Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: brzanka sumatrzańska w 25 l ??  (Przeczytany 5620 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czarnula25

  • Gość
brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« : 2005-04-19, 16:46 »
Mam 25 l akwarium do tej pory trzymałam w nim narybek, ale on mi już podrósł i mam tam tylko dwa mieczyki maluśkie, które niedługo oddaję. Chciałabym kupic brzanki sumatrzańskie do tego akwarium. Ale czy one mogą być w 25 l, czy nie za małe dla nich. I ile powinnam ich kupic, czytałam że to rybki stadne  :?:  :?:
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #1 : 2005-04-19, 16:54 »
Wszystkie rodzaje brzanek są rybami stadnymi, a brznki sumatrzańskie są kąśliwe i nie należy ich trzymać z rybami o weloniastych płetwach

http://www.akwarium.prx.pl/adv/barbus_tetrazona.htm
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #2 : 2005-04-19, 16:57 »
No cos ty akwa 25L dla brzanek sumatrzanskich, które:
- musza żyć w stadzie min. 10szt, bo wtedy sie bezpiecznie czują i na dodatek wygladaja efektownie.
- są bardzo agresywne i podejżewam że mogły by atakoawć same siebie jakby były w takim małym litrarzu...

Chyba wystarczy...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedz #2 : 2005-04-19, 16:57 »

Flaś

  • Gość
brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #3 : 2005-04-19, 16:59 »
Czyli jakie akwa dla brzan musi być?
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #4 : 2005-04-23, 15:26 »
Flaś dla stadka brzanek sumatrzańskich ( min. 10 sztuk ) ja bym polecił około (min.) 80L, ale ja bym je wsadził do 100L i dodał z zbrojniczka niebieskiego, stadko kirysków spizowych ( tak około 6 ) i do tego jeszcze parke badisów, ale dobrym towarzystwem dla brzanek sa głownie inne brzanki.
Dla brzanek różowych można przeznaczyc nawet 60L bo są bardziej łagodne, natomiast barzanki rekinie - chodz łagodne to wielkie - z tego względu dla nich minimum 240L.
To chyba wystarczy... :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

czarnula25

  • Gość
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #5 : 2005-04-26, 12:04 »
Już mi przeszła ochota na brzanki, za małe akwa oczywiście. Zastanawiałam się ciągle co mogę dać do 25 l akwa, rzadna rybka nie pasowała, bo albo za duża albo ruchliwa itd. Więc gupiki które miałam w 60 l przerzuciłam do 25l i mam spokój, problem rozwiązany  :jupi2:
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #6 : 2005-04-26, 13:04 »
Mialem kiedys brzanki sumatrzanskie... jak sa male to sa wporzadku ale jak podrosna staja sie agresywne strasznie:P ja mowilem na nie pasiaki:P
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #7 : 2005-04-26, 22:41 »
Może ktoś mi doradzi, w końcu znacie się lepiej na rybkach niż ja  :roll:  Otóz czerwoniaki przerzuciłam do innego akwa bo mi męczyły rybki, ale tylko do momentu aż je oddam. Pozostało mi w 60 l akwarium 8 neonek, 4 molinezje czarne i 2 białe, 4 kiryski (jeszcze mam 5 gupików, ale jak oddam czerwoniaki to one wylądują w ich akwarium).
Chciałam cos dokupić i na innym forum poleciła mi jedna osoba, abym kupiła bojowniki: 1 samca i 3 samiczki. NAtomiast druga osoba napisała mi abym kupiła jedynie samca bo w 60l akwarium samiec zamęczy samice. Cytuje to co mi napisał : "bojowniki są rybami zyjacymi samotnie a w pary lacza sie tylko aby sie rozmnazać, kupujac samcowi samiczke nikogo wiec nie uszcześliwisz wrecz odwrotnie, pomysl tylko czym moze skonczyc sie tarło - pomijajac fakt ze samiec po tarle zatlucze samice, lub odwrotnie... co zrobisz z narybkiem? jezeli po wyplynieciu z gniazda samiec ich nie pozabija oczywiście, zycie w grupie po prostu NIE LEZY W NATURZE TYCH RYB".
Więc doradźcie mi kto ma rację, czy mam je kupić czy lepiej nie. Czy wogóle mogę jeszcze dokupić cokolwiek do tej obsady ?? Dzięki za odpowiedzi  :mrgreen:
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #8 : 2005-04-26, 23:49 »
było juz pare wątków o bojownikach i trzymaniu ich w stadkach (użyj lupki na górze) . Owszem, mozna je trzymac po kilka w akwarium,, tylko musi to byc większe akwarium (duzo wieksze niz 60 litrow). Ryby te są terytorialne  (i to często nie tylko samczyki) i toczą ze sobą bójki, jesli wchodzą sobie w drogę. Pewnie udałoby sie utzrymac haremik w twoim akwarium, ale musiałoby tam byc duzo roslin i kryjówek, no i bojowniki nie powinny byc "z kubeczkow" (bo takie zwykle są bardzo agresywne) tylko takie, ktore w sklepie są trzymane w akwarium z innymi rybkami. Tak, czy owak istanieje prawdopodobienstwo, ze po tarle samczyk wypędzałby samiczki, ktore mogłyby przypłacić życiem (ale masz drugie akwarium, wiec moze moglabys je na ten czas przelozyc). Poczytaj sobie wypowiedzi Pao i Raffy ego, ktorzy trzymają bojowniki w akwarium ogólnym!
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedz #8 : 2005-04-26, 23:49 »

czarnula25

  • Gość
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #9 : 2005-04-27, 07:36 »
Włąśnie już pytałam Raffiego i doradził mi abym kupiła tylko muszę mieć dużo kryjówek i roślinek.
Ale czy lepiej kupic samca i 2 samiczki czy samca i 3 samiczki ?? A może jakieś inne rybki zaproponowalibyście mi ?? Bo w sumie nie jestem tak do końca zdecydowana na bojki.  A znając życie pójdę do sklepu zoologicznego i znowu wcisnął mi jakąś rybkę którą potem będę musiała oddać bo okaże się że nie mam odpowiednich warunków dla nich.  :roll:
« Ostatnia zmiana: 2005-04-27, 07:39 autor czarnula25 »
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #10 : 2005-04-27, 07:47 »
czarnula moze pretniki karlowate?? Masz kilka fotek w moim temacie "Jakie imie dal parki pretnikow" ;) bardzo spokojne rybki... tylko przy tarle sa agresywne ale u mnie nic nikomu nie zrobily... zapewnij im jakies roslinki plywajace i bedzie wszytsko ok;)a 60 litriow dal nich to wystarczajaco duzo:)
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #11 : 2005-04-27, 08:17 »
Włąśnie przed chwilą skończyłam czytać o prętniku karłowatym. :) Zastanawiam sie nad nimi , tylko ile sztuk musiałabym kupic bo to chyba stadna rybka ???  Wielkością są taką jak neonki ??
« Ostatnia zmiana: 2005-04-27, 08:19 autor czarnula25 »
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #12 : 2005-04-27, 08:21 »
znaczy tak nie jest stadna parka wystarczy... a wielkoscia dorasat do 5 cm... i cialo jest bocznie splaszczone i wysokie taka miniaturka gurami:P bardzo fajne rybki:P
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #13 : 2005-04-27, 08:26 »
Parka wystarczy, fajnie, tylko żeby mi nie wcisnęli parki dwóch samców lub samic  :P Bo juz tak mi się zdarzyło , kupiłam 4 molinezje czarne chciałam 2 samiczki i 2 samce , a z tego co widze to chyba mam same samce  :roll: Tzn sama nie jestem o tym dokładnie przekonana, 3 pływają zawsze koło siebie i są duże, a 4 molinezja jest mniejsza i zazwyczaj trzyma się osobno. Te większe ciągle pływają za tą mała a ta im ucieka i się chowa w roślinkach, hmm.... może to jednak samiczka  :|
« Ostatnia zmiana: 2005-04-27, 08:31 autor czarnula25 »
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #14 : 2005-04-27, 08:54 »
zobacz sobie zdjecia w moim topicu to zobczysz "jakie imie dla parki pretnikow"
tam masz jak wyglada samiec a jak samica:P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedz #14 : 2005-04-27, 08:54 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #15 : 2005-04-27, 10:55 »
Parka wystarczy, fajnie, tylko żeby mi nie wcisnęli parki dwóch samców lub samic  :P Bo juz tak mi się zdarzyło , kupiłam 4 molinezje czarne chciałam 2 samiczki i 2 samce , a z tego co widze to chyba mam same samce  :roll: Tzn sama nie jestem o tym dokładnie przekonana, 3 pływają zawsze koło siebie i są duże, a 4 molinezja jest mniejsza i zazwyczaj trzyma się osobno. Te większe ciągle pływają za tą mała a ta im ucieka i się chowa w roślinkach, hmm.... może to jednak samiczka :|

Czarnula przeciez to że są większe nie znaczy że4 sa samcami badz samicami
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

czarnula25

  • Gość
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #16 : 2005-04-27, 11:11 »
Wiem że nie po wielkości stwierdza się płeć, tylko po gonopodach u samca. No i właśnie jak patrzę na nie to wszystkie są chłopcami  :| A jakbym dokupiła samicę to czy one jej nie zamęczą ??
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #17 : 2005-04-27, 11:19 »
Raczej zamęczą, ja bym radził zamienić trzy samce ( zostaw najlepszego ) na trzy samiczki :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

czarnula25

  • Gość
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #18 : 2005-04-27, 12:10 »
Kurde żebym to ja miała 100 % pewność że to są tylko  samce  :(
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #19 : 2005-04-27, 19:42 »
samce maja takie gonopidium ( taki dzyndzel na dole ciala:P przeksztalcona pletwa odbytowa) a smice maja zwykle pletwy:P
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedź #20 : 2005-04-28, 16:46 »
Kurcze jednak 100 % mężczyźni , musze pochodzić i poytać czy ktoś mi nie wymieni 3 na samiczki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: brzanka sumatrzańska w 25 l ??
« Odpowiedz #20 : 2005-04-28, 16:46 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 28 zapytaniami.