Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: Polecamy książki.  (Przeczytany 22978 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Andziek

  • *
  • Wiadomości: 362
Polecamy książki.
« Odpowiedź #30 : 2004-06-04, 20:58 »
ja polecam ksiazki Margit Sandemo, a w szczegolnosci "Saga o Ludziach Lodu", wierzciem mi, naprawde warto :wink:
Zapisane
Lepiej być w kropce niż w martwym punkcie...

weronika

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #31 : 2004-06-05, 12:46 »
"saga o ludziach lodu "jest przefantastyczna. Czyta sie ja jednym tchem.Jest naprawde super!. Polecam rowniez.
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Polecamy książki.
« Odpowiedź #32 : 2004-06-05, 14:57 »
Ja polecam chyba tylko wszystkie tomy Harry'ego Pottera bo to jedyne ksiązki które tak bardzo lubie  :lol:  8)   :wink:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Forum Zwierzaki

Polecamy książki.
« Odpowiedz #32 : 2004-06-05, 14:57 »

olc!a

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #33 : 2004-06-05, 15:22 »
Oczywiście ja polecam Tolkiena ;) A poza tym, to: Yann Martel 'Życie Pi', Maslowska 'Wojna polsko-ruska [...]', Annie Proulx 'Kroniki portowe', Paulo Coelho (wszystkie)...
Zapisane

pola

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #34 : 2004-06-05, 21:18 »
Cytuj

Pola to szybka jestes co do tej 2 częci bo ja ją juz mam chyba prawie rok  
oj no wiem no ..... :lol: ale no cóż ... :P
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Polecamy książki.
« Odpowiedź #35 : 2004-06-06, 20:01 »
Chciałbym jeszcze Wam polecić parę książek.
Adam Bahdaj "Telemach w dżinsach"
Jaroslav Kleibl "Skąd przychodzisz Adamie"-wspaniała książka o ewolucji człowieka.
Adam Kleczkowski i Sławomir Pikuła " Poczet potworów letnich", Bernard Hevuelmans "Na tropie nieznanych zwierząt"- obie książki o nieznanych nauce stworzeniach.
Robert Louis Stevenson "Katriona"- druga część "Porwanego za młodu"(moim zdaniem lepsza).
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Tafta

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #36 : 2004-06-06, 21:31 »
ja właśnie czytam "Stado" Whartona i naturalnie polecam ;)
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Polecamy książki.
« Odpowiedź #37 : 2004-06-06, 22:15 »
a ja wczoraj dokonczylam "Psy z wiezy Babel" - ksiazka mnie od razu zaciekawila jako polaczenie moich dwoch ulubionych tematow - zwierzat i jezykoznawstwa, ale z uplywem stron to coraz mniej bylo tego drugiego, a zreszta ja kwestie uczenia psa mowy bym inaczej probowala rozwiazac :D  generalnie niezla ksiazka- troche psychologii, troche wlasciwie wszystkiego i takie mam wlasnie wrazenie - niezle, ale mogloby byc lepsze (eh,ciezko mnie zadowolic w 100% :lol: )
Zapisane

Sal

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #38 : 2004-06-07, 14:55 »
Cytat: eniqa
"... siedział był na toalecie"  :roll:


To przykład czasu zaprzeszłego. Niestety w dzieiejszej mowie prawie nieużywanego.

Grzesiuk niestety napisał tylko trzy książki. Za to jakie!!

Coehlo polecam "Weronika postanawia umrzeć".
Wharton też jest nieoceniony!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Polecamy książki.
« Odpowiedz #38 : 2004-06-07, 14:55 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Polecamy książki.
« Odpowiedź #39 : 2004-06-07, 16:36 »
Cytuj

Wharton też jest nieoceniony!

Bardzo polecam "Ptaśka" -Whartona.
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Polecamy książki.
« Odpowiedź #40 : 2004-06-07, 17:58 »
Whartona cos czytalam,ale nie moge sobie przypomniec co,wiem tylko,ze mi sie podobalo..."Winterowie"?to jego?
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Tafta

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #41 : 2004-06-07, 18:10 »
'Ptaśka' mam nawet z autografem  :wink:
nie wiem czemu, ale bardzo podobała mi się jego 'W księżycową jasną noc'
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Polecamy książki.
« Odpowiedź #42 : 2004-06-07, 20:33 »
Ptasiek byl super. Al tez mi sie podobal  :wink:

a i polecam Carrolla, bo to mi sie zawsze przy Whartonie przypomina  :)  Kraine Chichow, Zaslubiny Patykow, Drewniane Morze, Dziecko na Niebie i inne..
Zapisane

Tafta

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #43 : 2004-06-07, 21:01 »
Carrolla czytałam tylko 'Muzeum psów' - zaczynałam tak ze trzy razy, ale w końcu przeczytałam
spodobała mi się, więc czas się zabrać za inne carrollki :mrgreen:
chyba zacznę od Krainy Chichów
Zapisane

Sal

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #44 : 2004-06-09, 10:22 »
Krainę Chichów przeczytałam, ale ani mi sie nie podobała, ani nie polecam. Dla mnie dziwactwo.
I tak zakończyłam czytanie Carolla. Na pierwszej i ostatniej książce.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Polecamy książki.
« Odpowiedz #44 : 2004-06-09, 10:22 »

NaNcY

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #45 : 2004-06-09, 10:58 »
ja mogę polecić  " Pamiętnik narkomanki" Barbary Rosiek  i "My dzieci z dworca zoo" a dla maniaków wysyłania smsów "Słowa mają siłe" o ile dobrze pamiętam autor Saderek aha noi świetna książka dla małolatów : "Świat do góry nogami" :P
Zapisane

Dunieczka19

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #46 : 2004-06-11, 12:03 »
Polecę wam tylko kilka z moich ukochanych książek (a jestem molem książkowym- nawet zapisałam się do Świat Książki- to też polecam wszystkim maniakom)
A więc:
-"To" i "Miasteczko Salem" oraz "Mroczna Wieża" i "Bastion" Kinga
-"Wichrowe wzgórza" Bronte
-Trylogie Tolkiena
-Sage Ludzi Lodu którą przeczytałam całą jednym tchem

Obecnie czytam "Zimną Górę"- Charles Frazier i oczywiście też polecam.

W przyszłości planuje wreszcie wgłębić się w lekturkę Harrego Pottera bo chce sprawdzić czy naprawdę jest taka dobra.

Pozdrawiam :)
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Polecamy książki.
« Odpowiedź #47 : 2004-06-16, 11:10 »
" stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" te zytałam fajne
a "Zaklinacz koni" to film oglądałam straszne
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Polecamy książki.
« Odpowiedź #48 : 2004-06-16, 18:28 »
ale jest też książka "Zaklinacz koni" bo to wlasnie chyba na jej podstawier zostal nakrecony film ;)
Zapisane

absencja

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #49 : 2004-06-16, 21:36 »
ja zdecydowanie polecam "Przygody dobrego wojaka Szwejka" obie czesci, a własciwie obie 4:) Haska. ja wyłam ze śmiechu:)
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Polecamy książki.
« Odpowiedź #50 : 2004-06-17, 12:45 »
Cytuj

ale jest też książka "Zaklinacz koni" bo to wlasnie chyba na jej podstawier zostal nakrecony film


film bardzo rozni sie od ksiazki,mimo ze jest na niej oparty. ja polecam ksiazke, bo jak to czesto bywa jest lepsza od filmu
Zapisane

Forum Zwierzaki

Polecamy książki.
« Odpowiedz #50 : 2004-06-17, 12:45 »

Julia Snake

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #51 : 2004-06-18, 10:52 »
Bez względu na wszystko TOLKIEN, TOLKIEN i jeszcze raz TOLKIEN :-)

Poza tym:
"Toksyna", "Ucieczka Natana", "Biała Puma", "Król złodziei"
No i Potter, kto jeszcze nie przeczytał ;-)

A tak swoją dróżką to witam wszystkich po mojej dłuuugiej przerwie niepisania ;-)
Zapisane

pola

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #52 : 2004-06-18, 17:26 »
Cytuj

A tak swoją dróżką to witam wszystkich po mojej dłuuugiej przerwie niepisania
witki ;););) .... :wink:
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Polecamy książki.
« Odpowiedź #53 : 2004-06-21, 16:00 »
Do swojej listy dodam jeszcze:
*"Statki, które mijają się nocą"-Zofia Chądzyńska
*"Świat Zofii"-Jostein Gaarder
*"Pamiętnik narkomanki"-Barbara Rosiek
*"Imperium"-Ryszard Kapuściński
*"Alchemik"-Paulo Coelho
i oczywiście twórczość Tolkiena :)
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Polecamy książki.
« Odpowiedź #54 : 2004-06-24, 16:34 »
Przeczytałam ostatnio "MIłość w Berlinie" ( autor-Kai Hermann,, wspól autor "MY, dzieci z dworca ZOO).......Podobała mi sie......bardzo.
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

anneri

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #55 : 2004-06-26, 22:35 »
Caly Tolkien - dla kazdego zaleznie od wiekuv ;)
Sapokowski - znam wszystkie
"Swiat Zofii" - zachwycilam sie 3 lata temu i ciagle do niej wracam
"Dzieci z dworca Zoo" - film nieco gorszy ale wstrzasajace!
"Krol szczurow"
"Mechaniczna pomarancza"
"Zaklinacz koni" - ksiazka o niebo lepsza niz film!
"Stowarzyszenie umarlych..."
"Wszystkie zwierzeta male i duze" - praca weta od kuchni:)
"84" M. Nahacz - uderzajacy realizm...opis moich kumpli z osiedla - praktycznie..;)
"PunkRockLater" - jak ktos lubi
cala seria Jezycjady Musierowicz
seria Pana Samochodzika
Wszystko co jest w wydaniu Margit Sandemo...ah...umie kobieta pisac...:)
Coehlo...tez dobry, ksiazki mnie i bardziej ambitne

To zestaw ktory mi przyszedl do glowy...ja jestem maniaczka czytania, zawsze mam jakas ksiazke przy sobie i czytam kiedy tylko moge :)
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #56 : 2004-06-29, 00:41 »
Siema, ja właśnie czytam super ksiażkę Alex Kavy pt "W ułamku sekundy" według mnie doskonała książka jest to opowiesć o seryjnym mordercy i o ścigającej go agentce FBI. Wydaje się że fabuła jest banalna, ale to się tylko tak wydaje, czyta sięto jakby się ogladało za.... kryminał z najlepszą obsadą ról. POLECAM gorąco a może ktoś tąksiażkę czytał??
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Polecamy książki.
« Odpowiedź #57 : 2004-06-29, 09:04 »
Chociaz jeszcze nie przeczytalam moge polecec:
*Jestem nudziarą*  :wink:
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Polecamy książki.
« Odpowiedz #57 : 2004-06-29, 09:04 »

Giovanna

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #58 : 2004-07-06, 13:44 »
Absencja, zdecydowanie popieram Cie do Szwejka. Czytam to obecnie po raz n-ty i jest rozkoszne....Poza Szwejkiem moim ukochanym bohateem jest feldkurat Katz:))) To dopiero byl kaplan:PPP
Dorota Terakowska "Corka czarownic" - czytalam wiele lat temu, tez mi sie podobalo...

A poza tym oto moja lista:
> Isabel Allende "Dom Duchow" - pierwsza i chyba ukochana moja ksiazka tej autorki, polecam wszystkie jej dziela
> Fannie Flagg "Smazone zielone pomidory", "Welcome to the world, Baby Girl", "Standing in the Rainbow" - tytuly podaje po angielsku, bo czytalam w oryginale, jednak dal chetnych wiem, ze wszystkie te ksiazki przetlumaczono na polski
> Annie Moir, David Jessel "Plec mozgu" - cos z serii Kobiety sa z Wenus, mezczyzni sa z Marsa, ale duzo rzetelniejsze i prawdziwe
> Fiodor Dostojewski - cokolwiek, naprawde warto!!!!
> Michail Bulhakov "Mistrz i Malgorzata" - ech, byc Malgorzata latajaca na miotle nad Moskwa...
> Vittorio Paliotti "Historia Kamorry" - polecam zwlaszcza wielbicielom Wloch i pieknego miasta Napoli...
> Meera Syal "Life isn't all ha ha hee" - po polsku chyba jeszcze nie wyszlo, ale jest naprawde swietne
> Monica Ali "Brick Lane" - histora bengalskich imigrantow w Londynie z punktu widzenia kobiety
> Zadie Smith "Biale zeby" - Bengalczyk w Londynie I dziwne przypadki jego rodziny
> Helen Fielding "Pamietnik Bridget Jones" - pekalam ze smiechu...
> Bibhutibhuhushan Banerji "Piesn z drogi" - cudna ksiazka osadzona w dalekich Indiach, wlasciwie napisana o dzieciach i dla dzieci, ale kazdy znajdzie w niej cos dla siebie...
> Pablo Neruda - bardzo piekne wiersze chilijskiego noblisty Polecam w oryginale
> Tennessee Williams "Tramwaj zwany pozadaniem" - to sie dopiero czyta!!!
> Barbara Grabowska "Swiat wezowej boginii" - dla pasjonatow mitologii indyjskiej historaia wezowej boginii Manasy autorstwa znakomitej polskiej bengalistki
> Rabindranath Tagore "Opowiadania" - czasem smutne, czasem weselsze, ale nade wszystko bardzo piekne historie z dalekich Indii...W Polsce wydane w roznych antologiach, bodajze w antologii "Sandaly" oraz "Glodne kamienie", tlum Elzbieta Walter.
>Nirmala Moorthy "Maja Historia pewnej Hinduski" - bardzo ciekawa opowiesc o zyciu wspolczesnej kobiety w nowoczesnym, lecz jakze tradycyjnym domu...
> Antoine de Saint Exupery "Maly Ksiaze" - bardzo madre i wzruszajace, na pierwszy rzut oka wydawaloby sie ksiazka dla dzieci, ale jak juz raz polkniesz bakcyla...
> "Forest Gump" - sama nie czytalam ale poza "Harrym Potterem" jest to jedyna ksiazka, ktora moj siostrzeniec przeczytal z wlasnej woli, i to w dodatku pare razy!!!
> Ken Kesey "Lot nad kukulczym gniazdem" - film swietny, a do ksiazki nawet sie nie umywa...
> Ernest Hemingway "Slonce tez wschodzi" - powiedzcie mi czemu Hemingway dostal Nobla za "Komu bije dzwon"?!
> Vladimir Nabokov "Lolita" - odlot w tresci i w slownictwie!!!
> Italo Calvino "Opowiesci kosmikomiczne"  - dosc zwariowana historie swiata wedlug atomu

A dla naszych milusinskich (i nie tylko, gwoli scislosci):
> Astrid Lindgren - cokolwiek, ja polecam zwlaszcza "Lotte z Ulicy Awanturnikow", doskonala na podroz i wieczorna lekture, gwarantowana fascynacja rozwierconego malucha
> Stanislaw Pagaczewski - "Porwanie Baltazara Gabki" i kontynuacja serii - stare ale jare, sama czytalam wiele lat temu. Wielbicielom polecam stronke: http://baltazar-gabka.pl/start.php - wspaniale przygotowana, zwlaszcza set wspanialych kolorowanek dla dzieci on-line
> Agnieszka Fraczek "Co ja plote?" - zbior przecudnych, przesmiesznych wierszykow. Kupilam ja dla Mai, skonczylo sie na tym, iz zarekwirowalam dla siebiePP Dodatkowym walorem dla malego sluchacza sa przepiekne ilustracje 5-letniej Laury
> A.A. Milne "Kubus Puchatek" - chyba najslynniejszy mis swiata...
> Hanna Lochocka "Przygody wrobelka Elemelka" - niezmiennie klasyka dzieciecej biblioteczki...
> L.M. Montgomery "Ania z Zielonego Wzgorza" - ruda, trzpiotowata i bardzo wdzieczna dziewczynka, ktora towrzyszy mi od kilkunstu lat....
> Rabindranath Tagore "Śiśu" ("Dziecko") - przecudny tomik poezji, ktory poeta napisal po smierci swojej zony, niestety niedostepny w Polsce jako calosc, trzeba szukac w nielicznych polskich antalogiach badz po angielsku...A szkoda...
> Hugh Lofting - Doktor Dolittle - tez bym chciala tak czasem pogadac z futrzastymi...
> William Thackerey "Pierscien i roza" - bezkonkurencyjna cudowna basn o pieknej ksiezniczce Rozyczce, dzielnym ksieciu Lulejce, niezdarnym ksieciu Bulbie i brzydkiej, zazdrosnej ksiezniczce Andzelice. Polecam rowniez swietna muzyczna basn z Kasia figura w roli Rozyczki, od paru lat powtarzaja ja co wakacje, wiec wypatrujcie. Piosenki sa przezabawne!!!
> Jan Brzechwa "Akademia Pana Kleksa" - to chyba kazde dziecko w Polsce zna...A w dodatku wyobrazcie sobie dwie stare baby (czyli autorke i inna pania w rownie podeszlym wieku:P) siedzace przy pianinie i wyjace rozkosznie piosenki z filmu:D
> Jan Brzechwa, Julian Tuwim - mnostwo, mnostwo pieknych wierszykow. Po jakims cazsie dziecko recytuje je razem z Toba Albo bez Ciebie
Zapisane

Tika

  • Gość
Polecamy książki.
« Odpowiedź #59 : 2004-07-09, 09:14 »
Polecam wszystkim "Grę Endera" i "Mówcę Umarłych" Orsona Scota Carda, oczywiście jak ktoś lubi SF.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.464 sekund z 28 zapytaniami.