Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: czy kot moze jesc kasze???  (Przeczytany 23834 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

psia kocurka

  • Gość
czy kot moze jesc kasze???
« : 2007-03-25, 18:24 »
gotowalam ostatnio dla psa kasze z mieskiem i warzywami i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu koty zaczely wyjadac psu posilek, wiec im nalozaylam w ich miseczki i jedza ze smakiem, ale obawiam sie czy to nie jest niezdrowe dla kotkow....

jak myslicie????
Zapisane

sylwik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 278
Odp: czy kot moze jesc kasze???
« Odpowiedź #1 : 2007-03-25, 18:58 »
Moje koty też podjadają psią kasze.Ziarna zawieraja węglowodany i niektóre białka, minerały czy tez witaminy(oczywiście zalezy to od rodzaju)Myślę że jeżeli podajesz kotą kaszę z warzywami i mięskiem to jest to dla nich lepsze niż gotowe karmy.Zwierze prędzej naje się domowym jedzeniem niż gotowcami które niekiedy zawierają tylko 4% mięsa
Zapisane
"O nim można powiedzieć-obłąkany.
Istnieje różnica między umysłami chorymi, a głębokimi"

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: czy kot moze jesc kasze???
« Odpowiedź #2 : 2007-03-25, 19:13 »
a ja gdzies czytalam zed koty nie mogą jesc kaszy. Moj kot po kaszy wymiotowal wiec odstawilam ją
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Forum Zwierzaki

Odp: czy kot moze jesc kasze???
« Odpowiedz #2 : 2007-03-25, 19:13 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: czy kot moze jesc kasze???
« Odpowiedź #3 : 2007-03-25, 20:28 »
jesli chce sie dawac kotu jakis dodatek do miesa (pod pojeciem mieso, mam na mysli notmalne mieso - nie zmielone kosci, ani syf z puszki, ktory - jak to sylwik juz pisala zawiera najczesciej okolo 4% "bialka pochodzenia zwierzecego" - czyli miesa znajdzie sie tam pewnie jakies 0.5%. To lepij dawac makaron, albo ryz. kasza jest ciezkostrawna nawet dla czlowieka, a co dopieo dla kota. Dla psa podobnie - nie powinien dostawac kaszy... tylko na wsiach sie utarlo ze psu sie kasze daje... :/
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: czy kot moze jesc kasze???
« Odpowiedź #4 : 2007-03-25, 20:42 »
koty naturalnie w swej diecie nie mają zbóż. zatem kaszy bym nie podawała na twoim miejscu, bo to najnormalniej niezdrowe.
najlepsze kocie karmy nie zawierają w ogóle zbóż a jedynie białka zwierzęce, zioła <tak, kociska lubią trawę> i niektóre z warzyw.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

psia kocurka

  • Gość
Odp: czy kot moze jesc kasze???
« Odpowiedź #5 : 2007-03-25, 22:36 »
Iras, ostatnio gotuje dla psa. Przczytalam milion artykulow nt tego co w psiej misce powinno sie znajdowac i w wielu z nich byly informacje, ze rozgotowana kasza jest zalecana, na zmiane z ryzem ( bo ciagle podawanie ryzu nie jest dobre ).
No ale gotowane jedzenie dla psow to temat rzeka i kazdy w to moze wtracic swoje grosiki!


Oprocz kaszy, w kociej misce jest gotowana wolowinka i indyk oraz warzywa!
Nie dobieraly sie do psiej michy gdy byl w niej ryz!
Tylko dzis caly dzien jadly to psie jedzenie z kasza, wiec skutki jeszcze moga sie ujawnic.
Jutro dostana rojalka, jak tylko udam sie sie do sklepu ;)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: czy kot moze jesc kasze???
« Odpowiedź #6 : 2007-03-25, 22:59 »
Cytuj
Tylko dzis caly dzien jadly to psie jedzenie z kasza, wiec skutki jeszcze moga sie ujawnic.

watpie - przede wszystkim skutki bledow zywieniowych nie ujawniaja sie od razu, co jak co - ale kasza to nie trucizna - wiec po jednym dniu tez nie powinno nic byc. gorzej jesli ktos wpadlby na pomysl zeby przez dluzszy czas karmic kota kasza - i tu skutki sie nie ujawnia od razu, ale dopiero po latach....

to ze nie dobieraly sie do psiegoi zarcia gdy pies mial ryz - zwierzeta nie patrza na to czy cos nadaje sie dla nich do jedzenia, tylko po prostu jedza to co im smakuje, albo ladnie pachnie.

Co do podawania kaszy psow - sytuacj wyglada tak, ze pies nawet rozgotowanej nie jest w stanie strawic (no chyba ze rozgotowana i rozgnieciona na packe) inaczej wyglada to z ryzem i makaronem - te zostana strawione. Raz na jakis czas jednak nie zaszkodzi podanie kaszy, pies sie hmm... nieco przeczysci...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

psia kocurka

  • Gość
Odp: czy kot moze jesc kasze???
« Odpowiedź #7 : 2007-03-26, 00:35 »
Iras nie bede z Toba polemizowala, bo to nie ten temat... ALE pies trawi kasze, ktora faktycznie jest zmiksowana z pozostalymi skladnikami, a co do przeczyszczania, to do tego sluzy makaron, ktory zreszta, jak od dawna wiadomo, nie powinien się znajdowac zbyt czesto w psiej misce.


A dla zainteresowanych napisze, ze kotom sie juz danie z kaszy znudzilo i na kolacje zjadly typowo kocie jedzonko!

Przy nastepnym gotowaniu dla psa zostawie im samo miesko z odrobinka warzyw... :-)
Zapisane

psia kocurka

  • Gość
Odp: czy kot moze jesc kasze???
« Odpowiedź #8 : 2007-03-26, 00:35 »
p.s. piszac o skutkach myslalm, np: o wymiotach, o ktorych byla tu mowa w zwiazku z kasza
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: czy kot moze jesc kasze???
« Odpowiedz #8 : 2007-03-26, 00:35 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: czy kot moze jesc kasze???
« Odpowiedź #9 : 2007-03-26, 02:39 »
Mam bardzo złe wspomnienia po podaniu mojemu psu kaszy - więcej tego błędu nie popełnię, bo musieliśmy co chwilę z psem wychodzić na pole, bo tak strasznie go przeczyściło + do tego efekty "zapachowe" ;). Zresztą rozmawiałam na ten temat z kilkoma znajomymi nie tak dawno zresztą, i mieli takie same doświadczenia :/. Ale to zależy też od psa, widziałam psy karmione często kaszą i nic im nie było
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: czy kot moze jesc kasze???
« Odpowiedź #10 : 2007-03-26, 11:41 »
hmmm no i mowa o karmieniu psów w kocim wątku... mam nadzieję ze kociny nie podajesz? ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: czy kot moze jesc kasze???
« Odpowiedź #11 : 2007-03-26, 20:07 »
Znam psy, które nie jedzą psiej karmy tylko wyjadają kotom ;). Nasza kocica je samo mięso i puszki z Puriny, i nie wiem co jeszcze, bo stołuje się przedewszystkim u teściów ;)
Zapisane

magda687

  • Gość
Odp: czy kot moze jesc kasze???
« Odpowiedź #12 : 2007-07-05, 19:30 »
Znam psy, które nie jedzą psiej karmy tylko wyjadają kotom ;). Nasza kocica je samo mięso i puszki z Puriny, i nie wiem co jeszcze, bo stołuje się przedewszystkim u teściów ;)
pies mojego kolegi je kocią karmę;]
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.142 sekund z 26 zapytaniami.