Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20   Do dołu

Autor Wątek: Wegetarianizm :)  (Przeczytany 95395 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #360 : 2005-12-17, 16:09 »
To masz fajnych rodzicow Żakla ;) A ja ze swoimi porozmawiam pewnie dopiero za jakis miesiac bo musze sie sama do tej rozmowy psychicznie przygotowac (no i przede wszystkim upewnic sie czy na pewno dam rade nie jesc miesa, bo przyznam ze niektore miesne potrawy lubie :P ).
Pao przeciez Kola napisala ze czlowiek  t e o r e t y c z n i e   musi jesc mieso. A ze rolą zwierzat jest m.in. bycie pozywieniem dla innych orgaznizmow, to normalne stwierdzenie i nie widze nic dziwnego w tym, ze pisze to milosniczka zwierzat :roll:
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #361 : 2005-12-18, 11:37 »
zwierzęta to część ekosystemu i spłycanie ich do roli pozywienia to tak jakbym powiedziała, ze twoją rola jest miec dzieci... a gdzie inne kwestie...? to dalece posunięte uogólnienie i to takie którego dopuszczają się ludzie którzy zwierząt nie szanują i traktują przedmiotowo...kiedy byłam w waszym wieku (ale to koszmarnie brzmi ;) ) usłyszałam ten "argument" bo przecież zwierzęta zostały stworzone dla człowieka (generalnie rozmowa dotyczyla wykorzystywania zwierząt w cyrku oraz jedzenia ich ale całej nie przytocze) i myslę, ze jets to dość zaskakująca wypowiedź w ustach kogos, kto będac miłośnikiem raczej (wedle mnie, ale to może być błędna hipoteza) pownien rozumieć, szanowac i mieć świadomość złożoności zwierzęcych zachowań i prawa do godności w ich zyciu... zwierząt rolą nie jest bycie pożywieniem, ani dla innych zwierzat ani tym bardziej dla człowieka... mają duzo bardziej zaawansowane "zastosowanie". jesli ktos uzyłby krzywdzącego (lub choćby tylko sugerującego powstanie stereotypu) twierdzenia względem najbliższych (rodzina, przyjaciele) człowiek ma zwyczaj reagowac obronnie, więc albo mamy do czynienia z poważnym skrótem myślowym, albo z brakiem zrozumienia dla zwierząt... jako optymista zakładam wersje pierwszą, ale zwrócić uwagę wato, bo wielu tego by się czepiło w formie już agresywnej, a branie odpowiedzialności za słowa jest jedną z najtrudniejszych sztuk, ale i najbardziej korzystnych w zyciu.
nawiasem z punktu widzenia mięsożercy inaczej to wygląda, zaś wiek młody sprzyja uogólnianiom (niestety z tego bardzo wielu nie wyrasta :( ), jednak zamiast się burzyć warto to przemysleć. ten sposób myslenia to najczęstrze usprawiedliwienie mięsozerców (podobnie jak mysliwych...) i choć mam dla nich zrozumenie, to dobrze by było dyby wyszli poza stereotyp i spojrzeli prawdzie w oczy... to pierwszy krok do swiadomości (przynajmniej w tej materii ;))

zas co do "musienia" to w poście jest mała poprawka, która zmienia znaczenie wypowiedzi... wczęsniej nie było cudzysłowia, zatem i wyraz był inny.

dziewczyny, otwórzcie oczy i serca i zobaczcie co dalej, bo kazde wypowiedziane (pomyslane, napisane) słowo ma moc i zyje, więc rzucanie czymś nieprzemyslanym jest wysoce ryzykowne... stąd też moje czepiastwo odnoście słów (ale i energii jaka jes w nich pozostawiona, ale tego to tłumaczyć nie będe bo jeszcze bardziej zamotam i tak zamotany post), gdyż świadomość wypowiedzi jest bardzo istotnym elementem. oczywiście kazdy odbiorca inaczej to potraktuje (czyli indywidualne filtry działają) czyli w tym momencie wychodzi na to, ze Twoje Taruniu sa podobne do filtrów Koli, (nawiasem to ja je rozumiem, zeby nie było ze przeciw Wam staję :) ) jednak zamiast stawać okoniem chcę Was pobudzić do sięgnięcia dalej... to zazwyczaj boli, przynajmniej na poczatku, ale watre jest tego.

no i mam nadzieję, że nie zamieszałam za bardzo ;)

p.s. mam świadomość, ze uzyłam w tej wypowiedzi wiele skrótów myslowych, jednak rozwijanie mysli w trakcie skończyłoby sie koszmarnym chaosem...

co do wegetarianizmu to jest on modny i wiele osób rozważa zmienę diety, ale samo rozważanie to za mało, nawet sama zmiana to za mało... ale o tym to może później w ramach kolejnego wykładu ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #362 : 2005-12-18, 13:17 »
Człowiek teoretycznie "musi" jest mięso, i m.inpo to zwierzęta są  stworzone.

Kto Ci to powiedział?
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #362 : 2005-12-18, 13:17 »

zakla

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #363 : 2005-12-19, 20:29 »
Wiekszosc ludzi to mowi...niestety :|
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #364 : 2005-12-19, 20:37 »
Na tym Forum raczej nie... :)
Zapisane
IBDG Wrocław

zakla

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #365 : 2005-12-19, 20:44 »
W swiecie rzeczywistym- raczej tak :(
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #366 : 2005-12-19, 22:32 »
na forum to bywa róznie, ale w tym temacie raczej nie ;)
a nawiasem to ten świat tez jest rzeczywisty :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

zakla

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #367 : 2005-12-19, 22:53 »
Chodzilo mi raczej o otoczenie nie netowe, ale o to...no rzeczywiste, czyli o wujkow, ciociow(:P), mamow, tatow, kolezankow i nauczycielow :lol:
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #368 : 2005-12-19, 23:53 »

Czy jedliby¶cie mięso, gdyby zwierzęta były zabijane w sposób humanitarny, tak, żeby nie cierpiały i żeby nie sprawiało im to takiego bólu? I gdyby starano się zabijać słabsze osobniki, a nie jak leci? /wiem, że to mało realne, w każdym razie wymaga wielu lat walki, ale proszę o szczer± odpowiedĽ/
Rozmawiałyśmy chyba o tym w autobusie ;) Moja odpowiedź brzmi: najprawdopodobniej tak. Gdyby zwierzęta RZECZYWIŚCIE nie cierpiały... W obliczu istniejącej sytuacji zmuszona jestem się od tego, jak i od noszenia skór powstrzymać.  Idea ratowania życia jako takiego absolutnie do mnie nie przemawia.

Ryb nie jadam, zup na kościach itp. rzeczach też nie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #368 : 2005-12-19, 23:53 »

zakla

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #369 : 2005-12-20, 09:04 »
A chipsy np.szynkowe albo bekonowe?:P
Zapisane

shogomad

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #370 : 2005-12-20, 17:51 »
Ja nie jestem wegetarianinką. Ja zabardzo nie popieram wegetarianizmu. Jaroszką jest być lepiej owiele. Niektórzy mylą wegetarianizm z bycie jaroszem. A to różnica. Ja nie mogłabym być ani tym ani tym:pjem bardzo malutko mięsa ale zrezygnowac całkiem to nie dla mnie może kiedyś :P
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #371 : 2005-12-21, 17:42 »
Kto co woli... A ja tym czasem musze na wigilje klasowa upiec ciasteczka, zwane placxuszkami amerykanskimi...:mniam:
Zapisane

Eriu

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #372 : 2005-12-23, 10:26 »
To ja się pochwalę: właśnie stawiam pierwsze kroki w tym sposobie żywienia :). choć - o zgrozo - lubię smak mięsa, potrafię się go wyrzec zwłaszcza, że tu chodzi o życie zwierzów. Jedynie rodzice marudzą, że nie zaczynam dopiero w Nowym Roku.
Wczoraj przypaliłam moje pierwsze kotleciki sojowe ;). Ale i tak mi smakowały.
Czytałam na pierwszych stronach, że kupujecie witaminy Falvit czy jakoś tak. Czy są inne dobre? W jakich cenach to jest?
Pozdrawiam natchniona pozytywnie:).
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #373 : 2005-12-23, 12:10 »
falvit i większość tego co jest w aptekach to syntetyki, czyli niewiele się wchłania a bardzo obciąża organizm. ja stosuję suplementacje dużo droższa ale nieporównywalną z niczym innym dostępnym na rynku.

a co do rodziców to ciekawe mają podejście :) zazwyczaj marudza że wogóle a tu im data nie pasuje ;)

trzymaj się a wrazie pytań to słuze pomocą i jak znam tutejszych inni chętni udzielić porady tez się znajdą :)


bbbbgjjjyhjxx

a to powyżej to pozdrowienia od mojej córeczki ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #374 : 2005-12-23, 14:41 »
pao - ile latek ma twija córeczka ?C odo stwierdzenia typu "człowiek musi jeść mięso"to jest to nieprawdą.Mięso można zastąpić innymi daniami zawierającymi białko(np.soją).Więc nie ma problemu ;0.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #374 : 2005-12-23, 14:41 »

Zimoludka

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #375 : 2005-12-23, 15:17 »
A ja ciagle jem zupy na mięsie :( Może głupei pytanie ale ja tego nie wiem. Jak sie gotuje zupy nie na mięsie?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #376 : 2005-12-23, 15:25 »
Natte, moja pociecha w styczniu skończy 4 lata :)

Zimoludko, tak samo jak na mięsie tylko bez niego ;) we wszystkich sklepach wege i ze zdrowa żywnościa znajdziesz buliony wegetariańskie (te knorra, winiary itp, mimo, ze w nazwie mają warzywne, to jednak czyste nie są) więc można zrobić z dodatkiem takiego bulionu, również w powyższych sklepach znajdziesz miso. cena zazwyczaj większość przeraża ale warto, bo wysoce pozywne, zdrowe no i wege :D, niektórzy robia po prostu wywar z warzyw a na koniec dodaja masło, w kazdym razie zupa duzo lepiej strawna i mozliwa do wykonania nawet jak się nie umie gotować ;)

ja osobiście jesli juz zrobie jakąś zupę (a to sporadyczne przypadki) to uzywam miso własnie. do sosów, róyzów, makarownów w wszelkiego inengo tez ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Eriu

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #377 : 2005-12-23, 18:07 »
a co do rodziców to ciekawe maj± podej¶cie :) zazwyczaj marudza że wogóle a tu im data nie pasuje ;)


trzymaj się a wrazie pytań to słuze pomoc± i jak znam tutejszych inni chętni udzielić porady tez się znajd± :)


bbbbgjjjyhjxx

a to powyżej to pozdrowienia od mojej córeczki ;).
Dziękuję za pozdrowienia i pozdrawiam również (bslghsrlgh ;)) z pewnością będę miała jeszcze sporo pytań ;].
Co do podejścia moich rodziców: u mnie nie ma zbytnio problemów z przejściem na wege, ponieważ u mnie mięso robione jest tylko w weekendy. Tak to moja mama gotuje różne zupy, kasze i inne cuda :).
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #378 : 2005-12-23, 19:10 »
no to tym bardziej gratuluje rodziców :)
tak niewielka ilość mięsa w tygodniowej diecie to rzadkość a wielce pozyteczna dla zdrowia. to wazne, zę będziesz miała wsparcie w tej materii, a skoro mięso jest u Was od święta to znaczy, że i mama pewnie chętnie poeksperymentuje a i Ciebie poduczy :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Zimoludka

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #379 : 2005-12-23, 23:56 »
a to miso to w jakiś kostkach jest czy co? Bo ja sie nie znam, w życiu zupy nie gotowałam :lol: ale chyba musze zacząć ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #380 : 2005-12-24, 09:37 »
miso jest w słoiczkach :) ewentualnie mzna tez spotkać miso w saszetkach (takie z serii produktów do sushi) jednak ja wole to słoiczkowe.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #380 : 2005-12-24, 09:37 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #381 : 2005-12-25, 19:14 »
Ja nie jestem wegetarianink±. Ja zabardzo nie popieram wegetarianizmu. Jaroszk± jest być lepiej owiele. Niektórzy myl± wegetarianizm z bycie jaroszem. A to różnica. Ja nie mogłabym być ani tym ani tym:pjem bardzo malutko mięsa ale zrezygnowac całkiem to nie dla mnie może kiedy¶ :P
Jaroszem jest człowiek,który również w ogóle nie je mięsa,ale czyni to wyłącznie ze względów zdrowotnych.Natomiast wegetarianom chodzi o coś dużo więcej.Są wegetarianami ze względów moralnych.Zaklo właśnie dlatego,że większość ludzi myśli w ten sposób najwyższy czas to zmienić.Może dokona tego Wasze pokolenie?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

shogomad

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #382 : 2005-12-25, 19:19 »
Jaroszem jest człowiek,który również w ogóle nie je mięsa,ale czyni to wyłącznie ze względów zdrowotnych.Natomiast wegetarianom chodzi o coś dużo więcej.Są wegetarianami ze względów moralnych.Zaklo właśnie dlatego,że większość ludzi myśli w ten sposób najwyższy czas to zmienić.Może dokona tego Wasze pokolenie?
Ja słyszałam co innego że wegetarianin jest ktoś kto je tylko warzywa a jarosz to ktoś kto je wszystko prócz mięsa..ale mniejsza z tym:p
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #383 : 2005-12-25, 21:08 »
Ja s³ysza³am co innego ¿e wegetarianin jest kto¶ kto je tylko warzywa a jarosz to kto¶ kto je wszystko prócz miêsa..ale mniejsza z tym:p
no rózne definicje wegetarianizmu chodzą po ludziach jak zwykle :D
Właściwie trudno rozróznić ściiśle jarstwo od wegetarianizmu, jarosz to włąściwe dawne okreslenie kogoś nie jadającego mięsa, obecnie chyba njabliższy jest temu semiwegetarianizm, czyli dieta  nie wyłaczająca  ryb. To, jakie motywy kierują jaroszem a jakie wegetarianinem - możnaby się sprzeczać, nie ma jednaj uswięconej definicji.
Wegetarianizm to też określenie dośc ogólne, bo mozna wyróznić:

Laktoowowegetarianizm
Najbardziej rozpowszechniona odmiana wegetarianizmu. Polega na rezygancji z potraw mięsnych. Do jadłospisu dopuszczone są natomiast produkty pochodzenia zwierzęcego: nabiał, jajka, miód.

Laktowegetarianizm
Popularna odmiana wegetarianizmu, polegająca na wyłaczeniu z jadłospisu jajek. Laktowegetarianie dopuszczają jednak spożywanie mleka i jego przetworów.

Owowegetarianizm
Dieta, która z produktów zwierzęcych dopuszcza jedynie spożywanie jajek.

Weganizm
Polega na rezygnacji ze spożywania wszelkich pokarmów wytwarzanych przez zwierzęta. Poza mięsem wyłaczane są więc z jadłospisu mleko, sery, jaja, miód.

Witarianizm
Dieta polegająca na spożywaniu wyłącznie świeżych warzyw i owoców. Odrzuca jakiekolwiek potrawy gotowane. Witarianie rezygnują również z wszelkich napojów typu kawa, herbata, soki, na rzecz świeżej, najlepiej źródlanej wody.

Fruktarianizm (Fruitarianizm)
Najbardziej zaostrzona forma wegetarianizmu. Oprócz mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, fruktarianie nie jedzą żadnych owoców i warzyw, które musieliby zerwać. Ich pokarmem są owoce, które same spadną z drzewa.

"Ja słyszałam co innego że wegetarianin jest ktoś kto je tylko warzywa" -  chodzi pewnie  o wegan, jednakże  oni jedzą  nie  TYLKO warzywa :)
Zapisane

shogomad

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #384 : 2005-12-25, 23:02 »
hmm jest tu wiele nazw o których nie słyszałam :mrgreen: niewiedziałam że to sie tak dzieli heh. Niewiem wiele osób nie wie o istnieniu jarostwa.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #385 : 2005-12-26, 19:26 »
Upierałbym się jednak,że to ogólną zasadą ich różniącą są względy moralne.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

shogomad

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #386 : 2005-12-26, 19:43 »
Najlepiej sprawdzić w sprawdzonych źródłach ;)
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #387 : 2005-12-26, 19:44 »
Nie ma sprawdzonych źrodeł.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #387 : 2005-12-26, 19:44 »

shogomad

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #388 : 2005-12-26, 19:55 »
są takie jak encyklopedie itp...
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #389 : 2005-12-26, 20:06 »
Więc poszukaj  w encyklopediach :D
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 28 zapytaniami.