Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: co mam zrobić z tą głową :P  (Przeczytany 2483 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamelia

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« : 2005-02-15, 18:27 »
Kurde od jakiegoś czasu Gigi strasznie trzepie łbem do góry i na dół. Chodził swego czasu na czambonie ale ile można. Teraz jest wytok ale broni się od zebrania jak nie wiem a ponad to przy każdej zmianie chodu z wyższego na niższy ciągnie tak łbem do przodu że mi ręce z barku wyrywa. Nie wiem co mam robić bo powoli zaczyna mi brakować cierpliwości. Pomóżcie. Macie może na to jakieś sposoby ?? Moooooooże na czarną go (chociaż ja takie coś to niechętnie (ewentualnie w ostatecznosci ale tak źle to jeszcze z nami nie jest)). Czekam ... :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #1 : 2005-02-15, 19:15 »
on najzwyczajniej broni się przed ręką -szarpanie łbem i zaczyna wieszać się - te napieranie ze niemal wyrywa ci ręce z barków

co poradzić...to zależy, niektórym koniom nic nie poradzisz a innym bardzo wiele, przede wszystkim ogranicz działanie własnej ręki, jeździj na luźnej wodzy, obseruj czy koń się rozluźni i przestanie nerwowo machać łbem - jestem przekonana że tak

-skup się na ćwiczeniach rozluźniających i rozciągających, żadnego krępowania głowy konia, żadnego próbowania ustawiania głowy, jedziesz go łydą i dosiadem tylko do przodu i w dół tak jak to się robi z młodzikiem
-spróbuj jeździć np na kantarze nałożonym na ogłowie - wodze przypięte do kantara a ogłowie tylko po to by koń miał wędzidło w pysiaku i wiedział że ono tam jest i widział że nie robi krzywdy
-podstawowe ćwiczenie które jak najczęściej rób to żucie z ręki i wypuszczanie konia w dół, zachęcanie go do żucia wędzidła, do samowolnego szukania kontaktu a nie na siłę majzluję bo czemu on mi nie chce w mordzie odpuścić
-spróbuj wędzidła jabłkowego
-wieszanie się powód ma zawsze jeden - za dużo ręki za mało łydy, koniec z ciągnięciem i ruszaniem łapciami żeby koń odpiuścił bo takie potem są efekty że koń ma dość i zadziera mordę a jak nie skutkuje to zaczyna się wieszać lub chować - mniej ręki zdecydowanie, delikatniejsza zdecydowanie i więcej całej reszty, jak widzisz że się chce powiesić to łyda mocniejsza, rękę wyżej możesz dać jedną, możesz natychmiast przy próbie nawalenia się na rękę dać mu ujeżdżeniówką po dupci, koń na łydę i bacik reaguje przede wszystkim mordka w górę ;)
-czarną ci odradzam jako że koń wyraźnie ma problem nie ze sobą a z twoją ręką i twoimi próbami ustawiania mu głowy - mniemam że na siłę skoro koń tak się zachowuje jak piszesz - to nie z nim jest źle a z tym co ty próbujesz zrobić i jaką drogą

i nie rezygnuj z chambona, lonżuj na nim 1-2 razy w tygodniu, możesz np troszkę lonżować przed każdą jazdą tak żeby było z 10min kłusa łącznie na obie strony i potem wsiadasz i dalej rozluźniasz i rozprężasz...

wejdź sobie na moją stronkę i znajdź sobie nowy dzialik i poczytaj tam o etapach szkolenia, co powinno być w jakiej kolejności i w jakiej ilości - to materiał opracowany wedle tego jak trenuje coby van baalen więc zapraszam tym bardziej

Wiedźma

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #2 : 2005-02-15, 21:21 »
I upewnij sie, czy to nie wynika z takich spraw jak niedopasowane wedzidlo lub oglowie lub jakies problemy w paszczy, np. jakis przeszkadzajacy zab.
Zapisane

Forum Zwierzaki

co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedz #2 : 2005-02-15, 21:21 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #3 : 2005-02-15, 21:27 »
wiedźma gdyby to był przeszkadzający ząb to koń machałby łbem - zgadzam się, ale wątpię żeby w tym momencie miał ochote się wieszać zwiększając samemu nacisk na szczękę i ewentualnego zęba...ja zostaję przy swoim, ale sprawdzić nie zaszkodzi a jedynie może pomóc

kamelia i pamiętaj, nie przez jedną dwie jazdy obserwuj konia ale daj jej z tydzień regularnych jazd np na luźnej wodzy, nie oczekuj efektów w dniach a bardziej w miesiącach

Wiedźma

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #4 : 2005-02-15, 21:40 »
Ja nie twierdze, ze to zab, ale posprawdzac wszystko dokladnie nie zaszkodzi  :wink:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #5 : 2005-02-17, 16:11 »
ano nie zaszkodzi  ;)  8)

Kamelia

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #6 : 2005-02-17, 18:01 »
Kurde dopiero dzisiaj się dopchałam do forum bo mi coś wczoraj nie działało. Dzięki za rady spróbuje a nóż widelec się uda. Zaraz właże na twoją stronkę k_cian może tam coś ciekawego jeszcze poczytam :)
Zapisane

Ritka

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #7 : 2005-02-24, 11:51 »
a nie może na niego wsiąść jakaś dobrze jeżdżąca osoba? pod nią też bęzie trzepał?
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #8 : 2005-02-24, 12:55 »
ritek tyle że jeśli na nim jeździ ktoś kto ma twardą rękę to koń za jedną jazdę się nie przekona raczej do ręki i bardzo możliwe że nie będzie za pierwszą czy drugą jazdę widać zbytnio różnicy...niektóre konie zareagują i przynajmniej mniej będą trzepać głową a inne na tyle przewrażliwione przez dłuższą jazdę w taki a nie inny sposób będą nadal nieufnie uciekać od ręki

Forum Zwierzaki

co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedz #8 : 2005-02-24, 12:55 »

awia

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #9 : 2005-02-24, 14:35 »
ja proponuje uciać  :ogien:  

sorki,nie molglam sie powstrzymac
mnie dzisiaj strasznie :walenie:  :D
Zapisane

Kamelia

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #10 : 2005-02-24, 16:16 »
w sumie to się zastanawiam czy go gdzieś komuś nie oddać do treningu chociaż nie wiem czy sie we 2 nie wybierzemy żeby popracował ktoś nad nim i ktoś nade mną.
----
awia czasami po jezdzie się naprawdę zastanawiam gdzie siekiera żeby mu ją odrąbać :P
Zapisane

aaga

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #11 : 2005-02-24, 16:20 »
głowę zostawić w spokoju a popracować nad swoją stabilną i delikatną ręką :)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #12 : 2005-02-24, 16:56 »
ale cholera jedyne chyba co mam dobre to stabilną rękę :P
Zapisane

aaga

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #13 : 2005-02-24, 21:17 »
chyba jednak nie ;)
czasem jednak bywa że ręka faktycznie jest stabilna ale za bardzo: nie oddaje wodzy w razie potrzeby
Zapisane

Kamelia

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #14 : 2005-02-24, 21:45 »
ale ja właśnie mam dobrą rękę i zawsze oddaje wodze jak jest taka potrzeba i wogóle :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedz #14 : 2005-02-24, 21:45 »

kfiatek

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #15 : 2005-02-24, 22:32 »
hehe...
a moze jednak trzebaby zwrocic na to wieksza uwage..
nie mowie za masz zla reke, ale moze przestaas nad nia pracowac :P
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #16 : 2005-02-25, 07:11 »
kamelia więc czemu koń macha łbem i nie jesteś w stanie złapać z nim kontaktu?dlaczego się wiesza lub ucieka?jeśli jak piszesz masz tak dobrą, stabilną rękę i oddajesz tyle ile trzeba i kiedy trzeba?i co, oddasz konia w trening a potem wsiądziesz i będzie to samo?jeśli już to oddzielnie konia w trening i oddzielnie samemu w trening a dopiero potem razem

Kamelia

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #17 : 2005-02-25, 19:43 »
Cytuj

i co, oddasz konia w trening a potem wsiądziesz i będzie to samo?jeśli już to oddzielnie konia w trening i oddzielnie samemu w trening a dopiero potem razem

Przecież to napisałam :) :
Cytuj

w sumie to się zastanawiam czy go gdzieś komuś nie oddać do treningu chociaż nie wiem czy sie we 2 nie wybierzemy żeby popracował ktoś nad nim i ktoś nade mną.
Zapisane

kfiatek

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #18 : 2005-02-26, 22:21 »
tak czy inaczej powodzenia
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #19 : 2005-02-27, 08:12 »
i przygotuj się ż eto będzie długa droga najprawdopodobniej bo z czym jak z czym ale z głową nie ma co się spieszyć i trzeba dać koniśkowi tyle czasu ile potrzebuje

Euphoria

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #20 : 2005-02-27, 11:44 »
Ja dorzucę jeszcze link do ukochanej strony pnh http://www.parelli-info.waw.pl/mat.php3?page=rzucanie_glowa.php3 choc moze nie ma tam takije odpowiedzi, jakiej oczekujesz.
ja od jakiegos czasu jezdze na halterze a wczoraj pierwszy raz wsiadlam i bez niego tylko z linką na szyi.I nadal żyję;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedz #20 : 2005-02-27, 11:44 »

aga...

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #21 : 2005-02-27, 16:22 »
dolacze sie do tego tematu z podobnym problemem...otoz jeden z koni znajomego u ktorego zazwyczaj jezdze,oprocz tego ze podczas stepu i klusa starsznie rzuca glowa to w galopie trzyma ja bardzo nisko...tzn.tak  bardzo ze az praktycznie zaczyna brakowac wodzy... :? gdy ktos stara sie mu podciagnac troche glowe,to on natychmiast staje sie strasznie nerwowy,rzuca juz wtedy maxymalnie lbem,wyskakuje z zastepu,obija sie o inne konie i ogolnie niektorym trudno sobie z nim poradzic(szczegolnie tym poczatkujacym)

zachowuje sie  on tak raczej tylko w terenie,chociaz na ujezdzalni tez sie zdarza.... :roll:
Zapisane

Euphoria

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #22 : 2005-02-27, 16:33 »
aga... problem zapewne ma to samo podloze co u kamelii, wiec poczytaj powyzsze wypowiedzi! :/
 sytuacja jest o tyle gorsza, ze kon o ktorym piszesz jest jezdzony przez wiele roznych osob, szans na jego 'naprawe' w takim razie prawie nie ma, chyba ze pojezdzilaby go jedna, doswiadczona osoba.
Zapisane

aga...

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #23 : 2005-02-27, 16:54 »
czytalam,raczej nie ma szans aby tylko jedna osoba na nim jezdzila...wprawdzie moj znajomy jezdzi bardzo dobrze,ale watpie czy znajdzie czas na prace z tym koniem.:/

oprocz tego zachowania, kon ten jest strasznie agresywny i niebezpieczny zarazem,ale tylko i wylacznie jak zanjduje sie w boksie lub stanowisku...tzn.kazdego przechodzacego gryzie,czasami kopnie...ogolnie nie zaciekawie.... :roll:
natomiast poza stajnia jest to taki niesamowity leniuch,z ktorym mozna robic doslownie wszystko... :?
Zapisane

Euphoria

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #24 : 2005-02-27, 18:19 »
Cytuj
natychmiast staje sie strasznie nerwowy,rzuca juz wtedy maxymalnie lbem,wyskakuje z zastepu,obija sie o inne konie i ogolnie niektorym trudno sobie z nim poradzic

yy...faktycznie wszystko i leniuch jesli to prawda...


taki juz los koni szkolkowych niestety, ze czesto brakuje kogos kto by je wychowal...
Zapisane

aga...

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #25 : 2005-02-27, 18:48 »
bleeh chodzilo mi raczej o to ze poza stajnią jak sie jeszcze na niego nie wsiadzie mozna robic z nim bardzo duzo rzeczy i jest spokojny....
w stepie najmniej rzuca glowa i ogolnie jest strsznie powolny i mułowaty.
na ujezdzalni jest ogolnie spokojny,a te trzymanie nisko łba nastepuje tylko w galopie... :roll:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #26 : 2005-02-28, 08:45 »
to mułowaty czy płochliwy, jakoś nie bardzo w partze idą mi te dwie cechy charakteru...
 zdecydowanie ręka i brak akceptacji wędzidła, samo wychodzenie z głową w dół w czasie jazdy jest jak najbardziej pozytywne bo rozluźnia grzbiet konia, koń jest odprężony i zrelaksowany jeśli mogę tak to nazawać, ale jeżeli nie jesteście w stanie podnieść mu głowy wyżej to albo koń się wiesza że nie dacie rady tego zrobić - albo jeśli możecie ale nie robicie tego bo zaczyna machać łbem to znów brak akceptacji wędzidła i za twarda ręka... bo rozumiem że wyrywa wam wodze z ręki wyciągając się i nie daje podnieść, a jeśli już podniesiecie to szarpie i macha głową, tak? na podniesienie glowy konia jest jeszcze sposób taki - mocna łyda lub trącenie palcatem jak tylko próbuje ją zniżyć - jeśli to jest wieszanie się

aga...

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #27 : 2005-02-28, 14:44 »
kon ten jest ogolnie leniwy,nie biorac po uwaga jego zachowania w boksie,  podczas prob podniesienia mu glowy ...
trudno go zmusic do przyspieszenia,w ogole do ruszenia sie z miejsca nawet podczas jazdy z palcatem...w terenie zawsze człapie,pozostaje z tylu....
tak,podczas jazd wiele ludzi ma z nim problem gdyz trzyma tak nisko leb ze niektorym sie po prostu wydaje ze zaraz strzeli barana albo wywinie cos innego....wyrywa rowniez wodze,ogolnie tak jak napisalas...

dodam jeszcze ze ten kon nie zachowuje sie tak,gdy jezdzi na nim ktos doswiadczony...
Zapisane

Forum Zwierzaki

co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedz #27 : 2005-02-28, 14:44 »

Euphoria

  • Gość
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #28 : 2005-02-28, 18:05 »
moze raczej nie leniwy a złosliwy i brak mu szacunku dla człowieka
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
co mam zrobić z tą głową :P
« Odpowiedź #29 : 2005-03-01, 07:46 »
dla tych którzy nie umieją jeździć:P czasem żałuję kurcze że nie ma u nas takiego konia...kilku osobom przynajmniej uświadomił by stan ich umiejętności

jeśli kń pod doświadczonym jeźdźcem tego nie trobi to trochę nie na miejscu twoje pytanie co masz zrobić żeby koń teggo nie robił bo odpowiedź jednoznaczna - nauczyć się lepiej jeździć
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.162 sekund z 28 zapytaniami.