Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Do dołu

Autor Wątek: Harry Potter  (Przeczytany 63134 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Scorpio

  • Gość
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #120 : 2005-08-14, 13:42 »
Ostatnio widziałam zapowiedź filmu Harrego pottera- Czary Ognia. Wyglądało całkiem obiecująco. Napewno sie na niego wybiorę.
Powiem wam ,że mnie trochę dziwi dlaczego niektórzy nie lubią Harrego Pottera książki. Moja przyjaciółka do takich należy i ostatnio jak z nią o książkach jakie lubimy rozmawiałam to się strasznie zdziwiłam i aż mnie przytkało jak powiedziała, że Harry Potter jest "o taki tam". Naprawdę nie wiedziałam co powiedzieć bo ja uważam tą powieść za coś naprawdę wciągającego, za coś co pozwala odbiec od szarej rzeczywistości i pomarzyć. Ta moja przyjaciółka powiedziała mi że lubi książki o młodzierzy, o takich w wieku jak my; czy J.K. Rowling właśnie w części nie opowiada o nastoletnim czarodzieju?

Co do tego, że ktoś przeczytał wszystkie części w parę godzin to moim zdaniem nie jest to ważne. Ktoś naprzykład lubi "delektować się" książką i czyta ją na tyle długo aby ta wspaniała przygoda się tak szybko nie skończyła. :)
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #121 : 2005-08-14, 18:15 »
ja już przeczytałam HP6 PL od 5 części czytam najpierw w necie a potem kupuję książkę i jeszcze raz :D po 1 nie chce mi się czekać a po 2 i tak bym się jakoś pewnie dowiedziała najważniejszych szczegółów. dla zainteresowanych - http://hpkptlumaczeniehpkp.blog.onet.pl/ powiem tyle wiele zaskakujących rzeczy  :P :P :P oryginalnie powiedziane heh no ale to prawda. i tak naprawdę to zaciekawiły mnie 4 ostatnie rozdziały, reszta spoko ale nie tak jak w poprzednich częściach
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #122 : 2005-08-14, 21:06 »
Thrilly, dzięki za link :D Ale to napewno pewne tłumaczenie?

Forum Zwierzaki

Odp: Harry Potter
« Odpowiedz #122 : 2005-08-14, 21:06 »

thrilly

  • Gość
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #123 : 2005-08-14, 21:59 »
taigan gadałam z koleżanką która czytała po angielsku i wszystkie fakty się zgadzają :D milego czytania :D
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #124 : 2005-08-14, 22:29 »
dzięki,  8)  skopiowałam sobie...juz wiem, co będę robić w nocy :lol: :lol: :lol:
Zapisane

Borderka

  • Gość
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #125 : 2005-08-14, 23:20 »
A mi by się nie chciało czytać z kompa :roll: wolę poczekać na książkę niż w tak okrutny sposób psuć sobie oczy :P
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #126 : 2005-08-14, 23:21 »
To sobie wydrukuj dużą czcionką... :lol:
Zapisane

Borderka

  • Gość
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #127 : 2005-08-14, 23:29 »
Trzeba mieć drukarke :P :lol:
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #128 : 2005-08-16, 18:59 »
"Przykro nam, blog o podanym adresie
został zablokowany ze względów regulaminowych." <--- qrde :cry: skopiował może to ktoś do worda albo coś? Mógłby mi przesłać?

Forum Zwierzaki

Odp: Harry Potter
« Odpowiedz #128 : 2005-08-16, 18:59 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #129 : 2005-08-16, 19:18 »
jeżeli chodzi Ci o książkę przetłumaczoną na polski, to skopiowałam i uporządkowałam...jeśli ktoś chce to proszę maila na pw...będę , kurde, słać
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #130 : 2005-08-16, 19:52 »
Mi już dobrze idzie z czytaniem i oto o czym będzie pierwszy rozdział;
Knot (tam pisało Fudge, a dopiero potem się skapnęliśmy z bratem, że to on) spotyka się z premierem mugoli ;)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #131 : 2005-08-16, 19:55 »
no, Kituś, bez żartów...nie opowiadaj, bo stracimy całą zabawę podczas czytania...my jesteśmy miłośnicy HP, a nie łowcy sensacji :lol:
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #132 : 2005-08-16, 22:26 »
mam to na wordzie :D napiszcie do mnie na maila carolla_@poczta.onet.pl a wam wysle :D
Zapisane

Borderka

  • Gość
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #133 : 2005-08-16, 22:42 »
Kitka może byś nie opowiadała nam książki? :? :roll: Ja nie mam zamiaru teraz czytać, bo chcę poczekać aż zostanie u nas wydana w normalnej postaci :P Więc proszę...nie dzielcie się tu swoimi odczuciami do pewnych sytuacji i nie opowiadajcie co jest w poszczególnych rozdziałach...ok? ;)
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #134 : 2005-08-17, 20:23 »
I tak nie wiem, o czym będą rozmawiać. :wink: :P
No OK. ;)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Forum Zwierzaki

Odp: Harry Potter
« Odpowiedz #134 : 2005-08-17, 20:23 »

thrilly

  • Gość
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #135 : 2005-08-20, 12:12 »
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #136 : 2005-08-21, 15:52 »
Heh, rozdzial pierwszy (czytałam tylko do momentu, do którego mi udało się przecytać) było przetłumaczone tak, jak ja z bratem to przetłumaczyliśmy, ale dokładnie. :P
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Nanami

  • Gość
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #137 : 2005-08-22, 12:22 »
Ja sobie sciagnełam przez EMULE całą ksiazke przetłumaczoną na polski przez grupe Spike i s-ka :mrgreen:

I powiem tylko tyle - WARTO BYŁO bo jest bardzo zaskakująca, pare osób ma sie ochote na koniec rozerwac na strzepki, a zakonczenie nie jest wesołe, ale nic wiecej nie powiem :D

Aha i jeszcze ostrzegam - po jej przeczytaniu nie mozna sie doczekac ostatniego tomu... Ja chce ostatni tom! :P
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #138 : 2005-08-22, 16:08 »
Ja ostatnio przeczytałam Harry potter i kamień filozoficzny a potem , w ciągu 2 dni pochłonęłam HP i czara ognia :) Świetne książki, nie spodziewałam się tego ;)

Nanami a mogłabyś mi przesłać? Proooszę :;d:
dobra.woda@op.pl :]
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #139 : 2005-08-23, 13:33 »
Rachela, jak znajde. Poza tym - nie czytaj nie po kolei, bo kompletnie stracisz wątek :P

Kolejnosc -
1. HP i Kamien Filozoficzny
2. HP i Komnata Tajemnic
3. HP i Wiezien Azkabanu
4. HP i Czara Ognia
5. HP i Zakon Feniksa
6. HP i Książę Półkrwi
7. HP i... nie wiadomo co :P
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #140 : 2005-08-23, 20:36 »
Dzięki za kolejności :)
Jak narazie staram się zdobyć jakiekolwiek części.

A swoją drogą, ciekawe jak zakonczy się seria o Harrym...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Harry Potter
« Odpowiedz #140 : 2005-08-23, 20:36 »

Nanami

  • Gość
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #141 : 2005-08-24, 16:42 »
Ja mam pare mrocznych zakonczen w głowie  :D :evil: :sniper: :diabelek:

Przypuszczalne nazwy 7 tomu - http://www.departamenttajemnic.com/portal/articles.php?id=15
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #142 : 2005-08-24, 17:19 »
Rachela, jak znajde. Poza tym - nie czytaj nie po kolei, bo kompletnie stracisz w&plusmn;tek :P

Kolejnosc -
1. HP i Kamien Filozoficzny
2. HP i Komnata Tajemnic
3. HP i Wiezien Azkabanu
4. HP i Czara Ognia
5. HP i Zakon Feniksa
6. HP i Ksi&plusmn;żę Półkrwi
7. HP i... nie wiadomo co :P
ja słyszałam że ma to być jakaś Zielona Pochodnia
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #143 : 2005-08-24, 17:23 »
Nanami, coś się nie otwiera..

ja myślę że w końcu LordV zostanie pokonany przez Longbotoma...bo to on był tym który go może pokonać. A Harry był potrzebny tylko po to by odwrócic uwagę.

Kto następny wymyśli jakąś opcję?
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #144 : 2005-08-24, 17:47 »
Ale j asie tak nie bawie.. ja jeszcze nie mam tej książki,... buuu a wy tu wszystko prawie wykldacie
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #145 : 2005-08-24, 20:49 »
Marioka, o 6 tomie nie ma ani słówka ze spoilerów w tym temacie :D

Moja mrrrroczna teoria nawiązuje do 6 tomu wiec raczej jej nie powiem... Ale dla tych co czytali (a Ci co nie czytali do konca nie zajarzą i nie bedzie to spoilerem) - mama Voldzia miała wybór, mama Harry'ego tez miała wybór, co jest podkreslane. A czy tatuś Harry'ego miał wybór? Najwidoczniej nie. Czyli Voldzio ukatrupił jedna osobe, nadszarpnął sobie dusze, a Harry bedzie sie musiał poswiecic (ostatni horsux) i Voldzia pokona kto inny - moze rzeczywiscie Nevile? :mrgreen:

Nefra:

"W lipcu ubiegłego roku świat obiegła informacja, że Seabottoms Picture- firma należąca do koncernu Warner Bros. zajerestrowała kolejne tytuły, które miały być użyte w 6 i 7 tomie. Jak się okazało nieprawdziwe. Jednakże idąc tym tropem wszedłem na stronę brytyjskiego urzędu patentowego i wyszukałem tam wszystkie znaki towarowe związane z Harrym Potterem. Większość z nich to potencjalne tytuły kolejnych części (tytuł Half-Blood Prince był tam już od 2003 roku, czyli na długo przed ogłoszeniem oficjalnego tytułu 6 tomu). Poniżej przedstawiam tytuły, które znalazłem na tamtej stronie. Jak przystało na tłumacza umieściłem tu również ich tłumaczenia na Polski (mam nadzieję, że pan Polkowski z nich skorzysta  .)
HARRY POTTER AND THE GREAT REVELATION- Harry Potter i Wielkie Starcie
HARRY POTTER AND THE FINAL REVELATION- Harry Potter i Ostateczne Starcie
HARRY POTTER AND THE CHARIOTS OF LIGHT- Harry Potter i Rydwany Światła
HARRY POTTER AND THE BATTLE FOR HOGWARTS- Harry Potter i Bitwa o Hogwart
HARRY POTTER AND THE ALCHEMIST'S CELL- Harry Potter i Cela (Komórka??) Alchemika
HARRY POTTER AND THE SHADOW OF THE SERPENT(S)- Harry Potter i Cień Węża
HARRY POTTER AND THE SERPENT'S REVENGE- Harry Potter i Zemsta Węża
HARRY POTTER AND THE REALM OF THE LION- Harry Potter i Królestwo Lwa
HARRY POTTER AND THE QUEST OF THE CENTAUR(S)- Harry Potter i Misja Centaurów
HARRY POTTER AND THE PYRAMIDS OF FURMAT- Harry Potter i Piramidy Furmatu
HARRY POTTER AND THE PARSELTONGUE TROPHY- Harry Potter i Trofeum Wężoustych
HARRY POTTER AND THE MUDBLOOD REVOLT- Harry Potter i Bunt Szlam
HARRY POTTER AND THE HOGWARTS HALLOWS- Harry Potter i Czcigodni Hogwartu
HARRY POTTER AND THE HOGSMEADE TOMB- Harry Potter i Grobowce Hogsmeade
HARRY POTTER AND THE HALLOWS OF HOGWARTS- Harry Potter i Czcigodni Hogwartu

Według mnie najbardziej prawdopodobny z wyżej wymienionych tytułów 7 tomu to "Harry Potter and The Serpent's Revegne". Voldemort nieodłącznie kojarzy się z wężami. Co wskazuje, że chodzi tu o niego. Zakładając wariant, że w 6 tomie poniesie on spektakularną klęskę ten tytuł wydaje mi się najbardziej możliwy. Kolejne z tytułów które uważam za prawdopodobne to "Shadow of the Serpents", "Parseltongue Trophy" i "Realm of the Lion". Zdecydowanie odrzucam natomiast tytuły "Quest of Centaurs" i Mudblood Revolt" ponieważ Rowling nigdy nie użyła tytułów na temat których w internecie krążyły plotki. Inne tytuły wydają mi się zbyt udziwnione, np.  "Chariots of Light" lub wręcz zbyt proste, np. "Final Revelation".

Mam nadzieję, że Rowling ogłosi tytuł 7 tomu tuż po ukazaniu się 6 tomu, ale sądzę iż to bardzo złudna nadzieja.

LUPIN"
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #146 : 2005-08-24, 21:30 »
bez wzgledu na wszystko stawiam na  Nevilla - jego rodzice zostali załatwieni, a ludowe pojęcie sprawiedliwości wymaga aby się zemscił. Do tego on się wiecznie boi...co oznacza, że musi pokonac swój strach aby "odrodzić się na nowo" Harry musi miec w tym czasie inne ważne zadania...moze będzie musuiał ratować przyjaciół? A może to Longbottom uratuje jego , pokonujac Voldzia, a może nie Voldzia tylko kogoś innego ważnego?

   Jedno jest pewne...Voldzia nie można pokonać normalnie...jest zbyt silny...więc musi popełnić jakiś błąd...może to właśnie Longbottom jest asem w rękawie, o którym on nie wie? 

   A może Lord V po prostu popełni błąd zapominając, że istnieje coś takiego jak przyjaźń, miłość, bezinteresowność, lojalność? Przecież zło można  pokonać tylko dobrem.

 No...jeszcze jest Snape...w zasadzie on też mógłby cos zmienić w swoim życiu na nowo" Ale to juz ocenię po przeczytaniu HP i KP.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #147 : 2005-08-25, 16:40 »
Snape jest baaardzo intrygującą postacią :) Nie jest ani dobry, ani zły - jest szarobury :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Harry Potter
« Odpowiedz #147 : 2005-08-25, 16:40 »

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #148 : 2005-08-25, 17:12 »
Snape jest baaardzo intrygującą postacią :) Nie jest ani dobry, ani zły - jest szarobury :lol:
Jasne :)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #149 : 2005-08-25, 20:42 »
Niom...a szarość nie może długo trwać...musi się opowiedzieć po jakiejś stronie
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 28 zapytaniami.