Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: czy pierwsza cieczka może być krótsza?  (Przeczytany 1771 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mdgdynia

  • Gość
czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« : 2004-04-23, 09:40 »
Moja suczka ON ma 9 miesięcy i 10 dzień cieczki. Niezbyt fortunnie jej się ta cieczka przydarzyła, bo jesteśmy w trakcie szkolenia, a zajęcia indywidualne nie dają nawet połowy tego, co w grupie, no ale trudno. Czekam jednak niecierpliwie, aż jej się cieczka (pierwsza i ostatnia zresztą) skończy. Stąd też mam pełne nadziei pytanie: czy jest szansa, że ta pierwsza cieczka będzie trwała krócej niż 21 dni? Dziś prawie już nic jej nie kapie, ale to chyba nie wszystko?
Zapisane

Kat

  • Gość
czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedź #1 : 2004-04-23, 10:25 »
Moja sznaucerka niedawno przechodziła swoja pierwsza cieczkę i niestety nie byla krotsza ani o dzień , a nawet dłuższa.. Podobno to następne moga byc własnie krótsze czy mniej obfite..
A co do "kapania" to kończy jej się własnie cieczka a zaczyna ruja i ...to jest własnie najbardziej "niebezpieczny okres". teraz będzie się interesowala "panami". Alez ci się trafilo! Akurat na szkoleniu! A nam się chyba druga trafi w trakcie wakacji...gdy będziemy "na wyjeździe"
Zapisane

Johny

  • Gość
czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedź #2 : 2004-04-23, 10:29 »
Suka ma cieczkę 21 dni,ale lepiej ją dłużej popilnować
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedz #2 : 2004-04-23, 10:29 »

Wiedźma

  • Gość
czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedź #3 : 2004-04-23, 11:16 »
U mojej suki tez sie pierwsza cieczka trafila podczas szkolenia  :grr:
I niestety trwala duzo dluzej, niz powinna  :(
Zapisane

mdgdynia

  • Gość
czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedź #4 : 2004-04-23, 14:48 »
Widzę, że nie tylko my mamy pecha  :) . Czyżbyśmy sformułowały kolejne prawo Murphy'ego pt. "Pierwsza cieczka zawsze przydarza się podczas szkolenia i trwa dłużej, niż zwykle" ? Pozostaje żałować, że nie wysterylizowałam diablicy wcześniej, ale mimo tego co na www.vetserwis.pl moja lokalna weterynarka nie zalecała cięcia przed I cieczką, a nie chodzi przecież o to, żeby się wykłócać z kimś, kto potem będzie trzymał skalpel. No tak, ona ma psa-samca, więc nie wie, co to znaczy. Ale pełna jestem podziwu dla ludzi, którzy przez całe życie swoich suczek znoszą ich cieczki, przy czym pomijam aspekt zdrowotny, bo nie o nim tu mowa. Dzięki za wszystkie odpowiedzi! :wink:
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedź #5 : 2004-04-23, 14:55 »
No sunie wystawowe nie moga miec sterylki... :roll: i chociaz wlasnie bardzo bym chciala miec sunke, ze wzgledu na jej odrobinke bardziej ulegly charakterke (tylko odribinke :P) to narazie mam 3 psy... i trudno by bylo mi pilnowac sunke, a na dodatel psecies skola...  :roll:
Zapisane

paolinka

  • Gość
czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedź #6 : 2004-04-23, 15:21 »
Kat - dokladnie ;)
Mdgdynia - nie tylko wy :) Moja sunia ma teraz 3 cieczke... Mielismy z nia jechac na duzo wystaw, ale nie wyszlo (w tym moje marzenie - europejska w Barcelonie  :roll:  ).  Wet zalecil szczeniaki ;) Moze to i dobrze  :D
Taraa - moga  :roll:  Kto ci tak powiedzial??
A co do twojego super importu ( :P ) na preawde radze ci sie zastanowic :) Mi osobiscie te Beagle czeskie sie nie podobaja, bo przeciez w wiekszosci z nich ma Rosyjskie linie...
Zapisane

mdgdynia

  • Gość
czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedź #7 : 2004-04-23, 16:08 »
Podobno suczki ON są dużo bardziej dominujące od samców ON, zresztą moje doświadczenia ze szkolenia (jest 4 ON-facetów i moja panna) by to potwierdzały. Czy z kolei przy samcach nie ma problemu z uciekaniem do suń-cieczek? Moja znajoma z labradorem bardzo się na to skarży. Mimo że szkolony, jak się zawącha, po prostu odwraca się i leci, nie słyszy jej ani nie widzi, i wraca kiedy chce.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedź #8 : 2004-04-23, 19:11 »
Taraa, suki mogą, tylko psy nie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedz #8 : 2004-04-23, 19:11 »

AgaŚ

  • Gość
czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedź #9 : 2004-04-23, 22:07 »
paolinko nie mowilam o imporcie z czech  :roll:
 a jus sama nie wiem kto mi tak powiedzial... bylam psekonana ze nie moga  ;) Tylko ze psecies jesli jus sie ja wystawia to nie tylko dla tytulow, ale no szczeniaki przeciez kazdy by chcial odchowac nie  :wink: ?? Wiec i tak bym mojej suni nie wysterylizowala... chyba ze by miala jakies wady dyskwalifikujace  :?  Ale wtedy by byla caaala do koffania  :wink:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedź #10 : 2004-04-23, 22:20 »
ee :roll: wystawiać sukę dla szczeniąt :roll:? My kupujemy sukę... będziemy wystawiać... ale na szczęnięta się (prawie na pewno) nie zdecydujemy... przecież nie wystawia się tylko dla szczeniąt. Wystawia się dla satysfakcji ze zdobytych tytułów i dla przyjemności - pod warunkiem że nie jest to męka dla psa.
Zapisane

Meggy

  • Gość
czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedź #11 : 2004-04-24, 22:16 »
Moja sunia dzisiaj ma 18 dzień cieczki i do 7 dnia plamiła,a teraz to już prawie nic się nie wydobywa,ale i tak bardzo ją pilnuję.Z pieskami to tylko może noskani się stykać.Nawet nie pozwalam,by w tamtych częściach się wąchały(tak jakby mogła zajść :lol: )

Norris!!Nawet nie wiesz jak bardzo Cię popieram!!!!! :D
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedź #12 : 2004-04-25, 09:03 »
Dziewczyny - zle mnie zrozumialyscie  :wink: Po prostu jesli mialabym juz importowac ta sunie (marzeeeenia) to pewnie ze byla by to kochana istotka i wystawialabym ja na tej samej podstawie co moje psy - zabawa, ale tez satysfakcja ze zdobycia czegos! Jesli albo psu albo mi cos sie nie podoba - konczymy! Chodzilo mi o to ze jak sie napacylam na szczeniaczki Tiggy (:P) to chyba kazdy by chcial odchowac jakiś miot... I jesli bede miala suńke to w pewnym czasie i ja (i nawet sie zdaza ze i sunia ;))) bedziemy chcialy szczeniaczki... bo to jest dopiero frajda dla kazdego nawet najwieszkego hodowcy, jak ma w domku tyle urwisow! Oczywiscie : pilnowanie , karmienie , nie spuszczanie z oka, opieka weterynaryjna jak i dla szczeniat tak i dla matki , zalatwianie wszystkiego w ZK, znajdowanie wlascicieli - to jest ciezka praca... dlatego napewo nie w najblizszej przyszlosci  :roll: i napewno jesli mialo by to nastapic - dlugo bym sie przygotowywala i myslala czy to dobra decyzja  :)
Zapisane

mdgdynia

  • Gość
czy pierwsza cieczka może być krótsza?
« Odpowiedź #13 : 2004-05-09, 13:04 »
Hm, cieczka niby powinna się już kończyć (26 dzień), ale jej nadal pokapuje ciemna krew. Narządy ma już dużo mniejsze, ale czasem coś kapnie. Czy tak ma być?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 25 zapytaniami.