Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20   Do dołu

Autor Wątek: Wegetarianizm :)  (Przeczytany 95406 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dalmafreciak

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #210 : 2005-01-05, 16:07 »
Goldenko, to, że nie jesz żadnych ryb jedząc mięso, nie sprawia, że zaliczasz się do jakiejkolwiek z grup wegetarian, ani też nie jesteś jaroszem.
Wprowadziłaś nazwę 'normalni ludzie'. I do nich się zaliczasz... Hm.. czyli wege nie są normalnymi ludźmi... ciekawe. :roll:

 ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #211 : 2005-01-05, 16:11 »
w moim środowisku to właśnie wege jest normą. mięsożercy zazwyczaj niezręcznie sięczują ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #212 : 2005-01-05, 21:24 »
Cytuj

Wprowadziłaś nazwę 'normalni ludzie'. I do nich się zaliczasz... Hm.. czyli wege nie są normalnymi ludźmi... ciekawe.  

no bardzo bardzo :P normalni oczywiście w cudzysłowiu zauważ :P Większość ludzi jada wszystko co się da co dla mnie jest normalne bo widze to na codzień ;) Dlatego tak to nazwalam. Nie uważam oczywiście że wege są nienormalni  :lol: Wręcz przeciwnie bardziej normalni bo szanują życie innych stworzeń  :)  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #212 : 2005-01-05, 21:24 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #213 : 2005-01-07, 00:19 »
Cytat: golden(ka)
Większość ludzi jada wszystko co się da


wszystko co się da i czego się nie da też a może nawet przede wszystkim. idąc do sklepu ciężko mi znaleść coś co kwalifikuje się do jedzenia. czasem pozwalam sobie na odrobinę chemii (chipsy zapiekane z serem i pomidoramii + sos) ale to drobne odstępstwa od normy przy wiedźmowych zlotach. kiedy popatrzy się na skład chemiczny pożywienia to rzeczywiście jest on CHEMICZNY :grr:
mięso mięsem ale jeszcze wszelkie dodatki grrr :grr: .
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Wiedźma

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #214 : 2005-01-07, 13:04 »
Cytuj

idąc do sklepu ciężko mi znaleść coś co kwalifikuje się do jedzenia.
Cytuj

kiedy popatrzy się na skład chemiczny pożywienia to rzeczywiście jest on CHEMICZNY

Odwiedzaj sklepy ekologiczne ;)
Zapisane

Zorba

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #215 : 2005-01-11, 22:19 »
ja tam nie jem ryb raz na wakacjach zjadlam i juz potem nigdy nie.moja mam nie lubi moj brat a ja nie nawidze tego zapachu.Ostatnio mnie cos od miesa odtrąca...no zobaczymy
Zapisane

kasia

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #216 : 2005-01-11, 22:41 »
Dokładnie - sama chemia. Mój żołądek się ostatnio zbuntował... :/  W końcu chyba będe się musiała wybrac do lekarza, żeby zacząć normalnie jeść. Ale żadnej chemi...  :?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #217 : 2005-01-12, 00:17 »
odwiedzam Wiedźmo, odwiedzam ale niestety i tam jest duzo świństw... moze nie jest to az tak widoczne w proporcjach odwrócone ale jest. ja tam wole zakupy w zaprzyjaźnionych ekologicznych gospodarstwach. a reszte zrobię sama.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #218 : 2005-01-30, 10:58 »
Nienawidzę mięsa, nie jem od 3 lat. Nie mogę patrzeć na to coś leżące na moim talerzu.... Tym czymś były kiedyś zwierzęta, okrutnie zabite.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #218 : 2005-01-30, 10:58 »

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #219 : 2005-07-17, 20:59 »
A jak myślicie jak mam 11 lat to nie będzie dla mojego organizmu osłabienie jeśli zrobię sobie "dietę" bez mięsa??
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #220 : 2005-07-18, 10:28 »
ogryzek, dieta musi byc odpowiednio ulozona, musisz miec w niej duzo bialka, i innych rzeczy ktore znajduja sie w miesie. Pomysl nad tym...
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #221 : 2005-07-18, 11:22 »
Ja teraz jem mieso praktycznie tylko na obiad... ale to jest wmuszanie :? (rodzice.....). Ja i siostra powaznie myslimy nad przejsciem na wegetarianizm, tylko nasi rodzice sa temu przeciwni i nie wiem jak mamy ich przekonac.
Mam pytanie odnosnie diety wegetarianskiej. Niektorzy ludzie mowili mi, ze jak przejde na ta diete to bede jeszcze chudsza niz jestem (a ja nie chce). Czy to prawda czy mnie tylko tak strasza?
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #222 : 2005-07-18, 12:30 »
To podajta jakieś przepisy bo mi siem nie chcem szukać...
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #223 : 2005-07-18, 14:01 »
W takim razie odpuść ssobie wegetarianizm, skoro nawet przepisów nie chce Ci się szukać to może być tak że źle skomponujesz dietę, wpadniesz w anemię i będziesz nieprawidłowo się rozwijać...


Data wysłania: 2005-07-18, 13:59
becia --> ja po przejściu na wege przytyłam 2 kg... jest ok.. ;)
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #224 : 2005-07-18, 20:20 »
ogryzek, powinnas sama poszukac. A co bedzie jak juz przejdziesz na wegetarianizm? "O! Nie chce mi sie szukac potraw bez miesa"...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #224 : 2005-07-18, 20:20 »

Zimoludka

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #225 : 2005-07-18, 21:36 »
Mam pytanko. o jecie jak macie grilla w domu? U mnie niesttey w wakacje często jest gril i musze sobie sama robic obiad w kuchni. Można coś wymyślić oprócz szaszłyku z warzyw?
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #226 : 2005-07-18, 22:23 »
Po wypowiedziach w tematach np. eutanazja, aborcja, etc. ;)
??? A co to ma do rzeczy? Ja od 3 lat  nie miałam w ustach mięsa ani ryby, nie noszę skórzanych rzeczy ani futer, nie kupuję kosmetyków testowanych na zwierzętach, udzielam się w 2 fundacjach na rzecz bezdomnych zwierząt. Eutanazję i aborcję jak najbardziej popieram, zbieram podpisy pod ustawą o świadomym rodzicielstwie dopuszczającą przerwanie ciąży bez podania przyczyn do 12 tygodnia jej trwania. Nigdy, powtarzam NIGDY nie zetknęłam się z tym, że wege=pro-life. Jeśli przez to co napisałam nie jestem w Waszych oczach wegetarianką to piszcie śmiało- każdą KONSTRUKTYWNĄ krytykę przyjmę z wdzięcznością, każdą inną- z wkurzeniem. Pozdrawiam


Data wysłania: Lipiec 18, 2005, 20:55:48
Mam pytanko. o jecie jak macie grilla w domu? U mnie niesttey w wakacje często jest gril i musze sobie sama robic obiad w kuchni. Można co¶ wymy¶lić oprócz szaszłyku z warzyw?
papryka z grilla, patisony, camembert, chlebuś, tofu, ziemniaczki, bananki etc. :D


Data wysłania: Lipiec 18, 2005, 20:56:38
Mam pytanie odnosnie diety wegetarianskiej. Niektorzy ludzie mowili mi, ze jak przejde na ta diete to bede jeszcze chudsza niz jestem (a ja nie chce). Czy to prawda czy mnie tylko tak strasza?
straszą, ja mam 171 cm wzrostu i ważę 80 parę kilo :wink: a słodycze są w końcu wegetariańskie... :D


Data wysłania: Lipiec 18, 2005, 20:58:40
Dalma- Falvit zawiera żelatynę i jest testowany na zwierzętach, co jest niezgodne z moim światopoglądem i dlatego go nie polecam! Proponuję PERIOFEM firmy Naturell- 100% vege i nie testowany, możesz go zamówić przez neta jak nie ma w Twojej aptece. pozdro


Data wysłania: Lipiec 18, 2005, 21:11:38
Cytat: Paco&Rocki
A ja slyszalem o sprawie wytoczonej ubojni swojego czasu obiegly rozne serwisy informacyjne zdjecia z takiej psycho-ubojni gdzie np wrzocano swinie zywcem do wyparzarek... ale niemowmy ze to norma i wszedzie tak jest.
Cassandra pewnie zdajesz sobie sprawe jak u nas wyglada sprawa bezdomnych zwierzat i aby powstrzymac dzkikie rozmnazanie konieczna jest sterylizacja inaczej tego nepowstrzyma sie, a kosciol to nietylko katolicki  (ale to dwa rozne tematy)

I naprawde wekszoc ludzi jedzacych mieso rowniez jest przeciwko meczeniu zwierzat
podpisuję się pod tym! Jakbym mogła, to bym Cię wyściskała :D Moim zdaniem masz najzdrowsze podejście do tematu spośród wypowiadających się w nim osób.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #227 : 2005-07-20, 14:09 »
Wcześniej napisałam ze chce zostać wege jednak teraz nie wiem, bo przynam lubie NIRKTOre gatunki miesa...
Nie tylko o to chodzi, ale nawet niejedząc mięsa wyządzamy jeszcze inne wieksze krzywdy zwierzętom.
Napewno ktos z was kupuje skorzane buty, torebki, karmicie psa czy kota mięskiem. Pomyslcie ile śmieci wyrzucamy w tygodniu, szczególnie tych sztucznych, ile zwierząt przez to ginie w morzu i lądzie. Przecież taka siatka moze rozkładac się kilka milionów lat...
Ile zwierzątteraz jest udomowionych i pozamykanych w klatakach, gdyby nie my to takie stworzonka mogłyby nadal cieszyc się zyciem na wolnosci...
Chciałam jeszce zauważyć ze taka mucha, komar czy karaluch tez czuje taka samo jak inne istotoy, a mimo to je zabijamy...

Więc tak jak napisałam to chyba jedzienie mięsa nie jest taką najwikeszą krzywdą. Teraz coraz mniej jest terenów naturalnych, zwierzęta nie mają sie gdzie podzać, giną przez myśliwych...
I TO WSZYSTKO WINA LUDZI!

 Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby humanitarne zabijanie zwierząt. Takie stworzenie przeznaczone do uboju powinny byc trzymane w normalnych i godnych życia warunkach ;)

Nie chce tu nikogo obrazić, mam tylko swoje zdanie...i nie odbierajcie mojego postu jako atak ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-07-20, 14:11 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #228 : 2005-07-20, 14:33 »
Osobiście nic skórzanego nie kupuję, a co do psów o kotów- karmienie ich bez mięsa jest znęcaniem się nad nimi. Po raz kolejny podkreślam wagę i konieczność sterylizacji... a propos zwierząt udomowionych. Więcej sterylek- mniej zwierząt mięsożernych- mniej mięsa potrzebna, aby je wyżywić. Dla mnie proste.
Siatka rozkłada się kilkaset lat, a nie kilka milionów (co nie zmienia faktu, że nalezy minimalizować korzystanie z tego typu dobrodziejstw cywilizacji).
Swoją drogą noszenie skóry i jedzenie mięsa to krzywdy równoważne, więc czegoś w Twoim poście nie rozumiem... :? Obie te rzeczy są mi od 3 lat całkowicie obce, a także jak napisałam wcześniej używanie kosmetyków testowanych na zwierzętach (co jest krzywdą równoważną z futrami, jedzenie mięsa przy tym to "pikuś").
A owady maja mniej rozwinięty system nerwowy niż np. krowa czy świnia i w mniejszym stopniu odczuwają ból (wielu biologów jest zdania, że w ogóle go nie odczuwają).
Nie odbieram Twojego postu jako atak, wyrażam jedynie swoje zdanie i podkreslam pewne fragmenty, które określiłabym mianem nieścisłości... :D
Pozdrawiam
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #229 : 2005-07-20, 17:41 »
Z tymi szkodami to nie chodzi mi tylko o skóre ale głownie o to ze cały czas skracamy srodowisko naruralne zwierząt i zaśmiecamy planete  śmieciami. W taki sposób ginie dużo więcej gatunków które kiedys mozemy stracic na zawsze...


Wszyscy uzywamy kosmetyków testowanych na zwierzętach, w taki spoób również przczyniamy sie do zabijania i meczenia zwierzaków... Tak naprawde w dzisiejszym świecie muszą byc zabijane dla ludzi nieważne czy do testowania, skóry lub mięsa.
Jak juz wiecej wcześniej napisałam zwierzęta powinny byc trzymane i zabijane w humanitarnych warunkach... takie traktowanie napewno wiele byc zmieniło :)

Masz psa? czym go karmisz?
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #230 : 2005-07-20, 20:03 »
Z tymi szkodami to nie chodzi mi tylko o skóre ale głownie o to ze cały czas skracamy srodowisko naruralne zwierz±t i za¶miecamy planete ¶mieciami. W taki sposób ginie dużo więcej gatunków które kiedys mozemy stracic na zawsze...
Z przykrością, ale muzę przyznać Ci rację... dlatego namawiam do recyklingu i zaprzestania bezmyślnej konsumpcji. Nie tylko Ciebie (tak to mogło zostać odebrane), ale każdego, komu nieobojętne jest środowisko, w którym żyje...
Cytuj
Wszyscy uzywamy kosmetyków testowanych na zwierzętach, w taki spoób również przczyniamy sie do zabijania i meczenia zwierzaków... Tak naprawde w dzisiejszym ¶wiecie musz± byc zabijane dla ludzi nieważne czy do testowania, skóry lub mięsa.
Nie wszyscy używamy kosmetyków testowanych na zwierzętach, gdyż na szczęście a)coraz więcej ludzi zwraca na to uwagę i b) testowanych kosmetyków jest na rynku coraz mniej. Zwierzęta wcale nie muszą być zabijane dla ludzi, ja się bez 3 wymienionych rzeczy doskonale obywam.
Cytuj
Jak juz wiecej wcze¶niej napisałam zwierzęta powinny byc trzymane i zabijane w humanitarnych warunkach... takie traktowanie napewno wiele byc zmieniło :)
najlepiej, jakby w ogóle nie były hodowane ani zabijane... ale zgadzam się z Tobą, że im bardziej humanitarnie, tym lepiej
Cytuj
Masz psa? czym go karmisz?
osobiście nie mam psa, u mnie w rodzinie jest amstaff karmiony gotowym suchym jedzeniem ze sklepu- jak juz wcześniej wspomniałam, karmienie psów/kotów/fretek/wszelkich innych zwierząt mięsożernych roślinkami jest barbarzyństwem
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #230 : 2005-07-20, 20:03 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #231 : 2005-07-20, 23:34 »
A jednak widziesz piesio jest  karmiony karmą nie chodzi mi tu o mięso ale o testowanie na zwierzętachWszyscu mówią zeby nie kupować aukanuby ale jednak wielu zapomniało ze zdecydowana większośc karm robi to samo ;)

Jest tylko jeden wniosek, zawsze przez nasz gatunek zwierzęta będę ginąc i to nieważne pod jaką postacią...
Dziwie się tylko czemu człowiek nazywa się nainteligentniejszą istota na ziemi, według mnie powinno być raczej najgłuszą i najbardziej szkodliwą...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #232 : 2005-07-21, 17:10 »
A jednak widziesz piesio jest  karmiony karm± nie chodzi mi tu o mięso ale o testowanie na zwierzętachWszyscu mówi± zeby nie kupować aukanuby ale jednak wielu zapomniało ze zdecydowana większo¶c karm robi to samo ;)
nie sądzę, żeby tak było ... swoją drogą co by nie mówić o Eukanubie to jest to na prawdę dobra karma, i nieuczulająca co staje się coraz ważniejsze... A tak w ogóle, to nie wiem co ten pies je, znaczy jaką markę karmy dostaje. A czym Twoim zdaniem powinno się karmić starego psa- alergika pokarmowego?
ciągle to powtarzam, ale niech będzie jescze raz- nie da się całkowicie wykluczyć cierpienia zwierząt, ale możemy starać sie je maksymalnie zmniejszyć.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #233 : 2005-07-21, 21:56 »
Tego to nie wiem, ale gotowanym pewnie by się dało. Chodzi mi o to że jeśli kamimy karmą to przyczyniamy sie do podwojnego czerpienia zwierząt(mięso, testowanie) al
Nom zgadzam się z tobą, nigdy nie wykluczymy cierpienia zwierząt... heh...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #234 : 2005-07-22, 00:02 »
nie sądzę, aby wszystkie karmy były testowane na zwierzętach... poza tym jest w nim mniej mięsa niż w gotowanym, więc cierpienie sie rónoważy... ech, filozofować mi się w środku nocy zachciało :wink: :D
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #235 : 2005-07-24, 01:36 »
Również jestem wege, dokładnie lakto-ovo, od 8 lat - z powodów etycznych oczywiście.
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #236 : 2005-08-02, 11:28 »
oststnio gościłam u siebie wegetarianke... ugotowała pyszny obiad dla całej mojej rodzinki... wiec zrobie wam smaka :P



Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #237 : 2005-08-02, 15:02 »
Po wyjęciu pomidorów mogła bym wszamać na miejscu... :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #237 : 2005-08-02, 15:02 »

NaNcY

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #238 : 2005-08-02, 15:42 »
ee po cio wyjmować ??:P można nie kłaść... pychota!!!
Zapisane

Ax

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #239 : 2005-08-04, 10:18 »
Przepis przepis przeeepisssssssss Nancy podaj :)
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 29 zapytaniami.