Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!  (Przeczytany 2014 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iwa

  • Gość
rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« : 2004-04-15, 13:51 »
mam do was bardzo wielką prośbę!gdybyście mogli tutaj napisać,jaką rolę według was pełni współcześnie matka-w społeczeństwie,w rodzinie.jaki "model" matki panuje.może jakieś wasze doświadczenia-opis swojej mamy?a może ktoś jest już mamą,to mógłby napisać jak siebie widzi,jak widzi swoją rolę.
jest mi to potrzebne na zajęcia z Katolickiej Nauki Społecznej (a,co to jest Iwa?? ;) ) moja grupa wpadła na taki pomysł,żeby przedstawić różne zdania,wypowiedzi.także proszę was bardzo o pomoc.jeżeli ktoś się wstydzi,lub nie chce pisać publicznie to może mi wysłać pw :) dzięki!!!prezentacje tematu mamy w środę 21 kwietnia.także tak do wtorku możecie pisać. :D
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« Odpowiedź #1 : 2004-04-15, 14:00 »
Hmmm... mogą być np. różne wypowiedzi na temat mamy... np. tak jak byście Wy pisali :
W domach rola matki jest teraz bardzo ważna i ciężka. Ma za zadanie pełnić wszystkie domowe obowiązki i trudy. Jeżeli ma dzieci - wtedy każdej mamie jest dwa razy trudniej. Do przeciętnej mamy spadają obowiązki takie jak na przykład:
- gotowanie,
- sprzątanie,
- pranie,
- zakupy
Oto domowe obowiązki przeciętnej Matki. Jak każda kobieta - mama chce aby jej dom był jak najczystszy i najładniejszy, więc sprzątanie należy do jej obowiązków...


troche glupie ...  :o  :(
Zapisane
-

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« Odpowiedź #2 : 2004-04-15, 14:02 »
ojoj nie wiem czy moja wypowiedz cokolwiek ci pomoze a;e co postaram sie krotko napisać


W współczesnym swiecie coraz cześćiej mama widziana jest jako osoba robiaca kariere. Jednak najczestszym modelem "mamy" jest to że pracuje albo siedzi w domu. Nie ma za bardzo czasu na rozpisywnaie się wiendz krótko napisze o mojej mamie i jej "modelU". Jak miałam te kilka latek taka malusia Pat to moja mama nie pracowała. Obecnie w wieku 16 lat m,oja mama pracuje od 7.30 do 15.30 uważam że mimo wszytsko mamy powinny pracowac. Przeciesz po pracy tez mozna spedzicz czas z mama. Jednak czasmi barluje mi tego że kiedys jak przychodziłam ze szkoły do domu to zawsze była mama z obiadkiem i wogóle ... Napisze wiendzej hmm jutro bo dzisiaj duzzzzzo mnie jeszcze czeka
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« Odpowiedz #2 : 2004-04-15, 14:02 »

hexe

  • Gość
rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« Odpowiedź #3 : 2004-04-15, 14:54 »
w moim najblizszym otoczeniu- matka to osoba zarowno pracujaca jak i wychowujaca dzieci.zmienil sie juz stareotyp ze kobieta musi siedziec w domu i wychowywac swe dzieci ta role juz przejely babcie :wink:
ale rowniez to co sie zmienilo i uwazam ze na dobre to to ze mezczyzni-tatusiowie przejeli polowe obowiazkow...wiec ogolne rownouprawnienie...
gdy bylam mala,moja mama zarowno pracowala jak i studiowala a ja siedzialam sobie u mojej niani z ktora do dnia dzisiejszego mam jak najlepszy kontakt :lol:
nie uwazam bym stracila na tym zbyt wiele ze nie zawsze mialam ja przy sobie..prawde mowiac szybciej stalam sie samodzielna osoba :wink:
Zapisane

iwa

  • Gość
rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« Odpowiedź #4 : 2004-04-15, 19:02 »
dzieki za odpowiedzi.ale czekam na jeszcze :D proszę piszcie!
Zapisane

awangarda

  • Gość
rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« Odpowiedź #5 : 2004-04-15, 19:06 »
iwa a co przygotowujesz sie do tej roli??
Zapisane

iwa

  • Gość
Re: rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« Odpowiedź #6 : 2004-04-15, 19:17 »
Cytat: iwa
mam do was bardzo wielką prośbę!gdybyście mogli tutaj napisać,jaką rolę według was pełni współcześnie matka-w społeczeństwie,w rodzinie.jaki "model" matki panuje.może jakieś wasze doświadczenia-opis swojej mamy?a może ktoś jest już mamą,to mógłby napisać jak siebie widzi,jak widzi swoją rolę.
jest mi to potrzebne na zajęcia z Katolickiej Nauki Społecznej (a,co to jest Iwa?? ;) ) moja grupa wpadła na taki pomysł,żeby przedstawić różne zdania,wypowiedzi.także proszę was bardzo o pomoc.jeżeli ktoś się wstydzi,lub nie chce pisać publicznie to może mi wysłać pw :) dzięki!!!prezentacje tematu mamy w środę 21 kwietnia.także tak do wtorku możecie pisać. :D


 :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll: no tak jasne!niech ktoś napisze cosik dla iwy :)
Zapisane

iwa

  • Gość
rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« Odpowiedź #7 : 2004-04-18, 17:09 »
przepraszam,że post p[od postem,ale niedługo temacik spadnie na drugą stronę,a ja potrzebuję waszych wypowiedzi :)
Zapisane

Flaś

  • Gość
rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« Odpowiedź #8 : 2004-04-18, 17:17 »
Mama dla mnie nie jest absolutnie :"gosposią domową " . Na przykładzie mojej mamy : kiedy byłam młodsza była w domku, albo pracowała na poł etatu. Teraz, kiedy mam już te 14 lat mama pracuje na cały etat i na dodatek jeżdzi na różne szkolenia itp . W domku najczęsciej gotuje, i pierze. Sprzata moj tata :wink:

PeeS. Musze się  pochwalić : moja mam zdała najlepiej w Polsce test do szkoły policyjnej w Szczytnie :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« Odpowiedz #8 : 2004-04-18, 17:17 »

Gopi

  • Gość
rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« Odpowiedź #9 : 2004-04-18, 18:07 »
Mama jest osobą kochającą dzieci i robiącą dla nich jak najlepiej, lecz też pamiętając o sobie (np. moja mam zrezygnowała ze starej pracy 8-godzinnej na rzecz nauczycielki dla nas, dzieci, aczkolwiek myślała też, że to jej się bardziej opłaci, niestety pomyliła się...). Przez nastoletnie dzieci niejednokrotnie postrzegana jako osoba "zacofana" (oj, ile razy nazywałam ją dinozaurem ;) ). Szuka porozumienia z dziećmi, stara sie je zrozumieć, ale też z niektórymi rzeczami po prostu nie może sie zgodzić. Ogólnie uważam, że współcześnie dla niektórych kobiet ciężko jest połączyć swoją osobowość z rolą matki.

Hmm, przepraszam, ale dziś dość dużo się uczyłam, więc jestem zmęczona myśleniem i w być może później będę chciała coś tu poprawić bądź uzupełnić i mam nadzieję, że nie będę kłopotliwa :)
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« Odpowiedź #10 : 2004-04-23, 08:43 »
Mama jest Akademią Dobra. Jest sercem domu. Karmi, pierze, gotuje, sprząta. Obdarza ogniskiem domowym, i daje ciepło i spokój ducha. Doceniać to co robi dla nas. To czego nas uczy, co to jest zło i dobro. Nigdy nie należy jej odrzucać, i w krytycznych sytuacjach pomagać.  :wink:
Zapisane

iwa

  • Gość
rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« Odpowiedź #11 : 2004-04-23, 11:00 »
eee,już koniec tego!już po czasie :P
Zapisane

myszka

  • Gość
rola mamy-bardzo ważne wejdź!!!!
« Odpowiedź #12 : 2004-04-24, 18:52 »
To ja już zamknę :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 24 zapytaniami.