Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: RC Sterilised 37 - głodny kot!!!  (Przeczytany 5382 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzanka

  • *
  • Wiadomości: 16
RC Sterilised 37 - głodny kot!!!
« : 2008-01-07, 21:21 »
Mam pytanie w sprawie karmy Royal Canin Sterilised 37. Moja 9 miesieczna kotka Zuzia dostawala do tej pory karme Acana, Orijen. Jest wysterylizowana, i ostatnio sporo utyla. Kupilam jej teraz karme RC Sterilised 37, dla sterylizowanych kotow. Dostaje tyle ile pisze na opakowaniu, do jej wagi, ale ona ciagle siedzi przy misce. Zjada wszystko od razu, co jej sie wczesniej nie zdarzalo. I teraz nie wiem czy karma jej tak bardzo smakuje, czy jest po prostu glodna. Wczesniej jak jadla inne karmy to tez dostawala tylko tyle ile pisalo stosownie do wagi. Nie chcialabym zeby Zuza bardzo utyla, a juz jej brzuszysko rosnie. Moze ktos karmi kota ta karma i wypowie sie na forum na ten temat.Dodam ze daje jej dzienna porcje podzielona na 3 posilki.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: RC Sterilised 37 - głodny kot!!!
« Odpowiedź #1 : 2008-02-02, 17:01 »
hm nie karmiłam tą karmą ale po wysterylizowaniu kot ciągle ejst głodny, ile dam tyle zje, młody dostaje częsciej posiłki a starsza kotka przy tym kożysta, tylko usłyszy że coś sie kroi, albo że ktoś podniósł pudełko z karmą od razu jest i domaga sie jedzenia, wiec po sterylizacji to chyba normalne
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Xentalia

  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: RC Sterilised 37 - głodny kot!!!
« Odpowiedź #2 : 2008-05-26, 15:16 »
Koty wysterylizowane mają często taką przypadłość że po zabiegu
zaczynają mocno tyć!!!
Bardzo dobrze że karmisz tą karmą
a tym że kot siedzi ciągle przy misce się nie przejmuj
one mogą jeść aż pękną!
Nie o to przecież chodzi
kot powinien dostawać dzienną dawkę i ani grama więcej
zmuszaj ją do wysiłku fizycznego żeby nie tyła bardziej
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: RC Sterilised 37 - głodny kot!!!
« Odpowiedz #2 : 2008-05-26, 15:16 »

ruphee

  • *
  • Wiadomości: 9
    • WWW
Odp: RC Sterilised 37 - głodny kot!!!
« Odpowiedź #3 : 2008-10-13, 17:29 »
Witaj, mój wykastrowany kot również odżywiał się Acaną, lecz po spróbowaniu RC do Acany już nie ma apetytu, równie dobrze zajada Sanabell Elegance.
W Twojej sytuacji spodziewałbym sie tego, iż Twojej kotce karma po prostu bardzo smakuje.
Tak jak to robisz do tej pory dawkuj jej posiłki i jeżeli nadal będzie bardzo tyć może spróbuj zmienić karmę (inna marka dla sterylizowanych) i zobaczyć jak na taką zmianę reaguje.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 28 zapytaniami.