Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16   Do dołu

Autor Wątek: Zdziczałe  (Przeczytany 111251 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #270 : 2008-08-30, 19:39 »
Cytuj
Pan Kaczmarek jest sam sobie winien, że nie potrafił upilnować swoich psów. Myśliwy ma prawo odstrzelić wałęsające się psy i ja z tego prawa skorzystałem.
czyli ten mysliwy wiedział czyje sa psy, wiec dlaczego je zabił, czy miał prawo? raczej nie, bo ma prawo zabic zdziczałego, a nie psa który uciekł włascicielowi zwłaszcza ze go zna, to jest jeden z powodów dlaczego mysliwi nie powinni miec takiego prawa.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #271 : 2008-08-31, 10:18 »
jeżeli kłusowały .... to tak
ponieważ chronił dzikie zwierzęta
3owczarki są w stanie zabić każde zwierze !
ZADAŁEM TU PYTANIE KTÓRE ZOSTAŁO SKASOWANE PRZEZ MADA!
KTO Z WAS ZACZIPOWAŁ PSA LUB KOTA?
Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #272 : 2008-08-31, 11:19 »
Ptica, na pewno nie zostało skasowane bez powodu. Wszyscy tu wiemy, że jesteś trudnym rozmówcą. I nie dlatego, że Twoje argumenty nas powalają (choc czasem tak, ale nie siłą przekonywania), tylko dlatego, że krzyczysz i obrażasz. Właśnie zdjęto Ci moderację, ponieważ mamy trudności spowodowane błędem w skrypcie forum. Nie będziesz, póki co, moderowany, ale, jeśli nie zmienisz tonu wypowiedzi, po prostu zostaniesz uciszony. Nie mamy innego wyjścia. Mam nadzieję, że jednak uda Ci się zapanować nad nerwami.


Mój pies jest zaczipowany.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #272 : 2008-08-31, 11:19 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #273 : 2008-08-31, 12:08 »
To dobrze że Twój pies ma czipa,nie jesteś gołosłowna jak lis.
Jest jeszcze jakiś miłośnik zwierząt oprócz mnie i  IBGD z zaczipowanym psiakiem?
Zapisane
Darz Bór!!!

parus

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 95
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #274 : 2008-08-31, 13:12 »
Nie mam psa.
Cytat: renia3399
to jest jeden z powodów dlaczego mysliwi nie powinni miec takiego prawa.
Kto powinien je mieć? Jak powinien być rozliczany z tego czy coś robi, przez kogo?
Zapisane
Kocham wodę, wiatr, a ogniem się pieszczę
Kocham ogień, wiatr, kocham ogień z deszczem.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #275 : 2008-08-31, 13:42 »
Kto powinien je mieć? Jak powinien być rozliczany z tego czy coś robi, przez kogo?

Prawo,jeśli już powinno dotyczyć TYLKO zdziczałych zwierząt,a nie wszystkich psów i kotów.
Mój pies nie ma czipa - chodzi tylko po parku i po mieście,zawsze jest na smyczy,na wyjeździe nie jest spuszczany ze smyczy ( i z oka ) i nie ucieka,nie ma też możliwości gonienia żadnych dzikich zwierząt,zresztą,nawet gołębie i inne parkowe ptaki nie robią na nim wrażenia.:P

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #276 : 2008-08-31, 14:21 »
Znów wychodzi Twoja nieskończona niewiedza lis!
Pytałem kiedyś czy znasz Ustawę o ochronie zwierząt .NIE(brzmiała odpowiedź)..tam jest wyraźnie napisane do jakich psów wolno strzelać! :idea:
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #277 : 2008-08-31, 14:26 »
PTICA - sam wiesz że ustawa jest nieprecyzyjna,bo nie ma definicji zdziczałego psa lub kota.

Cytuj
Coraz częściej zdarzają się skargi mieszkańców wsi o odstrzeliwaniu ich psów podwórkowych które "tylko na chwilę" wybiegły z zagrody. Kolejny problem dla "bezdusznych bestii". Chcą chronić zwierzynę przed kłusującymi psami, a skutkiem są podpalone albo pościnane ambony, czasem poprzebijane opony aut. Więc strzelać do burków biegających bezpańsko po polach i lasach czy nie strzelać ? Moje zdanie jako bestii: strzelać, bo nic innego nie nauczy właścicieli psów. Przepisy prawa w tym zakresie są martwe, bo zagadnienie dowodowo trudne do poprowadzenia. Czasem uda się takiego burka czy dwa popędzić autem po polach aż wbiegnie na "swoją" posesję. I dopiero wówczas zaczyna się "jazda". 8)

Cytuj
Ja tak drastycznie o tym strzelaniu bo wyjścia nie ma czasem innego. Jarek wrzucił chwilę po tym poście temat o odstrzeleniu rasowych owczarków przez jakiegoś imbecyla myśliwego. Tamten powiniem kolokwialnie oberwać od prokuratora. Tu chciałem temat pociągnąć w stronę "bestii".

http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=6924&start=1023

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #278 : 2008-08-31, 14:44 »
Podawałem definicje z PZŁ!
zapomniałeś?
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #278 : 2008-08-31, 14:44 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #279 : 2008-08-31, 15:04 »
Nie jest ona,jednak szczegółowa - to czy myśliwy strzeli,zależy tylko od niego i od jego oceny sytuacji.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #280 : 2008-08-31, 15:58 »
ktoś musi podejmować decyzję ... gdyby to robili ludzie Twojego pokroju zdziczałych psów było by o wiele więcej a zwierzyny dzikiej o wiele mniej
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #281 : 2008-08-31, 16:19 »
Zwierzyny dzikiej i tak jest o wiele mniej - przyczyniacie się do tego. ;)

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #282 : 2008-08-31, 16:53 »
zaprzeczasz sam sobie...jakiś  czas temu pisałeś że zwierzyny jest zbyt wiele i my sztucznie utrzymujemy jej stan...
Nie sposób zrozumieć Twojego trybu "myślenia" , dla mnie to wielki umysłowy i logiczny chaos w :)
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #283 : 2008-08-31, 17:04 »
To przecież zależy od danego gatunku,a sami sobie zaprzeczają myśliwi,bo raz twierdzą że zwierzyny płowej jest za dużo i oni muszą regulować jej populację,ale jak tylko pojawią się drapieżniki,np.wilki,to jest jej już za mało.
Oczywiście,to też dotyczy konkretnych regjonów kraju,ale to nie jest temat o tym - ja tylko nie zapomnę,np.tekstów tego typu:  http://kola.lowiecki.pl/przemysl/bor/Problem.htm

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #284 : 2008-08-31, 17:43 »
Co ma wspólnego zdziczały pies i wilki??
To wątek o psach i kotach a nie o szlachetnych drapieżnikach.
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #284 : 2008-08-31, 17:43 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #285 : 2008-08-31, 17:54 »
Sam zacząłeś offować w poście nr.280,a ja tylko odpisałem - można,ewentualnie poprosić modów,żeby przenieśli te posty do myśliwskiego wątku.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #286 : 2008-08-31, 19:03 »
Kto powinien je mieć? Jak powinien być rozliczany z tego czy coś robi, przez kogo?
pomysł z nowymi słuzbami został wysmiany, bo ptica napisał że musieliby dostawac premie za kazdego psa (a nie oto nam chodziło) hmm a lesnicy? im nie zalezy tak an zwierzynie jak mysliwym bo nie maja z niej kozysci (zalezy mam tu na mysli to ze jesli pies nie zje sarny to mysliwy moze ja wtedy zabic, zwykła konkurencja) skoro pies jest zdziczały mozna go bedzie wiele razy spotkac na szwendaniu sie po lesie, wtedy ma sie pewnosc ze nie ma on własciciela, jest grozny, nie do odłowienia, i tylko w przypadkach koniecznych i bez wyjscia lesniczy mógłby zabic psa, a skoro on tylko jest w łowisku, i moze kłusuje, do tego wiadomo ze ma własciciela co za problem go odłowic? złapac, gdyby własciciel zapłacił kare odczułby to, a zwierzak by nie zginął

pies nie jest zaczipowany.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #287 : 2008-08-31, 19:33 »
Kto i na jakiej podstawie  ma stwierdzić że pies lub kot stanowi zagrożenie i kto ma takie zwierze  odłowić ?

lis i renia nie zaczipowali swoich psów...
to już 2 osoby ,jest ktoś jeszcze?
może zoolog tez zalicza się do tego grona?
Zapisane
Darz Bór!!!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #288 : 2008-08-31, 19:40 »
nie zaczipowałam i wątpie czy zaczipuje, ale jestem za obowiazkowym czipowaniem. jesli byłoby obowiazkowe jak najbardziej, nawet podpisywałam petycje o to, wysterylizowałam psa, uciec nie ucieknie i mam pewnosc ze sie nie rozmnozy (i nie zachoruje)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #289 : 2008-08-31, 19:40 »
Kto i na jakiej podstawie  ma stwierdzić że pies lub kot stanowi zagrożenie i kto ma takie zwierze  odłowić ?


Oceniać na pewno nie powinien indywidualnie myśliwy,gdyż jego ocena nie zawsze jest obiektywna i nie zawsze podejmowana jest bez emocji.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #290 : 2008-08-31, 20:03 »
Wiesz, Ptica, czemu niektórzy nie czipują? Bo kasy nie mają (chyba kilkadziesiąt złotych to kosztuje, jeśli dobrze pamiętam), bo boją się, ze jesli zaczipują, zaraz ktoś im każe płacić podatek... A psa pilnują, nie puszczaja samopas, w dodatku w razie zagubienia czip na niewiele się zda, bo co po czipie, ktorego nie ma jak odczytać... To już lepsza obroża z adresówką lub medalik z namiarami na właściciela. Tak naprawdę czip jest potrzebny głównie po to, by utrudnić pozbywanie się zwierząt, a tego my nie robimy.
Nie wiem, czy podatek nadal obowiązuje, czy nie... Ja krótko płaciłam, bo szkoda mi było kasy, z którą nie wiadomo co się stanie. Wprawdzie nie było tego wiele, ale i tak wolę dobrowolnie płacić wielokrotność podatku bezpośrednio na schronisko. Mam nadzieję, że z tych pieniędzy skorzystają zwierzaki, więc mi nie szkoda.

Czy my nie zaczynamy na nowo dyskusji, która już sie odbyła? Mam na mysli zdziczałe zwierzaki... Ale skoro już, to zastanawiam się, czy przykładne ukaranie mysliwego, który zbyt skwapliwie korzysta z prawa odstrzału, nie poprawiłoby sytuacji... Jak dotąd chyba nie było takiej historii, a może to spowodowałoby większą wstrzemięźliwość napalonych na strzelanie...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #290 : 2008-08-31, 20:03 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #291 : 2008-08-31, 20:06 »
nie zaczipowałam i wątpie czy zaczipuje, ale jestem za obowiazkowym czipowaniem. jesli byłoby obowiazkowe jak najbardziej, nawet podpisywałam petycje o to, wysterylizowałam psa, uciec nie ucieknie i mam pewnosc ze sie nie rozmnozy (i nie zachoruje)
oj renia nie świecisz DOBRYM przykładem :D

Lis nie pytam kto nie powinien tylko kto w/g Ciebie powinien?
To nie jest zbyt trudne pytanie ...dlaczego się zgrywasz jak dzieciak? :idea:


IBGD
brak kasy to nie jest najlepszy argument podobnie jak unikanie płacenia podatków.
Szczepic psa automatycznie zgłaszasz fakt jego posiadania  :P

Co do karania nadgorliwych i nieetycznych myśliych...
-mamy w Polsce prawo które jasno mówi co grozi za zabicie psa (zwierzęcia).
1 rok wiezienia.
Nieświadomość i nieznajomość obowiązujących w naszym kraju przepisów jest wręcz żenująca.
Dotyczy to również części myśliwych-tych co strzelają do psów TEŻ

Zapisane
Darz Bór!!!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #292 : 2008-08-31, 20:13 »
oj renia nie świecisz DOBRYM przykładem :D
powiedz rodzicom niech dadza kołó 100zł na czip gdy mama ma pewnosc ze pies sie nie zgubi, gdy wie ze nawet jesli to czip nic nie da bo nikt nie bedzie bawił się w odczytywanie.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #293 : 2008-08-31, 20:15 »
ja ma inne pytanie: czy myśliwy dojrzy chipa? czy ma podstawy by mieć pewność ze pies ma właściciela?

odstrzał nie rozwiązuje problemu. To niewiele się różni od sterylizacji ciężarnych zwierząt czy wrzucaniu zabijaniu maluchów po narodzinach. rozwiązaniem jest przede wszystkim praca u podstaw, edukowanie młodych ludzi tak by w przyszłości było s,wiadome społeczeństwo. niestety dla wielu osób to błahy problem i nie traktuje się tego poważnie. Sterylizację zwierząt zdziczałych przeprowadzają osoby lub stowarzyszenia ale odgórnie nikt tematem się nie przejmuje. a myśliwi nie pomagają w tym temacie.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #294 : 2008-08-31, 20:23 »
ja ma inne pytanie: czy myśliwy dojrzy chipa? czy ma podstawy by mieć pewność ze pies ma właściciela?
czip na pewno nie uchroni psa przed strzałem, a jak to ptica napisał ze i tak najlepszym sposobem jest kulka
Sterylizację zwierząt zdziczałych przeprowadzają osoby lub stowarzyszenia ale odgórnie nikt tematem się nie przejmuje. a myśliwi nie pomagają w tym temacie.
duzo ludzi uwaza ze robia krzywde sterylizujac zwierze, przypuszczam ze jesli nie to forum mój pies nie byłby wysterylizowany, zwłaszcza z takim podejsciem weta :/
nie pomagaja a nawet kazdy pomysł wysmieja i znajda zastepczy szybszy sposów czyli bron, strzał, zabicie :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #295 : 2008-08-31, 20:26 »
Chodzi o to,że jak na razie mało jest czytników - skuteczność jakiejś metody zależy przede wszystkim od jej dostępności.
Jak na razie,skuteczniejszy jest tatuaż,niż czip.
1 Rok więzienia - cóż to za kara,najczęściej jest to wyrok w zawieszeniu.

Cytuj
a myśliwi nie pomagają w tym temacie.

Według myśliwych sterylizacja nie ma nic do rzeczy w kwestii bezpańskich i zdziczałych psów...

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #296 : 2008-08-31, 20:42 »
Mówicie o tym aby czipować :D
sami tego nie robicie , trąca  obłudą po raz kolejny.
WSTYD ... a potem Ptica spotyka psiaki w miejscach w których ich nie powinno być!
Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #297 : 2008-08-31, 20:46 »
IBGD
brak kasy to nie jest najlepszy argument podobnie jak unikanie płacenia podatków.
Szczepic psa automatycznie zgłaszasz fakt jego posiadania  :P
Brak kasy w połączeniu z przekonaniem o zbędności czipowania z powodów, ktore wymieniłam, to całkiem konkretny argument :P
He, he, możesz mnie zakablować... :P Choć nie wiem, czy coś wskórasz, bo pies ze schrona i podobno ten fakt znosi obowiązek płacenia podatku. Nie wiem na pewno, ale skoro przez tyle lat nikt się nie przyczepił, moze to i prawda...

Co do karania nadgorliwych i nieetycznych myśliych...
-mamy w Polsce prawo które jasno mówi co grozi za zabicie psa (zwierzęcia).
1 rok wiezienia.
Nieświadomość i nieznajomość obowiązujących w naszym kraju przepisów jest wręcz żenująca.
Dotyczy to również części myśliwych-tych co strzelają do psów TEŻ
Między tym, co na papierze, a rzeczywistymi wyrokami jest różnica... Co z tego, że jakaś sankcja jest przewidziana, skoro sędzia i tak tylko pogrozi palcem... Bo może skazać na więzienie, ale przecież nie musi... I zwykle tego nie robi.

Cytat: Ptica
Mówicie o tym aby czipować
sami tego nie robicie , trąca  obłudą po raz kolejny.
WSTYD ... a potem Ptica spotyka psiaki w miejscach w których ich nie powinno być!
Jaka jest różnica w Twoim podejściu do psa z czipem i bez?
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #297 : 2008-08-31, 20:46 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #298 : 2008-08-31, 20:47 »
Jakie podejście mają myśliwi,można sobie poczytać tutaj:  http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?p=166968&sid=48a29c3f682fa42b5e6cb905af266622#166968

Cytuj
Myśliwym trzebaby zrobić profesjonalny wykład albo choć rozprowadzić ulotkę z informacją jak należy postąpić. A krótko - jak ? Jeżeli już to szybko.

Cytuj
No cóż a wystarczyło zakopać :D
Oczywiście pies to pies i zabicie go jest pewnie dla kogoś tragedią, a nie jest nią dla niego zagryzienie przez psa sarny.
Zasadniczo zagryzienie przysparza więcej cierpienia niż kula , no ale etyka niektórych działa tu wybiórczo na korzyść psa, i łatwo im krytykować kogoś kogo etyka działa odwrotnie.

Cytuj
Bo może skazać na więzienie, ale przecież nie musi... I zwykle tego nie robi.

" niska ,społeczna szkodliwość czynu ".

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #299 : 2008-08-31, 21:16 »
Zasadniczo nie wdaję się w rozmowy z marginesem społecznym, ale muszę.

oj renia nie świecisz DOBRYM przykładem :D

Naprawdę taki kozak jesteś, że potrafisz przyczepić sie do dzieciaka (Renia, to nie miało być obraźliwe) za coś, co nie zależy od niego? Gratuluję. Dzięki Tobie upewniam się w ocenie mentalności owego marginesu społecznego, który swoje zboczenie (myśliwi nie są potrzebni, odkąd ludzie prowadzą fermy różnych zwierząt z przeznaczeniem na mięso, gadka o regulowaniu populacji to pic na wodę jest niestety, a notoryczne zabijanie bez konieczności=dla przyjemności, zalicza się ogólnie do zaburzeń umysłowych) wyładowują na zwierzętach, które nie potrafią mu się odwdzięczyć, a dotąd uważany jest jeszcze za coś użytecznego.

I tak, można mi dać warna za to co napisałam wyżej, bo podejrzewam, że to wg. ogólnej oceny społecznej będzie wypowiedzią ostrą, ale musiałam to powiedzieć, bo naprawdę wręcz rzygać mi sie chce, jak widzę takie coś.

Nie offtopując: mój pies nie jest chipowany, ale będzie - od półtora roku sytuację finansową mam taką, że ledwo co starczy na jedzenie dla psa. I po raz kolejny wypowiedź w kierunku PTICY - jeśli dla Ciebie to nie jest dobry argument, to znaczy, że nigdy tego nie przeżyłeś. A ja mam ogólnie zasadę taką, że jak o czymś nie wiem, to się zamykam i nie wypowiadam, Tobie też to polecam.

No i bardzo mocno wątpię, że myśliwi przed odstrzeleniem oglądają psa, czy aby przypadkiem nie jest zaczipowany. Do tego czip nie tworzy wokół psa pola ochronnego, żeby nie uciekł, więc wypowiedzi typu

WSTYD ... a potem Ptica spotyka psiaki w miejscach w których ich nie powinno być!

Są nie dość, że z deka nie na miejscu, to jeszcze głupie.

To już wszystko, proszę księdza. Powiem tylko, że bardzo interesują mnie odpowiedzi PTICY na powyższe zarzuty, bo olać to i ja potrafię, nauczyli mnie w podstawówce.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.114 sekund z 31 zapytaniami.