Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 43   Do dołu

Autor Wątek: Mohr 2 opowiada  (Przeczytany 188770 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #240 : 2011-06-26, 09:55 »
O złośliwym pawianie oliwkowym Nicku.

Historię wyczynów Nicka znamy dzięki profesorowi Robertowi Sapolskiemu. W tym miejscu chciałbym przedstawić Wam dwie szczególnie moim zdaniem spektakularne małpie złośliwości. Zdarzyło się, że Nick ciężko poranił w bójce innego pawiana noszącego imię Reuben. Został on przez niego zmuszony do wystawienia tylnej części ciała w górę. W mowie gestów pawianów jest to równoznaczne z uległością i kapitulacją. Na tym jednak nasz Nick nie poprzestał. Użył swoich kłów w celu kaleczenia tyłka swojego przeciwnika.
Kiedyś prof. Sapolsky zaaplikował Reubenowi lek usypiający w ramach badań fizjologii zachowania. W momencie, gdy Reuben powoli zasypiał, zbliżył się do niego Nick. Nick umieścił rękę na ramieniu Reubena, drugą położył na jego pośladku. Następnie odchylił się w tył wydając z siebie triumfalny okrzyk: "yahoo!!!". Postał tak przez chwilę po czym zniknął w zaroślach. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #241 : 2011-06-30, 18:07 »
Mohr 2 poleca część 2.

Tym razem w moich opowieściach garść oryginalności i zapewne pewnego zaskoczenia. Otóż gorąco rekomenduję Wam chorwacką muzykę pop. Dla bliższego jej poznania podaję kilka nazwisk wykonawców: Ivan Mikulic, Tomislav Ivcic, Mladen Grdovic, Drazen Zecic, Marina Tomasevic, Miso Kovac.
Szczególnie bliskie memu sercu i duszy są utwory pierwszej trójki. Gdy rozbrzmiewają te zachwycające melodie znikają wszelkie troski, a zza ciemnych, deszczowych chmur wygląda słońce. Słychać szum Adriatyku i odgłosy chorwackiej przyrody.
Dlaczego jednak piszę o tym tutaj? Po pierwsze piosenki chorwackie często opiewają piękno tego bałkańskiego kraju. Z tym pięknem nierozerwalnie łączy się przyroda: rośliny, zwierzęta i krajobrazy.
Po drugie chorwacka muzyka rozrywkowa jest częścią mnie, podobnie jak biologia, miłość do zwierząt oraz szacunek dla innych istot żywych.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #242 : 2011-06-30, 18:54 »
:-) Dziękuję za rekomendacje! Chętnie zapoznam się z podanymi wykonacami. Zwłaszcza, że ogromnym sentymentem darzę muzykę bałkańską.
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #242 : 2011-06-30, 18:54 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #243 : 2011-06-30, 22:36 »
Moj syn marzy o kupnie domu w Chorwacji i przeprowadzeniu sie tam :) Myslę,ze kiedys zrealizuje to marzenie :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #244 : 2011-07-01, 15:46 »
Zoologu - a kojarzysz Gorana Bregovica?
jeżeli chodzi o tamte rejony świata to ja kojarzę tylko tego muzyka,kompozytora muzyki filmowej,zajmuje się on,min.muzyką etniczną,nagrywał też z polskimi góralami i muzykami ( Kayach,Krzysztof Krawczyk ).

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #245 : 2011-07-02, 03:39 »
Coś bliżej nas http://www.youtube.com/watch?v=K7O7koLSAw4

uwaga- uzależnia!
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #246 : 2011-07-02, 09:22 »
Goran Bregovic jest Lisie Serbem. Diuno, mnie się marzy domek letniskowy w okolicach Splitu lub Dubrownika otoczony palmami.

Mohr 2 poleca część 3.

Patriotyzm lokalny stanowi ważną część tożsamości narodowej. Do jego elementów zaliczyć można "Przyrodnika Ustrońskiego". Wydawany jest on przez tutejsze koło Polskiego Klubu Ekologicznego. Niewątpliwymi mocnymi stronami tego rocznika są: przepiękna szata graficzna oraz zajmujące artykuły z zakresu ochrony przyrody, geologii, klimatologii, rolnictwa, zoologii, botaniki czy też związków człowieka ze zwierzętami. Na łamach periodyku znajdziemy ku zaskoczeniu moją twórczość. Spotkamy w nim wspomnienia o Mohrze Mendogu wkomponowane z moim widzeniem rottweilerów. Pierwowzorem tego artykułu były odpowiednie części tematu Mohr 2 opowiada. W tym roku jubileuszowy 10 numer "Przyrodnika Ustrońskiego" stał się rzeczywistością. Dostępny jest on w Nadleśnictwie Ustroń i w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.
Nieoficjalnie wiadomo mi, że pojawi się w Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska w Katowicach.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #247 : 2011-07-02, 11:00 »
muza - bomba, zachwycilam sie i ...uzaleznilam :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #248 : 2011-07-02, 13:30 »
Cytuj
Goran Bregovic jest Lisie Serbem.

Wiem o tym,Serbia graniczy z Chorwacją,dlatego pisałem o " tamtych rejonach świata "  :)

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #248 : 2011-07-02, 13:30 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #249 : 2011-07-03, 18:11 »
Pamięci Vitusa B. Droschera.

Parę minut temu przeglądałem Internet i nagle.... Przeczytałem, że mój Nauczyciel zachowań zwierzęcych Vitus B. Droscher zmarł 9 listopada 2010 roku. Temu wielkiemu uczonemu, ale przede wszystkim przyjacielowi wszystkich stworzeń, latających, biegających, skaczących oraz pływających chciałbym poświęcić parę słów pożegnalnych. Był On, jest i będzie wybitną postacią światowej etologii i zoologii. Jego pisarstwo zachwyca, nie ukrywam, że staram się na nim wzorować o rezultatach tych prób nie wspominając. Pisze z taką lekkością, jednocześnie z pasją i kompetencją o zachowaniach zwierząt. Potrafi wspaniale zainteresować czytelnika. Do dziś pamiętam swój pierwszy kontakt z Jego książką. Była to "Reguła przetrwania". W trakcie lektury miałem wrażenie, że uczestniczę w wielkiej przygodzie etologicznej i dokonuję wielu wiekopomnych odkryć. Taka potężna siła tkwi w twórczości Droschera. Jest autorem 30 książek popularnonaukowych. Wiele z nich stało się bestsellerami. W Polsce jeżeli dobrze policzyłem zostało ich wydanych 11. Nie ulega wątpliwości, że czas na wydanie wszystkich Jego dzieł.
Całkiem prywatnie mój Mistrzu możesz liczyć na to, że w Dniu Wszystkich Świętych oraz w rocznice śmierci będę zapalał Tobie wirtualne świeczki.
Jestem bowiem Twoim wielkim dłużnikiem.
Rest In Peace Vitus B. Droscher.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #250 : 2011-07-08, 19:48 »
O wilkach część 12.

Rzut okiem na historię polowań na wilki w Polsce, przede wszystkim ku przestrodze, żeby nigdy więcej do takich sytuacji nie dochodziło. W 1954 roku nastąpiło wyłączenie tego gatunku z polskiego prawa łowieckiego. Było to równoznaczne z przyznaniem temu gatunkowi statusu szkodnika. Nadeszły czasy planowanego tępienia tego drapieżnika. W czasie II wojny światowej oraz w pierwszych latach po wojnie zwierzęta te uległy znacznemu rozmnożeniu. W związku z powyższym stały się problemem dla gospodarki łowieckiej. W 1955 roku powstały specjalne funkcje komisarzy do sprawnego zarządzania wilczą akcją. Na mocy uchwały Nr 75/55 Prezydium Rządu z dnia 29 stycznia 1955 roku ustalono, iż prezydia wojewódzkich rad narodowych rozpoczną natychmiast działania zmierzające do wytępienia Canis lupus poprzez obławy oraz inne dozwolone metody. W latach 1954-1963 z 4072 polskich wilków zastrzelono 2579. Średnia roczna wynosiła wtedy 258 wilków. W 1965 roku Canis lupus występował jedynie we wschodniej części kraju i kilku odizolowanych stanowiskach na Pomorzu, Kujawach i w Puszczy Kampinoskiej. W latach 1964-1972 polska populacja wilcza liczyła do 1153 osobników. Z tej liczby 737 sztuk zastrzelono przy średniej rocznej wynoszącej 82 wilki. Opierając się na danych ankietowych w 1976 roku w naszym kraju było 45 gniazd wilczych, a w 1977 roku tylko 27.
Według materiałów Polskiego Związku Łowieckiego w latach 1982/1983 stan populacji to 522 osobniki, z nich zabito 125. Ilość żyjących wtedy wilków mogła być jednakże zawyżona.
W kwietniu 1995 roku gatunek ten stał się chronionym za wyjątkiem województw: krośnieńskiego, nowosądeckiego i suwalskiego. Należy przypomnieć, wielkie zasługi w tej mierze Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i innych organizacji pozarządowych. W 1998 roku Minister Ochrony Środowiska rozszerzył status ochronny wilka na obszar całej Polski.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #251 : 2011-07-09, 19:42 »
Moje ulubione drzewa.

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, które z nich należą do Waszych ulubionych? Ja tak i mogę udzielić odpowiedzi na to pytanie. Do moich ulubionych drzew należą brzozy. Kocham je za ich delikatność, nie dość powiedzieć kruchość oraz niezwykle oryginalną i ciekawą korę. Żadne z polskich drzew nie może się poszczycić taką strukturą kory jak właśnie brzozy. Kocham również dęby zarówno bezszypułkowe i te szypułkowe podziwiając moc i siłę tych drzew. Odczuwam wielką sympatię do klonów i ich skrzydlatych nasion. Podziwiam budowę robinii akacjowych, zachwycam się naszymi sosnami, lubię pomarzyć sobie w cieniu kasztanowca.
Parę słów muszę poświecić pewnej roślinie umieszczanej wśród krzewów. Jestem bowiem zakochany w rododendronach, z którymi wiążą się moje bardzo osobiste wspomnienia i emocje. Natomiast nie czuję tak silnego wzruszenia, gdy patrzę na azalie.
A jak jest w tym względzie z Wami?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #252 : 2011-07-10, 12:11 »
O tak, brzozy są piękne... Bardzo lubię patrzeć na ich delikatne listki, poruszane wiatrem i połyskujące w słońcu...
Lubię też wierzby, choć są takie... nostalgiczne... Jedna rośnie pod oknami mojej mamy. Kilka lat temu z jakiegoś powodu (a miała już wtedy sporo lat) ścięto ją, pozostawiając tylko pień. Smutno mi się zrobiło, bo tak fajnie było popatrzeć na nią z okna... Na szczęście odrosła i znów cieszy oczy :VoV:
Lubię też wszelkie iglaki no i uwielbiam zapach rozgrzanej słońcem żywicy... Ach, lato, las, świergot ptaków, stukanie dzięcioła, szelest poruszanych wiatrem liści, piaszczysta ścieżka zalana słońcem, koniki polne, cykające w trawie... :kocham:
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #253 : 2011-07-10, 18:10 »
Niedaleko nas rosnie dziwny chyba klon - z wierzchu liście są ciemnozielone , a od spodu bordowowisniowe .
I widzialam ptaka dzis - dość spory - caly oliwkowozielony- czyzby to papuga komuś uciekła ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #254 : 2011-07-10, 20:04 »
Diuno to zapewne klon z jakiegoś obcego dla naszej flory gatunku. BTW ptaka, czy dysponujesz jego zdjęciem, lub mogłabyś go dokładniej opisać?

Mohr 2 poleca część 4.

Pisałem o muzyce chorwackiej. Nie mogę nie napisać o chorwackich parkach narodowych stanowiących wielkie dziedzictwo przyrodnicze, historyczne, kulturowe oraz geograficzne Chorwacji. Na jej terenie znajduje się 7 parków narodowych.
Park Narodowy Brioni o powierzchni 2700 ha leży na obszarze gminy Pula, a jeszcze dokładniej na Wyspach Briońskich. Powstał w 1984 roku w celu ochrony 680 gatunków rosnących tam roślin. Niestety nie miałem przyjemności go odwiedzić.
Park Narodowy Kornati (30200 ha) znajdziemy na terenie gmin Szybenik oraz Zadar. Tworzy go część ze 125 wysp i wysepek wchodzących w skład archipelagu Kornati. Został utworzony w 1980 roku. Płynąłem pomiędzy nimi kutrem rybackim przerobionym na statek wycieczkowy. Wrażenia były niezapomniane.
Park Narodowy Mljet (3100 ha) rozciąga się na wyspie o tej samej nazwie. Data jego założenia to 1960 rok. Atrakcją tego parku są dwa słone jeziora: Veliko jezero i Malo jezero dla których łącznikiem jest kanał.
Park Narodowy Paklenica (3617 ha) powołany do życia w 1949 roku. To właśnie tutaj kręcono jugosłowiańsko-niemiecką wersję przygód dzielnego Winnetou. Należą do niego dwa skalne wąwozy czyli Velika Paklenica i Mala Paklenica. Na obszarze parku żyje sęp białogłowy. Na moje nieszczęście spacerując po nim nie spotkałem tych ptaków.
Park Narodowy Jeziora Plitwickie (19479 ha) prawdopodobnie jest najbardziej znanym i rozpoznawalnym chorwackim parkiem narodowym wśród polskich turystów. Utworzony w 1949 roku jest zwiedzany w skali roku przez prawie pół miliona osób. Niepowtarzalnego piękna tego parku nie da rady zatrzymać ani na zdjęciach, ani na filmach, ani na papierze, również nie w umysłach odwiedzających go osób. Wyjście jest tylko jedno: koniecznie należy go zwiedzić i to nie w ciągu jednego, lecz co najmniej kilku dni. Byłem tam gościem i pojechałbym nieskończoną ilość razy w każdej chwili swojego życia. Park ów stanowi 16 jezior połączonych 92 wodospadami. Jest on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
Park Narodowy Risnjag (3014 ha) obejmuje kilka szczytów górskich powyżej 1000 m.n.p.m leżących w Gorskim Kotarze.
Park Narodowy Krka (14200 ha) to dla mnie kolejne kultowe miejsce w Chorwacji. Nie należy go mylić z wyspą Krk. Powstał w 1985 roku. Znajdziemy w nim 7 wspaniałych wodospadów o pięknie brzmiących nazwach: Bilusic buk, Prljen buk, Manojlovac, Rosnjak, Miljacka slap, Roski slap oraz największy z nich Skradinski buk. Stanowi on dolny bieg rzeki Krka.       
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #254 : 2011-07-10, 20:04 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #255 : 2011-07-12, 19:12 »
Psia miłość część 1.

Stosunkowo łatwo odpowiedzieć na pytanie z jakich powodów kochamy psy. Zdecydowanie trudniej stwierdzić dlaczego psy kochają nas. Zanim przejdę do konkretnych przypadków psiej miłości i wierności spróbujmy zastanowić się nad jej przyczynami. Czy dzieje się tak dlatego, że dajemy naszym pupilom jedzenie i wodę? Nie. Czy psia miłość wynika z faktu, że chętnie się z nimi bawimy? Również mało prawdopodobne. Więc może dlatego, że psy uwielbiają nasze pieszczoty? Wątpliwe. Miłość psów do ludzi moim zdaniem zawiera w sobie wiele elementów powstałych w ciągu bardzo długich związków ludzko-psich. Dużo rolę odgrywa tutaj udomowienie psa, oraz jego ewolucja. Dziś niezwykle trudno odpowiedzieć na postawione przeze mnie pytanie. Jedno wszakże jest pewne poświęcenie psów dla swoich ludzkich przyjaciół i towarzyszy życia przeczy teorii samolubnego genu prof. Richarda Dawkinsa. Prywatnie mogę stwierdzić, że jestem przeciwnikiem owej teorii biologicznej.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #256 : 2011-07-12, 19:45 »
Moze dlatego ,ze stanowimy dla nich rodzinę czyli stado ? A moze tez dlatego,ze są po prostu zdolne do tzw. uczuc wyższych , w przeciwienstwie do niektorych ludzi . Pies kocha takze takiego swojego czlowieka , ktory o niego nie dba.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #257 : 2011-07-13, 19:36 »
Psia miłość część 2.

Gdy rozpatruję rozmaite aspekty psiej miłości muszę napisać o wielkim psim uczuciu Mohra Mendoga do mojej skromnej osoby. Mohruś traktował mnie z wielką estymą (to piękne słowo, rzadko dziś używane świetnie oddaje tok moich myśli). Codziennie byłem przez Mohra lizany: po twarzy, rękach,oczach,uszach. Czynił to wielokrotnie w ciągu dnia. W tym konkretnym przypadku oznaczało to psią miłość i szacunek. Muszę się Wam przyznać, że bardzo brakuje mi tych "lizaków miłości". Kocie języki zupełnie się do tego nie nadają będąc zbyt szorstkimi.
Mohr Mendog nawet w dniu swojej śmierci czuł się w obowiązku polizać mnie po ręce. Tak jakby dziękował mi za wspólnie przeżyte chwile.
Dziś zastanawiam się dlaczego Mohr tak bardzo mnie kochał?
Diuno ciekawa interpretacja psich uczuć. To mogłoby wyjaśniać ludzko-psie zależności.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #258 : 2011-07-14, 00:13 »
Sceptycy by powiedzieli,ze brakowlo mu soli w organiźmie :) Ale ja tak nie uwazam , mysle,ze tak pies wyraża swoję przywiazanie i oddanie - czyli uczucie :)
A co do kotow to mam takiego jednego co to jeździ mi tym szorskim jezorem po rekach i po twarzy z wielkim zapamiętaniem - i musze to znoscic :) Moze uwaza ,ze niedokladnie sie umylam ? :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #259 : 2011-07-14, 11:57 »
Diuna, on Ci peeling mechaniczny robi, czyli dermabrazję ;p Ciesz sie, że za friko gładką skórkę zawsze mieć będziesz :D

Toffiś, kiedy jeszcze był w schroniskowym boksie i nawet nie zapadła decyzja, ktorego psa bierzemy, zaczął lizać mojego TZ-ta po rękach... Nie szczekał, jak inne psy, tylko najpierw stał spokojnie i patrzył, a potem podszedł do siatki i lizał... Może chciał powiedzieć "jeśli mnie weźmiecie, będę wam wierny i posłuszny"... I taki właśnie jest :kocham:

Teraz lubi liznąć Tomka w nogę po skończonej wspólnej kolacji, jakby mówił "dziękuję, dobre było", ale też znienacka dopada z językiem i chlaszcze zawzięcie... Pół biedy, jeśli zaraz idę się kąpać, gorzej, gdy napada po kąpieli... Wtedy już nie pozwalam :P
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #260 : 2011-07-14, 12:53 »
Dodatkowo mam tajski masaż łapkami z wysunietymi koncami pazurków :)
 A to lizanie po kapieli to nawilzanie skory po naszej chlorowanej wodzie - więc nie broń sie za bardzo :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #260 : 2011-07-14, 12:53 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #261 : 2011-07-14, 18:39 »
Widocznie kocha Cię Diuno :VoV:

Mohr 2 poleca część 5.

W tej części o zapomnianych i dawno nie wznawianych książkach autorstwa Herberta Wendta. Uważam, że zasługują one na uwagę.
"Szukałem Adama" opowiada o historii odkryć dotyczących ewolucji Homo sapiens. Czyta się ją jak porywającą lekturę, gdyż jest pozycją popularnonaukową wielowątkową. Moim zdaniem jest najlepszym dziełem z tej dziedziny nauki.
 "Śladami Noego" porusza wydarzenia związane z odkryciami zoologicznymi. Znajdziemy w niej opis historii odkrycia i uznania dziobaka za realnie istniejący gatunek. Także spotkamy na jej kartach wyczerpujące opowiadanie o odkryciu i wytępieniu alki olbrzymiej.
Z kolei "Przed potopem" omawia historię paleontologii.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #262 : 2011-07-16, 09:30 »
Wielki przyjaciel zwierząt.

Tą część moich opowiadań należy traktować jako swoistego rodzaju manifest mojej skromnej osoby. Tak jak w tytule jestem bowiem przyjacielem zwierząt (na marginesie w poczcie głosowej mej komórki brzmią również te magiczne słowa). Każdy gatunek zwierzęcy jest dla mnie ważny i każdy z nich darzę biologicznym szacunkiem. Nie ma dla mnie znaczenia czy jest nim dżdżownica, kleszcz czy też bocian biały. Gdy widzę na swojej drodze ślimaka tak stawiam nogi, aby w żadnym wypadku na niego nie nastąpić. Tak samo czynię z mrówkami oraz innymi owadami. Nie zabijam much domowych, kleszczy pastwiskowych ani też czyhających na moją pożywną krew samic komarów. Nie jeżdżę po zwłokach przejechanych kotów, oraz innych zwierząt zabitych na naszych drogach. Kiedyś będąc dzieckiem na wakacjach spędzanych w pięknej węgierskiej krainie ratowałem biedronki wyciągane prawie spod stóp letników.
Walczę o lepszą przyszłość moich zwierzęcych przyjaciół, niestety w 95% za pośrednictwem globalnej sieci. Tym niemniej udaje mi się uzyskiwać małe (dla przyrody wielkie) sukcesy z których niezwykle się cieszę. Obecnie myślę nad przekształceniem struktury swojego ogrodu w bardziej przyjazną dla ptaków. Planuję posadzić niezwykle urokliwe i ważne dla ptaków jarzębiny. Dzięki przyrodzie i zwierzętom jestem tym kim jestem (dopuszczalne w tym przypadku masło maślane). To one oprócz moich ukochanych Rodziców mnie ukształtowały. Czasami zastanawiam się jak będzie wyglądać stan światowej przyrody za powiedzmy 100,200,300 lat. Z drugiej jednak strony medalu nie chciałbym oglądać lasów, łąk, pól i wód bez gatunków, które znam osobiście, lub z filmów przyrodniczych i zdjęć.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #263 : 2011-07-16, 16:04 »
Obrazki sobie będą mogli nasi potomkowie poogladac lub spleśniale rogi na scianach bo " po nas choćby potop".....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #264 : 2011-07-20, 18:20 »
Długo zastanawiałem się Diuno w jaki sposób odpowiedzieć na Twój post.
Gdyby moje środowisko (patrz ekologowie) myślało tak jak Ty nasza działalność i wypływająca z niej nadzieja na uratowanie zagrożonych gatunków nie miałyby sensu.

Psia miłość część 3.

Jednym z najbardziej znanych i wzruszających do łez przykładów psiej miłości i wierności jest historia, która miała miejsce w Japonii. Głównymi postaciami tej opowieści są pies rasy akita Hachi-Ko oraz wykładowca Ueno Uniwersytetu Cesarskiego w Tokio. Każdego wieczoru Hachi-Ko zmierzał w kierunku stacji kolejowej Shibuya. Oczekiwał na niej przyjazdu swojego ukochanego opiekuna. Ale pewnego wieczoru w 1925 roku wszystko się zmieniło. Pies czekał na swojego pana daremnie. Zmarł on w tym dniu w pracy na atak serca. Nadszedł następny zmierzch, a akita pojawił się na stacji dając dowód swojej wierności. Niedługo znalazł nowy dom. Pomimo tego, pomimo uciążliwego wraz z upływem czasu reumatyzmu, pies przez 10 lat codziennie patrzył w dal torów kolejowych prowadzących do Shibuya. Przyjeżdżało 10 razy 365 pociągów, ale nie było w nich Ueno. Nasz psi bohater umarł mając 12 lat. W dniu śmierci Hachi-Ko ogłoszono żałobę narodową. Natomiast rasa, której przedstawicielem był pies została uznana żyjącym pomnikiem. Posąg dzielnego akity stoi po dziś dzień na zewnątrz dworca Shibuya.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #265 : 2011-07-21, 00:37 »
Moje stwierdzenie bylo odpowiedzia na Twoja troske co będzie dalej jesli się nic nie zmieni.
 Herberta Wendta mam w domowej bilblioteczce od wielu lat - bardzo ją lubie to "Śladami Noego " :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #266 : 2011-07-21, 02:03 »
Cytuj
Gdyby moje środowisko (patrz ekologowie) myślało tak jak Ty nasza działalność i wypływająca z niej nadzieja na uratowanie zagrożonych gatunków nie miałyby sensu.

Mimo wszystko nie mamy wpływu na to,co będzie za 100,200,300 lat,gdyż nawet bez naszego udziału świat,cała planeta się zmienia,my pewne zmiany przyspieszamy ale nie możemy im do końca zaradzić - np.takie zmiany klimatu,miały one miejsce już wieki temu,z ich powodu ginęły całe cywilizacje / nie pamiętam już,Inkowie czy Majowie /,ba!,w historii świata był nawet taki okres gdy cała kula ziemska wyglądała jak jedna,wielka śnieżka :P gdyż zmiany klimatu,ocieplenie i oziębienie to zmiany cykliczne,a my jesteśmy ponoć na skraju kolejnej zmiany / ponoć bardziej oziębienia niż ocieplenia /.

W kwestii ekologicznego życia,jako przyjaciel zwierząt: ja też nie zabijam komarów,much czy pająków,mimo że nie przepadam za owadami,delikatnie rzecz ujmując ;),otwieram okno,niech sobie wylecą,one i tak krótko żyją - jak widzę to zbieram ślimaki z drogi w parku,od niedawna wspieramy rodzinnie finansowo WWF / wilki i rysie /,ale nie utożsamiam się ze wszystkimi poglądami ekologów i z ich wszystkimi działaniami: nie popieram zabijania zwierząt w celu pomocy innym gatunkom,nie rozumiem jak można być ekologiem i twierdzić,że w Rosji było lepiej gdy przemysł zanieczyszczał rzeki,bo było mniej bobrów,nie rozumiem aprobaty dla wybicia miliona wielbłądów w Australii aby zatrzymać zmiany klimatyczne / o których pisałem wyżej /,ogólnie nie popieram wszystkich ekologów i ich wszystkich działań,staram się wspierać tylko te działania,które są zgodne z moim sumieniem i z wartościami,które wyznaję - i choć często na różnych forach spotykam się z niezrozumieniem,krytyką i inwektywami ze strony niektórych osób uważających siebie za ekologów,to użyję tu ciekawego zdania,które ostatnio wpadło mi w oczy: " nadajemy na różnych skalach empatii i wrażliwości ".

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #267 : 2011-07-21, 10:05 »
użyję tu ciekawego zdania,które ostatnio wpadło mi w oczy: " nadajemy na różnych skalach empatii i wrażliwości ".
Ja Ci to samo pisałam nieraz... Trzeba pogodzić się z tym, co nieuniknione, a nieuniknione jest zróżnicowane podejście ludzi do zwierząt i przyrody. Gadanie z tymi, którzy są po przeciwnej stronie, to jak zawracanie kijem Wisły... Szkoda czasu i atłasu... Lepiej zrobić coś konkretnego dla jakiegoś zwierzęcia, niż trawić czas na netowe dysputy :P

Historia Hachi-Ko wzruszająca... Mam nadzieję, ze jedo wierność zaowocowała czymś więcej, niż tylko pomnikiem... Że takie przypadki zmieniają podejście niektórych ludzi do zwierząt, każą im się zastanowić, czy to 'tylko' zwierzę, czy 'aż'...

Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #267 : 2011-07-21, 10:05 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #268 : 2011-07-21, 13:06 »
Ja przyznaję się bez bicia komary i muchy to jedyne istoty ktore zabijam i to bez litości - uważam,ze mam prawo się bronic / zawsze jestem pogryziona,ze wygladam jakbym miala tyfus/
I mam prawo żądac aby zadna mucha nie srala do mojego obiadu.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #269 : 2011-07-21, 15:34 »
Ja Ci to samo pisałam nieraz... Trzeba pogodzić się z tym, co nieuniknione, a nieuniknione jest zróżnicowane podejście ludzi do zwierząt i przyrody. Gadanie z tymi, którzy są po przeciwnej stronie, to jak zawracanie kijem Wisły... Szkoda czasu i atłasu... Lepiej zrobić coś konkretnego dla jakiegoś zwierzęcia, niż trawić czas na netowe dysputy :P


IBDG - myślę że " gadanie z tymi,którzy są po przeciwnej stronie " a pogodzenie się ze zróżnicowanym podejściem do zwierząt to dwie,różne rzeczy ;)
gadać nie trzeba ale walczyć o zmianę podejścia do zwierząt trzeba na każdym kroku,bo inaczej wszystko nie miałoby sensu i nadal tkwilibyśmy w epoce kamienia łupanego
nawet jeśli część ludzi żyje z amputowaną empatią,wrażliwością,itp.to trzeba walczyć o dobre prawo,o jego przestrzeganie,o to,aby sądy nie kierowały się właśnie ową amputowaną empatią i nie wyrokowały na korzyść niewrażliwców,itp.itd.
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 43   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.103 sekund z 32 zapytaniami.