Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co jeść żeby nie jeść? :P  (Przeczytany 2514 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Co jeść żeby nie jeść? :P
« : 2005-12-13, 23:52 »
Może dziwnie wyszedl temat, no ale potrzebuje waszej rady ;) No więc ostatnio mam eee....taka jakąś ciągła cheć żarcia czegos :? Siedze przed kompem - jem, ogladam telewizje - jem, odrabiam lekcje - jem, itd, itp, itd. Obawiam się, że przy czymś takim to się beczułka ze mnie zrobi :lol: No i czy jest coś bardzo mało kalorycznego, ale najlepiej zeby bylo jako tako sycące? To drugie to nawet niekoniecznie, ale chodzi mi o to, czy moge cokolwiek sobie przegryzac, nie dodajac sobie zbyt duzo kalorii :P

BTW: Może to głupi temat, ale mam nadzieje ze nie bedziecie na mnie krzyczec :P
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedź #1 : 2005-12-14, 11:15 »
zacznij jeść rzeczt wysokowartościowe. jesli zjesz coś po czym twój organizm jest głodny zaś brzuch wypchany to potem mimo, braku potrzeby jedzenia nadal będziesz w siebie wpychać... a żołądek ma ograniczone mozliwości przyjmowania.
dla porównania biały chleb (a raczej produkt chlebopodobny) jedynie zapych brzuch i po zjedzeniu kilku kromek (nawet pół chleba...) czujemy że mozna by zjeść cos jeszcze, a kiedy zjadamy chleb razowy na zakwasie (bądź inne porządne pieczywo, w szczecinie jest to chleb lorenca) to po 3 małych kanapkach jesteśmy syci :)
oczywiscie to nie jest od razu, bo rozepchany żołądek będzie się początkowo buntował, ale potrzeba około tygodnia by wszystko wróciło do normy. szczególnie jeśli wszystko systematycznie zmieniac będziemy na wartościowe :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Sai

  • Gość
Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedź #2 : 2005-12-14, 17:26 »
Jak np chcesz sobie coś przekąsić to może zjedz jabłko mi to pomaga :)  :;p:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedz #2 : 2005-12-14, 17:26 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedź #3 : 2005-12-14, 18:29 »
Ja jadłam, jadłam, jadłam no i mam tego  wyniki :P Jakiś czas temu mój tata, kupił taki ciemny chleb pełnoziarnisty(wyglada jak posklejane ziarna ;) ) Z początku wielce mi nie smakowało, ale teraz tak sie w nim rozsmakowałam,że jakoś nie ciagnie mnie do chleba czy bułek. Ma chyba same plusy:
*zdrowszy niż białe pieczywo
*zapycha
*ze względu na ziarna je sie go dosyć długo, a i to jest korzystne -bo do mózgu informacja o tym,że nie jest sie już głodnym dociera dopiero po 20 minutach
Jeśli lubisz sobie pogryzać to może kup chipsy jabłkowe ?  Chrupie się je wzorcowo :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedź #4 : 2005-12-14, 19:27 »
Cytuj
*zdrowszy niż białe pieczywo
*zapycha
*ze względu na ziarna je sie go dosyć długo, a i to jest korzystne -bo do mózgu informacja o tym,że nie jest sie już głodnym dociera dopiero po 20 minutach
prawie sie zgodzę... prawie, bo zapychaczem jest własnie białe pieczywo a nie ciemne... ciemne pieczywo daje składniki odzywcze, więc organizm nie krzyczy że jest głodny mimo pełnego brzucha. poza tym jedzac pieczywo pełnoziarniste dokładniej gryziemy (by pokarm był prawidłowo strawiony kazdy kęs potrzeba pogryść około 50 razy!! spróbujcie) a co za tym idzie więcej przyswajamy z pożywienia, więc organizm się najada.
jedna tylko uwaga: ciemne pieczywo ciemnemu nie równe, bo wiele byle g.... sprzedają i zwa to razowcem czy inne tego typu. porządny chleb kosztuje niemało, ale wart jest swej ceny :) mniej go zjadamy ale czujemy się bardziej syci :)

do podjadania dobre są suszone owoce i orzechy, ale tu jest wiele pułapek, bo większość jest siarkowana. I ponownie jak z chlebem, mozna kupić porządne (w sklepach ze zdrowa zywnością na przykład) ale ceny sa wyższe (choc niezawsze). podobnie z cukrem, ciasteczkami typu Musli, mąką i wszystkim co jemy. kwestia zainteresowania i chęci :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedź #5 : 2005-12-14, 19:39 »
Ja jak chcę coś podjeść, to zazwyczaj wcinam płatki kukurydziane, albo zamiast tego żuje gumę do żucia :lol: (ale tylko taką co smak długo utrzymuje ;) )
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedź #6 : 2005-12-15, 08:48 »
suszone morelki, rodzynki i jabłka suszone - pyszne  :ok:
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedź #7 : 2005-12-15, 16:58 »
wiesz co robią modelki zeby nie jesć??
biorą waciki kosmetyczne i maczają je w herbacie następnie połykają..(niestety to prawda)
hej chętnie zabiorę od ciebie troszke ciałak jezeli masz co oddac...... :impra: :okurcze: :hmmm:
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedź #8 : 2005-12-15, 19:35 »
No wszyscy mi mówią, że nie mam żadnego "nadmiaru". Ale boje się, ze  przy moim odzywianiu sie wlasnie moge miec.
I dziekuje wszystkim za rady, dzisiaj juz na drugie sniadanko do szkoly wzielam ciemna bułkę z ziarnami :wink:
BTW: A tak jeszcze co do mojego ciałka... :P Znalazłam u siebie na kompie takie zdjecia sprzed chyba 2 lat. Jaka ja wtedy byłam chuda  :shock:  :hmmm: :okurcze:
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedz #8 : 2005-12-15, 19:35 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedź #9 : 2005-12-15, 20:39 »
Tzn? Ile kilosków mniej? ;)
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedź #10 : 2005-12-15, 20:46 »
No nie wiem ile kilo mniej, ale tak jakos.... 10 :? W kazdym razie byl ze mnie prawie kosciotrup (chcialam wam pokazac ale sie imageshack zacial :P )
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedź #11 : 2005-12-15, 21:15 »
Babka dojrzewa, "robią" się bioderka i biuscidło, no i waga idzie w górę. Czasem z utęsknieniem patrzę sobie na foteczki sprzed 5 lat, jakiż ja wtedy kosciotrupek byłam :kocham:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

shogomad

  • Gość
Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedź #12 : 2005-12-20, 17:52 »
Jak chce ci sie jeść wypij szklankę wody. Pomaga a nie tuczy:)
Zapisane

Gerda

  • Gość
Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedź #13 : 2006-02-02, 17:17 »
jak siedzisz przed kompem obierz sobie marcheweczke i pokroj w waskie paseczki i chrumaj sobie - albo jeszcze lepiej jedz salate, po kilku lisciach wierz mi odechce ci sie jesc :lol: buziaki
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedź #14 : 2006-02-02, 18:33 »
Mi ostatnio ktoś radził, aby gdy chyci mnie wilczy głód zjeść 2 jajka ugotowane na twardo. Przechodzi mi na samą myśl, o zjedzeniu tego :P
A ostatnio pompuję w siebie ogromne ilości herbatek ziołowych - po 2 miętach, 1 lipie i 1 bratku wcale nie mam ochoty na jedzenie :lol:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Co jeść żeby nie jeść? :P
« Odpowiedz #14 : 2006-02-02, 18:33 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 26 zapytaniami.