Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Folwark Zwierzęcy  (Przeczytany 2928 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Folwark Zwierzęcy
« : 2006-02-09, 16:07 »
Czytał ktoś z Was "Folwark Zwierzęcy"? Jest super, moja ulubiona książka, polecam   :wink:
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #1 : 2006-02-10, 11:57 »
nie czytałam, a jaki autor, moze sobie porzycze.
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #2 : 2006-02-10, 13:11 »
Nic straconego: to lektura... :P A autor: Georg Orwell...
Ksiązka ok, ale nie jakaś przeze mnie wielbiona... ;) Nie lubię jak zwierzątka męczą... no i te tamaty polityczne... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedz #2 : 2006-02-10, 13:11 »

Monia i Zara

  • Gość
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #3 : 2006-02-10, 16:37 »
miałam niedawno jako lekture .. jejku .. biedne zwierzaki .. ja zanim zaczelismy omawiac w klasie zadnych 'tematow politycznych' nie wyczułam.. bo sie tym w OGOLE nie interesuje i nic nie wiem ;p
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #4 : 2006-02-10, 18:42 »
nie czytałam tej książki
a w której klasie miałyście tom książke? :?
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #5 : 2006-02-10, 18:51 »
Generalnie jest to lektura dla liceum, ale chyba wszycy który się do tej pory wypoiadali i ją czytali mieli w gimnazjum, ja też. Ale nie wiem dokładnie która to była klasa, raczej 2/3.

"tom"
tą... ;)
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #6 : 2006-02-11, 07:21 »
a o czym jest ta książka? :hmmm:
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #7 : 2006-02-11, 09:23 »
Jeso... :P http://prace.sciaga.pl/20263.html
W ogóle, to jest film też nakręcony... chyba nawet w miarę wienie... ale nie pamietam dokładnie...

(Wiecie, że teraz świnie, mi isę z Kaczyńskimi skojarzyły... nie z wyglądu, tylko z tego jak postępowały... Sorka, dla tych co ich popierają... ;) To tylko moje subiektywne wrażenie...)
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #8 : 2006-02-11, 10:39 »
Czytałam i jakos mi sie nie podobała... :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedz #8 : 2006-02-11, 10:39 »

Princessa

  • Gość
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #9 : 2006-02-11, 17:51 »
Aujeszka ja wsazystkie lektury czytam z musu i ta tez mi sie nie podobala.....:P
Zapisane

DnW

  • Gość
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #10 : 2006-02-11, 18:32 »
do tej książki powstały 2 filmy. jeden animowany a drugi zwyczajnie kręcony. ja oglądałem animowany w szkole i potem to przerabialiśmy jako lekture :roll: nie spodobał mi się ten film/książka, bo był taki zupełnie nierealistyczny :?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #11 : 2006-02-11, 18:36 »
Hm... możliwe, że widziałam ten fabularny, ale kreskówkę, to już wogóle nei jestem pewna... :( (Czytaj myślę, że mogła wiedzieć, ale to może być moja autosugestia.)

Nierealistyczny w potępowaniu zwierząt, ich naiwności, itp. czy chodzi o to, że zwierzaki gadały i robiły interesy z ludźmi?
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #12 : 2006-02-13, 21:48 »
Bo to ksiazka wydana podczas cenzury krytykująca podtekstowo socjalizm itp. :P

Ja jak byłam malutka, to ogladałam film animowany. Strasznie mi sie spodobał :) Ryczałam jak głupia, gdy chorego konia Boksera zabrano do fabryki kleju, a jego przyjaciel osiołek Benjamin nie mógl mu nawet pomóc... No i ze tak haniebnie psy swinie wykorzystały :P A pare lat temu przeczytałam ksiazke. Mi sie podoba i dla mnei to klasyka :)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #13 : 2006-03-23, 19:08 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-19, 20:36 autor golden(ka) »
Zapisane

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #14 : 2006-03-23, 19:51 »
Klasyka jak klasyka, zwyczajna satyra na ustrój tamtych czasów i jako satyrę trzeba to traktować... Mi się "Folwark" nie spodobał. A przerabiałam to w 3 klasie gimnazjum.
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

Forum Zwierzaki

Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedz #14 : 2006-03-23, 19:51 »

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #15 : 2006-03-23, 20:50 »
Ja tego jako lekturę nie przerabiałam,ale sama do niej sięgnełam.Książka podobała mi się bardzo i dzięki niej zrozumiałam zasady działania systemu totalitarnego.Teraz się przydaje :)
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #16 : 2006-05-01, 19:07 »
Cytuj
Hm... możliwe, że widziałam ten fabularny, ale kreskówkę, to już wogóle nei jestem pewna...

był film, była i kreskówka - co ciekawsze - kreskówka bardziej szczegółowo oddawała klimat ksiazki i ogólnie - lepiej była zrobiona - mniej owijania w bawełnę... wyszło w ten sposób, że o ile film wyszedł jak jakaś bajeczka, to kreskówka zdecydowanie nie była dla dzieci...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Folwark Zwierzęcy
« Odpowiedź #17 : 2006-05-02, 18:49 »
był film, była i kreskówka - co ciekawsze - kreskówka bardziej szczegółowo oddawała klimat ksiazki i ogólnie - lepiej była zrobiona - mniej owijania w bawełnę... wyszło w ten sposób, że o ile film wyszedł jak jakaś bajeczka, to kreskówka zdecydowanie nie była dla dzieci...
To tylko w Polsce chyba film animowany od razu kojarzy się tylko z czymś dla dzieci... :P Więc się nie dziwię... :) Muszę obejrzeć... :)

Kiciaaa... patrzy kilka postów do góry... tam jest odp. na twoje pytanie...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 26 zapytaniami.