Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16   Do dołu

Autor Wątek: Zdziczałe  (Przeczytany 110036 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #240 : 2008-07-31, 22:09 »
Prawdziwą zakałą są ludzie, z winy których domowe zwierzęta kończą w lesie. One sa tylko ofiarami, najpierw podłych właścicieli, potem mysliwych.

Co do zgody... Wiem... Jest Ci tak potrzebna, jak Ty jesteś potrzebny przyrodzie :P
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #241 : 2008-07-31, 22:17 »
Cytuj
jakie inne rozwiązania wprowadziłeś/wprowadzono

Wałkujemy już to od dłuższego czasu...uświadamianie ludzi,sterylizacja i czipowanie zwierząt - trzeba zapobiegać,a nie leczyć same objawy - najważniejsze jest to,żeby nie przybywało takich psów i kotów.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #242 : 2008-07-31, 22:23 »
my mozemy wałkować a twarde ciasto ptica i tak sie nie wyrobi :P xD
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #242 : 2008-07-31, 22:23 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #243 : 2008-07-31, 22:29 »
Na Pticy można by wałek połamać... ;) I nic... :P
Zapisane
IBDG Wrocław

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #244 : 2008-07-31, 22:49 »
Wałkujemy już to od dłuższego czasu...uświadamianie ludzi,sterylizacja i czipowanie zwierząt - trzeba zapobiegać,a nie leczyć same objawy - najważniejsze jest to,żeby nie przybywało takich psów i kotów.


działają?
bo moja broń jest zawsze sprawna
to taki antybiotyk w pigułce o szybkim działaniu ...950m/s i około 3500j
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #245 : 2008-07-31, 22:55 »
Ale czy Ty Rozwiązujesz problem,czy tylko Leczysz objawy?...
Twoja " szczepionka " działa,ale problemu nie rozwiązuje,tylko go na jakiś czas oddala,maskuje.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #246 : 2008-07-31, 22:56 »
Wiesz Ptica, normalne wyjaśnianie myśliwym, żeby chociaż dali dojść do zdania nie działa  :roll:
Po co mamy się fatygować? Po co mamy niszyć ambony...
Dlaczego my nie założymy coś w stylu sekty polegającej na zabijaniu myśliwych  :hmmm:
Nie no, my nie jesteśmy tacy, że widzimy tylko jeden sposób na pozbycie się czegoś...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #247 : 2008-07-31, 23:01 »
Dlaczego my nie założymy coś w stylu sekty polegającej na zabijaniu myśliwych  :hmmm:
Nie no, my nie jesteśmy tacy, że widzimy tylko jeden sposób na pozbycie się czegoś...
bo my potrafimy uzyc cos takiego co nazywa sie mózg i próbujemy wyjasnic, szukac nowych rozwiazan, niektórzy maja z tym problem
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #248 : 2008-07-31, 23:11 »
bo my potrafimy uzyc cos takiego co nazywa sie mózg i próbujemy wyjasnic, szukac nowych rozwiazan, niektórzy maja z tym problem
bardzo rzadko i z miernym skutkiem...(używacie mózgu)
zadam jeszcze raz to trudne pytanie i oczekuje odpowiedzi....
-jakie Wasze metody wprowadziliście i jak działają?
Ja odpowiedź znam ale chcę ją usłyszeć od WAS!
:D
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #248 : 2008-07-31, 23:11 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #249 : 2008-07-31, 23:31 »
podpisałam petycje o obowiazkowym czipowaniu i sterylizowaniu za cała rodzine, podobnie zrobili forumowicze bo petycja była na forum, swoje zwierzaki mam wysterylizowane, siedza w domu
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Minerwa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 396
  • Mój Mistrz - J.W. <3
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #250 : 2008-07-31, 23:32 »
bardzo rzadko i z miernym skutkiem...(używacie mózgu)

Jeżeli uważasz ze my używamy go rzadko to znak że Ty nie używasz go wcale...!
Zapisane
"Witaj, jakbyś pierwszy raz witał,                             
żegnaj, jakbyś spotkać już nie miał,
żyj życiem jakbyś nazajutrz
twarzą w twarz ze śmiercią miał stanąć."

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #251 : 2008-07-31, 23:33 »
My niestety możemy narazie tylko podpisywać petycje, szukać informacji i przykładowo coś o tym dowiedzieć się od Ciebie Ptica, ale jak dorośniemy myślę, że napewno to się zmieni ;)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #252 : 2008-07-31, 23:39 »
no na razie nie moge brać udziału w zadnych akcjach czy przemarszach, ale mam nadziej ze jak bede starsza i bede miała an tyle wolnego czasu i srodki to pomoge jakies organizacji, moze to cos da w uswiadamianiu ludzi?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #253 : 2008-07-31, 23:39 »
Ostatnio w tv mówili o zaostrzeniu prawa wobec znęcania się nad zwierzętami domowymi - mówili,ze Polska nie podpisała jakiejś konwencji z UE,bo ta nakłada obowiązek sterylizacji i chipowania...
Piękny przykład z góry...szkoda im kasy,lepiej zabijać... :roll:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #254 : 2008-08-01, 00:20 »
My niestety możemy narazie tylko podpisywać petycje, szukać informacji i przykładowo coś o tym dowiedzieć się od Ciebie Ptica, ale jak dorośniemy myślę, że napewno to się zmieni ;)
Obawiam się, że główne przesłanie, jakie wynika z postów Pticy, brzmi "moja broń jest zawsze sprawna" :roll: Najzwyklejszy likwidator, a mniemanie o  sobie bardzo wygórowane... :/ O braku szacunku dla innych chyba nie muszę pisać... :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #254 : 2008-08-01, 00:20 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #255 : 2008-08-01, 00:22 »
No, niestety :/
My do niego spokojnie, a on często wyzywa :/
Zapisane
Podpis bez przekazu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #256 : 2008-08-02, 22:41 »
Kłamca, bo poskarżyłeś sie na swoim forum, że usunęłam Twoje, rzekomo merytoryczne, posty. A tymczasem byłeś uprzedzony, ze następne obraźliwe posty pójdą do kosza. Ale to przemilczałeś, wolałeś udawać uciśnionego bohatera, tępionego za przekonania, a nie za epitety. Obłudnik, bo przedstawiasz się jako miłosnik zwierząt, a wstawiasz filmy z zabijanymi zwierzętami, okraszone wesołymi emotkami... Piszesz o zabijaniu, rechocząc... Jakiś zwichrowany jesteś, ot, co. Marny, pozbawiony taktu prowokator, epatujący w wątku dotyczącym protestów przeciw naturalnym futrom swoją lisią czapą i wymyslający danie z lisa... :roll: Niepoważny straszak, wypisujący dyrdymały o oddaniu do sądu i o grzywnie w wysokosci 150 tysięcy :roll: Wymyślacz bzdurnych, wyssanych z palca, niczym nie popartych teorii.
Ślepa kura, bo jak zdarzy Ci się coś z sensem napisać, to pewnie przez przypadek. Papuga, bo w kółko powtarzasz jedno i to samo. Krótko mówiąc, taka sobie kiepska, strosząca piórka Ptica... 
Zapisane
IBDG Wrocław

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #257 : 2008-08-02, 22:44 »
I jeszcze dodać prowokacje :roll:
Np. Dziwne historie o swoim kocie, potem zaprzecza, a na koniec jakaś emotka z jeleniem :mysli:
I różne takie inne.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #258 : 2008-08-02, 22:46 »
O prowokacjach też napisałam :P Wszystkich wymienić nie sposób, ostatnio Ptica głównie prowokuje, bo niewiele więcej potrafi.
Zapisane
IBDG Wrocław

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #259 : 2008-08-02, 22:56 »
Cytuj
Marny, pozbawiony taktu prowokator, epatujący w wątku dotyczącym protestów przeciw naturalnym futrom swoją lisią czapą i wymyslający danie z lisa...:roll:

Jeszcze jakieś historie pisał, że jego znajomy wet powiedział, że szczury to truć trzeba, a nie leczyć :roll:
I jeszcze chwalenie jego ulubionego sportu :roll:
Zapisane
Podpis bez przekazu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #260 : 2008-08-02, 23:38 »
Ta dziwaczna historyjka, bez sensu umieszczona w dziale z opiniami na temat lecznic, już jest tam, gdzie jej miejsce, czyli w koszu. Teraz Ptica ma jeszcze jeden powód do skarg na swoim forum. Znów napisał "merytoryczny post", a "tendencyjna baba", czyli ja, usunęła go... Skandal! :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #260 : 2008-08-02, 23:38 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #261 : 2008-08-03, 01:11 »
Jeszcze jakieś historie pisał, że jego znajomy wet powiedział, że szczury to truć trzeba, a nie leczyć :roll:


Ten znajomy wet to może Mars? - też,myśliwy ... :mysli:

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #262 : 2008-08-03, 10:39 »
Ta dziwaczna historyjka, bez sensu umieszczona w dziale z opiniami na temat lecznic, już jest tam, gdzie jej miejsce, czyli w koszu. Teraz Ptica ma jeszcze jeden powód do skarg na swoim forum. Znów napisał "merytoryczny post", a "tendencyjna baba", czyli ja, usunęła go... Skandal! :P
Jak mogłaś, to bardzo nieładnie tak postępować,wstydź się  :x
Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #263 : 2008-08-03, 12:41 »
A ładnie pisać bzdury? Wątek o lecznicach i wetach jest po to, by napisać, że wet XY z lecznicy YX wyleczył mojego zwierza z określonej choroby, albo, że nie umiał tego zrobić... A nie po to, by pisać mętne historyjki o anonimowym wecie, z których nic nie wynika.
Zapisane
IBDG Wrocław

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #264 : 2008-08-03, 13:35 »
-to co zamykamy wątek jakimś podsumowaniem?

Trzeba strzelać naprawdę zdziczałe psy i koty!
Muszą to robić wyspecjalizowani ludzie (myśliwi).
Czasami zdarzają się pomyłki , ale tak bywa kiedy nieodpowiedzialny mener  puszcza czworonogi w lesie bądź na polu.
Ładnie?
Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #265 : 2008-08-03, 14:11 »
Trzeba przede wszystkim zapobiegać psiej bezdomnosci, karać surowo za porzucanie zwierząt. A w sytuacji, gdy nie ma mozliwości złapania i odwiezienia psa do schroniska, niestety, może nie być wyjscia i trzeba go zastrzelić (uśpić)... :/ Myśliwi są wyspecjalizowani w zabijaniu, ale to nie znaczy, że są odpowiednimi osobami do takiej funkcji. Moim zdaniem nie powinni miec takiego prawa, zresztą kompromitujące historie, które już miały miejsce, najlepiej świadczą o tym, że danie im prawa do odstrzału psów bylo błędem. Niechby to robili leśnicy, mam nadzieję, że wtedy mniej byłoby "pomyłek" :/
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #266 : 2008-08-03, 14:26 »
Trzeba przede wszystkim zapobiegać,a nie leczyć: sterylizować i chipować psy i koty,karać za puszczanie samopas i za wyrzucanie zwierząt,walczyć z bezdomnością poprzez wyżej wymienione metody - i nie należy ubliżać ludziom.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #267 : 2008-08-03, 16:58 »
jbgd-spora część leśników jest tez myśliwymi,poza tym S.L. ma taki obowiązek i ma go w du.....
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #267 : 2008-08-03, 16:58 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #268 : 2008-08-03, 18:55 »
Nietrudno się domyślić, że leśnicy bywają mysliwymi, może nawet większość z nich? Jednak dla mnie, mimo wszystko, leśnik jest kimś bardziej godnym zaufania niż hobbysta z bronią :/ Można mieć nadzieję, że jest to ktoś, komu naprawdę dobro przyrody leży na sercu, a co do mysliwych, wybacz, mam wielkie wątpliwości... :/ Wiem, oczywiście, że są wśród Was różni ludzie, na pewno tak, jednak ogólnie mojego zaufania nie macie, niestety...
Skoro S.L. ma taki obowiązek i go olewa, to by znaczyło, że nie są to ludzie, lubiący strzelać dla samego strzelania...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #269 : 2008-08-30, 19:30 »
Cytuj
SZAMOTUŁY - Myśliwy zastrzelił psa
dziś

Na posesji Kaczmarków w Kopaninie biegają już tylko dwa psy - Ares i Nigra. Jeszcze dwa tygodnie temu były trzy: brakuje Toma, 8-letniego owczarka niemieckiego, który zginął z ręki myśliwego.
- Nie możemy się pogodzić z takim barbarzyństwem - mówi właściciel Toma, Maciej Kaczmarek. - Ten pies nie był nawet agresywny.

Ten fatalny bieg wydarzeń rozpoczął się w sobotę, 17 sierpnia, kilkanaście minut po godzinie 16. Zawiódł mechanizm automatycznej bramy: nie domknęła się do końca, psy znalazły szczelinę i uciekły. Jak zapewnia właściciel, w ciągu ostatnich 10 lat zdarzyło się to może ze trzy, cztery razy. Psy zawsze wracały. W sobotę znalazła się tylko Nigra. Całą noc właściciele spędzili na poszukiwaniach dwóch pozostałych psiaków. W niedzielę w całej okolicy rozwiesili ogłoszenia. W tym dniu wrócił Ares.

- Był bardzo wyczerpany i miał ślady krwi na łopatce - opowiada Maciej Kaczmarek. - To, co początkowo wziąłem za zwykłe skaleczenie, okazało się raną postrzałową. Kula przeszła dwa milimetry od kręgosłupa.
W poniedziałek rano na polu niedaleko domu Kaczmarków znaleziono Toma. Pies zginął od dwóch kul. Nie miał żadnych szans. Tym, który strzelał, był Hieronim K., myśliwy często polujący na tym terenie. Dlaczego strzelał do owczarka?
- Stanowił zagrożenie dla zwierzyny łownej - twierdzi myśliwy. - Pan Kaczmarek jest sam sobie winien, że nie potrafił upilnować swoich psów. Myśliwy ma prawo odstrzelić wałęsające się psy i ja z tego prawa skorzystałem.

- To nie jest tak, że myśliwy ma prawo strzelać do każdego wałęsającego się psa, bo nie każdy taki pies jest zdziczały - tłumaczy Zbigniew Pszenicki, kierownik działu sądowego Polskiego Związku Łowieckiego. - Wprawdzie nie ma definicji zdziczałego psa, ale łatwo je poznać po tym, że mają zmierzwioną sierść, są agresywne i wałęsają się w stadzie. Bezmyślne zabijanie jest poważnym naruszeniem zasad etycznych, za co myśliwemu grozi zawieszenie, a nawet wykluczenie z naszego związku.

Sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa olicji w Szamotułach.

http://poznan.naszemiasto.pl/wydarzenia/892169.html

Dopóki prawo do strzelania do psó będzie przysługiwało myśliwym,dopóty będą oni go nadużywać.

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.124 sekund z 29 zapytaniami.