z prosiakami
« Odpowiedź #3 : 2004-01-04, 19:28 »
Nie zupełnie Kasiata. Gdy ja miałam dwa prosiątka wszystko było ok :) Kochały się bardzo.. :)

WIórki zawsze będą się rozsypywać, chyba że gdy wyjmujesz świnki będziesz otrzepywać z wiórków ich futerka i łapki, a potem zamykac klatki.

Ja zużywam na sprzątanie wszystkich klatek jedne opakowanie Cat's dream i opakowanie CHIPSI. To wychodzi jakieś 14 z na tydzień.
Zapisane

mili

  • Gość
problemy z prosiakami
« Odpowiedź #4 : 2004-01-04, 20:34 »
Hymm... myślicie ze nie powinnam zamykać Włochatka w klatce? Lepiej żeby biegał razem z Jokerem? Tylko, że wtedy on czasami włazi do klatki Jokera i sie leją  :? A jak jest zamknięty do Joker przyłazi i ciągle siedzi kolo klatki
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
problemy z prosiakami
« Odpowiedź #5 : 2004-01-04, 20:50 »
uu.. moze byc niebardzo jak sie nie lubia..w koncu to dwoje mezczyzn :?
Zapisane

Giovanna

  • Gość
problemy z prosiakami
« Odpowiedź #6 : 2004-01-04, 21:04 »
No wlasnie - zgadzam sie z Wiktoria. Wiekszosc sprzedawcow i hodowcow odradza trzymanie dwoch prosiakow facecikow, no chyba ze sa z jednego miotu i nigdy nie byly trzymane z samiczka...Mam nadzieje ze chlopaki jednak jakos sie dogadaja. Co do walki zwyczajnie musza to przezyc, nie ma na to rady. Z laczeniem radzilabym poczekac do czasu gdy obaj jednakowej wielkosci, inaczej maluch zawsze bedzie na straconym....
Zapisane

mili

  • Gość
problemy z prosiakami
« Odpowiedź #7 : 2004-01-04, 21:06 »
To co ja mam z tą moją chołotą zrobić ? :(  Wymyśliłam, że kupie Włochatkowie klatke, a Jokera na jakiś czas zamkne i Włochate będzie tylko biegało po pokoju. Może jakoś się z nim oswoi. Czy może się wkurzyć na niego za to?

kurcze, już mi głupie pomysły do głowy przychodza :P
Zapisane

Lalaith

  • Gość
problemy z prosiakami
« Odpowiedź #8 : 2004-01-04, 22:05 »
Najpierw, wzać nowego prosiaka do klatki i niech kilka dni dwie klatki postoją obok sieie. Niech czują swoj zapach i się przyzywczajają.. Potem,po kilkku dniach, starszego domownika[swinke] wsadź do klatki młodszego.. I zobacz.. Nie odwrotnie! :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

problemy z prosiakami
« Odpowiedz #8 : 2004-01-04, 22:05 »

Cathycash

  • Gość
problemy z prosiakami
« Odpowiedź #9 : 2004-01-04, 22:59 »
A ja bym nie radziła wsadzać chłopaków do jednej klatki. To są ich domki i ich prywatność. Zwierzaki zawsze się pobiją jak będzie się im wsadzało do "lokalu" intruza.. Proponuje wypuścićświniaki a klatki pozamykać...
Zapisane

emir

  • Gość
problemy z prosiakami
« Odpowiedź #10 : 2004-01-04, 23:57 »
ale i tak dopóki nie ustalą hierarchii który ważniejszy, to wydaje mi się, że będą się tłukły... poza tym "uczeni w piśmie" twierdzą, że jeśli chcesz trzymać dwa samczyki razem to albo musisz mieć dużą klatkę, albo obu poddać kastracji...
Zapisane

mili

  • Gość
problemy z prosiakami
« Odpowiedź #11 : 2004-01-05, 17:48 »
Hymm... no to w takim razie musze kupic nową klatke dla malucha  :roll: Tylko tak sobie myślałam, że kupie mu tylko kuwete (dla kota :P) bo Joker nie ma krat w klatce i zostawiłam mu tylko kuwete. Tylko czy będą włazić sobie nawzajem do swoich "domków"?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 25 zapytaniami.