Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: Jak się uczyć?  (Przeczytany 8061 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #90 : 2006-02-11, 23:17 »
Vitani, zacznij może od tego, jaka Ty jesteś. Ucząc się wyobrażaj sobie te rzeczy, których się uczysz, łatwiej to zapamiętasz (przynajmniej powinnaś). Jeśli jesteś tak jak ja kinestetykiem (nie możesz usiedzieć w jednym miejscu, musisz się ruszać), próbuj nauki np. chodząc po pokoju i powtarzając sobie. Nie wiem, czy wypali, mam nadzieję, że tak.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

kasia

  • Gość
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #91 : 2006-02-11, 23:20 »
A co do ustnej matury z polskiego - to naprawdę nie jest takie straszne :)
Mówi się na temat, o którym się wczesniej wiedziało, więc coś przychodzi do głowy.

(gorzej na egzaminie mówić o czymś, o czym się nie ma zielonego pojęcia - tak jak ja miałam omówić i naszkicować budowę geologiczną Tatr w przekroju :lol: gdyby nie egzaminatorka, która zadawała pytania to nie wiem co by było ;) Ale... w czasie tego egzaminu wreszcie zrozumiałam temat, który zawsze wydawał mi się za trudny :lol: )
Zapisane

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #92 : 2006-02-13, 13:08 »
Ja mam jakoś tak że do trzeciej to nic mi do głowy nie wejdzie, ale wystarczy kwadrans po trzeciej i wszystko gładziutko wchodzi. W sumie nawet nie muszę dużo kuć tylko sobie raz temat czytnąć.
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedz #92 : 2006-02-13, 13:08 »

Goldenmanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 421
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #93 : 2006-02-13, 13:38 »
ja to jakaś inna chyba jestem :(
próbowałam już różnych rzeczy żeby mi wchodziło do głowy i nic :(
a najgorsze to jest to że w kwietniu mam egzamin gimnazjalny i kurcze
niedojże że mi sie nie chce robić tych głupich testów to nic mi nie wchodzi do tej pustej główki :(
Zapisane
Madzia & Marszi & Irys :)

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #94 : 2006-04-30, 22:34 »
Ja się najszybciej ucze takim sposobem - przepisuje sobie z ksiazki/zeszytu to co najwazniejsze na karteczke (samym przepisywaniem duzo mozna zapamietac) a potem czytam kilka razy karteczke i przewaznie juz umiem :lol: Kiedys opowiadalam mamie co bylo na kartkowce z biologii (powiedzialam jej chyba wszystko co napisalam) a ona w szoku.. "kiedy ty sie tego nauczylas, jak cie wogole nie widzialam, zebys sie uczyla??".. :lol: Ja mam po za tym dobra pamiec i szybko sie ucze ;)
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 23 zapytaniami.