Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16   Do dołu

Autor Wątek: Zdziczałe  (Przeczytany 110953 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #300 : 2008-08-31, 21:42 »
No tak, ledwo Ptica się jako tako uspokoił ;) a tu Kiba zaczyna... :/ Jestem w firmie, głowę mi kręcą, zresztą zaraz muszę wyjść, więc krótko.
 
Bardzo proszę o spokój, inaczej pouciszam wszystkich pyskaczy i cisza grobowa zapadnie. Tego chcecie?
Zapisane
IBDG Wrocław

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #301 : 2008-08-31, 21:46 »
No tak, ledwo Ptica się jako tako uspokoił ;)

Nie wiem tylko, z której strony ;)

a tu Kiba zaczyna... :/

Raz na rok chyba mogę coś powiedzieć? Nie czepiam się go na ogół, mówię, że nie zniżam się do rozmów z plebsem. Zwłaszcza, jeśli ten plebs, to cwaniaczek, którego nauczyli tylko jednego wierszyka i uważa, że tylko ten jego jest ładny, bo to jest już wybitne ograniczenie.

Bardzo proszę o spokój, inaczej pouciszam wszystkich pyskaczy i cisza grobowa zapadnie. Tego chcecie?

I tak się tu często nie odzywam, więc zasadniczo dla mnie to już żadna różnica ;)
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #302 : 2008-08-31, 21:54 »
Nie wiem tylko, z której strony ;)
No, ja widzę drobną różnicę :P

Raz na rok chyba mogę coś powiedzieć? Nie czepiam się go na ogół, mówię, że nie zniżam się do rozmów z plebsem.
Mozesz mówić, ile chcesz, byle nie w tym stylu :/ Nerwy na wodzy, albo wypad sprzed kompa :P

I tak się tu często nie odzywam, więc zasadniczo dla mnie to już żadna różnica ;)
Ale dla mnie jest różnica, więc zrób to dla mnie, skoro grzecznie proszę, ok? ;)

Dobra, lecę, mam nadzieję,  ze jak zajrzę nocą, rzezi tu nie będzie :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #302 : 2008-08-31, 21:54 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #303 : 2008-08-31, 21:54 »
Kiba ...
żenująco niedojrzałe a co za tym idzie głupie treści umieściłeś w tym czymś.
jak nie masz kasy na psa i czipowanie ....co ja biedny na to poradzę ...może nie powinieneś mieć psa,może go wypuść do lasu , gwarantuje że w krótkim czasie znajdzie coś do jedzenia bo myśliwi przecież dbają o to aby zwierzyny było pod dostatkiem(tylko nie lubią się nią dzielić z burkami)
Ciekawe czy MOD zauważy (margines społeczny) hihi
psa się ogląda przed strzałem ...przecież się do niego celuje ..nie chcę być przykry ale logika na poziomie przedszkolaka to i tak zbyt wysoka ocena szkrabie

Nie ma czipa...
następny miłośnik zwierząt z niezaczipowanym PSEM ( w sumie mamy 3) :D
Zapisane
Darz Bór!!!

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #304 : 2008-08-31, 22:04 »
Kiba ...
żenująco niedojrzałe a co za tym idzie głupie treści umieściłeś w tym czymś.

Nie bardziej, niż Ty. A ja podejrzewam, że mam większe do tego prawo ;)

jak nie masz kasy na psa i czipowanie ....co ja biedny na to poradzę ...może nie powinieneś mieć psa,może go wypuść do lasu

A może wcześniej naucz się czytać? Bo nie wiem, czy jestem ślepA, ale nie  widzę momentu, w którym piszę że nie mam kasy na psa. Proszę Cię, naucz mnie widzieć rzeczy, których nie ma!
Miałam kasę, jak psa kupowałam. Masz gwarancję na to, że pewnego pięknego dnia nie wywalą Cię z roboty? Gratuluję. Jak nie - nie poniżaj się.

gwarantuje że w krótkim czasie znajdzie coś do jedzenia bo myśliwi przecież dbają o to aby zwierzyny było pod dostatkiem

Tylko ciekawe, czemu lisów nigdy widzę w lesie, tylko na łąkach koło mojego domu. Widać tam mają lepsze warunki do życia.

Ciekawe czy MOD zauważy (margines społeczny) hihi

Kocham ten Twój brak samokrytyki ;) kolejna zasada - możesz mnie krytykować TYLKO wtedy, jak jesteś lepszy ode mnie. I po raz kolejny - nie poniżaj się.

psa się ogląda przed strzałem ...przecież się do niego celuje ..

Pokaż mi myśliwego, który naprawdę za każdym razem sprawdza dokładnie, czy pies przypadkiem nie ma czipa.

nie chcę być przykry ale logika na poziomie przedszkolaka to i tak zbyt wysoka ocena szkrabie

IQ 130, możesz się pochwalić czymś lepszym, żeby po mnie jechać? Bo to niestety wiąże się ściśle z umiejętnością rozumowania logicznego. Aha, i "nie chcę być przykry" = obłuda w tym wypadku. Ale do nas to sie przyczepić potrafisz :D

Nie ma czipa...
następny miłośnik zwierząt z niezaczipowanym PSEM ( w sumie mamy 3) :D

Powiedziałam już coś na ten temat.

Zarzuty odparte, odpowiedzi na moje - zero. A to prowadzi, do tzw. jedynie słusznego wniosku.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #305 : 2008-08-31, 22:06 »
Ptica, a ty sprawdzasz, czy psy w lesie mają czipy?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #306 : 2008-08-31, 22:36 »
Przepraszam, że się wtrącę - pierwszy i ostatni raz w tym temacie, ale po prostu odpadam przy Was.
Najłatwiej nazwać kogoś dzieckiem. Jesteśmy w Internecie i wszyscy kozaczymy, i nie boimy się napisać tego, co myślimy. Tylko, że z doświadczenia obserwuję, że im większy ktoś jest bohater w necie, tym większe ma problemy ze sobą. Pardon, zboczenie zawodowe, musiałem to napisać. Przechodzę do rzeczy.
Moim zdaniem pisanie, że "jak nie masz kasy na psa to nie powinieneś go mieć" jest, delikatnie mówiąc, wybitnie nie na miejscu, bo w życiu różnie bywa. Nie brać tego pod uwagę może jedynie ktoś, kto sam o życiu wie bardzo malutko, a i u dorosłych to się zdarza. Pewnie, że jak nie mam kasy, to psa nie biorę, ale co w sytuacji, kiedy ja tego psa wezmę, a np. stracę pracę (albo w przypadku dzieci rodzice ją stracą?).
Druga rzecz, która mnie osłabiła. PTICA, wyzywanie i sprawianie przykrości użytkownikom to, z tego co widzę, jedna z Twoich specjalności. "Logika na poziomie przedszkolaka", "debile", nazywanie użytkownika "zakompleksionym"...
1. Dziwisz się, że ktoś wreszcie nazwał Cię plebsem?
2. Sam wyzywasz i dziwisz się, że w końcu sam zostałeś nazwany w taki czy inny sposób? Masz nadzieję, że mod ten kibowy "margines społeczny" zauważy, ta...?
Teraz trochę o wyżej wspomnianym modzie.
Osobiście nie widzę miejsca, w którym PTICA się uspokoił, no ale dobra. Dziwi mnie tylko, że jednych użytkowników się uspokaja, a innych nie. Jak już jechać i upominac, to jechać i upominać wszystkich, a nie kasować jednemu posty, a drugiego pouczać i robić mu "scenę" przy wszystkich :/
ppx, weź pod uwage, że bez względu na to czy sprawdza czy nie, to i tak Ci powie, że sprawdza.

Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że kadra panująca się na mnie nie pogniewa i weźmie sobie moje uwagi do serca. Ja także jestem moderatorem.
Jak mówiłem - skończyłem się tu udzielać, w związku z czym nie zadawać mi pytań, bo i tak nie odpowiem. Możecie sobie za to mnie pocytować i pojeździć, jak macie ochotę  :P
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #307 : 2008-08-31, 22:38 »
Jak sprawdza, to mnie ciekawi jak.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #308 : 2008-08-31, 22:41 »
WSTYD ... a potem Ptica spotyka psiaki w miejscach w których ich nie powinno być!
eej ze tez wczesniej o tym nie pomyslałam, zaczipuje kota to nie ebdzie sie pchał do drzwi zeby uciec, nie bede musiała co chwile patrzec czy nie uciekł, nie będe musiała go odciagac gdy ktos chce wyjsc z domu bo przeciez według ciebie czip zapobiega temu by zwierze uciekło lub sprawia ze jest dla mysliwego niewidzialne.

Nie offtopując: mój pies nie jest chipowany, ale będzie - od półtora roku sytuację finansową mam taką, że ledwo co starczy na jedzenie dla psa. I po raz kolejny wypowiedź w kierunku PTICY - jeśli dla Ciebie to nie jest dobry argument, to znaczy, że nigdy tego nie przeżyłeś. A ja mam ogólnie zasadę taką, że jak o czymś nie wiem, to się zamykam i nie wypowiadam, Tobie też to polecam.
ptica Kiba juz napisała, ma zamiar zaczipowac psa gdy sytuacja sie poprawi, a tekst o wypuszczeniu go do lasu nie na miejscu poniewaz nie od niej to zalezy.
P.S. Kiba nie am sprawy o dziecko, bo wiem ze jeszcze kasy nie zarabiam i nie mam takich mozliwosci jak osoba pracujaca.

psa się ogląda przed strzałem ...przecież się do niego celuje ..nie chcę być przykry ale logika na poziomie przedszkolaka to i tak zbyt wysoka ocena szkrabie
i tak od mysliwego zalezy czy strzeli czy nie, nie liczy sie czy pis dziki, czy poluje, czy ma własciciela (ostatni przypadek) zycie psa zalezy czy mysliwemu chce sie teraz strzelic, czy jest na tyle pozbawiony emocji, sumienia i uczuc ze zabije psa nawet jesli ten ma dom.
moze rozwiazaniem jest odblaskowa kamizelka z napisem 'własciciel w poblizu' i komórka do własciciela :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #308 : 2008-08-31, 22:41 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #309 : 2008-09-01, 00:26 »
Cóż,może i Kiba Użyła trochę za mocnych słów,ale...niestety, PTICA Sam do tego prowokuje - taki ma po prostu styl i tyle - trudno przy nim zachować spokój i zimną krew - on nas może obrażać,my go nie - ja się cały czas staram gdyż jego popisy i wyzwiska które do mnie kieruje są po prostu śmieszne :P ale nie gwarantuję tego,że kiedyś moja cierpliwość się nie skończy...

Cytuj
bo myśliwi przecież dbają o to aby zwierzyny było pod dostatkiem(tylko nie lubią się nią dzielić z burkami)

Także z innymi drapieżnikami,prawda, PTICA ?.

Widzę,że dzielisz ludzi na tych którzy działają zgodnie z prawem ( jak ty ) i na takich,którzy wyrzucają psy do lasu - innej alternatywy,nie ma?.
Niestety,nie mam obecnie swojego kompa więc dopiero jutro na spokojnie przeczytam wasze posty i dopiszę jeszcze,co nieco. ;p

Aha - Renia - popraw,ten " dziki pis " - mam złe skojarzenia ...  :D :lol:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #310 : 2008-09-01, 01:11 »
Cytat: Ptica
Ciekawe czy MOD zauważy (margines społeczny) hihi
No toż właśnie zauważyłam, a Ty nie widzisz, że ja widzę? :roll:

Teraz trochę o wyżej wspomnianym modzie.
Wyżej wspomniany mod ma nick. Ja się do Was zwracam nickami i proszę o to samo.

Osobiście nie widzę miejsca, w którym PTICA się uspokoił, no ale dobra.
Podejrzewam, że nie wszystkie wypowiedzi Pticy czytałaś, zwłaszcza, że część trafiła do kosza, więc możesz nie widzieć.

Dziwi mnie tylko, że jednych użytkowników się uspokaja, a innych nie.
Uspokaja się tego, kto aktualnie przegina.

Jak już jechać i upominac, to jechać i upominać wszystkich, a nie kasować jednemu posty, a drugiego pouczać i robić mu "scenę" przy wszystkich :/
Pisząc o kasowaniu masz na myśli moderację? Co masz przeciwko tej sankcji? A co do "sceny", mocno przesadzasz. Zdaje mi się, że niewiele jeszcze w życiu widziałaś, jeśli moje uwagi tak nazywasz, nawet, jeśli w cudzysłowie :/

Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że kadra panująca się na mnie nie pogniewa
Nie tak łatwo mnie obrazić :P

i weźmie sobie moje uwagi do serca.
Raczej nie, chyba, że będziesz bardziej przekonujący

Ja także jestem moderatorem.
Moderator też człowiek omylny :P

Jak mówiłem - skończyłem się tu udzielać, w związku z czym nie zadawać mi pytań, bo i tak nie odpowiem. Możecie sobie za to mnie pocytować i pojeździć, jak macie ochotę 
He, he, nie ma to jak wpaść, nawymądrzać się i łaskawie pozwolić się cytować ;)

Mam uwagę do wszystkich. Zdecydujcie, czy chcecie dyskusji, czy nie. Jeśli tak, trzymajcie nerwy na wodzy, ja to potrafię, Wy chyba też. A jeśli nie, nauczcie się, bo to Wam się przyda w życiu. A jak wolicie, pobluzgajcie sobie trochę a potem niech zapadnie cisza... :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #311 : 2008-09-01, 07:49 »
Uspokaja się tego, kto aktualnie przegina.

Yhy. Ptica jechać po mnie może, ale ja się bronić już nie mogę, tak? Bo jakoś tak dziwnym trafem zamiast moda, na wyrzucanie mojego psa do lasu, żenującą i niedojrzałą treść moich postów oraz "logikę na poziomie przedszkolaka szkrabie" (a zresztą to i tak za dużo! :D ) reagują forumowicze, ale mod to już nie. Za to do byle czego w moim poście można się przyczepić, czemu nie. Dla mnie jest w tym conajmniej coś dziwnego, zwłaszcza, że nie pierwszy raz to obserwuję.

Jak sprawdza, to mnie ciekawi jak.

No przecież psy przed strzałem się sprawdza (chyba pod lupą i dopiero po strzale, bo dzikie są niebezpieczne, ale walić).

Koniec, ja się więcej nie wypowiadam, bo swoje powiedziałam już. I tak podejrzewam, że przez tego posta podpadnę Władzy Wyższej, ale mówiłam, że mam zwyczaj mówić wprost, co mi na sercu leży XD
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #312 : 2008-09-01, 08:29 »
hmmm tak sobie pomyślałam (ale to luźna myśl) ze takie chipowanie jest wygodne: psa się strzeli a potem widzi się chip to psa do piachu i nie ujawniamy się z tym, jak chipa niet to znaczy ze zdziczały, choćbyśmy znali właściciela...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #313 : 2008-09-01, 10:02 »
Hmmm...teraz,chyba jest podobnie,psy się zakopuje ( zresztą,sami myśliwi tak radzą,żeby działać szybko i żeby nie było dowodów ),a np.w opisanym wcześniej przypadku z 3 psami,myśliwy prawdopodobnie znał te psy i ich właściciela.
Myślę,że nic nie powstrzyma myśliwego,który chce strzelić do psa lub kota: ani czip,ani tatuaż.
Zresztą,są tacy myśliwi,którzy zasadzają się na psy i koty - na lasach wypowiadał się taki,który wieczorami czai się na koty sąsiadów ...

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #314 : 2008-09-01, 12:56 »
oki, lekki off ale urzekło mnie lisie towarzystwo avatarowe ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #314 : 2008-09-01, 12:56 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #315 : 2008-09-01, 17:22 »
Również mały off - avatar dostałem wczoraj i też mi się bardzo,podoba.:P

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #316 : 2008-09-01, 18:44 »
Ptica, a ty sprawdzasz, czy psy w lesie mają czipy?
Po czy przed strzałem?
To czy pies ma czipa można stwierdzić poprzez  skanowanie . Trzeba przyłożyć skaner i sprawdzić ...aby to zrobić należy się zbliżyć do psa,są na to 2 sposoby.
Odłowić go lub zastrzelić.Proste i logiczne. :D

""""""IQ 130, możesz się pochwalić czymś lepszym, żeby po mnie jechać? Bo to niestety wiąże się ściśle z umiejętnością rozumowania logicznego. Aha, i "nie chcę być przykry" = obłuda w tym wypadku. Ale do nas to sie przyczepić potrafisz :D""
kto wie?
pewnie zostaniesz księgowym ...zobaczymy czy wiesz dlaczego :D

hmmm tak sobie pomyślałam (ale to luźna myśl) ze takie chipowanie jest wygodne: psa się strzeli a potem widzi się chip to psa do piachu i nie ujawniamy się z tym, jak chipa niet to znaczy ze zdziczały, choćbyśmy znali właściciela...
błysnęłaś...hmmm niczym gwiazda na nocnym niebie.

jeśli strzeli się psa z czipem to jet to podstawa do ukarania właściciela.do tego chyba wszyscy zmierzamy.
Będą czipowane czyli rozpoznawalne , jeśli właściciel zgubi psa lub go porzuci ,ten zostanie odstrzelony a właściciel przykładnie ukarany...
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #317 : 2008-09-01, 19:02 »
Po czy przed strzałem?
To czy pies ma czipa można stwierdzić poprzez  skanowanie . Trzeba przyłożyć skaner i sprawdzić ...aby to zrobić należy się zbliżyć do psa,są na to 2 sposoby.
Odłowić go lub zastrzelić.Proste i logiczne. :D


Czyli: dla myśliwego nie ma żadnego znaczenia,czy pies ma czipa,czy też nie - i tak go może,odstrzelić?.


jeśli strzeli się psa z czipem to jet to podstawa do ukarania właściciela.do tego chyba wszyscy zmierzamy.
Będą czipowane czyli rozpoznawalne , jeśli właściciel zgubi psa lub go porzuci ,ten zostanie odstrzelony a właściciel przykładnie ukarany...

A myśliwy który odstrzeli psa z czipem?,czy też zostanie ukarany ( jeśli pies nie był zdziczały i nie kłusował ),czy tylko właściciel? - bo jeśli tak,to widzę tutaj nierówność wobec prawa ...

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #318 : 2008-09-01, 19:17 »
Czyli: dla myśliwego nie ma żadnego znaczenia,czy pies ma czipa,czy też nie - i tak go może,odstrzelić?.

A myśliwy który odstrzeli psa z czipem?,czy też zostanie ukarany ( jeśli pies nie był zdziczały i nie kłusował ),czy tylko właściciel? - bo jeśli tak,to widzę tutaj nierówność wobec prawa ...
jeśli jest zdziczały lub kłusuje to TAK
myśliwy ma obowiązek chronienia zwierzyny...jeśli przekroczy uprawnienia to zostaje ukarany
POWTARZAM SIĘ przez Ciebie!
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #319 : 2008-09-01, 19:26 »
Ale chyba wiesz,że to prawo to pole do nadużyć i że myśliwy powinien dwa razy przemyśleć sprawę zanim strzeli do psa - niestety,często najpierw strzela a dopiero potem,myśli...


myśliwy ma obowiązek chronienia zwierzyny...

... I nie ma obowiązku odstrzału psów i kotów - ma tylko takowe prawo z którego to,czasami,za często korzysta.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #320 : 2008-09-01, 19:51 »
ma obowiązek odstrzału zdziczałych psów i kotów.
Podałem lin ko statutu PZŁ, tam jest wyraźnie napisane że mamy zwalczać szkodnictwo ! :idea:

każde prawo ma luki i można je wykorzystać w różnym celu...dla Ciebie to nadużycie a dla mnie pretekst do skuteczniejszej ochrony :D
Aby jednak to robić trzeba najpierw znać to prawo tylko po to aby nie narazić się na zarzuty ze strony policji i prokuratury.
Etyka jest oczywiście tez ważna,tylko że samo strzelanie psów i kotów nazwałbym działaniem na granicy którą łatwo i nieświadomie przekroczyć .
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #320 : 2008-09-01, 19:51 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #321 : 2008-09-01, 20:05 »
ma obowiązek odstrzału zdziczałych psów i kotów.
Podałem lin ko statutu PZŁ, tam jest wyraźnie napisane że mamy zwalczać szkodnictwo ! :idea:


Myśliwi mają tylko prawo,nie obowiązek do odstrzału psów i kotów - to czy strzelają czy nie,zależy tylko od nich i od ich sumienia - wszak pies i kot nie są zwierzyną łowną.

ma obowiązek odstrzału zdziczałych psów i kotów.
Podałem lin ko statutu PZŁ, tam jest wyraźnie napisane że mamy zwalczać szkodnictwo ! :idea:


Aby jednak to robić trzeba najpierw znać to prawo tylko po to aby nie narazić się na zarzuty ze strony policji i prokuratury.


Czyli myśliwy powinien znać prawo,żeby umieć je umiejętnie ominąć i nagiąć do swoich celów?.


Etyka jest oczywiście tez ważna,tylko że samo strzelanie psów i kotów nazwałbym działaniem na granicy którą łatwo i nieświadomie przekroczyć .

Właśnie dlatego,to prawo jest do bani.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #322 : 2008-09-01, 20:10 »
Myśliwi mają tylko prawo,nie obowiązek do odstrzału psów i kotów - to czy strzelają czy nie,zależy tylko od nich i od ich sumienia - wszak pies i kot nie są zwierzyną łowną.

Czyli myśliwy powinien znać prawo,żeby umieć je umiejętnie ominąć i nagiąć do swoich celów?.

Właśnie dlatego,to prawo jest do bani.
ale są szkodnikami...czytaj status !
myśliwy powinien znać prawo aby go przestrzegać,dotyczy to też ciebie
do bani są Twoje przemyslenia
Zapisane
Darz Bór!!!

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #323 : 2008-09-01, 20:13 »
Ptica, a widziałeś jeszcze jakieś inne porzucone zwierzęta w lesie, oprócz psów i kotów?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #324 : 2008-09-01, 20:23 »
ale są szkodnikami...czytaj status !


To jest typowo ludzkie pojęcie,wśród zwierząt nie ma szkodników,są tylko drapieżniki.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #325 : 2008-09-01, 20:29 »
Yhy. Ptica jechać po mnie może, ale ja się bronić już nie mogę, tak? Bo jakoś tak dziwnym trafem zamiast moda, na wyrzucanie mojego psa do lasu, żenującą i niedojrzałą treść moich postów oraz "logikę na poziomie przedszkolaka szkrabie" (a zresztą to i tak za dużo! :D ) reagują forumowicze, ale mod to już nie.
Obrona przy pomocy zaliczania do marginesu społecznego jakoś do mnie nie przemawia. I proszę bez przesady, trudno, bym protestowała, gdy ktoś ocenia posty jako niedojrzałe czy też zarzuca infantylizm logice rozmówcy :roll: Jeśli infantylna nie jesteś, sama się obronisz.


Dla mnie jest w tym conajmniej coś dziwnego, zwłaszcza, że nie pierwszy raz to obserwuję.
Bardzo proszę ,za każdym razem, gdy cos Wam nie pasuje, piszcie od razu. Bo tak ogólnikowe stwierdzenie uniemożliwia obronę. Nie wiem, co zaobserwowałaś przecież...

Coś Wam powiem... Dla Pticy jestem złą, stronniczą, prześladującą za poglądy moderatorką... Do tego już przywykłam i nie sprawia mi to nawet przykrości, bo Pticę uważam za pokrętnego faceta, dla którego przeinaczyć rzeczywistość to fraszka. Zdaniem Pticy nie reaguję, gdy go obrażają, zdaniem innych jemu pozwalam obrażac, a innych gnębię... Cóż, nie było mi przykro, gdy Ptica obrażał mnie, bo nie mam zwyczaju przejmować się tym, co pisze człowiek kiepsko wychowany. Tak naprawdę przykrość zrobiliście mi Wy teraz. Zależało mi na tym, by rozmowa trwała, a prowokacje którejkolwiek ze stron temu nie służą. Ale widzę, że się nie rozumiemy.
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #326 : 2008-09-01, 20:36 »
Koło PTICY trzeba umieć przejść obojętnie,bo zamęt jaki wywołuje swoimi postami,wyraźnie go cieszy - niestety,większość z nas podchodzi do sprawy emocjonalnie i po prostu nie potrafi odpuścić ...

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #327 : 2008-09-01, 20:37 »
świnie...widziałem ich całkiem sporo i mamy z tym niezłą jazdę.
Co zrobić ze świnią w lesie która została tam celowo wpuszczona?
Zadam to pytanie naszemu prawnikowi!
Świnia krzyżuje się z dzikiem i już w pierwszym pokoleniu wygląda jak dzik ale nim nie jest!
Czy można odstrzelić taka świnię ...w/g mnie trzeba ale czy można to zrobić zgodnie z prawem?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/36f383424a556e7d.html

Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #327 : 2008-09-01, 20:37 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #328 : 2008-09-01, 20:41 »
To jest typowo ludzkie pojęcie,wśród zwierząt nie ma szkodników,są tylko drapieżniki.
pchły( pasożyty ) na TWOIM psie to szkodniki ?
Szkodzą zdrowiu psa?
Obrona przy pomocy zaliczania do marginesu społecznego jakoś do mnie nie przemawia. I proszę bez przesady, trudno, bym protestowała, gdy ktoś ocenia posty jako niedojrzałe czy też zarzuca infantylizm logice rozmówcy :roll: Jeśli infantylna nie jesteś, sama się obronisz.
Bardzo proszę ,za każdym razem, gdy cos Wam nie pasuje, piszcie od razu. Bo tak ogólnikowe stwierdzenie uniemożliwia obronę. Nie wiem, co zaobserwowałaś przecież...

Coś Wam powiem... Dla Pticy jestem złą, stronniczą, prześladującą za poglądy moderatorką... Do tego już przywykłam i nie sprawia mi to nawet przykrości, bo Pticę uważam za pokrętnego faceta, dla którego przeinaczyć rzeczywistość to fraszka. Zdaniem Pticy nie reaguję, gdy go obrażają, zdaniem innych jemu pozwalam obrażac, a innych gnębię... Cóż, nie było mi przykro, gdy Ptica obrażał mnie, bo nie mam zwyczaju przejmować się tym, co pisze człowiek kiepsko wychowany. Tak naprawdę przykrość zrobiliście mi Wy teraz. Zależało mi na tym, by rozmowa trwała, a prowokacje którejkolwiek ze stron temu nie służą. Ale widzę, że się nie rozumiemy.


Właśnie zdarzyło się szanownej moderatorce zareagować :D
W sposób pokrętny spostrzegłem i doceniam ....
Zapisane
Darz Bór!!!

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #329 : 2008-09-01, 20:41 »
wiesz PTICA, jesteś nieludzki... lub może inaczej, za bardzo ludzki... empatii w tobie nie widzę za grosz...

czyli wszystko co biega a nie widać (lub potem będzie się mówić ze nie było widać) właściciela to można odstrzelić? to żenujące.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.128 sekund z 26 zapytaniami.