Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Małe akwarium  (Przeczytany 10612 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agrata

  • *
  • Wiadomości: 6
Małe akwarium
« : 2007-07-15, 16:04 »
Mam dość małe, prostokątne akwarium (a właściwie to białe szkło) Kolego doradził mi kupić bojownika. Czy ta ryba nadaje się do takiego prostego akwarium (bez grzałki, oświetlenia itp.?) No i czy kupić jedną, czy też więcej? Z tego co wiem bojowniki nie mogą być z innymi rybami, ale może proponujecie do tego akwarium jakieś inne ryby (czy też rybe).
Po za tym od czego zaczynać zakupy? Jakieś roslinki, kamyszki? Co bojowniki jedzą?
Kurcze, strasznie ciemna jestem. Wiem że moge o to zapytać w sklepie zoologicznym ale jakoś się zniechęciłam kiedy doradzono mi tam kupić akwarium kule i dwie welonki do niego.  :roll:
Z góry dziękuje, pozdrawiam.
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #1 : 2007-07-15, 16:17 »
Po pierwsze jakie masz to akwarium.. (ile litrów)
Grzałka jest konieczna, oświetlenie też jeżeli chcesz mieć żywe rośliny. Od tego ile kupisz bojowników zależy wielkość akwa.
Kamyczki mogą by6ć jakie chcesz lecz najlepiej naturalne a pod nie można taki mini żwirek jakby ziemia do akwa, rośliny dobrze na ty rosną. Same kamyczki też mogą być. Kupuj bojownikowi specjalną karmę dla bojków i przy okazji robaczki (ochotka lub żywe bo czadem są takie w sprzedarzy)

Nie pyutaj się w sklepie zoologicznym, żadko zdarza się sprzedawca który dobrze doradzi. Większość myśli tylko o pieniądzach :/
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Agrata

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #2 : 2007-07-15, 16:31 »
Hm... jutro podam ile ma litrów dokładnie.
No a jeśli bez żywych roślin to nie potrzeba grzałki? A w zoologicznym sztuczne mozna kupić?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Małe akwarium
« Odpowiedz #2 : 2007-07-15, 16:31 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #3 : 2007-07-15, 16:33 »
Grzałka dla bojka jest konieczna. A oświetlenie dla roślin. Można kupić sztuczne ale nie wyglądają ładnie i nie są zbyt miłe dla bojka.
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Agrata

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #4 : 2007-07-15, 16:43 »
A droga jest taka grzałka? No i czy dla wszystkich ryb jest konieczna? U kolegi są właśnie bojowniki, w takim zwykłym akwarium, bez niczego.
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #5 : 2007-07-15, 16:47 »
Bojki to rybki ciepłolubne......muszą mieć ciepłą wodę.
Grzałka kosztuje od 40zł. I to taka średnia ale nie najgorsza ;p
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Agrata

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #6 : 2007-07-15, 17:00 »
A są jakieś ryby które mogą być w takim najzwyklejszym akwarium?
No i własnie- kolego już chyba z rok ma te bojowniki...
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #7 : 2007-07-15, 17:09 »
nie.... chyba że sztuczne
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Agrata

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #8 : 2007-07-15, 18:41 »
No cóż, nastawiłam się na mały wydatek, ale musze to zmienić. Pytałam innego kolegi, powiedział mi dokładnie to co piszesz.
W związku z tym zdecydowałam się akwarium (35l) z podstawowym osprzętem. Czy oprócz bojownika moga w nim być jakieś inny ryby? Jakie? No i jakie do tego najlepiej rosliny? W ogóle co jeszcze trzeba dokupić do takiego akwarium?
Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Małe akwarium
« Odpowiedz #8 : 2007-07-15, 18:41 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #9 : 2007-07-15, 19:49 »
Musisz kupić: filtr, grzałkę, dobrze by było żeby był napowietrzacz ale konieczny nie jest.
To akwa to tylko na bojka, tak mi się zdaje. Jest za małre na inne ryby. Do samca możesz dokupic z dwie samice. Musisz wsadfzić także dużo roślin, najlepiej szybko rosnących.
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Agrata

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #10 : 2007-07-15, 19:52 »
Hm...
a mam jeszcze jedno pytanie:
jak jest z glonami? U kologi jest ich masa, czy nie przeszkadzają?
No i mimo filtru trzeba jeszcze czyścić akwarium. Co ile?
No i czy np. nie mogą być trzy samice? Bo chyba jak będzie samiec i samica mogą sie rozmnożyć.
Jeśli zadaje jakieś głupie pytania- przepraszam. Kolega mi mówił że tak jest  :)
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #11 : 2007-07-15, 22:37 »
No glony to glony, roślinom nie służą. najlepiej używać w umiarze jakiegoś preparatu ( naprawde w małych ilościach) i nie przesadzać z jedzeniem a glonów nie bedzie. Akwarium czyśćić nie musisz czesto, raz na rok moze troche czesciej, wystarcczy że będziesz gąbką wycierać szyby w akwa, i podmieniac (jesli sie nie myle) około 30% wody co tydzień, max 2 tygodnie :)
Nie wiem jak to jest z trzema samicami, ale chyba mogą być, ale naprawdę nie wiem :/
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #12 : 2007-07-15, 23:12 »
3 samice do 35l to raczej za dużo...
Generalnego czyszczenia akwarium nie robi się często, a na pewno nie częściej niż raz na rok. tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba czyścisz kamiczki, myjesz akwa itd.
Co do samca i samicy - ryby składają ikrę, którą raczej zjadają, jeżeli jej nie odłowisz. Więc rozmnożenie ryb do najłatwiejszych nie należy, chyba że jakieś żyworódki które rozmnażają się jak głupie ;)
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

EmoGirl

  • Gość
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #13 : 2007-07-19, 21:27 »
Można kupić sztuczne ale nie wyglądają ładnie i nie są zbyt miłe dla bojka.

Są ładne.Niby dlaczego nie miałyby być miłe?

Bojownik NIE potrzebuje filtru,bo powietrze pobiera "od nas".
I można je trzymać z innymi rybami!Nieprawdą jest że nie,ale każdy bojek ma inny charakter.Jeden jest miły,drugi trochę mniej.Bojownik na pewno nie zrobi krzywdy kiryskom,które również pobierają powietrze z góry.
Wszystko dla bojowników lepsze!W zoologicznych są trzymane w malutkich słoiczkach!Więc możesz go śmiało kupić.Grzałka jednak się przyda.Bojki są ciepłolubne.
Kup moczarkę.Ślicznie się rozrasta i jest ładna.Natlenia wodę
Jednak nie możesz kupić nawet brzęczyka?Jest niedrogi i bardzo dobrze napowietrza akwarium :) .I masz piękne warunki!
Do tego dobre jedenie.Bojowniki uwielbiają mrożonki w szczegolności prostą ochotkę.Lubią płatki i suszone dafnie.
To prawdziwe żarłoki.Lubią też pokarm żywy ale to wolne leniuchowate rybki,które większość życia spędzają leżąc na filtrze czy kamyczkach :D .

Welony potrzebują filtru/brzęczyka BARDZO mocno.Bez niego cały czas wydychają tlen atmosferyczny "od nas",przez co się bardzo męczą.Robią im się blizny na ryjku od wysuszenia skóry ciągłym wdychaniem powietrza(więc wypychaniem części ryja na powietrze).

Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #14 : 2007-07-20, 09:37 »
Są ładne.Niby dlaczego nie miałyby być miłe?
Bojownik NIE potrzebuje filtru,bo powietrze pobiera "od nas".
I można je trzymać z innymi rybami!Nieprawdą jest że nie,ale każdy bojek ma inny charakter.Jeden jest miły,drugi trochę

Bojowniki lubią siedzieć w krzaczkach, muszą mieć zarośnięte akwa. Raczej nie jest to przyjemne ( to siedzenie w krzaczkach) gdy siedzisz w twardych roślinach.....
Wszystko co sztuczne nie jest sbyt ładne... podobają ci się sztuczne rybki....? No ale wiem że każdy ma inny gust.
Bojownik jak już czegoś nie potrzebuje to napowietrzacza........
Ale filtr, być musi.....oczyszcza wodę a przy okazji ją natlenia
Co do trzymania z innymi rybami nie radzę......bojki są nieprzewidywalne
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: Małe akwarium
« Odpowiedz #14 : 2007-07-20, 09:37 »

kaska9141868

  • Gość
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #15 : 2007-07-20, 12:02 »
Hej ja tez zapytam sobie tutaj.
Czy można trzymac samca bojownika z 2 innymi takimi malymi rybkami???
Niewiem jaka nazwa tych rybek ale sie dowiem.
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #16 : 2007-07-20, 12:12 »
No .......nie zabardzo......a mają długie płetwy, jak tak to nie polecam.
Bojki to ryby terytorialne.
I lubią obgryzać płetwy :/
Jeżeli bojek jest spokojny i ma dużo roślin a akwa a także jakiś kożeń czy coś w tym stylu to byłoby ok.... apropo ile litrowe masz akwa?
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

kaska9141868

  • Gość
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #17 : 2007-07-20, 12:14 »
nie mają długich
czy lepiej kupic sobie te rybki bez bojownikow?
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #18 : 2007-07-20, 12:16 »
lepiej bez bojków..... jakie rybki i jakie akwa ?
To moze da sie je do bojków wciulować
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

kaska9141868

  • Gość
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #19 : 2007-07-20, 12:18 »
niewiem jaka nazwa a akwarium niewiem ile litrow znam tylko wymiary
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #20 : 2007-07-20, 12:21 »
to oblicz objetos akwa
jestes w szóstej klasie a to juz w piatej bylo
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: Małe akwarium
« Odpowiedz #20 : 2007-07-20, 12:21 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #21 : 2007-07-20, 18:59 »
Cytuj
Bojownik NIE potrzebuje filtru,bo powietrze pobiera "od nas".

BZDURA!! bojownik potrzebuje filtrów jak każdsa ryba. nie potrzebuje napowietrzacza a to inna sprawa.

Cytuj
Bojownik na pewno nie zrobi krzywdy kiryskom,które również pobierają powietrze z góry.
kiryski podpływają do tafli tylko gdy są niedobory tlenu w wodzie!!
a krzywdę sobie wzajemnie mogą zrobić, jeśli jest za mało kryjówek.

Cytuj
Wszystko dla bojowników lepsze!

kolejna bzdura!! jeśli nie zamierzasz dbać należycie o zwierze to go nie kupuj. bojownik ma swoje wymagania, a to że sadyści ich nie spełniają a jeszcze rozpowszechniają takie idiotyzmy to inna sprawa.



Emo, piszesz że filtr niepotrzebny ale by kupić brzęczyk. kompletnie pozbawione logiki rady/
brzęczyk to napowietrzanie, które przy bojku jest niepotrzebne (przy innych rybach często tak)

to filtr jest konieczny, bo chyba tez byś nie chciała całe życie w toalecie siedzieć...

a co do roślinek: bojowniki lubią gęsto zaroślinnione zbiorniki i chowają sie w gąszczu,zatem jest ryzyko poranienia wrażliwej skóry rybki. generalnie żywe rośliny to lepsze rozwiązanie :)




Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

EmoGirl

  • Gość
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #22 : 2007-07-23, 09:26 »
No .......nie zabardzo......a mają długie płetwy, jak tak to nie polecam.
Bojki to ryby terytorialne.
I lubią obgryzać płetwy :/

Mam już tak długo bojowniki,i jeszcze ŻADEN nie obgryzał płetw,jak już się puszy i ukazuje swoje piękne płetwy,ale nie kąsa-wiem,są wyjątki.

Nie,nie popobają mi się sztuczne rybki,ale rozmawiamy o roślinach :) .I są również miękkie.Co nie zmienia faktu,iż najlepsze są prawdziwe.

kolejna bzdura!! jeśli nie zamierzasz dbać należycie o zwierze to go nie kupuj. bojownik ma swoje wymagania, a to że sadyści ich nie spełniają a jeszcze rozpowszechniają takie idiotyzmy to inna sprawa.

EEEEE... Kolejna bzdura dla Ciebie.Każdy ma inne zdanie...A jeśli ja mam inne to mi go mnie wmówisz...I trochę bardziej luzacko!Relax,take it easy!

Ja nie dbam należycie o zwierzęta?Skąd Ty to możesz wiedzieć?!Buhahaha...Dobre...
Ja DBAM o zwierzęta,i to dobrze :) .

Nazwałaś mnie sadystą??
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #23 : 2007-07-23, 11:10 »
Nie,nie popobają mi się sztuczne rybki,ale rozmawiamy o roślinach :) .I są również miękkie.Co nie zmienia faktu,iż najlepsze są prawdziwe.

EEEEE... Kolejna bzdura dla Ciebie.Każdy ma inne zdanie...A jeśli ja mam inne to mi go mnie wmówisz...I trochę bardziej luzacko!Relax,take it easy!

Rybki (wiekszość) ma tak wrażliwą skórę jak nasze oko, przyjemnie ci jak coś ttwardego je dotyka. Sztuczne roślinki - są twarde, i mają często dość ostre krawędzie (wiem bo miałam)

EmoGirl mogłabyś przestać gadać głupoty - nie napisałabym tego ale już mnie to dobija. pao akurat wie co dla rybek dobre, jej to można posłuchać. Nie dawaj głupich rad jeśli nie wiesz co jest dobre dla ryb.

Właśnie widać jak dbasz o zwierzęta.....

Dobra ja już się nie wypowiadam żeby nie było......
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #24 : 2007-07-23, 14:43 »
EmoGirl, filtr jest potrzebny, ryba tak samo jak ty wydala toksyczne substancje, w filtrze są pewne bakterie (pożyteczne), które w nim żyją i pomagają utrzymać równowage biologiczną. Filtr przefiltruje te wszystkie niekorzystne bakterie dla ryby. Dzięki czemu nie musi plywać w swoich toksycznych odchodach, odpadkach po jedzeniu, ponieważ te pożyteczne bakterie to rozkładają. Nie umiem już lepiej wytłumaczyć.

Co do bojowników, nie kupuj nigdy bojownika, jeżeli nie masz dla niego warunków. Kiedys kupiłam bojka, miał mieć prostokątne akwa, lecz sprzedawca namowił mnie że bojownik MUSI przebywać w kuli. Po pół roku męczarni ryby, przeniosłam ją do normalnego zbiornika, na poczatku nie wiedziala jak sie poruszać. Odziwo dożył trzech lat.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #25 : 2007-07-23, 19:27 »
Emo, dziecko drogie...

nie było w moim poście wycieczek personalnych, bo nie zwykłam tego robić.

niemniej jeśli nie masz pojecia o czym piszesz to nie pisz.

napisałaś ze brzęczyk jest potrzebny.
pytam: do czego? brzęczyk to napowietrzanie to to bojkowi jest kompletnie zbędne.

filtr wręcz przeciwnie. napowietrzanie z filtra to efekt uboczny a nie podstawowy, zatem wpierw sie doedukuj a potem pisz. a jeśli ktoś podaje CI fakty, to nie pyszcz się (po raz kolejny to Tobie piszę) tylko zainteresuj.

jeśli masz bojka w zbiorniku bez filtra to kompletnie o niego nie dbasz. to tak jakbyś miała kota i sprzątała mu kuwetę raz na tydzień albo i rzadziej...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #26 : 2007-07-26, 21:54 »
pao pokazała kto tu rządzi ^^ tak trzymac !! no i zgadzam sie z przedmówcami.
EmoGirl po pierwsze bójki oddychaja powietrzem atmosferycznym prawda? prawda więc nie potrzebuje natlenionej wody dlatemu (kocham to słowo) nie potrzebują brzęczyka jak większość rybek (ja nie potrzebuje bo deszczownia doskonale napowietrza mi woda) filtr to podstawa każdego akwarium więc mi nie wmówisz ani nie wcisniesz do głowy ze bojownik nie potrzebuje go :) być może pomyliły Ci się pojęcia brzęczyk/filrt więc podpowiem 1.FILTR to takie coś z gąbeczką lub innym wkładem filtracyjnym na którym po jakiś 2 tygodniach rozwijaja sie bakterie nitryfikacyjne które robią dobrze dla twojego akwarium, 2BRZĘCZYK to takie brzęczące urządzenie które wnerwia ludzi po nocach waląc po twoich drewnianych szafeczkach akwariowych, przy tym pompując powietrze wężykiem do kamienia napowietrzającego/kostki/panela który ładnie bąbelkuje w twoim baniaczku ^^ (a tak własciwie do dziś niewiem skąd brzęczyk czerpie powietrze, mój niema żadnego wlotu ani nic :P)
Zapisane
The Beatles

agatka1

  • Gość
Odp: Małe akwarium
« Odpowiedź #27 : 2007-07-31, 12:32 »
jezeli chcesz miec bojownika to kup grzalke oswietlenie  i flitr. musza tez byc roslinki i zwirek
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Małe akwarium
« Odpowiedz #27 : 2007-07-31, 12:32 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 29 zapytaniami.