Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: alergia  (Przeczytany 1132 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AniaiSalma

  • Gość
alergia
« : 2004-07-22, 08:48 »
Moja sunia ma alergię (podejrzewam ze na pylki traw) objawiającą się wysypką na brzuszku  :? Jest o tyle dobrze, że ją to w ogole nie swędzi. Czy znacie jakieś leki homeopatyczne, które mogą pomoc (do tej pory stosowalam płukanie brzuszka wodą po każdym spacerze w trawach, podawanie wapna w syropku i smarowanie maścią z wit A). Ale może jest sposob o którym nie wiem  :?:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
alergia
« Odpowiedź #1 : 2004-07-22, 13:36 »
mój pies miał podobne objawy, nie swędząca wysypka na brzychu i wet stwierdził, że psiak musiał położyć się na jakimś środku chemicznym. Sparowałam to flucinarem (bardzo skutechny, ale tylko na recepte). Niestety nie wiem jak to jest w przypadku alergii na pyłki. :?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

AniaiSalma

  • Gość
alergia
« Odpowiedź #2 : 2004-07-22, 14:26 »
Po dwudniowym podawaniu wapna w syropie (2 razy dziennie po niecałej łyżce stołowej) wysypka schodzi  :) Taka natychmiastowa reakcja wysypki na wapno jest zawsze, ale nie wiem czy długotrwale podawanie moze bardzo zaszkodzić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

alergia
« Odpowiedz #2 : 2004-07-22, 14:26 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
alergia
« Odpowiedź #3 : 2004-07-22, 15:10 »
Wapno podawane stale może odbić się na psim zdrowiu, ale może wet poleci ci jakieś leki odczulające.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Elfi

  • Gość
alergia
« Odpowiedź #4 : 2004-07-22, 17:48 »
Mojej kolezanki pies ma alergie, wiem ,ze byla u wta i zalecił kuracje "zastrzykami" dostał chyba ze 4 i jest OK.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
alergia
« Odpowiedź #5 : 2004-07-22, 19:36 »
Moja ma gorzej i nie wiem co z tym zrobić.
Brązowe kropeczki i nieznaczne ubytki sierści w tych miejscach.
Czy Wasz pies miał coś podobnego? Co zalecił wet?
Ja na następnej wizycie spytam się wetka. :)

Dalma
Zapisane

sylwi@

  • Gość
alergia
« Odpowiedź #6 : 2004-07-22, 20:46 »
oj moja sunia ma ciagle z tym problemy, ostanio nawet zadek nieci jej wylysial. Przyczyn moze byc wiele, zaczynajac od alergi pokarmowej, konczac na alergi na pchli jad. Moze zmienic diete, jeszcze raz odpchlic psa dla pewnosci i jak jest naprawde zle i pies sie drapie strasznie to na zastrzyk do weta. Mojej suni wetka przepisala tabletki sterydowe i kazala zmienic diete i pomoglo, chociaz ciagle Dolores ma troche te swedzenia :(  ale przynajmniej nie wyrywa sobie siersci i nie wygryza ran na skorze....
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
alergia
« Odpowiedź #7 : 2004-07-22, 23:08 »
buuu... mojej Zuzi się zrobiły takie jakby pryszcze na brzuchu a jak się je dotknie, to wylatuje ropa (?), w każdym bądź razie taka żółtawa maź i nie wiem co to jest  :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 25 zapytaniami.