Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20   Do dołu

Autor Wątek: Wegetarianizm :)  (Przeczytany 95351 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

motyleq

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #240 : 2005-08-04, 12:16 »
Od zaledwie pół roku. Narazie można powiedzieć że "próbuję".
Mi sie wydaje że moi rodzice się nawet cieszą i uważają że podjęłam taką "dorosłą decyzję" :D heh...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #241 : 2005-08-04, 12:45 »
Czym się różni wegetarianin od jarosza ?
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #242 : 2005-08-04, 15:31 »
ależ oczywiście że podam ale najpierw poczekam aż kumpela z woodstoka wróci :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #242 : 2005-08-04, 15:31 »

Ax

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #243 : 2005-08-04, 17:35 »
ależ oczywi¶cie że podam ale najpierw poczekam aż kumpela z woodstoka wróci :P
Ok, będę czekać :)

Kesi- jakbyś uważnej przeczytała wątek, to znalazłabyś odpowiedź. Jarosz nie je mięsa ze względów zdrowotnych, a wegetarianin- to chyba wiesz..?
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #244 : 2005-08-04, 18:51 »
Jestem lakto-owo-wegetarianka (lakto od mleka, owo od jajka) od prawie roku i czuje sie wspaniale ;) Oczywiscie, rodzice czasami naciskaja ale czego sie nie robi dla zwierzat :) Na wegetarianizm przeszlam z tych samych powodow co Mili i Vio :) Ah, no wlasnie, Vio mi wszystko w wege objasnila i to ona przekabacila mnie na "zielona" strone ;) Dla wegetarian polecam zakupic ksiazki kucharskie, poniewaz urozmaicenie zielonej diety czasami bywa trudne ;) Staram sie jak najbardziej urozmaicac swoja diete i jesc jak najwiecej produktow ktore maja w sobie skladniki potrzebne mojemu organizmowi :) Na badania mam zamiar sie niedlugo wybrac i nie jest to wymuszone na mnie przez moich rodzicow, po prostu chce miec pewnosc ze odzywiam sie dobrze, bycmoze przy okazji wyslucham kilku dobrych rad.
Kilka osob wspomnialo, ze sa w 80% wege, poniewaz czasami jedza mieso i ryby. Taka odmiana wegetarianizmu nazywana jest semiwegetarianizmem.
Natknelam sie gdzies na wypowiedz, ze jedzenie jajek to zabijanie nienarodzonych... :roll:
Otoz, nie. Jajka u kury nalezy potraktowac tak samo jak mleko u krowy - krowa daje mleko mechanicznie, nie tylko wtedy kiedy ma cielaka, a kura znosi jaja nie tylko wtedy, gdy kogut ja pokryje i maja wykluc sie piskleta... Jest to proces mechaniczny, wiec nie rozumiem jak mam uzalac sie nad czyms, co nigdy nie byloby zywym stworzeniem bez ingerencji samca?
pozdrawiam
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #245 : 2005-08-04, 19:14 »
Ok, będę czekać :)

Kesi- jakby¶ uważnej przeczytała w±tek, to znalazłaby¶ odpowiedĽ. Jarosz nie je mięsa ze względów zdrowotnych, a wegetarianin- to chyba wiesz..?
Nieprawda. Jarosz jest osobą nie spozywającą mięsa zwierzęcego, ale jadającą ryby, owoce morza, nabiał i jaja, a wegetarianin nie jada ryb ani owoców morza. I na tym polega różnica, nie na motywacji :)
Swoja droga Ax- skąd takie rozgraniczenie?
aha, i mam pytanie do osób przeciwnych aborcji i eutanazji- co te zagadnienia mają do wegetarianizmu? Czytając ten wątek wydaje się, że bardzo dużo... a moim zdaniem NIC.
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #246 : 2005-08-04, 22:47 »
Wega, rowniez spotkalam sie z takim rozgraniczeniem (tym o ktorym wspomniala Ax)
Beauty, jak ktos to ladnie napisal 'Nie istnieje "semi-wegetarianizm". Semi oznacza "prawie, pół". Czy ktoś widział semi-dziewicę lub kobietę będącą w semi-ciąży? Tak samo jest z wegetarianizmem - albo się wegetarianem jest albo nie.'
Nancy, ja tez czekam bo żarełko smakowicie wyglada =]

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #247 : 2005-08-04, 23:27 »
"ee po cio wyjmować ?? można nie kłaść... pychota!!!"
Nie ja to robiłam, więc raczej nie miałabym na to szansy... :P Co do przepisu to mniej więcej widać... :P Hmm... może spróbuję zrobić... aleee...
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #248 : 2005-08-05, 14:47 »
Długo się do tego przymierzałam, długo musiałam męczyć rodziców, ale w koncu udało się :) Powiedzieli, że jeżeli nie chcę, to oni nie zmuszą mnie do jedzenia mięsa. Tylko jest jeden warunek - muszę dostarczać sobie sama potrzebne witaminy i minerały, abym nie popadła 'w choroby'. I tu prośba do wegetarian. Możecie mi powiedzieć, co jest ważne w takiej diecie 'bezmięsnej', czego należy unikać? Może macie jakieś ciekawe strony o wegetarianizmie, o potrawach, jakie można jeść itd. Będę za każda pomoc bardzo wdzięczna.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #248 : 2005-08-05, 14:47 »

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #249 : 2005-08-05, 17:58 »
Długo się do tego przymierzałam, długo musiałam męczyć rodziców, ale w koncu udało się :) Powiedzieli, że jeżeli nie chcę, to oni nie zmuszą mnie do jedzenia mięsa. Tylko jest jeden warunek - muszę dostarczać sobie sama potrzebne witaminy i minerały, abym nie popadła 'w choroby'. I tu prośba do wegetarian. Możecie mi powiedzieć, co jest ważne w takiej diecie 'bezmięsnej', czego należy unikać? Może macie jakieś ciekawe strony o wegetarianizmie, o potrawach, jakie można jeść itd. Będę za każda pomoc bardzo wdzięczna.
www.vege.pl, www.wegetarianie.pl - dobre strony, tam znajdziesz też linki do innych stron o wegetarianiźmie.
www.forumveg.prv.pl - samo forum wegetariańskie, gdzie o wszystko można zapytać :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #250 : 2005-08-05, 19:40 »
mnie tam smaka nie zrobisz, ja na obiad codziennie mam same cuda :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #251 : 2005-08-05, 21:54 »
Pao, podaj ciekawe przepisy ;)
Yassue, rowniez nie uwazam tego za wegetarianizm, jednak taka nazwa istnieje i jest uzywana nawet w ksiazkach o wege. Wiec jednak jest cos takiego.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #252 : 2005-08-07, 11:25 »
wiele pojęć istnieje i to potem miesza...
wieleu wege oburza się istnieniu pojęcia semiwegetarianizm inni uwazają że dobrze to jest ujęte
więc rozpoczynając dyskusje nalezałoby wpierw ustalić dopuszcalne słownictwo.
ja uzywam pojęcia jarosz dla osoby która je ryby i owoce morza odrzucając inne mięsa.
kwestia ideologii jest nieadekwatna, bo wielu wege łączy te aspekty. i potem sprawdzać procentowo trzeba...? nie jem mięsa zarówno ze względów zdrowotnych jak i jest to efekt mojego podejścia do świata i zwierząt...

a co do pytania o aborcje i wege... niby nie ma to powiązania a jednak cos sie znajdzie. chodzi o jedzenie/niejedzenie jajek, kawioru itp... jeśli ktoś nie zgadza się na zabijanie płodu ludzkiego a nie je mięsa by zwierząt nie zabijać, to dlaczego miałby sie zgadzać na zabijanie płodu kurcząt?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Akane

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #253 : 2005-08-07, 14:16 »
 Mimo wszystko to nie jestem pewna czy wegetarianizm na pewno jest dobry. Przecież ludzie są wszystkożerni. Gdyby w ogóle nie jedli mięsa to żylibyśmy dwa razy krócej. Póki się rośnie trzeba jeść mięso, chyba że ktoś życzy sobie galaretowatych kości. Poza tym- lwy, szympansy, czy choćby psy mogą jeść mięso a my nie??

A mi i tak rodzice każą jeść mięso, ale ja jem go bardzo malutko. Ach chciałabym i tak być wegetarianką. Nie przepadam za mięsem. Za to kotleciki sojowe są pyszne!!
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #254 : 2005-08-07, 21:28 »
Mimo wszystko to nie jestem pewna czy wegetarianizm na pewno jest dobry. Przecie¿ ludzie s± wszystko¿erni. Gdyby w ogóle nie jedli miêsa to ¿yliby¶my dwa razy krócej. Póki siê ro¶nie trzeba je¶æ miêso, chyba ¿e kto¶ ¿yczy sobie galaretowatych ko¶ci. Poza tym- lwy, szympansy, czy choæby psy mog± je¶æ miêso a my nie??
/quote]

Ludzie rzeczywiście są wszystkożerni, a do tego mają wolną wolę i świadomość tego co robią i co jedzą, umiejętność rozróżniania dobra i zła - myslę że większość tutejszych forumowiczów też tak ma :P
A skąd te informacje o krótszym o połowę życiu i galaretowatych kosciach? Ciekawostka... Na świecie jest sporo wiekowych wegetarian, a nawet takich ludzi, którzy od dziecka nie jedzą mięsa, a jednak żyją,  i to nie jezdżą na wózkach inwalidzkich :) A do dobrego stanu układu kostnego potrzebny jest przede wszystkim wapń i witamina D, które zazwyczaj bywają pochodzenia zwierzęcego, ale nie muszą pochodzić z uboju (mleko i jego przetwory!). Poza tym, dobrze skomponowana dieta wegetariańska naprawdę dostarcza wszystkich składników potrzebnych do rozwoju.
« Ostatnia zmiana: 2005-08-07, 21:30 autor pete_spider »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #254 : 2005-08-07, 21:28 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #255 : 2005-08-07, 21:40 »
Akane, a czym popierasz swoją wypowiedź?
historia mówi co innego... najdłużej zyjący ludzie pochodza z krain wegetariańskich i jarskich...
wyspy polinazyjskie gdzie staruszkowie dobrze sie maja, japonia czy indie... w indiach ostetek męsożerców jest niski i jakoś nie zyją krócej od nas a wręcz przeciwnie... ichni staruszkowie maja więcej werwy i sił witalnych...
a co do mięsa to zwrócić chce uwage na jedną rzecz która zmieniła sie od wieków a o tym sie nie wspomina... 100 lat temu podstawą diety były zboza, warzywa i ewentualnie nabiał w niektórych regionach. mięso było ŚWIĘTEM!!! posiłek typowo mięsny był dwa razy do roku a poza tymi świętami mięso jedzono tylko z okazji wielkich świąt, lub po udanym polowaniu.
teraz ludzie codziennie jedza mięso, naturalne proporcje sa zagubione. w przedszkolach dzieci na 10 dni maja przepisowy bezmięsny posiłek jeden raz... to tragedia zywieniowa ale o tym sie milczy...
poza tym niedawno zostały zmienione podstawy dietetyki, ale nadal mało kto tym sie przejmuje. w nowej piramidzie żywieniowej mięso czerwone jest całkowicie usunięte! a ryby, owoce morza i drób są na ostatniej pozycji... 2 razy w tygodniu jest wystarczającą ilością... a jak to sie ma do większości polskich posiłków?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #256 : 2005-08-07, 22:07 »
Przeciez nie zabije plodu kurczat... To tak jakby kobiety w ciagu kazdej menstruacji znosily jajka, ale to nie znaczy, ze z tych jajek wylegna sie kurczaki, wrecz przeciwnie, one po prostu je znosza, nic wiecej... Jesli nie beda zaplodnione, to te jajka pozostana tylko i wylacznie jajkami, wiec czemu mowa o aborcji?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #257 : 2005-08-08, 11:15 »
jeśli nie będą zapłodnione... a skąd masz pewność że nie są?
nie raz zdarza się ze w żółtku pływa mały zarodek... nie jajeczko ale zarodek...
może bym jadła jaka gdybym miała 100% pewności że niezapłodnione sa... ale takiej pewności nie mam, a jajka nie sa mi potrzebna, więc nie jem.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #258 : 2005-08-08, 12:10 »
bo w przemysłowych czy jak to tam sie nazywa właśnie niezapłodnione są O_o
przeciez kura sama se jajka nie zapłodni.. :roll:
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #259 : 2005-08-08, 12:56 »
No wlasnie. Chyba hodowcy z kurzej fermy nie sa tacy glupi zeby wpuszczac koguta miedzy kure...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #260 : 2005-08-08, 14:01 »
tak, tylko w przemysłowych kury sa tragicznie traktowane, a przecież większość wege walczy o godne traktowanie zwierząt... jeśli kupuje jajka (a kupują dla córki i męża) to tylko z eko hodowli a tam kury wolno biegają i zdarzaja się zaplodnione jajka...
jeśli juz musiałabym zjeść jajko, to wolałabym zaryzykować iz będzie zapłodnione ale od szczęśliwej kury, niż takie coś od katowanego zwierzęcia, taplającego się we własnych odchodach, faszerowanego chemią zamkniętego w małej klatce co nigdy słońca ni trawy nie widziało i któremu obcięto dziób by uniemozliwić samobójstwo...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #260 : 2005-08-08, 14:01 »

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #261 : 2005-08-08, 14:30 »
Byl temat o jajkach... Ja kupuje tylko takie co maja 1 i 2 na skorupce...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #262 : 2005-08-08, 14:45 »
a ja 0... tyle ze przy takich nie masz juz pewności że sa niezapłodnione...
a tak nawiasem i 3 zdarzają sie zapłodnione...
no cóż, ale to wybór indywidualny...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

xara

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #263 : 2005-08-10, 16:26 »
zwierzęta ofiarują nam to co najcenniejsze - życie
korzystamy z ich mięsa, skór, futer
pijąc mleko również przyczyniamy się pośrednio do ich śmierci,
bo cóż się dzieje z mleczną krową, gdy się zestarzeje lub spadnie jej mleczność? no co?
ja bardzo lubiłam mięso, ale go nie jem, i to nie dlatego, że mój organizm go nie potrzebuje
jem jajka, piję mleko i jem jego przetwory - uwielbiam jogurty, jestem lakto-ovo

gdzieś przeczytałam stwierdzenie, które bardzo do mnie trafiło:

Nawet bardziej od bezwględnego nienaruszania życia, ważny jest szacunek, jeśli to życie odbierasz /lub się do tego przyczyniasz. Więc - jedz mięso, ale miej świadomość, że jest to złożona Ci ofiara z życia, najwyższa ofiara. Raz na 100 kotletów pomyśl pięć minut o tych świniach i krowach, nie udręczaj się, bo to nie ma sensu. Skup się - i poczuj wdzięczność. Nie przypalaj mięsa... nie pozwalaj mu się psuć... to jest dopiero straszne, umrzeć i nie przydać się na nic :/ Nie oblewaj futra damulki gnojówką - uszanuj zwierzęta, które jej mimowolnie oddały swoje życie. Niech w nich chodzi, niech się czuje piękna, jeśli potrafi - to chyba lepszy los niż wylądować na śmietniku?
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #264 : 2005-08-11, 13:54 »
co do jajek to je jem, bo po prostu lubię, w kwestii aborcji jestem jedną z najbardziej radykalnych jej zwolenniczek, więc chyba wszystko jest w porządku ;-) dla mnie PŁÓD nie jest istotą żywą- i basta!
pisałam juz kiedyś, że numerki na jajkach nijak się mają do tego, w jakich warunkach powstały, ale powtórzę jeszcze raz
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #265 : 2005-08-12, 15:51 »
No to jak to jest w końcu z jajkami i numerkami?

Ja też nie widzę powodu, żeby lączyć ideologicznie wegetarianizm z kwestiami antyaborcyjnymi . A do tego jem jajka, hm  :mysli:
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #266 : 2005-08-12, 17:31 »
pete, poszukaj tematu o jajkach, tam bylo o tym...
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #267 : 2005-08-12, 18:31 »
Czytalam wątek o jajkach; pytanie bylo do Wegi z prośbą o rozwinięcie tego co napisala tam i tutaj z podaniem źródel, bo każdy mówi co innego. Swoją drogą, lepiej będzie zadzwonic albo napisać do kilku producentów jajek i poszukać odpowiednich przepisów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #267 : 2005-08-12, 18:31 »

DeeDee13

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #268 : 2005-08-12, 20:09 »
heh ja mieszkam w domku i mamy pare swoich kur więc nie kupujemy :D:D
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #269 : 2005-08-12, 21:25 »
Moja mama uważa, że to niezdrowe itepe... Miałam próby, w sumie szynek, kiełbas, kurczaka, królika i większosć innych rzeczy miesnych...
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.116 sekund z 28 zapytaniami.