Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20   Do dołu

Autor Wątek: Wegetarianizm :)  (Przeczytany 95413 razy)

0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #270 : 2005-08-12, 21:27 »
wolontaryzowałam kiedyś (nie tak dawno temu) w pewnej organizacji wegetariańskiej, zapytałam o kwestię numerków i powiedziano mi, że to wierutna bzdura... koniec tłumaczeń ;-)


Data wysłania: Sierpień 12, 2005, 20:25:57
a swoją drogą żadnych pytań do siebie w temacie jajecznym nie odnotowałam...
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #271 : 2005-08-12, 22:27 »
bo nie zadawałam w tamtym wątku, tylko w tym
Zapisane

xara

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #272 : 2005-08-12, 22:52 »
Cytat: Wega
wolontaryzowałam kiedyś (nie tak dawno temu) w pewnej organizacji wegetariańskiej, zapytałam o kwestię numerków i powiedziano mi, że to wierutna bzdura... koniec tłumaczeń ;-)
co to znaczy "koniec "tłumaczeń"? jeżeli wiesz coś, czego my nie wiemy, miło by było gdybyś się tym z nami podzieliła
no chyba, że odpowiedziano Ci tak samo...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #272 : 2005-08-12, 22:52 »

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #273 : 2005-08-14, 21:25 »
co to znaczy "koniec "tłumaczeń"? jeżeli wiesz co¶, czego my nie wiemy, miło by było gdyby¶ się tym z nami podzieliła
no chyba, że odpowiedziano Ci tak samo...
po prostu wiem, że numerki maja się nijak do metody chowu kur...
widzę, że nam tu mocne lobby wegetariańskie rosnie, i "kto nie jest z nami, jest przeciwko nam"... :roll:
jak dla mnie możecie wierzyć, w co chcecie, ale ocenianie ludzi przez pryzmat ich diety to juz gruba przesada :-?
 
« Ostatnia zmiana: 2005-08-14, 21:28 autor Wega »
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #274 : 2005-08-14, 22:19 »
po prostu wiem, ¿e numerki maja siê nijak do metody chowu kur...
widzê, ¿e nam tu mocne lobby wegetariañskie rosnie, i "kto nie jest z nami, jest przeciwko nam"... :roll:
jak dla mnie mo¿ecie wierzyæ, w co chcecie, ale ocenianie ludzi przez pryzmat ich diety to juz gruba przesada :-?
 

po prostu wiesz, cóż, może trochę pokory wobec faktów? I gdzie widzisz ocenianie ludzi poprzez pryzmat wegetarianizmu? Najczęściej to własnie sXe są najbardziej radykalni w tym względzie :> Nie twórz teorii spiskowej.
Zapisane

xara

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #275 : 2005-08-15, 00:57 »
Wega, Ty jakaś przewrażliwiona mocno jesteś  :roll:
osobiście chciałam się tylko dowiedzieć o co chodzi z tymi numerkami -
jeżeli się o czymś mówi, to warto to poprzeć faktami, wiarygodniej to brzmi

Cytat: Wega
widzę, że nam tu mocne lobby wegetariańskie rosnie, i "kto nie jest z nami, jest przeciwko nam"... :roll:
jak dla mnie możecie wierzyć, w co chcecie, ale ocenianie ludzi przez pryzmat ich diety to juz gruba przesada :-?
do tej części wypowiedzi w ogóle się nie odniosę, bo zwyczajnie nie wiem jak
o co Ci chodzi? czy ktoś tu kogoś ocenia? w którym miejscu?
jak już to Ty wzbudzasz niepotrzebny zamęt  :roll:
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #276 : 2005-08-15, 18:37 »
po prostu wiesz, cóż, może trochę pokory wobec faktów? I gdzie widzisz ocenianie ludzi poprzez pryzmat wegetarianizmu? Najczę¶ciej to własnie sXe s± najbardziej radykalni w tym względzie :> Nie twórz teorii spiskowej.
Wobec jakich FAKTÓW??? Ocenianie ludzi przez pryzmat diety widziałam chociazby na początku tego watku, i zdecydowanie dominowali w tym wegetarianie :? Co do sXe to znam sporo osób z tych kręgów spożywających mięso, poza tym przypominam że "kwestia mięsna" nijak ma się do kanonów sXe. Nie fajasz, nie pijesz alkoholu, nie ćpasz- jesteś PEŁNOPRAWNYM sXe. Poza tym nie tworze teorii spiskowej... :roll:
Wega, Ty jaka¶ przewrażliwiona mocno jeste¶ :roll:
osobi¶cie chciałam się tylko dowiedzieć o co chodzi z tymi numerkami -
jeżeli się o czym¶ mówi, to warto to poprzeć faktami, wiarygodniej to brzmi
do tej czę¶ci wypowiedzi w ogóle się nie odniosę, bo zwyczajnie nie wiem jak
o co Ci chodzi? czy kto¶ tu kogo¶ ocenia? w którym miejscu?
jak już to Ty wzbudzasz niepotrzebny zamęt :roll:
na osobiste wycieczki nie odpowiadam, a co do numerków powtórzę jeszcze raz- jedna z największych organizacji wegetariańskich w tym kraju utrzymuje, że to z tymi numerkami nijak ma się do metody chowu. Poza tym jaja z chowu klatkowego=bateryjnego mają to napisane na opakowaniu...
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #277 : 2005-08-15, 18:54 »
Wega, zlituj się! Od 1.1. 2004 obowiazują przepisy, ktore nakazują producentom jaj (nie kurom:)) umieszczać zakletą w  te cyferki własnie informację o sposobie chowu niosek. To są  własnie fakty. Napisałam o tym w wątku o jajkach.  Jeżeli się  upierasz, że  to nieprawda,  podaj chociaz namiary na tę organizację wegetariańską, może tam znajdzie się ktoś, kto potrafi poprzeć  czymś to stwierdzenie poza argumentem "bo ja  tak mówię". Informacja o chowie  klatkowym na opakowaniu rzeczywiście  jest, ale na jajkach  też  byc musi.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #278 : 2005-08-15, 18:59 »
posłużę się cytatem:
"moi drodzy, po co kłótnie" ;)
idea przyświeca nam ta sama, choć róznie interpretowana...
dane się zmieniaja i coś co przed chwila było faktem dziś może być historią...
sama niedawno tego doświadczyłam bardzo dosadnie ;)
jesli są fakty dyskredytujące pieczątki na jajkach to pewnie wszyscy tu zaglądający chętnie się z nimi zapoznają :) jeśli takowych nie ma to pozostaje zaufać...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #278 : 2005-08-15, 18:59 »

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #279 : 2005-08-15, 19:54 »
Wega, zlituj się! Od 1.1. 2004 obowiazuj± przepisy, ktore nakazuj± producentom jaj (nie kurom:)) umieszczać zaklet± w te cyferki własnie informację o sposobie chowu niosek. To s± własnie fakty. Napisałam o tym w w±tku o jajkach. Jeżeli się upierasz, że to nieprawda, podaj chociaz namiary na tę organizację wegetariańsk±, może tam znajdzie się kto¶, kto potrafi poprzeć czym¶ to stwierdzenie poza argumentem "bo ja tak mówię". Informacja o chowie klatkowym na opakowaniu rzeczywi¶cie jest, ale na jajkach też byc musi.
to dlaczego na wielu jajkach jest 3 i nie ma na opakowaniu informacji o chowie klatkowym, a na jajach z chowu klatkowego (przynajmniej tak jest na opakowaniu) znajdują się czasami "dwójki" ?
W takim razie proszę podaj żródło tego "nakazu znakowania jaj"... bo przekopałam chyba cały internet i nie znalazłam...

btw. idea chyba juz się we mnie dawno wypaliła, zostało przyzwyczajenie... :(
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #280 : 2005-08-15, 21:30 »
Rozporządzenie (EWG) 1907/90, zmienione przez rozporządzenie (WE) 2052/2003, art.7, ust.1 lit.a
Cytuj
Jaja klasy A oraz jaja umyte są stemplowane oznaczeniem kodowym zawierającym znak odróżniający producenta i pozwalającym na ustalenie metody hodowli.



http://212.130.19.6/primary_cms/CMSResources.nsf/filenames/Basics%20pol%20ABC%20Jako%B7ci%20Jaj.pdf/$file/Basics%20pol%20ABC%20Jako%B7ci%20Jaj.pdf
tu natomiast jest informator  "Oznakowanie jaj i opakowań w krajach czlonkowskich UE" (stan na dzień 1.4.2004) nie mający sam w sobie mocy prawnej, ale poza konkretnymi informacjami podający też podstawy prawne., polecam lekturę. Interesujące nas informacje są w rozdziale "Oznakowanie sposobu chowu, pochodzenia i kodu producenta", strona 11

pfffff link chyba nie działa, przepraszam.Jęsli nie uda mi się tego naprawić,  mam tę broszurkę ściągniętą, mogę udostepnic.
« Ostatnia zmiana: 2005-08-15, 23:03 autor pete_spider »
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #281 : 2005-08-17, 15:35 »
kurczę, sama nie wiem co o tym myśleć... z jednej strony nie mam podstaw, żeby Cio nie wierzyć, a z drugiej nie mieścio mi się w głowie, że duża organizacja mająca bronić praw zwierząt nic na ten temat nie wie... kilka razy ich pytałam i mówili (a raczej mówiły- dziewczyny :) ) że to nieprawda bo one nic o tym nie wiedzą...
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #282 : 2005-08-17, 18:36 »
To może wydrukuj,  pokaż im te przepisy, zapytaj co o tym sądzą i dlaczego nieprawda?
Nie należę do drobiarskiego lobby i rozpowszechnianie informacji o przepisach dotyczących chowu nie jest moim priorytetem :)
Wstyd się przyznać, ale o tych oznaczeniach pierwszy raz przeczytalam dopiero tutaj, na tym forum, wczesniej tez widzialam tylko napisy na opakowaniach "chow klatkowy" w sklepach albo jajka ze wsi bez napisów w ogole. A skoro powstaly jakies wątpliwości, poczytalam portale rolnicze, gdzie najpierw znalazlam ogolne informacje o tym, że metodę chowu na jajkach się oznacza, potem pogrzebalam glębiej w przepisach i znalazlam to, co podalam wyżej. Jak dla mnie, jest to wiarygodne, no bo dlaczego nie mialabym wierzyć przepisom? Nic nie wskazuje na to, że jest to prawo martwe, niestosowane, skoro oznaczenia na jajkach w końcu są. Napisalam do kilku ferm kurzych, dostalam odpowiedź z dwoch (jedną zacytowalam w wątku o jajkach http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,16305.60.html
druga jest podobna). Ci ludzie nie cytują jakiśtam przepisów, tylko piszą o tym,co sami robią, tzn znakują jajka ze swoich ferm czy hodowli cyframi 2 i 3, bo prowadzą chów klatkowy i sciólkowy. Nie wierzę w jakąś ogólnopolską mistyfikację :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #283 : 2005-08-17, 20:01 »
wymogi to jedno a ich realizacja to drugie, jednak jeśli ktos się do wymogów nie stosuje to warto donieść a nie zrzucać odpowiedzialność na innyc. jeśli jest przepis to sa i kary za nieprzestrzeganie...


Data wysłania: 2005-08-17, 19:59
i wałśnie mi się coś przypomniało:
2 lata temu była wielka akcja o jajka w Niemczech. okazało się że w hodowlach ekologicznych stosowane były dodatki chemiczne do pasz, które od ponad 10 lat była (i sa) kompletnie zakazane!!!! oczywiście nie wszystkie ekohowy tak nawaliły ale fetor poszedł...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ESIO

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #284 : 2005-10-19, 21:53 »
Nie mam do tego zaufania!!! :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #284 : 2005-10-19, 21:53 »

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #285 : 2005-10-20, 23:44 »
Nie mam do tego zaufania!!! :(
a konkretnie do czego? :)
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #286 : 2005-10-21, 09:41 »
Ja i moja mama od kilku tygodni nie jemy mięsa, i mam nadzieje ze tak zostanie:D
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #287 : 2005-10-21, 11:15 »
To wspaniale, że chcecie zostać wegetariankami razem z mamą  :jupi2:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #288 : 2005-10-21, 14:04 »
Chcę się o coś zapytać, tylko proszę na mnie nie naskakiwać, bo już jedną wielką kłotnie w sprawie wege zaliczyłam i nie chce tego powtarzać...
Czy jedlibyście mięso, gdyby zwierzęta były zabijane w sposób humanitarny, tak, żeby nie cierpiały i żeby nie sprawiało im to takiego bólu? I gdyby starano się zabijać słabsze osobniki, a nie jak leci? /wiem, że to mało realne, w każdym razie wymaga wielu lat walki, ale proszę o szczerą odpowiedź/
Ja wege nie jestem. Nie czuję takiej potrzeby. Od małego jestem przyzwyczajona do mięsa, i nie jestem pewna, czy bym w ogóle wytrzymała bez niego. Może kiedyś.. Nie czuję się też bezlitosnym mordercą. Jasne jest, że nie jestem za metodami uboju, jakie aktualnie się stosuje. Ale czy to znaczy, że lepiej, żebym sama pojechała na wieś, zabiła krowę szybko i w miarę bezboleśnie i ją zjadła? Czy wtedy byłoby ok?
Osobiście nie mam nic do osób, mających dietę bez mięsa, ryb. To, co jemy, w co się ubieramy, co myślimy - to tylko i wyłącznie nasza decyzja, i niech tak zostanie ;)
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #289 : 2005-10-21, 14:22 »
Oczywiście, że nie jadłabym mięsa tak czy owak, to w jaki sposób zostało zwierzę zabite nie zmienia faktu, że zostało zabite po to, żeby można było je zjeść. Nie zjadałabym starych i chorych osobników tak jak to się dzieje w naturze, tak jak nie zjadalabym padliny. Poza tym, co uważasz za humanitarną formę uboju? Podaj jakieś przykłady, bo nie mogę sobie jakoś wyobrazić. Śmierć to śmierć, a zabijanie innych żywych istot zawsze pozostanie przemocą i gwaltem. No i zostaje jeszcze zdrowotny aspekt wegetarianizmu.
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #290 : 2005-10-21, 16:16 »
Już od prawie dwóch lat nie jem mięsa i jest mi z tym dobrze. Nie wyobrażam sobie, abym mogła teraz ponownie po nie sięgnać. Nie chce żeby przeze mnie cierpiały zwierzęta :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #290 : 2005-10-21, 16:16 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #291 : 2005-10-21, 16:27 »
Poza tym, co uważasz za humanitarną formę uboju?

A chociażby nie wrzucanie żywych świn do wrzątku i nie obdzieranie żywcem bydła ze skóry.

Cytuj
a zabijanie innych żywych istot zawsze pozostanie przemocą i gwaltem.

Zatem drapieżniki to bezwzględni mordercy, tak? Zabijanie innych żywych istot w naturze ma bardzo duże znaczenie. To jest naturalna selekcja, skonstruowana tak, żeby przeżyły tylko najsilniejsze osobniki. Problemem człowieka jest to, że nie patrzy na to co, jak, gdzie i kiedy zabija. Jednak gdyby człowiek przestał eliminować część bydła i innych zwierząt, to prawdopodobnie by sie zanadto rozmnożyły, a to by z kolei było powodem masowych epidemii i drastycznego pogorszenia warunków życia, choć już teraz są one na przerażająco niskim poziomie.

Cytuj
No i zostaje jeszcze zdrowotny aspekt wegetarianizmu.

No i tu jest problem. Wiele osób, które przerzuciło się na wegetarianizm, po prostu nieprawidłowo dobiera dietę. I wtedy zaczynają się komplikacje - anemia, znaczne osłabienie organizmu, czasem anoreksja. Ale nie, wszyscy są zdrowi i czują się świetnie. Natomiast problemem mięsożerców jest to, że często nie znają umiaru i mają nadwagę, albo zwyczajne źle się odżywiają i chorują. To jest także zły dobór składników diety. Także zarówno jedna, jak i druga strona ma swoje plusy i minusy.
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #292 : 2005-10-21, 17:44 »
Cytuj
A chociażby nie wrzucanie żywych świn do wrzątku i nie obdzieranie żywcem bydła ze skóry
to są przykłady drastyczne i do tego przykłady negatywne  :roll: Napisz proszę jak wyobrażasz sobie humanitarny ubój. dowiedz się tez może, jak wygląda przepisowy ubój krów, świń, kur w rzeźniach i powiedz, czy uważasz go za humanitarny, bo wg przepisów jest humanitarny.

Cytuj
Zatem drapieżniki to bezwzględni mordercy, tak
bezwzględni zabojcy, drobna roznica. Uważam że zwierząt nie można oceniać pod kątem moralności, a wszystko co pisalam powyzej dotyczy ludzi oczywiście. Nie zamierzam nawracać drapieżników na wegetarianizm.

Cytuj
To jest naturalna selekcja, skonstruowana tak, żeby przeżyły tylko najsilniejsze osobniki.
tak jak sama piszesz, tam gdzie wkracza czlowiek, nie mozna już mówić o naturalnej selekcji.

Cytuj
Jednak gdyby człowiek przestał eliminować część bydła i innych zwierząt, to prawdopodobnie by sie zanadto rozmnożyły
to czlowiek i tylko czlowiek nadmiernie  rozmnaża zwierzeta  w sztucznych hodowlach.

Cytuj
No i tu jest problem. Wiele osób, które przerzuciło się na wegetarianizm, po prostu nieprawidłowo dobiera dietę. I wtedy zaczynają się komplikacje - anemia, znaczne osłabienie organizmu, czasem anoreksja. Ale nie, wszyscy są zdrowi i czują się świetnie. Natomiast problemem mięsożerców jest to, że często nie znają umiaru i mają nadwagę, albo zwyczajne źle się odżywiają i chorują. To jest także zły dobór składników diety. Także zarówno jedna, jak i druga strona ma swoje plusy i minusy.
no ale w czym problem? Każda dieta, czy wegetariańska, czy "normalna", czy optymalna czy jakakolwiek inna, jeżeli jest źle prowadzona i nie dostarcza wszystkich potrzebnych składników prowadzi do zaburzeń i chorób. Trzeba dbać o to, co się je i tyle.

Pozdrawiam :)
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #293 : 2005-10-21, 18:05 »
Cytuj
pogorszenia warunków życia, choć już teraz są one na przerażająco niskim poziomie

A kto jest temu winien? Tylko i wyłącznie człowiek.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #294 : 2005-10-21, 21:53 »
Napisz proszę jak wyobrażasz sobie humanitarny ubój. dowiedz się tez może, jak wygląda przepisowy ubój krów, świń, kur w rzeźniach i powiedz, czy uważasz go za humanitarny, bo wg przepisów jest humanitarny.

Humanitarny wg. mnie oznacza taki, który nie zadaje aż tyle bólu zwierzętom, jest przeprowadzany w higienicznych warunkach i przez ludzi, którzy nie rzucają nożami we wszystko co się rusza. Może np. usypianie starych, słabych osobników, lub zadawanie im szybkiej śmierci żeby ledwo coś poczuły.

Cytuj
Uważam że zwierząt nie można oceniać pod kątem moralności

Dlaczego?

Cytuj
to czlowiek i tylko czlowiek nadmiernie  rozmnaża zwierzeta  w sztucznych hodowlach.

Chyba nie sądzisz, ze nagle wszyscy się nawrócą i przestaną rozmnażać i zabijać zwierzęta... Dla niektórych to sposób na zycie.. Przykre, ale w dzisiejszych Polskich realiach prawdziwe.

Cytuj
Trzeba dbać o to, co się je i tyle.

Może to nieco dwuznaczne określenie. Lepiej będzie wyglądało trzeba 'uważać na to co się je' ;)

Cytuj
A kto jest temu winien? Tylko i wyłącznie człowiek.

Czy to jest pretensja do mnie? Staram się patrzeć na to w miarę obiektywnie, i przy dzisiejszym bezrobociu i niezbyt wysokim poziomie świadomości ludzi, dla naprawdę wielu osób obojętne jest, czy krowa będzie miała przed śmiercią luksusy czy ostatnie chwile spędzi w małej, śmierdzącej zagrodzie.. Oczywiście, jestem przeciw temu, ale żeby to zwalczyć potrzeba dużej władzy, a i tak zajęłoby to dużo czasu.
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #295 : 2005-10-22, 11:44 »
Jeżeli pogarszach warunki życia, które i tak są na niskim poziomie to tak.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #296 : 2005-10-22, 12:34 »
Jeżeli pogarszach warunki życia, które i tak są na niskim poziomie to tak.

Wybacz, ale ja nie hoduje krów, koni i innych tego typu zwierząt, a moi podopieczni mają dobre warunki :| I wytłumacz mi, jak miałabym pogarszać owe warunki zycia? Bo nie za bardzo to rozumiem ;)
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #297 : 2005-10-22, 14:27 »
Karooola naucz sie czytać. Jeżeli nie pogarszasz wyżej wymienionych warunków, to to zdanie nie odnosi się do ciebie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #297 : 2005-10-22, 14:27 »

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #298 : 2005-10-22, 21:36 »
Wracając do  dawno nie poruszanego  tematu jajek znajdujących się na  nich kodów. Wczoraj poszłam na targ wyjątkowo, rzadko chodzę bo mam daleko, weszłam do spożywczej budki, a tam jajka i duży napis "Jajka z gospodarstwa". Taka nazwa we mnie budzi dobre skojarzenia, więc myslę, kupię. Zapytałam sprzedawcy czy na pewno ze wsi, z gospodarstwa?  Na pewno. no to kupiłam sobie 10, nie były pakowane firmowo, tylko sprzedawca włożył mi je w wytłoczkę. Patrzę w domu, a tam pieczątki z trójką! W końcu hodowla klatkowa to też gospodarstwo rolne, i też na wsi, dałam się nabrać i tyle  :eh: Nastepnym razem sprawdzę na miejscu.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #299 : 2005-10-23, 14:01 »
Karooola naucz sie czytać. Jeżeli nie pogarszasz wyżej wymienionych warunków, to to zdanie nie odnosi się do ciebie :)

A ja zadaję Ci pytanie, jak ja mogłabym pogorszyć te warunki? :P

Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.16 sekund z 27 zapytaniami.