Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/  (Przeczytany 17322 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

barcelona18.04

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 16
Witam! Niedawno przeprowadziłam się za granice z psem jest to mieszanka Akity z Owczarkiem Niemieckim ma 1,5 roku ,4 dni temu poszłam z nią do weterynarza ponieważ zobaczyłam że w kale suni jest krew ;/ Lekarz wykluczył choroby wirusowe i postawił diagnozę Nieżyt żołądka i jelit tak więc od 4 dni dostaje zastrzyki ale jej zdrowie się nie poprawia nic nie je wymiotuje i jej kał otoczony jest śluzem trochę nie ufam tej klinice ponieważ od 4 dni przyjmuje mnie zawsze  inny lekarz i każdy mówi co innego :/ Czy to nie dziwne?? Jeden chce przepisać tabletki inny mówi że nic nie trzeba inny że syrop inny że leczenie potrwa góra 4 dni inny że 7 już nie wiem co myśleć czy zmienić weterynarza?? Czy ktoś miał psa który chorował na to?? I dlaczego moja Barca jest taka smutna nie chce jeść ani wychodzić na spacery zaczynam się o nią bać Jak była w Polsce nigdy nie chorowała od przeprowadzki (3 Miesięcy) zawsze coś! Czy ktoś spotkał się z tą chorobą u swojego pupila?? Proszę o pomoc :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/
« Odpowiedź #1 : 2012-10-02, 19:18 »
Jamniczek mojej mamy miał zapalenie żołądka, niestety, nie mam dostępu do jego książeczki zdrowia i nie napiszę, jakie leki dostawał. Pamiętam, że były to zastrzyki i chyba tabletki i że jeszcze po kilku dniach leczenia zdarzało mu się zwymiotować. Nawet miałam iść z nim znów do weta, ale nagle wszystko ustąpiło. W czasie choroby był bardzo smutny, przygaszony, ledwo chodził... To nic dziwnego, kiedy żołądek nie pracuje normalnie... Trzymam kciuki za psinkę :tuli:
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/
« Odpowiedź #2 : 2012-10-02, 19:51 »
Bo nie chodzi sie do kliniki tylko do konkretnego weta / coś jak lekarz prowadzący/ tu odpowiedzialnosci nie ma zadnej, skoro jest za kazdym razem inny lekarz. Dowiedz się kiedy przyjmuje "twoj" i do niego chodź. Moja sunia przy zapaleniu żołądka jechala 2 tygodnie na samych kroplowkach i wydobrzala choc bylo z nia źle. No , ale my mamy stalego weta od wielu lat. Do innego idziemy tylko wtedy gdy potrzebna jest konsultacja innego specjalisty.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/
« Odpowiedz #2 : 2012-10-02, 19:51 »

barcelona18.04

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 16
Odp: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/
« Odpowiedź #3 : 2012-10-02, 20:06 »
Do kliniki poszłam tylko dlatego że miałam tuż za rogiem i się spieszyłam bo przestraszyła mnie krew :/ a do weta który już raz nam pomógł gdy miesiąc temu miała problemy ze skórą jest 30 minut jazdy samochodem :/ Czyli zmiana na poprzedniego weterynarza to dobry pomysł? I pokazać mu czym była leczona?? A co jeśli zmieni leczenie np;mała bierze teraz zastrzyki a on zmieni na tabletki ? Chciałabym jak najszybciej pomóc psu :)
Zapisane

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/
« Odpowiedź #4 : 2012-10-02, 23:17 »
rozpoznanie zapalenie żołądka i jelit niewiele mówi, jest to rozpoznanie kliniczne nie opisujące prawdziwej przyczyny choroby. W przypadki gdyby było to zwykle zatrucie to 4 dni podawania antybiotyku pomoże niemal zawsze. Obecność krwi jest niezbyt dobrym objawem. Jeśli jest to krew świeża świadczy to o problemie dotyczy jelita grubego. Poza tym, jeśli u psa nie występuja wymioty to skąd przypuszczenie, że problem dotyczy żołądka? wykonano badanie endoskopowe, rtg z kontrastem? W ogóle, czy wykonano jakiekolwiek badania dodatkowe?
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/
« Odpowiedź #5 : 2012-10-03, 08:54 »
Marwet, psiak wymiotuje:
Cytat: barcelona
...jej zdrowie się nie poprawia nic nie je wymiotuje i jej kał otoczony jest śluzem

Jamnik zachorował po niekontrolowanym dorwaniu się do nowej karmy, po prostu za dużo zjadł naraz tego, do czego jeszcze nie był przyzwyczajony... Barcelona, masz jakieś podejrzenia co do przyczyny choroby?
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/
« Odpowiedź #6 : 2012-10-03, 11:31 »
Takie rzeczy często leczy sie objawowo bo trudno dojsc przyczyny, chyba,ze zaobserwowalismy ,ze pies zjadl cos trujacego.
Ja mam do mojego weta 20 km. Czasem, po pomoc doraźna mozna pojsc za rog, ale kontynuowac juz u swojego.
Tym bardziej, jesli  ta doraźna pomoc nie pomaga.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

barcelona18.04

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 16
Odp: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/
« Odpowiedź #7 : 2012-10-03, 11:42 »
Z tego co powiedział mi lekarz to może być nadwrażliwość i błędy dietetyczne,spożycie nieodpowiedniej karmy (zepsutej, zgniłej, toksycznej) lub obcego materiału (kamień, kość, drewno, chwasty) Barca to spory łakomczuszek i zjada wszystko co napotka na swojej drodze, tak więc myślę że to od jakiegoś śmiecia ,od jedzenia mało prawdopodobne bo je tą samą karmę od 6 miesięcy. Tak więc to moja wina bo jej na to pozwalałam nie zakładając na spacery kagańca chodź wiem że ma tendencje do zjadania śmieci :/ Zaraz jadę do naszego weterynarza zobaczymy co on powie,mała dalej nie je ale dzisiaj wydaje mi się radośniejsza :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/
« Odpowiedź #8 : 2012-10-03, 12:43 »
Taki wszystkojad może doprowadzić do prawdziwego nieszczęścia...

Czekamy na dobre wieści :wink:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/
« Odpowiedz #8 : 2012-10-03, 12:43 »

barcelona18.04

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 16
Odp: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/
« Odpowiedź #9 : 2012-10-03, 21:30 »
Tak więc byliśmy u naszego weta :) I chyba już przy nim zostaniemy :D Faktycznie przyznał że to nieżyt żołądka lecz zmienił taktykę co do leczenia bo najwyraźniej jej nie pomaga :/ Tak więc z trzech zastrzyków przeszliśmy do jednego i lekarstw Barca trochę dziś zjadła i poprawił jej się humor, jest radośniejsza i i chce się bawić  :jupi2: Jutro idziemy jeszcze raz zobaczymy co będzie mam nadzieje że leczenie już długo nie potrwa :)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/
« Odpowiedź #10 : 2012-10-03, 23:25 »
No i super, całuski dla suni :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/
« Odpowiedź #11 : 2012-10-04, 08:27 »
Bardzo się cieszymy i życzymy zdrówka :)

No i zapraszamy do dlaszego uczestnictwa w forum, do pisania, wstawiania zdjęć... :D
Zapisane
IBDG Wrocław

barcelona18.04

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 16
Odp: Nieżyt (zapalenie) żołądka i jelit u psa :/
« Odpowiedź #12 : 2012-10-04, 11:47 »
A ja z kolei dziękuje za dobre rady :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 26 zapytaniami.