Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH  (Przeczytany 17791 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaja

  • Gość
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« : 2005-04-08, 12:55 »
Wybieracie się na takie próby lub konkursy ze swoimi psami? Napiszcie coś o nich! Jak wyglądają, jak się na nie zapisać, ile to kosztuje, jak trzeba przygotować psa na próbę, co ze sobą zabrać, itp. ;)

Tutaj jest kalendarz prób i konkursów psów myśliwskich ;)
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #1 : 2005-04-08, 18:37 »
A ty chcesz wyszkolić swojego psa? CZy chcesz wiadomości? :wink:
Zapisane

Kaja

  • Gość
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #2 : 2005-04-08, 18:43 »
Hm... Mój pies ma zostać reproduktorem i z tego co wiem, to musi zaliczyć jedną taką próbę przed ukończeniem 2 roku życia i dostać I dyplom ;] Właściwie to chcę jak najlepiej się przygotować do tej próby, więc chyba jedno i drugie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedz #2 : 2005-04-08, 18:43 »

Kamila

  • Gość
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #3 : 2005-04-08, 19:54 »
Czy sa takie spotkania w Wawie??
Zapisane

Trinity...

  • Gość
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #4 : 2005-04-08, 20:58 »
nie uważacie, że to jest dziwna zasada, że aby pies mysliwski mógł zostać reproduktorem, to musi mieć próby polowe? Jezeli ktoś nie ma warunków do polowania to po co rozbudzać w pse takie instynkty skoro i tak wiadomo, że nie będzie później często pracował?
no może sie myle, ale chciałabym poznać waszą opinie na ten temat...
Zapisane

Kaja

  • Gość
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #5 : 2005-04-09, 11:33 »
też tak myślę... ale w końcu to jest pies myśliwski i powinien takie próby właściwie zaliczyć ;)

Kamila - są na pewno gdzieś w Twoich okolicach zajrzyj tutaj ;)

http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www.pzlow.pl&_PageID=140&_CheckSum=-1695283603
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #6 : 2005-04-17, 12:59 »
a powiedzcie mi tyle, czy jak pies zda próby, i będzie na początku do tego przyuczany, to czy późćniej jego instynkty nie będzą sprawiały problemu ? jak to jest ?
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #7 : 2005-04-17, 13:08 »
szkoda, że w takich konkursach psiaki bez rodowodu nie mogą brać udziału :(:(
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #8 : 2005-04-17, 13:35 »
takie próby i konkursy mają na celu wyselekcjonowanie użytkowych osobnmików tak, by rasa dalej mogła służyć do tego co pierwotnie. a pies bez rodowodu nie potrzebuje tych zaświadceń, bo tweoretycznie nie ma prawa być rozmnażany, a jeśli ktoś potrzebuje myśliwca do własnego urzytku, w sensieże chce przysposobiś bezrododwodowca, to może robić to na własną rękę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedz #8 : 2005-04-17, 13:35 »

Florencja

  • Gość
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #9 : 2005-04-17, 13:40 »
Bardzo dobrze ,że reproduktory muszą mieć zaliczone próby pracy. Inaczej zrobiłyby się z wyżłów pieski wystawowe i zatraciłyby swoje najcenniejsze instynkty, które z trudem selekcjonowano. Nie można marnować pracy hodowców którzy tyle wysiłku włożyli w utworzenie danej myśliwskiej rasy. Owszem w mieście to może nieprzydatne, a wręcz uciążliwe, ale czy ktoś nam każe brać danego psa ? Wyżły trafiają także do myśliwych dla których te instynkty są cenne.
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #10 : 2005-04-17, 18:22 »
Tak u wyzlow faktycznie wymagane proby ale znam wiele psiakow ktore kryly, szczeniaki rodowodowe a nigdy w zyciu tatus na konkursie nie byl ;) Nie wiem jak to jest...  :roll:

My za to z beaglem sie szykujemy od dawna zeby zrobic chociaz dymplom 3 stopnia (potrzebnu do intera) ale cos nam nie idzie ;)
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #11 : 2005-04-17, 22:09 »
Cytat: Jamniczka
A ty chcesz wyszkolić swojego psa? CZy chcesz wiadomości? :wink:


a moge ja poprosic wiadomosci na temat szkolenia psow do prac polowych? :)
plizzzzzzzzzzz :wink:
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

darek

  • Gość
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #12 : 2005-04-18, 14:03 »
Witam!
Psy z grupy 7-ej muszą mieć zaliczone pr.pracy(polowe) z min. 3 stopniem(zależnie od rasy)-bez dyplomu  nie ma co marzyć o wystawianiu psa i reproduktorze/suce hodowlanej.Takie są zasady.Ktos napisał po co rozbudzać instynkt-jak mozna "rozbudzić"instynkt-skoro dana rasa jest do czegos stworzona,to ma to w genach  i nikt i nic tych instynktów zachowawczych psu nie odbierze-to jest sprawdzian czy faktycznie pies danej rasy jest jej odzwierciedleniem.Próby polowe są proste dla psa-nie wymaga sie od niego az tak duzo jak np w Field Trials'ach,gdzie można powiedzieć,że to jest szkoła życia dla psa myśliwskiego.
Kaju-jeżeli jesteś zainteresowana,to  moge Ci wskazać strone,gdzie znajdziesz informacje na ten temat.
Pozdrawiam.
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #13 : 2005-04-18, 19:57 »
Cytat: msa
Agasiu do Intera to jest Ci potrzebny dyplom II stopnia z 75% ogólnej liczby punktów co najmniej - czyli w tropowcach np. musisz dostać co najmniej 75 punktów. Dyplom III stopni awystarcza li i jedynie do klasy użytkowej
To zes mnie pocieszyla slonko :P Ale damy rade  8)  :lol: W razie czego - moge liczyc na pomoc z Twojej strony msa i jakies wskazoweczki ;)?


Data wysłania: 2005-04-18, 16:02
No wiesz...  :(  A niby dlaczego :P? Konkurencji sie boisz?  :lol:
Zapisane

darek

  • Gość
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #14 : 2005-04-19, 14:27 »
Witam!
Wklejam link do strony-mam nadzieje,że sie przyda :wink:
http://www.weimaraner.pl/probyregulamin.htm
Pozdrawiam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedz #14 : 2005-04-19, 14:27 »

AgaŚ

  • Gość
KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #15 : 2005-04-19, 15:21 »
msa gadalam z tata co do Łajsu - moze w przyszlym roku..  :roll: W tym bez szans szczegolnie ze moj tata jakos wyjezdza w maju i wogole duzo wydatkow ostatnio mamy ;)
Zapisane

Kaja

  • Gość
Odp: KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #16 : 2006-02-21, 19:09 »
słuchajcie... ktoś ma jakieś info na temat prób w tym roku? bo na www.pzlow.pl sie nic nie pokazało jeszcze... w oddziale w Gdansku są próby dopiero 22 kwietnia - czyli mój pies już skończy rok kilka dni wcześniej :( (16) i co ja mam zrobić teraz?! to jest jedyny najbliższy termin na Pomorzu :cry: jak nie zaliczymy próby i nie zdobędziemy dyplomu I stopnia to potem potem musimy jechać na konkursy żeby buster mógł zostać reproduktorem :/ beznadziejne te przepisy! ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?!
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #17 : 2006-02-21, 22:16 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-22, 21:14 autor ssgosiass »
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #18 : 2006-02-22, 07:08 »
Było to napisane wyżej czytaj uważnie :P
Zapisane

Kaja

  • Gość
Odp: KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #19 : 2006-02-22, 17:11 »
wystawiać można ale do niektórych tytułów brane to jest pod uwagę chyba przy cacibie ale nie wiem mogę się mylić :P

Esio czytałam i jakoś nie znalazłam :lol:



ZASADY PRZYZNAWANIA MIĘDZYNARODOWEGO CHAMPIONATU PIĘKNOŚCI F.C.I.

A. PSY RAS NIE PODLEGAJĄCYCH PRÓBOM PRACY
Aby otrzymać tytuł Międzynarodowego Championa Piękności psy tych ras muszą uzyskać:
- 4 certyfikaty na Międzynarodowego Championa Piękności (CACIB) w 3 różnych krajach, od   3 różnych sędziów, w minimalnym odstępie 1 rok i 1 dzień;

B.  PSY RAS PODLEGAJĄCYCH PRÓBOM PRACY (czyli m. in. wyżły:P)
Aby otrzymać tytuł Międzynarodowego Championa Piękności psy tych ras muszą uzyskać:
- w 2 różnych krajach, od 2 różnych sędziów 2 certyfikaty na Międzynarodowego Championa Piękności (CACIB), w minimalnym odstępie 1 rok i 1 dzień; nie bierze się pod uwagę daty próby,
- co najmniej trzecią lokatę lub ocenę „dobrą” podczas konkursów, na których przyznawany jest wniosek  na Championat Pracy Krajowy (CPC). Jeśli próby oceniane są za pomocą punktów, nie bierze się pod uwagę oceny, a pies musi uzyskać co najmniej 75% możliwych do uzyskania punktów.

(źródło: www.zkwp.pl)
« Ostatnia zmiana: 2006-02-22, 17:20 autor Kaja »
Zapisane

*Marteczka*

  • Gość
Odp: KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #20 : 2006-02-22, 22:39 »
Bardzo bym była wdzięczna, gdybyktoś z was podał mi namiary na ośrodki które zajmują się szkoleniem w kierunku mysliwskim (przygotowanie do konkursów itp.)
Słyszałam o kursie szkoleniowym na Mazurach w maju. Czy ktoś wie coś na ten temat. Kiedy takie kursy si ę odbywają, gdzie i ile kosztują?
Z góry dziękuję
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedz #20 : 2006-02-22, 22:39 »

ssgosiass

  • Gość
Odp: KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #21 : 2006-02-22, 22:55 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-22, 21:13 autor ssgosiass »
Zapisane

Kaja

  • Gość
Odp: KONKURSY i PRóBY PRACY PSóW MYśLiWSKiCH
« Odpowiedź #22 : 2006-02-23, 13:29 »
tak :)

*Marteczka* poszukaj w necie stron oddziałów polskiego związku łowieckiego, może tam będą jakieś informacje na ten temat...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 29 zapytaniami.